Czy wiesz, że...
SUM:
- Rekord Polski - 102,00 kg
- Złoty medal - od 30,00 kg
- Srebrny medal - od 20,00 kg
- Br±zowy medal - od 15,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 154
 Zalogowani 0
 Wszyscy 154

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135864) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135864) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135864) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135864) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135864) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(614091) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(614091) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(614091) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614091) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614091) Apr 24, @ 21:24:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Woblery na bolenie i szczupaki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Woblery na bolenie i szczupaki
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Fishmen5
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jun 10, 2007
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 8:29 pm    Temat postu: Woblery na bolenie i szczupaki Odpowiedz z cytatem

Witam. Jakie waszym zdaniem s± najłowniejsze woblery na bolki i szczupaki.
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak znam życie będzie kilka, kilkana¶cie rodzajów woblerów wytypowanych.Nie ma "najłowniejszych". W każdych warunkach po prostu inny. Na jednym łowisku będzie łowił ryby, na drugim próbował. Trzeba przynętę dopasować do łowiska i trochę się ni± pobawić nad wod±. I żeby to stwierdzić potrzeba czasu i nie mówię tu o jednym miesi±cu, czy sezonie. Przypadków nie biorę pod uwagę nigdy! wink:
_________________
Ginel
loki
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 15, 2008
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemy¶l
PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na bolenia : Gloog - Hermes , i Salmo - Thrill , oraz własnorecznie wykonana woblery pod dan± rzekę , trzeba podpatrzeć na co łowi± tzw. boleniowcy wesoly
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu się zgadzam co do glooga hermes jest naprawdę skuteczny, a co do salmo to nie próbowałem usmiech
Fishmen5
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jun 10, 2007
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy mieli¶cie jakie¶ większe efekty na woblery salmo :?:
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynie na Salmo Tiny kilka kleni wpadło
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja łowię na własnoręcznie strugane ale kiedy¶ moim ulubionym był 6 cm okonek firmy rapa. Po prostu miałem ze 2 czy trzy firmowe i ten się sprawdzał przez 2 sezony. PóĽniej łowniejsz± okazała się ,,jaka¶" sklepowa płotka, która po kilku szczupakach została na jakim¶ zaczepie głęboko pod wod±smutny Aktualnie woda wymaga ode mnie stosowania gum:D
_________________
Bieroo Paniee???
loki
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 15, 2008
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemy¶l
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwietniowym numerze Wędkarza Polskiego s± dwa ciekawe artykuły o połowie bolenia
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

loki napisał:
W kwietniowym numerze Wędkarza Polskiego s± dwa ciekawe artykuły o połowie bolenia


Jak zwykle s± na czasie. Nie ma to jak połowić w okresie ochronnym. Zapewne też, jak zwykle, wytłumacz± się, ze rozporzadzenie ministra nie obejmuje okresu ochronnego dla bolenia. Nic się nie zmienili.
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczupaki:

Salmo: Whitefish seria SW13 kolory GT, GG, HP; w płytszym łowisku można spróbować seri SW13J - dwuczę¶ciowe; do castingu ale i na zwykłym sztywniejszym kiju można spróbować: Slider w rozmiarze SD7 lub SD10, Jack - na kanibala:)

Dorado: Invader I-7, I-8, I-9

Rapala: DT, Shad Rap

Nils Master: Invincible
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytania na temat przynęt na drapieżniki - w okresie ochronnym! - to "¶liski" temat.
Jeden pyta ze szczerych intencji, bo kompletuje wszystko na otwarcie sezonu. A inny - nie bacz±c na nic! - by już łowić - niezwlekaj±c!...

I jak tu zaufać komu¶, jak rozpoznać te zamiary?
Zwłaszcza po czym¶ takim: KLIK :evil:
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda słów ...
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

loki napisał:
W kwietniowym numerze Wędkarza Polskiego s± dwa ciekawe artykuły o połowie bolenia

No przecież trzeba było się zareklamować z woblerami. Nawet numer tel. do kontaktu jest podany usmiech
_________________
Ginel
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ginel napisał:
loki napisał:
W kwietniowym numerze Wędkarza Polskiego s± dwa ciekawe artykuły o połowie bolenia

No przecież trzeba było się zareklamować z woblerami. Nawet numer tel. do kontaktu jest podany usmiech


Do mnie też był podany nr tel. Układ pewnie był taki, że się udziela wywiadu za reklamę. zly: zly:
_________________
Łowię i zjadam ......
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to za wcze¶nie się ukazało. No ale chłopaki znad Odry chyba nie mieli za co żyć.
_________________
Ginel
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:


I jak tu zaufać komu¶, jak rozpoznać te zamiary?
Zwłaszcza po czym¶ takim: KLIK :evil:


To ja w ramach ostatnio modnego nabijania postów ( :P ) , powiem koledze że nie ma potrzeby szukać po innych portalach. Na naszym podwórku z tematu -Wyniki w marcu , cyt:
Cytat:
08.03 byłem z ziomalami poprostowac żyłeczkę koło Nowego
Dworu Mazowieckiego. I koleszka zrobił co???
Trafił zębatego 7.5 kg.
ale loszencja była nabita ikr±. Szła bez walki pierwszy raz cos
takiego widziałem.
:evil:
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tam kto chce ukręcić przy tej okazji to już trudno ale Panowie nie dywagować tylko do konkretów! Jakie woblery?
loki
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 15, 2008
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemy¶l
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytać zawsze można , usmiech ,a nikt nikogo nie zmusza do tego by zaraz męczyć bolenie , przecierz jeste¶my wędkarzami etycznymi, czyż nie ?
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:
Co tam kto chce ukręcić przy tej okazji to już trudno ale Panowie nie dywagować tylko do konkretów! Jakie woblery?


Hihi. Zapytaj w maju. wink:
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówi±c szczerze to ja nie bardzo rozumiem tę histerię aby nie mówić nic o przynętach szczupakowych czy boleniowych gdy trwa okres ochronny. Bo niby dlaczego? Jak kto¶ się uprze kłusować w okresie ochronnym to będzie i koniec. Nic tu nie pomoże nasze pokrzykiwanie, do tego trzeba pobudzić wła¶ciwe organa aby się tym zajęły ot co. Natomiast podyskutować o przynętach przecież można w każdym czasie, co to przeszkadza? Poza tym s± różne łowiska o różni±cych się zwyczajach i obowi±zuj±cym na nich prawie. Dajmy na to u mnie na przykład nie ma w ogóle okresu ochronnego na suma i sandacza a mimo to sam sie ograniczam i patrzę końca tarła, które już nast±piło zreszt±; szczupak z kolei kończy swój okres ochronny wła¶nie na dniach...
Przecież jasne jest poza tym, że do sezonu trzeba sie przygotować to chyba słusznie, że chłopaczyna się pyta 3 tyg. przed sezonem aby sie w sklepach rozejrzeć, więc o co ten cyrk?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:
Mówi±c szczerze to ja nie bardzo rozumiem tę histerię aby nie mówić nic o przynętach szczupakowych czy boleniowych gdy trwa okres ochronny. Bo niby dlaczego? Jak kto¶ się uprze kłusować w okresie ochronnym to będzie i koniec. Nic tu nie pomoże nasze pokrzykiwanie, do tego trzeba pobudzić wła¶ciwe organa aby się tym zajęły ot co. Natomiast podyskutować o przynętach przecież można w każdym czasie, co to przeszkadza? Poza tym s± różne łowiska o różni±cych się zwyczajach i obowi±zuj±cym na nich prawie. Dajmy na to u mnie na przykład nie ma w ogóle okresu ochronnego na suma i sandacza a mimo to sam sie ograniczam i patrzę końca tarła, które już nast±piło zreszt±; szczupak z kolei kończy swój okres ochronny wła¶nie na dniach...
Przecież jasne jest poza tym, że do sezonu trzeba sie przygotować to chyba słusznie, że chłopaczyna się pyta 3 tyg. przed sezonem aby sie w sklepach rozejrzeć, więc o co ten cyrk?


Masz całkowit± rację z tym co pozwoliłem sobie wytłu¶cić. Jestem tego samego zdania. Co więcej, moje zdanie jest szersze i nie piszę nic o rybach, przynętach, sprzęcie i metodach dotycz±cych ryb, które aktualnie s± w okresie ochronnym, by nie ułatwiać kłusolom życia.
W takim razie, czy takie stanowisko można nazwać histeri±? Czy postawa moralna propaguj±ca ochronę ryb to histeria? Ja mimo wszystko byłbym ostrożniejszy w ferowaniu takich zdecydowanych opini.
I ostatnia kwestia. Jak sadzisz, dlaczego w polskich wodach karp jest czę¶ciowo chroniony? Przecież w Australi to chwast i wypuszczenie złowionego osobnika może skończyć się bardzo surowym mandatem. Może tu działa ten sam mechanizm, który w polskich wodach chroni sumy, a które u Ciebie nie maj± okresu ochronnego? Tę kwestię pozostawiam do przemy¶lenia w wolnej chwili, gdy będzie czas i ochota. Może wtedy ten "cyrk" zmaleje do podwórkowej trupy i uruchomi± się szare komórki, które chęć przygotowania się do sezonu wykorzystaj± na przeszukiwaniu archiwum. Przecież nowe przynęty nie zostały jeszcze przetestowane? A może się mylę?
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozumiem w czym problem. Tyle razy pisali¶my na podobne temty i pomimo tego, że często było to w okresie ochronnym to aż roiło się od dobrej rady. Wystarczył jeden wklejony post o jakim¶ nieetycznym wędkarzu, którzy chciał sobie już połowić szczupaka nie kryj±c się z tym i nagle wszystko się zmienia. Osobi¶cie zaopatruję się w sprzęt cał± zimę i wiosnę aby być dobrze przygotowanym na szczupaka gdy wybije jego godzina. Przez jednego oszołoma, który nie uznaje żadnych praw i zasad kieruj±c się swoim widzimisię wszystkich zaczynamy postrzegać jako kłusowników i zaczynamy się bać o dobro szczupaka. Najlepiej wykasujmy ten i podobne posty, bo kto¶ z tego skorzysta do niecnych celów. Nie stawiajmy wszystkich w jednej linii do odstrzału. Pozdrawiam. Milan
_________________
Bieroo Paniee???
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
Ja nie rozumiem w czym problem. Tyle razy pisali¶my na podobne temty i pomimo tego, że często było to w okresie ochronnym to aż roiło się od dobrej rady. Wystarczył jeden wklejony post o jakim¶ nieetycznym wędkarzu, którzy chciał sobie już połowić szczupaka nie kryj±c się z tym i nagle wszystko się zmienia. Osobi¶cie zaopatruję się w sprzęt cał± zimę i wiosnę aby być dobrze przygotowanym na szczupaka gdy wybije jego godzina. Przez jednego oszołoma, który nie uznaje żadnych praw i zasad kieruj±c się swoim widzimisię wszystkich zaczynamy postrzegać jako kłusowników i zaczynamy się bać o dobro szczupaka. Najlepiej wykasujmy ten i podobne posty, bo kto¶ z tego skorzysta do niecnych celów. Nie stawiajmy wszystkich w jednej linii do odstrzału. Pozdrawiam. Milan


Absolutnie nikogo nie pos±dzam i nie traktuję jako kłusownika. Co najwyżek kto¶ może sam siebie "podsun±ć" do odstrzału i to prawie wszystko.
Prawie, gdyż na pewno nie zauważyłe¶ abym kogokolwiek napominał o rozmowy na ten temat. Na pocz±tku w±tku sa posty z poradami i nic mi do tego. głos zabrałem dopiero po informacji o artykule w Wędkarzu Polskim i wyraziłem opinię o postępowaniu tego miesięcznika. Zadziwiaj±ce, ze tylko w tym miesięczniku wędkarskim opisywane s± metody połowu ryb w ich okresach ochronnych, lub metody niedopuszczane przez nasze prawo.
Wyraziłem swoj± opinię o tym miesięczniku, kilka osób zwróciło uwagę, że temat może być problematyczny i to wszystko, a tu zaraz histeria, cyrk i próby udowodnienia, że jacy¶ odszczepieńcy jeste¶my. W ¶wietle tak bardzo żarliwych i górnolotnych rozmów o No Kill i C&R wygl±da to nieco dziwnie. A ja zamiast pisać o ochronie ryb, to podchodzę do tego tematu praktycznie i uczciwie zgodnie ze swoim sumieniem. Nie gadam o przynętach, sprzęcie i metodach połowu ryb, gdy s± one pod ochron±. Tym samym nie daję wiedzy kłusownikom choć przyznaję, ze trac± na tym wędkarze.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="SSG"]


I ostatnia kwestia. Jak sadzisz, dlaczego w polskich wodach karp jest czę¶ciowo chroniony? Przecież w Australi to chwast i wypuszczenie złowionego osobnika może skończyć się bardzo surowym mandatem. Może tu działa ten sam mechanizm, który w polskich wodach chroni sumy, a które u Ciebie nie maj± okresu ochronnego? [quote]

A może tam s± zupełnie inne warunki klimatyczne (w Australi ) . Inna rozrodczo¶ć karpia , która suma sumarum powoduje to że karp zasiedlaj±cy ichniejsze zbiorniki opanowywuje je doszczętnie zmieniaj±c przy okazji charakter wody?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
SSG napisał:

I ostatnia kwestia. Jak sadzisz, dlaczego w polskich wodach karp jest czę¶ciowo chroniony? Przecież w Australi to chwast i wypuszczenie złowionego osobnika może skończyć się bardzo surowym mandatem. Może tu działa ten sam mechanizm, który w polskich wodach chroni sumy, a które u Ciebie nie maj± okresu ochronnego?


A może tam s± zupełnie inne warunki klimatyczne (w Australi ) . Inna rozrodczo¶ć karpia , która suma sumarum powoduje to że karp zasiedlaj±cy ichniejsze zbiorniki opanowywuje je doszczętnie zmieniaj±c przy okazji charakter wody?

A czemu nie, nie zaprzeczam. Niemniej nie jest to powód aby przenosić tamte metody połowu do nas.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pierwszym miejscu trzy firmy : Rapala , Invader , Nils Master . W chwilach rozpaczy cokolwiek usmiech Do galerii skutecznych woblerów na szczupaki dodałem w ubiegłym roku slaidery i fatso . W tym roku dojdzie skiner i inne podobnej ma¶ci wymysły .Pierwsza próba za dwadzie¶cia siedem dni 8)
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dociu uchowaj mnie Boże abym my¶lał, że jeste¶ histerykiem lol !, ło matko to by dopiero było... chodzi mi o atmosferę jaka się wytwarza w internetowym ¶rodowisku wędkarskim szeroko pojętym, na innych zaprzyjaĽnionych - b±dĽ nie, portalach dominuje podobna albo i o wiele mocniejsza retoryka.
Trzeba przyznać, że nie jest to normalna sytuacja. Normaln± jest ta, w której mogę rozmawiać o każdej porze roku na każdy temat wędkarski bez obawy, że kto¶ to zaraz Ľle wykorzysta. Czy nie mówienie, lub nie pisanie utrudni życie kłusolom? Raczej w±tpię, kłusole maj± swoje stare sprawdzone metody i jedyne co ich interesuje to nie spotkać się z organami ¶cigania co przy opieszało¶ci tych drugich jest dziecinnie proste, bo wędkarzy to się na pewno nie boj±.
Nie mam bynajmniej zamiaru przenosić metod z Australii do Polski czy z Polski do Francji lub odwrotnie, nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, że w tak przyjętej konwencji, ja nie mogę zapytać was o przynęty na sandacze, sumy lub szczupaki od stycznia do maja-czerwca... albo weĽmy inny przykład: kto¶ wybiera się na ryby z Polski za granicę, a dajmy na to do Szwecji na 1 maja i chciałby się dowiedzieć na co w ogólno¶ci się tam łowi drapieżniki, albo może ko¶ odkrył co¶ nowego?- bo musi się zaopatrzyć w sprzęt teraz - w maju będzie już za póĽno...
Rada przeszukiwania archiwum, to żaden argument - ta metoda jest równie dostępna dla uczciwych wędkarzy jak i kłusoli.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:
Dociu uchowaj mnie Boże abym my¶lał, że jeste¶ histerykiem lol !, ło matko to by dopiero było... chodzi mi o atmosferę jaka się wytwarza w internetowym ¶rodowisku wędkarskim szeroko pojętym, na innych zaprzyjaĽnionych - b±dĽ nie, portalach dominuje podobna albo i o wiele mocniejsza retoryka.
Trzeba przyznać, że nie jest to normalna sytuacja. Normaln± jest ta, w której mogę rozmawiać o każdej porze roku na każdy temat wędkarski bez obawy, że kto¶ to zaraz Ľle wykorzysta. Czy nie mówienie, lub nie pisanie utrudni życie kłusolom? Raczej w±tpię, kłusole maj± swoje stare sprawdzone metody i jedyne co ich interesuje to nie spotkać się z organami ¶cigania co przy opieszało¶ci tych drugich jest dziecinnie proste, bo wędkarzy to się na pewno nie boj±.
Nie mam bynajmniej zamiaru przenosić metod z Australii do Polski czy z Polski do Francji lub odwrotnie, nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, że w tak przyjętej konwencji, ja nie mogę zapytać was o przynęty na sandacze, sumy lub szczupaki od stycznia do maja-czerwca... albo weĽmy inny przykład: kto¶ wybiera się na ryby z Polski za granicę, a dajmy na to do Szwecji na 1 maja i chciałby się dowiedzieć na co w ogólno¶ci się tam łowi drapieżniki, albo może ko¶ odkrył co¶ nowego?- bo musi się zaopatrzyć w sprzęt teraz - w maju będzie już za póĽno...
Rada przeszukiwania archiwum, to żaden argument - ta metoda jest równie dostępna dla uczciwych wędkarzy jak i kłusoli.


Ależ możesz, jak najbardziej. :-) Jeszcze raz napiszę, ze rozmowy w żadnym wypadku mi nie przeszkadzaj±. Nie mam zamiaru w nie ingerować a już na pewno nie oceniać.
Cała burza zbiera się wokół, niestety, Twojej pierwszej wypowiedzi o histeri i cyrku. Powiem szczerze, ze nie poczułem się "swojo" skoro nie mogę wyrazić opini o periodyku wędkarskim, który mimo wszystko powinien "trzymać fason", gdyż czytaj± go różni ludzie, niekoniecznie znaj±cy choćby oględnie RAPR. Życie wskazuje, że 90% wędkarzy wie, ze jest RAPR PZW, może nawet widziało okładkę, ale w ¶rodku to już nie.

Moje zdanie o sprawie dotyczy wył±cznie mnie, nikogo w swojej wypowiedzi nie ganię, nikogo nie pouczam a mimo to odbierane jest jako swoiste "Veto" przeciw tematowi.

Kto¶ propaguje No Kill lub C&R i jest cacy. Wystarczy jeden głos logiki jaki przedstawił Farti i już burza. Moja deklaracja też niektórym podniosła ci¶nienie i szczerze mówi±c nie rozumiem dlaczego? Może swoje zasady powinienem ubrać w jakie¶ wzniosłe i szczytne wyimaginowane idee? Tylko po co? Zamiast pisać w kółko o konieczno¶ci ochrony robię to praktycznie. Ot taka mała, skromna praca u podstaw, która tak naprawdę satysfakcjonuje wyłacznie mnie.

Może jeszcze słówko dla uzupełnienia. Nie napisałem tego wył±cznie z my¶l± o przynętach spinningowych. Nie podejmę też dyskusji o żywcu, aż do czerwca, choćby dotyczył okonia czy klenia. Nie podejmę dyskusji o jakimkolwiek drapieżniku i metodach połowu, gdyż jest ich w naszych wodach zastraszaj±co mało. A najdziwniejsze dla mnie jest to, że co poniektórzy pisz± o alarmuj±co niskim pogłowiu drapieżników maj±cym kluczowy wpływ na ekosystem wodny, a w w±tku równoległym umawiaj± się ze spinningami na szczupaki. Że nieprawda? Spokojnie :-) Poczekaj do maja i czytaj uważnie forum. Te słowa co napisałem bardzo szybko zostan± zapomniane. :-)
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:

Trzeba przyznać, że nie jest to normalna sytuacja. Normaln± jest ta, w której mogę rozmawiać o każdej porze roku na każdy temat wędkarski bez obawy, że kto¶ to zaraz Ľle wykorzysta. Czy nie mówienie, lub nie pisanie utrudni życie kłusolom? Raczej w±tpię, kłusole maj± swoje stare sprawdzone metody i jedyne co ich interesuje to nie spotkać się z organami ¶cigania co przy opieszało¶ci tych drugich jest dziecinnie proste, bo wędkarzy to się na pewno nie boj±.


Dokładnie to samo miałem na my¶li. Kłusol postawi sobie siateczkę w dopływie jakiego¶ ciurka albo rzeczki i wchodz±ce z jeziora szczupaki s± jego. Po co się narażać z łowieniem na spina, to i uwaga zaprz±tnięta, bo trzeba się trochę jednak skupić a wędkarz wędkarzowi s±dem (chciałbym). A Taka siateczka?? postawi rano zdejmie po zachodzie. Na pewno szybciej i skuteczniej, więc po co im te wynalazki.

Co innego z wędkarzami, którym za nic RARP i inne. Mimo to nie powinni na tym cierpieć inni wędkarze, którzy szanuj± i dbaj± o wodę.
Co prawda pytanie zadał tylko jeden użytkownik ale wielu innych zerknie i co¶ podłapie. Wierzę, że nie wykorzystaj± tej wiedzy w złych intencjach i tak wolę my¶leć.

Szanuję zdanie każdego i rozumiem podej¶cie do tematu. Tak wiem, wiem, racja leży po¶rodku. Z mojej strony temat zamknięty.
_________________
Bieroo Paniee???
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powolutku zaczynam składać woblery boleniowe. Np dzisiaj przyszły mi hermeski glooga w nowych kolorach. Przyszły z dostawy. Oczywi¶cie kupiłem w pobliskim sklepie wędkarskim.
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do szczupaka i jego okresu . Wędkarze mieszkaj±cy w pobliżu powtarzaj±, że wolno łapać, ale nie wolno brać smutny
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter15 napisał:
A co do szczupaka i jego okresu . Wędkarze mieszkaj±cy w pobliżu powtarzaj±, że wolno łapać, ale nie wolno brać smutny


no nie, no trzymajcie mnie.... to doradĽ im jako najlepszy wobler laske dynamitu z za-krótkim lontem i koniecznie niech odpal± przed pierwszym rzutem... bo jak dobrze pójdzie to drugiego już nie wykonaj±!


Dociu co do pisma wzmiankowanego wyżej to ja się całkowicie zgadzam, a oprócz tego typu gaf to nędza jakich mało. A odniosłem się do panuj±cej atmosfery bo poczytałem zaraz kilka dyskusji tego typu na różnych forach, hmmm może i mogło to zabrzmieć personalnie ale absolutnie nie było to moja intencj±, więc przepraszam je¶li ty sam b±dĽi kto¶ jeszcze w ten sposób to odebrał.
Natomiast widzisz no chodzi mi o to, że no wła¶nie z jednej strony można rozmawiać ale ty np. tematu nie podejmiesz, czyli de facto nie można. Oczywi¶cie szanuje twoje zasady ale niedosyt pozostaje, bo argumenty które przedstawiłem nie s± złe.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Legolas oczywi¶cie, że argumenty nie s± złe. Ja też muł nie jestem i nie upieram się przy swoim w każdej sytuacji. Jak pisałem wcze¶niej, nie mam zamiaru dawać wiedzy kłusownikom i niekoniecznie chodzi mi o tych z siatk±. Nikt nie rodzi się złodziejem, to okazja robi z człowieka złodzieja. Nie daj±c publicznie okazji ¶pię spokojniej, ale jak znajdę się w gronie znajomych, których znam i ufam, to uwierz, nie mam zahamowań. :-)

A przy okazji, dzi¶ Twój nick wart był milion złotych. :-D
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter15 napisał:
A co do szczupaka i jego okresu . Wędkarze mieszkaj±cy w pobliżu powtarzaj±, że wolno łapać, ale nie wolno brać smutny

Peter15, jak twoim zdaniem powinno się nazywać osobę, która celowo nastawia się na łowienie i łowi ryby, które akurat maj± okres ochronny. :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: gdansk
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:

, Nils Master . 8)


Mam zamiar nabyć ,może modelik jaki¶
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłusuj± i tyle. Gadaj±, że można łowić, ale nie brać. Jakby nie mogli poczekać ... :x . To koło wogóle na odstrzał powinno i¶ć my¶lę nad przeniesieniem.
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Welski - napisałem wyżej jaki model Nils Master'a.

Doicu czy możesz nieco przybliżyć te miliony 8O lol bo ja tu się do remontu szykuję to akurat byłoby jak znalazł 8) wink:
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

welski napisał:
Mam zamiar nabyć ,może modelik jaki¶

Najczę¶ciej używany :Invincible
Sprawdza się również w naszych wodach , a cena bardzo dobra w porównaniu do ceny w Szwecji , gdzie kosztuje około dwa razy więcej . Zalety to trwało¶ć ( nie rozpada się po wielu dużych szczupakach ) , nie łami±ce się stery nawet na kamieniach .
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tymi sterami, to różnie bywa, pamiętasz Jasiu 1,5 roku temu jak trafiłem jak±¶ trefn± serię i wła¶nie w kilku odpadły mi stery po puknięciach w kamienie....? Fakt faktem, że to był jedyny raz taki przypadek z t± firm±, ale odnotować go trzeba.
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Najczę¶ciej używany :Invincible

Zerkn±łem na ten link, jest to przynęta na wiosnę. W zasadzie to bardzo dobrze, bo mamy własnie wiosnę, ale gdyby kto chcial póĽniej, to juz potrzeba taki, co sobie z większymi glebokosciami radzi. On ma chyba 25cm, nie pamiętam dokł±dnie... :?
No i jest to przynęta jeziorowa.
_________________
Badr Hari
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było jak mówisz . Moje przekonanie wzięło się z tego że w swojej niewiedzy tłukłem woblerami po kamieniach aż echo się rozlegało usmiech i wszystkie wyszły z tej opresji bez szwanku . Mojemu szyprowi (temu który rozmawia z woblerkami lol ) również nie zdazyło się zgubić ster o ile dobrze pamiętam . Idealnych woblerów nie ma . W tych zdaje się osiemnasto cm-wych zdażało się , że ¶rodkowa kotwica wbijała się w korpus . Ale coż robić jak ryby je lubi± .
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari wyobraĽ sobie, że dwa moje największe szczupaki 111cm i 103cm złowiłem wła¶nie na ten wobler i to za każdym razem w ostatnich dniach..... wrze¶nia wesoly i żeby było ciekawiej wobler ten w dłuuugim trolu (bez doci±żenia rzecz jasna) schodzi do 4,0 - 4,2m a normalnie 3,5-3,8m a te szczupole wylizły do niego z głęboko¶ci 7-8m 8O . Owszem te duże Nils'y schodz± trochę głębiej ale nie więcej niż 6-7m więc wcale nie na głębiny.... z tym, że to generalnie jeziorowy to się zgadzam, dlatego, że nie próbowałem nim w rzece - jeszcze wink: ... ot widzita ludki jaki to figlarny woblerek jest 8)
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
Zerkn±łem na ten link, jest to przynęta na wiosnę. W zasadzie to bardzo dobrze, bo mamy własnie wiosnę, ale gdyby kto chcial póĽniej, to juz potrzeba taki, co sobie z większymi glebokosciami radzi. On ma chyba 25cm, nie pamiętam dokł±dnie... :?
No i jest to przynęta jeziorowa.

Pytanie brzmi : jakie woblery na szczupaki i bolenie uważamy za najlepsze . Ponieważ nie łowię boleni a łowię szczupaki (w jeziorach ), więc odpowiadam jakich woblerów używam do łowienia szczupaków w jeziorach . Wobler z linku ma 15 cm długo¶ci i schodzi w trolu na około cztery metry głęboko¶ci . Zakładam , że wędkarz dobiera woblery między innymi do głęboko¶ci łowiska . A szczupak niekoniecznie denn± ryb± jest i często żeruje w toni . Nigdy nie dobierałem woblerów ( cały czas o szczupakach ) do pory roku i jako¶ nie widzę jak by je tu podzielić . Może te kaszubskie szczupaczki głupie s± i również wiosn± zagryzaj± piętnasto cm woblerami .
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha! Kurcze blade! To się nazywa dopiero jedno¶ć! Zobacz Jasiu na tematykę naszych ostatnich 2 postów i czas ukazania się.... lol normalnie się wzruszyłem :o
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:
Ha! Kurcze blade! To się nazywa dopiero jedno¶ć! Zobacz Jasiu na tematykę naszych ostatnich 2 postów i czas ukazania się.... lol normalnie się wzruszyłem :o

usmiech Przy okazji uczcimy to rozchodniaczkrm . idea:
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma się rozumieć! - i to za Boskim pozwoleniem już całkiem niedługo wink:
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisz±c wiosna mam na mysli to, ze szczupak stoi wtedy płytko i to co¶ mu sie nada.
PoĽna jesienia (koniec wrze¶nia to koniec lata lol i wyjscia de profundis zdarzaja sie) - o ile to jest możliwe z racji uwarunkowań głęboko¶ciowych - duzy szczupak schodzi głęboko i nie wyjdzie do czego¶ takiego za nic w ¶wiecie.
Tak, duży Nils do 7m zejdzie.
Ale - jak pisałem poprzednio, mamy wiosnę.
_________________
Badr Hari
welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: gdansk
PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
welski napisał:
Mam zamiar nabyć ,może modelik jaki¶

Najczę¶ciej używany :Invincible
Sprawdza się również w naszych wodach , a cena bardzo dobra w porównaniu do ceny w Szwecji , gdzie kosztuje około dwa razy więcej . Zalety to trwało¶ć ( nie rozpada się po wielu dużych szczupakach ) , nie łami±ce się stery nawet na kamieniach .


Moze jeszcze kolorek i pojade do Felka na Suminy
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowość: Avignon
PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
Pisz±c wiosna mam na mysli to, ze szczupak stoi wtedy płytko i to co¶ mu sie nada.
PoĽna jesienia (koniec wrze¶nia to koniec lata lol i wyjscia de profundis zdarzaja sie) - o ile to jest możliwe z racji uwarunkowań głęboko¶ciowych - duzy szczupak schodzi głęboko i nie wyjdzie do czego¶ takiego za nic w ¶wiecie.
Tak, duży Nils do 7m zejdzie.
Ale - jak pisałem poprzednio, mamy wiosnę.


... a co ma piernik do wiatraka?! Przyjrzyj się temu co napisałe¶, nie ima się to w ogóle tego co pisałe¶ wcze¶niej, klasyczne naginanie faktów do teorii.

jak mówi przysłowie: "gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu"
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legolas napisał:
... a co ma piernik do wiatraka?! Przyjrzyj się temu co napisałe¶, nie ima się to w ogóle tego co pisałe¶ wcze¶niej, klasyczne naginanie faktów do teorii.

Nie rozumiem. Pisałem wcze¶niej, że zerkn±łem w link i że wobler ten nada się na wiosnę oraz że pózniej potrzebny głębiej chodz±cy. Dostałem odpowiedĽ, że do zalinkowanego woblera szczupak podniesie się 4m i to jesieni±. Na co napisałem że koniec wrze¶nia to jest lato, a póĽn± jesieni± szczupak to chodzi głęboko (je¶li ma warunki) i nie podniesie sie 4m. No i ze mamy wiosne.
Je¶li gdzie¶ popełnilem bł±d, to wykaż, a jesli nie - czemu się czepiasz? :?
_________________
Badr Hari
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 167