Czy wiesz, że...
Bielik jest największym rodzimym drapieżnikiem w¶ród ptaków, a jego rozpięto¶ć skrzydeł może sięgać aż do 240 cm.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 462
 Zalogowani 0
 Wszyscy 462

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198347) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198347) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198347) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198347) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198347) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198347) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198347) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198347) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198347) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198347) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2136
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wedka na suma
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Wedka na suma
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
fantamasta
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Oct 16, 2007
Posty: 175

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlasie
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:52 pm    Temat postu: Wedka na suma Odpowiedz z cytatem

Witam, potrzebuje porady w wyborze wedki na suma. Chodzi mi o dokladny model. Wiec mam max 600zl na 2 wedki. Nie chodzi mi tutaj o kije jak na merlina, bede lowic na Narwii. Wedki te beda sluzyc do lowienia na ciezki grunt. Wedka powinna miec sile wyrzutu min 200g i miec nie mniej niz 3.50m. Mozliwe ze bedzie to wedka do surfcstingu, poniewaz te kije maja duze parametry wyrzutu jak i sa dobre do ciezkiego gruntu szczegolnie na suma. Nie mi to oceniac bo to bedzie moj pierwszy sezon ktory caly poswiece tej szlachetnej rybie jaka jest sum. Czekam na Wasze podpowiedzi. Pozdrawiam i z gory dziekuje.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załóżmy, że to nie żart prima-aprilis.
Grunt i surfcasting - jakie to różne metody a Ty chcesz wspólny kijek. Tutaj się poddaję i nic nie poradzę.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Załóżmy, że to nie żart prima-aprilis.
Grunt i surfcasting - jakie to różne metody a Ty chcesz wspólny kijek. Tutaj się poddaję i nic nie poradzę.


Żadna pomyłka Oldi, żadna. Tak najlepiej, najbezpieczniej i najwygodniej. Sam tak łowię ale doradzić konkretne wędzisko, to zbyt ryzykowne. No i gdzie jest napisane, że nie można łowić dużych ryb w rzekach wędziskiem surfcastingowym? Twój surfcasting to też gruntówka tylko dedykowana połowom z plaży na dużych odległo¶ciach. Jednak zachowuje się jak "przero¶nięty" feeder. :-D
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 9:56 pm    Temat postu: Re: Wedka na suma Odpowiedz z cytatem

fantamasta napisał:
Witam, potrzebuje porady w wyborze wedki na suma. Chodzi mi o dokladny model. Wiec mam max 600zl na 2 wedki. Nie chodzi mi tutaj o kije jak na merlina, bede lowic na Narwii

Sum na Narwii mówisz.......hmmmm lol lol lol
Nie chcę Ciebie zniechęcać, ale tych ryb niewiele już zostało w tej rzece !!!
Łowię od ponad 35 lat, większo¶ć tego czasu spędziłem wła¶nie na Narwii i powiem Ci tylko tyle, szkoda Twojego czasu, sumów jest już bardzo mało na tej rzece i ZZ. Niestety zostały wytrzebione, oczywi¶cie od czasu do czasu zdarza się jaki¶ niesamowity wyj±tek, ale jest to raczej rzadko¶ci± dzisiaj. Mój PB wła¶nie z ZZ pochodzi, ale to był przypadek.
Co do wędzisk to proponuję Ci poszukać w¶ród markowych blanków, jest kilka wędek na t± rybcię......Batson ISA1087, Batson SWB70H lub wędki klasy 50lbs serii UglyStik. Jest dużo lepszych akwenów niż Narew do połowu tej pięknej ryby, Włochy, Francja czy Hiszpania.....radzę się poważnie zastanowić.
pozd
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami, Fantamasta ma zamiar łowić z gruntu (zobacz jakich wędek poszukuje), a Ty mu proponujesz spinningi! Czytaj co ludzie pisz±.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Harami, Fantamasta ma zamiar łowić z gruntu (zobacz jakich wędek poszukuje), a Ty mu proponujesz spinningi! Czytaj co ludzie pisz±.

"...Łowię od ponad 35 lat, większo¶ć tego czasu spędziłem wła¶nie na Narwii i powiem Ci tylko tyle, szkoda Twojego czasu, sumów jest już bardzo mało na tej rzece i ZZ. Niestety zostały wytrzebione, oczywi¶cie od czasu do czasu zdarza się jaki¶ niesamowity wyj±tek, ale jest to raczej rzadko¶ci± dzisiaj..."
Jarpo czytaj ze zrozumieniem !!!
Z gruntu szans nie ma zadnych !!! Tylko trolling i to noc±.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Jarpo napisał:
Harami, Fantamasta ma zamiar łowić z gruntu (zobacz jakich wędek poszukuje), a Ty mu proponujesz spinningi! Czytaj co ludzie pisz±.

"...Łowię od ponad 35 lat, większo¶ć tego czasu spędziłem wła¶nie na Narwii i powiem Ci tylko tyle, szkoda Twojego czasu, sumów jest już bardzo mało na tej rzece i ZZ. Niestety zostały wytrzebione, oczywi¶cie od czasu do czasu zdarza się jaki¶ niesamowity wyj±tek, ale jest to raczej rzadko¶ci± dzisiaj..."
Jarpo czytaj ze zrozumieniem !!!
Z gruntu szans nie ma zadnych !!! Tylko trolling i to noc±.

No i co z tego, że nie ma szans z gruntu? Pytał o wędki do połowu na grunt. Ja kiedy¶ zadałem podobne pytanie i też wyskoczyłe¶ z Batsonami. Chętnie je kupię. Potrzebuję długo¶ć 3,3m do 3,8m. Znajdziesz mi co¶ takiego?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
...Łowię od ponad 35 lat

Możesz napisać ile tak naprawdę masz lat czy to tajemnica?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo
Prowokatorze od siedmiu bole¶ci :roll: :roll: !!! Czytaj ze zrozumieniem !!! Rocznik 1965. Jako człowiek z Osjakowa, ile ty razy łowiłe¶ na Narwii i Zalewie Zegrzyńskim ???? No ile ??? Zielonego pojęcia nie masz o tym akwenie, a się m±drzysz.


Ostatnio zmieniony przez Harami dnia Czw Kwi 03, 2008 10:31 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
fantamasta
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Oct 16, 2007
Posty: 175

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlasie
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzialem wiele osob i czytalem sporo opini o tym ze wedka na suma moze byc wedka surfcastingowa, wiec ??
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fantamasta
Daj ty se dzieciaku spokój z tymi sumami na Narwii :roll: :roll: :roll: szkoda twojego czasu, napisz mi na priva o co ci chodzi, to ci odpiszę, gdzie się sumy łowi w tych czasach......z góry uprzedzam, że nie jest to Polska !!
pozd
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Jarpo
Prowokatorze od siedmiu bole¶ci :roll: :roll: !!! Czytaj ze zrozumieniem !!! Rocznik 1965. Jako człowiek z Osjakowa, ile ty razy łowiłe¶ na Narwii i Zalewie Zegrzyńskim ???? No ile ??? Zielonego pojęcia nie masz o tym akwenie, a się m±drzysz.

No widzisz, a ja 1964 i co z tego? Do PZW należę od 1976 roku. Miałem wtedy 12 lat. Wtedy o ile dobrze pamiętam przyjmowali od 13 (ale może się mylę) wniosek z tego taki, że nie ma sensu chwalić się tym, że łowisz od ponad 35lat. Od ponad trzydziestu pięciu lat łowisz sumy? Naprawdę? W±tek dotyczył wędki na sumy. Wiec je¶li we wczesnej młodo¶ci łowiłe¶ uklejki to chyba nie ma sensu chwalić się tak długim wędkarskim stażem w w±tku o sumach.
Jeszcze jedno, ja nie prowokuję. Nie mam takiego zamiaru, raczej chodzi mi aby na forum było spokojnie co nie znaczy, że swojego zdania nigdy nie wypowiem byle tylko był spokój.

Co ma do rzeczy czy byłem na Narwi czy nie. Kolega spytał o wędki na grunt. Nie pytał czy jest sens łowić z gruntu sumy na Narwi. Wolno mu tak łowić je¶li tak mu sie podoba. Nic nie złowi, nie szkodzi. Więcej sumów zostanie w wodzie.
Nie potrafisz doradzić jakie wędki zastosować do tej metody to trudno, ale dlaczego nie możesz zrozumieć tego, że kto¶ chce łowić inaczej niż Ty? Może tak lubi.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Taras
Moderator


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
fantamasta
Daj ty se dzieciaku spokój z tymi sumami na Narwii :roll: :roll: :roll: szkoda twojego czasu, napisz mi na priva o co ci chodzi, to ci odpiszę, gdzie się sumy łowi w tych czasach......z góry uprzedzam, że nie jest to Polska !!
pozd

Dlaczego, Harami d±żysz w swych postach do pozbawienia młodych ludzi prawa do spełnienia marzeń, namiętno¶ci, może nadziei na wielk± rybę. Ja, starszy człowiek szykuję gruntówę na Bug z potężnym kołowrotem i liczę po cichu, że złowie rybę życia. Rozum mój mówi co innego, namiętno¶ci jednak jemu przecz±.

Nie masz "serca" Harami, tylko szkiełko i oko.
_________________
Taras
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tarasie drogi! To nie wiesz, że Harami wszystkich ma za prostaków! Najlepiej czuje się gdy mówi do lustra. On jest niereformowalny, do tego bardzo zarozumiały, a momentami jeszcze niegrzeczny. Taki już jego urok. Byłoby nudno bez niego wiec jest i mam nadzieje, że jeszcze długo będzie z nami.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fantamasta napisał:
Widzialem wiele osob i czytalem sporo opini o tym ze wedka na suma moze byc wedka surfcastingowa, wiec ??


Kupuj. Nie namy¶laj się tylko kupuj. Niemniej na dwa dobre kije może Ci nie wystarczyć, a wybór jest spory.
Ja posiadam już leciwy Ron Thomson 4,2 cw 150-250g i nie straszne mi "krowojady". :-)

Harami nie słuchaj. Piszesz o sumach na gruntówkę, to wysyła Cię do Hiszpani ze spinningiem. Napiszesz o szczupakach na spinning, to wy¶le Cię do Angli lub Irlandi z muchówk±. Jak napiszesz o pstr±gach to jak nic dowiesz się o tej rybie ale w Nowej Zelandi a na Antarktydę wy¶le Cię w trampkach, byle markowych.
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taras napisał:
Dlaczego, Harami d±żysz w swych postach do pozbawienia młodych ludzi prawa do spełnienia marzeń, namiętno¶ci, może nadziei na wielk± rybę

Tarasie nic z tych rzeczy, ja po prostu staram się zaoszczędzić rozczarowań i goryczy porażki młodym adeptom sztuki wędkarstwa !!! Zbyt długo na Narwii łowię, żeby pisać bzdety o tej rzece. Narew niestety jest coraz większ± pustyni±, o sumie można jedynie pomarzyć na odcinku należ±cym do OM. Na Bugu s± jeszcze jakie¶ szanse, ale trzeba szukać suma wysoko. Widać, że chłopak sie napalił na t± rybę, więc niech kompletuje sprzęt i pieni±dze.....i niech pojedzie, tam gdzie prawdopodobieństwo złowienia tej ryby jest duże......niestety w Polsce nie ma na to juz szans !!! Smutne to jest, ale prawdziwe. Na szczupaka do Szwecji, na dorsza do Norwegii, na suma do Hiszpanii........ot i Polska cała !!!

Jarpo
Coraz bardziej nieprzyjemny i agresywny ton twojej wypowiedzi nakazuje mi skończyć dyskusję z tob± !! Żegnam.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taras napisał:
..Ja, starszy człowiek szykuję gruntówę na Bug z potężnym kołowrotem i liczę po cichu, że złowie rybę życia. Rozum mój mówi co innego, namiętno¶ci jednak jemu przecz±...


Słuchaj serca. Mnie nie musisz wierzyć ale jak będziesz miał czas i ochotę to złap Artura vel Sołtys, który na sumy w Bugu ma zawsze gotowy surf z multikiem. Na biesiadzie naewiańskiej chłopy trenowały rzuty ciężarkiem 60g. Niewiele brakowało a jeden z nich by mnie trafił tym ołowiem nad wod±, blisko 100m dalej.
Taras
Moderator


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Taras napisał:
..Ja, starszy człowiek szykuję gruntówę na Bug z potężnym kołowrotem i liczę po cichu, że złowie rybę życia. Rozum mój mówi co innego, namiętno¶ci jednak jemu przecz±...


Słuchaj serca. Mnie nie musisz wierzyć ale jak będziesz miał czas i ochotę to złap Artura vel Sołtys, który na sumy w Bugu ma zawsze gotowy surf z multikiem. Na biesiadzie naewiańskiej chłopy trenowały rzuty ciężarkiem 60g. Niewiele brakowało a jeden z nich by mnie trafił tym ołowiem nad wod±, blisko 100m dalej.

Sołtysa poznałem na ostatnim zlocie w Borsukach. Za snucie opowie¶ci o sumach i innych przypadkach z różnych dziedzin otrzymał dyplom. wesoly A ze swej kolekcji kijków demonstrował DS i odległo¶ciówkę, także swoje, wysłużone auto. Ponadto wybiera się na Krym, co słyszałem osobi¶cie. On ci jest Fantasta. wink:

Ale, aby być w zgodzie z tematem dodam, że Fantamasta powinien Ciebie posłuchać i zakupić te swoje wędziska. A Sołtys powinien teraz posłuchać mnie i udać się do medyków ocznych. wink:
_________________
Taras
fantamasta
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Oct 16, 2007
Posty: 175

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlasie
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze i mam 18 lat, ale nie jestem na tyle bezczelny i ... jak Ty(do tej osoby na H). Zlowie czy nie zlowie tego suma to juz nie Twoja sprawa, liczy sie przyjemnosc. Sumy sa w Narwi i to napewno na rekord Polski, tak jak w kazdej rzece tylko trzeba umiec je odnalezc i zlowic. Wiec pierwsze co ma mi pomoc w zlowieniu tej ryby to sprzet ktory teraz kompletuje, a nastepnie bede szukal miejsc. Uwierz mi 3 lata temu widzialem w pewnym miejscu na Narwi, jak sum zjadl kaczke... Sumy sa w Narwi i to pewne, tylko trzeba poswiecic tej rybie duzo czasu, a napewno sie uda... Przedewszystkim pytanie bylo napisane zeby ktos mi pomogl w wyborze wedziska, wiec H... cos tam nie zasmiecaj forum, bo inni nie maja ochoty czytac tych glupot co piszesz... Tak jak na poczatku, prosze zeby ktos odpowiedzial mi na moje pytanie... dziekuje
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowość: toronto
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisze krotko:
petrus=harami=chamstwo.
Dalszy komentarz - zbyteczny.
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowość: Floryda
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 5:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantamasta, dam Ci jedn± radę. Petrusa traktuj jak zepsute powietrze. Po prostu z obrzydzeniem odwróć głowę. Może doczekamy się czasów na PW, kiedy kto¶ wreszcie wł±czy wentylator w pokoju.
Taras
Moderator


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megalodon napisał:
Fantamasta, dam Ci jedn± radę. Petrusa traktuj jak zepsute powietrze. Po prostu z obrzydzeniem odwróć głowę. Może doczekamy się czasów na PW, kiedy kto¶ wreszcie wł±czy wentylator w pokoju.


Nie ma okazów, że o rybach nie wspomnę, do 1 maja daleko, opłaty rosn± i piwo w cenie ..... Czasy s± ciężkie, oj ciężkie - ale nie na tyle, aby wykopać ten wentylator, wróć... sekatorek. wink:

Ja osobi¶cie widzę ciepły powiew na PW i informacje o dziwnych zjawiskach; mianowicie o opluwaniu monitorow. wink:

Wrócmy jednak do kijów fantamasty. Suma sum na suma. wesoly
_________________
Taras
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 9:03 am    Temat postu: Re: Wedka na suma Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
fantamasta napisał:
Witam, potrzebuje porady w wyborze wedki na suma. Chodzi mi o dokladny model. Wiec mam max 600zl na 2 wedki. Nie chodzi mi tutaj o kije jak na merlina, bede lowic na Narwii

Sum na Narwii mówisz.......hmmmm lol lol lol
Nie chcę Ciebie zniechęcać, ale tych ryb niewiele już zostało w tej rzece !!!
Łowię od ponad 35 lat, większo¶ć tego czasu spędziłem wła¶nie na Narwii i powiem Ci tylko tyle, szkoda Twojego czasu, sumów jest już bardzo mało na tej rzece i ZZ. Niestety zostały wytrzebione, oczywi¶cie od czasu do czasu zdarza się jaki¶ niesamowity wyj±tek, ale jest to raczej rzadko¶ci± dzisiaj. Mój PB wła¶nie z ZZ pochodzi, ale to był przypadek.
Co do wędzisk to proponuję Ci poszukać w¶ród markowych blanków, jest kilka wędek na t± rybcię......Batson ISA1087, Batson SWB70H lub wędki klasy 50lbs serii UglyStik. Jest dużo lepszych akwenów niż Narew do połowu tej pięknej ryby, Włochy, Francja czy Hiszpania.....radzę się poważnie zastanowić.
pozd

Wiem że Gosławice hoduj± suma i to wcale nie na mikroskopijn± skalę , więc jeżeli już mowa o miejscu połowu ,może warto by pomy¶leć o Warcie ,wła¶nie w okolicy Konina.
I jeszcze jedna sprawa .
Wiem że co niektórzy na PW okrzyknęli mnie obrońca Petrusa .każdy ma prawo do własnego zdania ,również w tym przypadku , jednak uważam że za dużo jest emocji jak z jednej tak i z drugiej strony. Petrusa znam osobi¶cie ,byłem z nim na rybach , osobi¶cie nie uważam go za krańcowego BURAKA ,jak to by wynikało z wyczytanych komentarzy , mam nadzieje że nie stanie nic naprzeciw realizacji wyjazdu w czerwcu , i nie będzie to nasz ostatni wspólny wędkarski wypad.
Co prawda istnieje stare porzekadło -Beczkę soli zjesz i człowieka nie poznasz-, ale póki co...
Pozdrawiam
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia wesoly
Porób fotek, może zobaczę wreszcie ryby Petrusa....
_________________
stefan
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenek.......rozbawiłe¶ mnie swoim komentarzem !!! Ty się lepiej szykuj sprzętowo na Ebro na przyszły rok...... lol
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
Powodzenia wesoly
Porób fotek, może zobaczę wreszcie ryby Petrusa....

mam z poprzedniej wyprawy , jednak istnieje pewna zasada ,która mówi ze bez zewolenia wła¶ciciela twarzy ,publikować jej nie wolno , a takowej od Petrusa póki co nie otrzymałem
Jednak je¶li wolno, toczył się onegdaj dyskus na temat fotografowania zdolno¶ci i możliwo¶ći , Otóż szperaj±c po necie trafisz na spora galerie fotek rzeczonego Petrusa
I jeszcze jedno:
Miałem znajomego ,który poprzez swoje wypowiedzi i opowiastki uchodził za dziwaka ,więcej wielu uważało go za przygłupa, Otóż ,pamiętam jak w czasie której¶ swojej opowiastki wspomniał iż jadł Jakółcze gniazdo , tyle że nie powiedział to w sposób obrazowy że oto siedział w restauracji i podano mu owe danie , a powiedział że jadł jaskółcze gniazdo ,wszyscy słuchajacy popukali się w czoło , i potraktowali to jako co¶ obrzydliwego i uznano go za ....
Takich sytuacji było wiele ,w końcu ów znajomy został okrzyknięty głupem z którym to nie warto rozmawiać i jakakolwiek próba zbliżenie się do grupy skazana była na niepowodzenie
Głupek to głupek a z głupkiem się nie dyskutuje ,co najwyżej można mu jedynie przywalić
spytam
Istnieje w kartach dań potrawa pod nazwa jaskółcze gniazdo??
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Zenek.......rozbawiłe¶ mnie swoim komentarzem !!! Ty się lepiej szykuj sprzętowo na Ebro na przyszły rok...... lol

Hiszpania jest poza zasięgiem...
mam,za to dwa wyjazdy do Norwegii wink:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon oczywi¶cie masz rację. Ja Haramiego nie odbieram w ten sposób. Zwykle jednak daje odczuć swoimi wypowiedziami, iż czuje się lepszy, m±drzejszy od swoich rozmówców. To jego słynne motto o prostakach jest niesmaczne i raczej nie przemawia na jego korzy¶ć.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
jednak istnieje pewna zasada ,która mówi ze bez zewolenia wła¶ciciela twarzy ,publikować jej nie wolno , a takowej od Petrusa póki co nie otrzymałem

Dokładnie !!!........i trzymaj się tej zasady.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
...Istnieje w kartach dań potrawa pod nazwa jaskółcze gniazdo??

Tak jednak tylko w wybranych i dla wybranych.
8) i mogę sie z Tob± założyć że też to wiedziałe¶ wesoly
_________________
Mnie bior± zawsze.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Zenon oczywi¶cie masz rację. Ja Haramiego nie odbieram w ten sposób. Zwykle jednak daje odczuć swoimi wypowiedziami, iż czuje się lepszy, m±drzejszy od swoich rozmówców. To jego słynne motto o prostakach jest niesmaczne i raczej nie przemawia na jego korzy¶ć.

nie zastanawiałe¶ się nigdy nad tym że działa to w dwie strony??
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Zenon oczywi¶cie masz rację. Ja Haramiego nie odbieram w ten sposób. Zwykle jednak daje odczuć swoimi wypowiedziami, iż czuje się lepszy, m±drzejszy od swoich rozmówców. To jego słynne motto o prostakach jest niesmaczne i raczej nie przemawia na jego korzy¶ć.


Nic z tych rzeczy !!! Jak widzę, jakie głupoty s± wypisywane na tym portalu, to po prostu muszę zareagować. Ludzie wypowiadaj± się na tematy, o których nie maj± zielonego pojęcia. Najbardziej zaciekli i zacietrzewieni s± młodzi, co to w życiu dużej ryby nie złowili, ale wszystkie rozumy już pozjadali. O chamstwie co niektórych nawet nie wspominam, no cóż, wszyscy wiedz± kto to jest :roll: :roll:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Jarpo napisał:
Zenon oczywi¶cie masz rację. Ja Haramiego nie odbieram w ten sposób. Zwykle jednak daje odczuć swoimi wypowiedziami, iż czuje się lepszy, m±drzejszy od swoich rozmówców. To jego słynne motto o prostakach jest niesmaczne i raczej nie przemawia na jego korzy¶ć.

nie zastanawiałe¶ się nigdy nad tym że działa to w dwie strony??

Zastanawiałem. Doszedłem nawet do wniosku, ze Harami jest nieraz podpuszczany, a gdy już wejdzie na obroty niektórzy maj± z tego niezły ubaw. Ja nie. Przykre, że nie potrafi w takich sytuacjach zapanować nad sob±.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
Zenon napisał:
...Istnieje w kartach dań potrawa pod nazwa jaskółcze gniazdo??

Tak

i to wystarczy
Cytat:
jednak tylko w wybranych i dla wybranych.
8) i mogę sie z Tob± założyć że też to wiedziałe¶ wesoly

TO jest już Twój komentarz ,który ja pominę milczeniem ,jednak inny może potraktować jako chęć zaczepki , i dalej potoczy się lawina
wink:
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Doszedłem nawet do wniosku, ze Harami jest nieraz podpuszczany, a gdy już wejdzie na obroty niektórzy maj± z tego niezły ubaw. Ja nie. Przykre, że nie potrafi w takich sytuacjach zapanować nad sob±

lol lol lol panuję nad sob± doskonale, ja sie po prostu dobrze bawię tymi sytuacjami !!! Przecież Wy jeste¶cie tacy pocieszni lol
A że prostactwo jest na tym portalu coraz bardziej powszechne, to juz nie moja wina :roll:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Jarpo napisał:
Doszedłem nawet do wniosku, ze Harami jest nieraz podpuszczany, a gdy już wejdzie na obroty niektórzy maj± z tego niezły ubaw. Ja nie. Przykre, że nie potrafi w takich sytuacjach zapanować nad sob±

lol lol lol panuję nad sob± doskonale, ja sie po prostu dobrze bawię tymi sytuacjami !!! Przecież Wy jeste¶cie tacy pocieszni lol
A że prostactwo jest na tym portalu coraz bardziej powszechne, to juz nie moja wina :roll:

Bawisz sie tym?! To Ci raczej chwały nie przynosi. Niestety jest gorzej niż my¶lałem. :placz
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Jarpo napisał:
Doszedłem nawet do wniosku, ze Harami jest nieraz podpuszczany, a gdy już wejdzie na obroty niektórzy maj± z tego niezły ubaw. Ja nie. Przykre, że nie potrafi w takich sytuacjach zapanować nad sob±

lol lol lol panuję nad sob± doskonale, ja sie po prostu dobrze bawię tymi sytuacjami !!! Przecież Wy jeste¶cie tacy pocieszni lol
A że prostactwo jest na tym portalu coraz bardziej powszechne, to juz nie moja wina :roll:

Spróbuj potraktować to inaczej , bez wzajemnego ob¶miewania i traktowania jako wrogów , aby zapanowała zgoda ,kto¶ pierwszy musi wyci±gn±ć rękę , b±dż nim Ty ,w sytuacji odrzucenia nikt nie zarzuci Tobie że nie chciałe¶
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o powrót do tematu.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę przenie¶c to do innego w±tku pt i oby zapanowała zgoda lol
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Z gruntu szans nie ma zadnych !!! Tylko trolling i to noc±.


Ocipiałem! 8O
Kurde, a przed rokiem było, że s±, ale łapać to trzeba umić! zly: I że nie żaden trolling, nie żaden spinning, tylko przynajmniej kilogramowy żywiec, karp lub kara¶. I tylko na ZZ. Ale to dla posiadaczy najwyższego stopnia wtajemniczenia, a nie dla jakich¶, za przeproszeniem, przypadkowych frajerów...
Fotki miały być. Lecz przecież zbyt wielki jeste¶, by się chwalić ku uciesze gawiedzi. Bo dla siebie i własnej satysfakcji łowisz (w nieopłaconej strefie na szwedzkim jeziorze też? :?: lol ). No, fotki może kiedy¶ będ±. Gdy aparat sobie kupisz.
Co nie przeszkodziło Ci w doradzaniu, miesi±c póĽniej, jaki aparat wybrać. Bo masz trzy, a wszystkie z najwyższej półki. Więc nie dla szaraczków. Takie dla tych, co naprawdę się znaj± i wiedz±, jak z aparatu korzystać... Więc doradzać w klasie pop nie będziesz, bo byle badziewia do r±k nie bierzesz. Więc się na tym (badziewiu) nie znasz. Z piedestału arcymistrza nie schodzi się przecież na pierwszy stopień wtajemniczenia...

W "Pogawędkach..." go¶ci Shiva? 8O
R±k od groma, każda żywa.
Każda klika sterowana
Innym nickiem... Prooooszę pana!
Toż fenomen nam tu wzrasta!
Cooo? Krytyka?! Spadać! Basta!!!

Alarmowy dzwoni gong:
Znów kto¶ wrócił, jak pig - pong...
zly:
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel
lol lol lol
_________________
Jestem bufonem. Nic na to nie poradzę.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Cytat:
jednak tylko w wybranych i dla wybranych.
8) i mogę sie z Tob± założyć że też to wiedziałe¶ wesoly

TO jest już Twój komentarz ,który ja pominę milczeniem ,jednak inny może potraktować jako chęć zaczepki , i dalej potoczy się lawina
wink:

Ale Zenek nie popadajmy w skrajno¶ci. Wystarczy że ten komentarz Ty zrozumiałe¶.
Dla innych.....podtekstów w nim nie zamieszczałem 8)
_________________
Mnie bior± zawsze.
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może tak wreszcie powrócić do tematu w±tku jak Admin prosił ????
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petrus ,bez urazy ,dajesz się łatwo prowokować ,do tego masz sposób wypowiadania się nieco powiedział bym ,osoby o dużej wrażliwo¶ci na punkcie swojego JA ,czuj± się przez ciebie dotknięci choć sami często prowokuj± , odpowiadaj±c z grubej rury dokładasz kamyka do zaczynaj±cej się lawiny która w pewnym momencie jest nie do zatrzymania , a że masz jak to mówi± PYSK nie wyparzony , Lubisz odpłacić podwójnie , to w konsekwencji bardzo często win± jeste¶ Ty obarczony choć sam tej wojny nie wywołałe¶
Znam Ciebie i znam wielu osobi¶ćie na Tym portalu , nie uważam ani Ciebie za gorszego od innych ani też innych za lepszych od Ciebie . I odwrotnie , jeste¶cię w sumie równe chłopaki tylko czasami puszczaj± nerwy , my¶lę że warto by poznać się w realu wychylić po browarku ,razem pogawędzić , posiedzieć przy wędkach , a urazy same min± bezpowrotnie . Każdy z Nas jest inny , każdy z nas ma różne spojrzenia na różne sprawy co wcale nie oznacza że w wyniku różnic ,musimy wytaczać najcięższe działa Pokoju i spokoju nam trzeba życie i tak daje nam po dupie więc po co jeszcze sami mamy do tego pieca węgla dokładać
pozdrawiam
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Proszę o powrót do tematu.


Co niniejszym czynię usmiech

Moim skromnym zdaniem do połowu absolutnie rekordowych sumów (naszych krajowych usmiech ) w zupełno¶ci wystarczy wędzisko z c.w. do 200 g. Proszę zauważyć, że dwustronna dĽwignia, jak± stosujemy przy trzymaniu wędziska, wymaga - w uzależnieniu od długo¶ci kija - coraz bardziej rosn±cej siły, z jak± oddziaływuj± nasze mię¶nie na dolnik.
I tak, je¶li dolnik (do uchwytu stopki kołowrotka) ma 1 m długo¶ci, to na szczytówce dwumetrowego kija też oddziałyuje uci±g 1 kg.
Je¶li dobrze pamiętam z lekcji fizyki (ostatnia lekcja w ogólniaku, ponad ćwierć wieku temu), to z każdym zwiększeniem długo¶ci strony podci±ganej proporcjonalnie wzrastać musi nacisk na trzyman± czę¶ć, by zrównoważyć siłę uci±gu na tej czę¶ci dłuższej.

Dobra, będzie bardziej po ludzku wink: Przy kiju o długo¶ci 2 m i c.w. do 200 g trzeba ¶rednio zbudowanego chłopa, który na tym zestawie, przy zastosowaniu linki o wytrzymało¶ci do 30 lbs. zdoła zerwać zestaw. Pod warunkim, że mocno się zaprze, ci±gn±c za dolnik.
Ale do zerwania takiej samej linki, przy długo¶ci kija np. 4 m, trzeba już trzech Pudzianowskich, by ci±gn±c za dolnik, a nie bezpo¶rednio za linkę, tę linkę zerwać. Kij wytrzyma, ale człek nie da rady nawet z rozbiegu wesoly

C.w. Oore¶lane jest nie do holu, a - jak sama nazwa wskazuje - do zdolno¶ci kija podczas gwałtownego, dynamicznego wyrzutu zestawu o okre¶lonej, dopuszczalnej masie. Podczas holu ryby (albo niesionego wod± konaru wink: ) wędzisko wytrzyma zdecydowanie więcej, niĽli człowiek potrafi w tę zynno¶ć włożyć swoich sił.

Jak przy wędziskach surfcastingowych (Docio, czoła chylę usmiech - służ± do posyłania ciężkich zestawów na odległo¶ci rzędu 100 - 200 m. I do holu... płastugowatych licz±cych sobie, jak dobrze pójdzie, po 300 g wesoly Ale nawet jak się skusi morska trotka o wadze 10 kg, to przy takiej mocy sprzętu nie ma żadnych szans na zdemolowanie zestawu z żyłk± główn± 0,30 mm (nie licz±c tzw. przyponu strzałowego).
To samo na Nawi: moc kija ma zapewnić tylko posłanie zestawu o okre¶lonej masie na wybrany dystans. Szczytówka kija użytego do ciężkiego gruntu ma zapewnić tylko tyle, by zasygnalizować branie. Reszta w rękach wędkarza. Który za grubym sumem tak samo może zej¶ć brzegiem b±dĽ spłyn±ć w ciężkiej łodzi 300 m w jedn± stronę tak z kijaszkiem z c.w. do 70 g, jak i z morskim wędziskiem z c.w. do 700 g. Dynamika holu, amortyzowanego przez długo¶ć dĽwigni (długo¶ć wędziska) praktycznie wyklucza wykorzystanie ludzkiej siły, nawet podczas najcięższego holu, do połamania wędziska o długo¶ci 4 m i c.w. do 150 g. Połamanie wędki, przy tym c.w., możliwe będzie chyba tyl;ko w przypadku kiepskiej jako¶ci kija o długo¶ci nieprzekraczaj±cej 3 m.

Od siebie dodam, że przy ¶redniej budowie ciała i ¶rednim wzro¶cie, też i mocno przeciętnej krzepie, nie zdołałem połamać teleskopu 3,60 z c.w. do 100 g. Jaka¶ chińszczyzna z bazaru. Ale sumisko było nasze, krajowe, jak najbardziej narwiańskie wesoly Przypon z żyłki 0,25 (oczekiwanie na sandacza) był uprzejmy się przetrzeć.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel dla mnie wędzisko surf wydawało się jedynym rozs±dnym rozwi±zaniem dla rozmytych na 5-6 metrów kamienistych szczytów główek pod Gór± Kalwari±. I nie myliłem się, ciężki zestaw z obci±żeniem 150g przechodził gładko nad rumowiskiem. Na wędzisku 3,3 lub krótszym niezmiennie musiałem rezygnować z tych miejsc. Bolało, bo na wypłycenie przy warkoczu wychodziły sumy, raz mniejsze, raz większe, ale wychodziły.
Drugim plusem jaki odkryłem to czas holu. Trzydziestkę podci±gn±łem w niecałe 10 minut i odhaczony w wodzie naprewdę wydawał się być całkiem rzeĽki. Nie pocieszam się, odniosłem takie wrażenie widz±c różnicę z tym co miałem w pamięci po długich holach na wędzisko z cw do 120g. Kręgosłup potem chciał mi wyskoczyć i dwie godziny leżałem jak trup ale mimo wszystko warto było. :-) Mnie przestało boleć a sum mam nadzieję trzyma się daleko od obcych i czeka na mnie. :-D
Nikt też nie każe dĽwigać takiego rybska na kiju, to nierozs±dne. :-) Pompowanie i tylko pompowanie jako rozwi±zanie sytuacji. A i przystopować jako¶ łatwiej na takim kiju. :-) No ale ja "duży" chłopiec jestem. :-D
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Hiszpania jest poza zasięgiem...

Niekoniecznie - Clickair ma baaardzo korzystna oferte. wesoly
_________________
Badr Hari
motorek
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Sep 14, 2006
Posty: 115

Kraj: USA
Miejscowość: Seattle
PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkretnego modelu niestety Ci nie podam. Kiedys szukalem kija do surfu i rozsadnym wyborem wydawaly mi sie byc kije TICA i Daiwy.
fantamasta
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Oct 16, 2007
Posty: 175

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlasie
PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wybrałem odpowiednie modele, nie zmie¶ciłem sie w 500zl na dwie wędki, ale to akurat nie problem, kołowrotki również wybrałem ale tego nie wliczam w ta cene.

Temat zamknięty, dziękuje za pomoc.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 164