Czy wiesz, że...
OKOŃ:
- Rekord Polski - 2,69 kg
- Złoty medal - od 2,00 kg
- Srebrny medal - od 1,50 kg
- Br±zowy medal - od 1,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 488
 Zalogowani 0
 Wszyscy 488

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198362) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198362) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198362) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198362) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198362) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198362) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198362) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198362) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198362) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198362) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Cabelas - zakupy
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Cabelas - zakupy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DARAS28
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 49

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 10:59 am    Temat postu: Cabelas - zakupy Odpowiedz z cytatem

Witam czy kto¶ mógłby mi pomóc/doradzić jak kupować w tym sklepie internetowym macie jakie¶ do¶wiadczenia???
np: chcę kupić kręciołka jak wygl±da przesyłka i koszt przesyłki itp. a może jest jaki¶ poradnik w internecie.
Pozdrawiam
Taras
Moderator


Dołączył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 11:26 am    Temat postu: Re: Cabelas - zakupy Odpowiedz z cytatem

DARAS28 napisał:
Witam czy kto¶ mógłby mi pomóc/doradzić jak kupować w tym sklepie internetowym macie jakie¶ do¶wiadczenia???
np: chcę kupić kręciołka jak wygl±da przesyłka i koszt przesyłki itp. a może jest jaki¶ poradnik w internecie.
Pozdrawiam


Jaki¶ czas temu "latałem" po sklepach internetowych. Czytałem ich regulaminy b±dż zasady sprzedaży. To były po prostu namiastki umów, choć prawnie rzecz bior±c, tego rodzaju tekst umow± być nie może.
Osobi¶cie w sklepach internetowych nie kupuję. Wole popatrzeć w oczy sprzedawcy i odebrać druk gwarancji osobi¶cie. To jednak trochę kosztuje.
Pozdrawiam
_________________
Taras
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to Cabelass nie handluje z indywidualnymi wędkarzami z Europy :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Szymel
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 168

Kraj: Polska
Miejscowość: Wejherowo
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Z tego co mi wiadomo to Cabelass nie handluje z indywidualnymi wędkarzami z Europy :placz


Mylisz się mario_z.
Kolega w tym roku kupił sobie z tamt± sprzęt z koleg± na spółkę za większ± kwote. Kupili razem, bo przesłka była na spółkę. Sprzęt z tamt± jest dużo tańszy niż w polsce. Warto tam kupować droższe rzeczy typu spodniobuty. Cabelass z tego co mi wiadomo to por±dna firma. Słyszałem od kolegi, że jego kolega posiada neopreny Cabelassa i ¶miga w nich już 6 rok. :-)
_________________
><(((*> ><(((*> ><(((*>
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymel napisał:
mario_z napisał:
Z tego co mi wiadomo to Cabelass nie handluje z indywidualnymi wędkarzami z Europy :placz


Cytat:
Mylisz się mario_z.

Oooo, to bardzo ciekawe.8O 8O
Cytat:
Kolega w tym roku kupił sobie z tamt± sprzęt z koleg± na spółkę za większ± kwote.

Tylko ciekawe czemu ja nie mogłem zrobić u nich zakupów. :?: :?:
Cytat:
Sprzęt z tamt± jest dużo tańszy niż w polsce

To akurat wiem. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Mario,
widocznie nie miałe¶ karty kredytowj.
_________________
stefan
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
@Mario,
widocznie nie miałe¶ karty kredytowj.

Stefan, chyba jaja sobie ze mnie robisz :?: :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Z tego co mi wiadomo to Cabelass nie handluje z indywidualnymi wędkarzami z Europy :placz


Z tego co pamiętam Cabelas na swojej stronie ma podane nieliczne kraje europejskie, do których wysyła. Może co¶ się zmieniło i Polska zawitała do uprzywilejowanych, choć szczerze w±tpię, za mały rynek bo za duża bida. Prędzej spodziewam się zobaczyć Rosję.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
mario_z napisał:
Z tego co mi wiadomo to Cabelass nie handluje z indywidualnymi wędkarzami z Europy :placz


Z tego co pamiętam Cabelas na swojej stronie ma podane nieliczne kraje europejskie, do których wysyła. Może co¶ się zmieniło i Polska zawitała do uprzywilejowanych, choć szczerze w±tpię, za mały rynek bo za duża bida. Prędzej spodziewam się zobaczyć Rosję.

Dociu, wła¶nie o wysyłkę chodziło.
Jednak udało mi się kupić to co chciałem, ale tylko i wył±cznie dzięki koledze który mieszka w Stanach.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

DARAS28
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 49

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, a powiedzmy że posiadam kartę kredytow±????
więc co wtedy????
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Stefan napisał:
@Mario,
widocznie nie miałe¶ karty kredytowj.

Stefan, chyba jaja sobie ze mnie robisz :?: :?: :?:


Sorki, tak mi się powiedziałousmiech
Nigdy nie było problemu z wysyłk± z Cabelasa. Zawsze tylko naliczali jakie¶ horrendalne stawki za wysyłkę. Dlatego generalnie kupuję na ebayu USA.
_________________
stefan
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
Dlatego generalnie kupuję na ebayu USA.

A czy na eBay napisz± na życzenie "sample, no commercial value"?? Bo w cabelasie nie chc± :x
_________________
Badr Hari
nizinny
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Mar 15, 2007
Posty: 131

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostrołęka
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć, je¶li masz kogo¶ w USA to robisz tak: kupujesz sprzęt np w cabelasie kart± kredytow± na adres tej osoby w stanach, ona przepakowuje ten sprzęt do paczki bez napisów firmowych, pamiętaj±c aby też nie wkładać rachunków i najlepiej bez firmowych opakowań, pisze że jest to prezent (gift) i wysyła paczkę np poprzez firme PolonezParcel drog± morsk± expresow± (najtańsza) i sprzęt przychodzi do polski po ok 4-5 tygodniach do Ciebie.
Je¶li nie masz nikogo to: gdy sklep zgodzi się wysłać do nas bezpo¶rednio, to jest duża szansa że u nas na celnym zapłacisz Vat 22% i 7%cło.
pozdrawiam
Paweł nizinny
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nizinny napisał:

Je¶li nie masz nikogo to: gdy sklep zgodzi się wysłać do nas bezpo¶rednio, to jest duża szansa że u nas na celnym zapłacisz Vat 22% i 7%cło.
pozdrawiam
Paweł nizinny

Nizinny, duża :?: :?: to mało powiedziane, ta szansa jest ogromna. 8O

Dzwoniłem do urzędu celnego, powiedzieli mi że przesyłka z moimi zakupami zrobionymi w Stanach, dotrze do Warszawy na urz±d celny, nigdzie indziej, tam będę musiał stawić się osobi¶cie po jej odbiór czyli dokonać wszystkich opłat z tym zwi±zanych, natomiast je¶li chcę żeby paczka doszła aż do Lublina to muszę dodatkowo zapłacić, z rozmowy z pracownikiem u. celnego wywnioskowałem że to im muszę za to zapłacić.

Ciekawe jest jeszcze to że na u.. celnym maj± nawet przeliczniki do wysoko¶ci cła za rzeczy kupione w Stanach, ja dowiadywałem się konkretnie o cło za silnik elektryczny do łodzi, w tym przypadku wysoko¶ć cła uzależniona jest od mocy silnika. 8O
Nie wiem jak to napisać, ale celnikowi potrzebne s± do przelicznika WATY a nie AMPERY. 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towary z USA o całkowitej warto¶ci do 45 USD s± zwolnione z cła. Powyżej tej warto¶ci na sprzęt wędkarski obowi±zuje stawka 3.7% i VAT od cało¶ci.
_________________
stefan
Kotwic
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jun 22, 2007
Posty: 105

Kraj: Polska
Miejscowość: Giżycko
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nizinny napisał:
Cze¶ć, je¶li masz kogo¶ w USA to robisz tak: ...

Rozumiem intencje i chęć pomocy koledze, ale chyba informacje, jak wykiwać Urz±d Celny, inny urz±d, kogo¶, kraj, itp... można sobie wysłać na PM. Bo jakby nie patrzeć, to trochę namawianie i podawanie recepty, na czyn z pogranicza prawa. :?


Co do w±tku:
Przy internetowych zakupach poza naszym krajem trzeba pamiętać, że:
- nie mylić pojęć karty debetowej z kredytow± itp... (bo nie każd± kart± da się autoryzować tak± transakcję),
- posiadana karta płatnicza musi być honorowana i obsługiwana przez sklep (przykład: ekarta mBanku)
- sklep przewiduje możliwo¶ć wysyłania towaru za granicę, (zwłaszcza do Polski :x ),
- koszt wysyłki towaru (zwłaszcza do Polski) nie jest kosmiczny,
- przesyłka nieubezpieczona (często tańsza) czy ubezpieczona (często znacznie droższa),
- procedury celne: kto przeprowadza, gdzie odebrać, ile to będzie kosztowało.


mario_z napisał:

Dzwoniłem do urzędu celnego, powiedzieli mi że przesyłka z moimi zakupami zrobionymi w Stanach, dotrze do Warszawy na urz±d celny, nigdzie indziej, tam będę musiał stawić się osobi¶cie po jej odbiór czyli dokonać wszystkich opłat z tym zwi±zanych, natomiast je¶li chcę żeby paczka doszła aż do Lublina to muszę dodatkowo zapłacić, z rozmowy z pracownikiem u. celnego wywnioskowałem że to im muszę za to zapłacić.


Nie wypowiem sie o konkretnym przypadku, bo zbyt wiele tu niewiadomych.
Ale prawie wszystkie przesyłki które docierały do mnie z USA, wysyłane były ichniejsz± poczt±, i trafiały do 2-3 polskich UC. Tam były poddane obsłudze celnej (czę¶ć oclono, czę¶ć poszła wolno). Ale wszystkie te paczki docierały do mnie do domu, i cło+opłatę za oclenie, uiszczałem listonoszowi lub w przypadku awizo, na poczcie. Koszt ¶mieszny, bo oprócz cła, to chyba obsługa kosztowała 5-8zł.
Jedn± paczkę zamówiłem i wysłana została kurierem z USA, i tu firma kurierska sama dokonała procedur celnych i również dostarczyła mi przesyłkę do domu. Co prawda, ta firma drogo policzyła sw± pracę i była to przyczyna rozstania z tym pomysłem.

Cytat:
Ciekawe jest jeszcze to że na u.. celnym maj± nawet przeliczniki do wysoko¶ci cła za rzeczy kupione w Stanach, ja dowiadywałem się konkretnie o cło za silnik elektryczny do łodzi, w tym przypadku wysoko¶ć cła uzależniona jest od mocy silnika.
Nie wiem jak to napisać, ale celnikowi potrzebne s± do przelicznika WATY a nie AMPERY.

Stawki celne podane s± w odpowiednich rozporz±dzeniach (leniwiec, nie chce mi sie szukać wesoly ).
Warto się z nimi zapoznać, bo czę¶ć przedmiotów trudno jednoznacznie zaklasyfikować do konkretnej kategorii, a w zwi±zku z tym, mog± być naliczone różne stawki celne (miałem takie przypadki, że podobne do siebie produkty były oclone stawk±: 0-5%, w zależno¶ci, jak kto interpretował słowo: nóż wesoly )
DARAS28
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 49

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki chłopaki za info chyba się poddam z tym "Cabelasem" z odpowiedzi wynika, że i tak ¶rednio się opłaca (cło, przesyłka itd) chyba pujdę w stronę ebaya USA.
Pozdrawiam
nizinny
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Mar 15, 2007
Posty: 131

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostrołęka
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@mario_z, z celnego mog± Tobie wysłać na Twój koszt
@kotwic, bez przesady kolego...
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
Towary z USA o całkowitej warto¶ci do 45 USD s± zwolnione z cła. Powyżej tej warto¶ci na sprzęt wędkarski obowi±zuje stawka 3.7% i VAT od cało¶ci.

Stefan to wytłumacz mi dlaczego ten go¶ć z Urzędu celnego z którym rozmawiałem, twierdził że, im większa moc silnika elektrycznego do łodzi tym większe cło. :?: :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie silnik nie został zakwalifikowany do sprzętu wędkarskiego ale np. do napędów łodzi.

Mi chcieli raz oclić echosondę jako monitor lol a plecionki jako kable elektryczne lol lol lol lol lol

ZnajdĽ klasyfikację stawek celnych i podaj Panu Celnikowi konkretny numer.
_________________
stefan
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
Widocznie silnik nie został zakwalifikowany do sprzętu wędkarskiego ale np. do napędów łodzi.

A to całkiem możliwe.
Cytat:
Mi chcieli raz oclić echosondę jako monitor lol a plecionki jako kable elektryczne
lol lol lol lol lol
Nie, no to już jest profesjonalizm, (czytaj brak wiedzy) na temat sprzętu wędkarskiego w tym urzędzie. lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprostszy sposób i jednocze¶nie najtańszy :
1)kupujesz w sklepie płac±c kart± kredytow±/debetow± (np.Visa lub American Express)
2)prosisz o wysłanie na adres amerykański(trzeba mieć kogo¶ zaufanego w USA)
3)odbiorca kontaktuje się z firm± spedycyjn± w swoim rejonie i nadaje paczkę do PRL
4)odbierasz paczkę po 2-3tyg, kurier przyjeżdża do Ciebie do domu

Wielokrotnie kupowałem w USA blanki, osprzęt do blanków, plecionki, kołowrotki, woblery i echosondę. Nigdy nie zapłaciłem żadnego podatku, ani Vatu......nie wiem jak to robi± firmy spedycyjne wysyłaj±ce do Polski, że ich ta przyjemno¶ć omija, ale to nie moja sprawa w końcu, ważne, że jest tanio. Lowrance X135 za 249.99$, woblery po 2-3$, czy blanki Batsona po 35$......to s± ceny z 2006r !!!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Najprostszy sposób i jednocze¶nie najtańszy :
1)kupujesz w sklepie płac±c kart± kredytow±/debetow± (np.Visa lub American Express)
2)prosisz o wysłanie na adres amerykański(trzeba mieć kogo¶ zaufanego w USA)
3)odbiorca kontaktuje się z firm± spedycyjn± w swoim rejonie i nadaje paczkę do PRL
4)odbierasz paczkę po 2-3tyg, kurier przyjeżdża do Ciebie do domu


8O 8O 8O końcówka punktu trzeciego. 8O 8O
Wstyd mi za Ciebie, Panie harami. :oops: :oops:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się wstydż, ja nie mam żadnych powodów do wstydu......wystarczy się rozejrzeć wokół siebie i porównać do życia w cywilizowanej Europie !!!.......no, ale ty chyba tylko w PRLu bytowałe¶......więc się nie dziwię, że inno¶ci nie do¶wiadczyłe¶.

Odbiegasz od tematu......i Admin zamknie w±tek !!!!
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem regionalnym powiedzonkiem....

Ostatni ptok co do swojego gniozda sro.
_________________
Oby do jutra......
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigi napisał:
Odpowiem regionalnym powiedzonkiem....
Ostatni ptok co do swojego gniozda sro.


To ja ci odpowiem tak......nie lubię jak mnie małolaty pouczaj± !!!!
Sprawdż sobie kole¶ daty urodzenia, ja jestem z 1965r i mieszkałem w cywilizowanym kraju przez ponad 12 lat.......wiem, wiem mario_z pozjadał wszystkie rozumy, tylko poza Lublin głowy nie wychylił lol lol !!!
Sigi....o czym ty chłopie w ogóle mówisz, daj se spokój z tak prymitywnymi prowokacjami !!! Poza tym odbiegasz od tematu tego w±tku !!!!
_________________
Jestem bufonem. Nic na to nie poradzę.
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 10:53 pm    Temat postu: Re: Cabelas - zakupy Odpowiedz z cytatem

Taras napisał:
[...] Wolę popatrzeć w oczy sprzedawcy i odebrać druk gwarancji osobi¶cie. [...]

Ja też! Ja też! Z t± tylko różnic±, że wolę popatrzeć w oczy sprzedawczyń... :P
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
To ja ci odpowiem tak......nie lubię jak mnie małolaty pouczaj± !!!!
Sprawdż sobie kole¶ daty urodzenia, ja jestem z 1965r i mieszkałem w cywilizowanym kraju przez ponad 12 lat...

Taki¶ stary? To daj przykład swego opanowania i tzw. życiowej m±dro¶ci. Też się mogę pochwalić. W 1965 to już o żeniaczce my¶lałem... :P

Mimo wszystko, Harami, proponuję Ci więcej rozwagi. wink:
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazanie.......na tym portalu już od dawna nie mam najmniejszej ochoty niczego udowadniać !!!! Udowadniać cokolwiek, to ja mogę przed swoj± rodzin± i swoimi znajomymi, a nie przed przypadkowymi ludżmi z internetu, z których większo¶ć już dawno temu okazała się być zakompleksionymi, kompletnymi chamami !!! Nie godni s± !!!
Jestem pewien, że zrozumiałe¶ wesoly
Przykład mojej m±dro¶ci, mówisz ???......proszę bardzo......olewam ten temat kompletnie......więcej moich komentarzy nie zobaczysz !!!
O tempora, o mores !!!!

pozd
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cywilizacja....jednak dla niektórych jak widać to niezrozumiałe pojęcie.
_________________
Oby do jutra......
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Sazanie.......na tym portalu już od dawna nie mam najmniejszej ochoty niczego udowadniać !!!!

Ależ nie prosiłem Cię o żaden dowód. Nawet osobisty! wesoly

Harami napisał:
Udowadniać cokolwiek, to ja mogę przed swoj± rodzin± i swoimi znajomymi, a nie przed przypadkowymi ludżmi z internetu, z których większo¶ć już dawno temu okazała się być zakompleksionymi, kompletnymi chamami !!! Nie godni s± !!!

A wiesz, że ja nie? Mam żonę, która mi wierzy bez żadnego udowadniania czegokolwiek... lol Zaiste, godne to i sprawiedliwe... wink:

Harami napisał:
Jestem pewien, że zrozumiałe¶ wesoly

Nieco mnie przeceniasz... :oops:

Harami napisał:
Przykład mojej m±dro¶ci, mówisz ???......proszę bardzo......olewam ten temat kompletnie......więcej moich komentarzy nie zobaczysz !!!

Spryciarz! Mówisz, że tylko w tym temacie? :P

Harami napisał:
O tempora, o mores !!!!

Rex regnat et non gubernat. lol
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Król panuje, ale z rz±dami cienko jak widać !!!
Uciekam, bo jutro mam wylot do Londynu wcze¶nie rano.
pozd
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Król panuje, ale z rz±dami cienko jak widać !!!
Uciekam, bo jutro mam wylot do Londynu wcze¶nie rano.
pozd

No to nie lataj za wysoko, a na zakrętach niech pilot zwalnia... lol
Pozdrów Queen Elisabeth II! wesoly
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Uciekam, bo jutro mam wylot do Londynu wcze¶nie rano.
pozd


Garów do mycia się uzbierało... zly:
_________________
stefan
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
Harami napisał:
Uciekam, bo jutro mam wylot do Londynu wcze¶nie rano.
pozd


Garów do mycia się uzbierało... zly:

Czyli obowi±zki wzywaj±. lol lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Misiek76
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 25, 2006
Posty: 385

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym z pomoc± koleżanek, kolegów powrocić do tematu zakupów w tym sklepie. Czy ma z was ktos jakie¶ nowe do¶wiadczenia, rady, itp?
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pią Maj 23, 2008 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
W 1965 to już o żeniaczce my¶lałem... :P

Sazanie ty pewnie dinozaury widziałe¶ wink: wink:
_________________
Bercik
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 128