Czy wiesz, że...
TROĆ WĘDROWNA:
- Rekord Polski - 14,70 kg
- Złoty medal - od 8,00 kg
- Srebrny medal - od 6,00 kg
- Br±zowy medal - od 5,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 512
 Zalogowani 0
 Wszyscy 512

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198346) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198346) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198346) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198346) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198346) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198346) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198346) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198346) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198346) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198346) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Dlaczego wędkarze obrażacie kolegów?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Dlaczego wędkarze obrażacie kolegów?
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier napisał:

Tomku dlaczego kretynem? Nie współcze¶ni Amerykanie wymy¶lili taki sposób polowań na ryby. Na długo przed nimi polowały taki niektóre plemiona indiańskie, Japończycy w taki sposób pozyskiwali rybie mięso, pewnie i w innych czę¶ciach ¶wiata gdzie posługiwano się łukiem było podobnie.

Masz rację, od razu po napisaniu komentarza uszczypn±łem się w język my¶l±c "O kurde, przecież tak robili Indianie", tak czy siak dosyć to prymitywne jak na współczesnego człowieka.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
wolę TO wykonanie


A ja wolę to:
KLIKNIJ
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Zenon napisał:
wolę TO wykonanie


A ja wolę to:
KLIKNIJ


Dyskurs wszedł zupełnie na boczny tor. Może to i dobrze. A co do propozycji, mimo iż lubię Halamę, to emocjonalnie zwi±zany jestem z wersj± zaproponowan± przez Zenona. W 1968 roku za zaoszczędzone 80 złotych kupiłem pierwsz± płytę LP Czesława Niemena, wła¶nie "Dziwny jest ten ¶wiat".
40 lat minęło od tamtego czasu, a słowa s± nadal aktualne.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Profanacja!
Szkoda, że Doda też tego nie ¶piewa, bo pewnie też by¶cie się zachwycali.:x
Niemen to Niemen nikt Go nie podrobi i niech tak zostanie.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Profanacja!
Szkoda, że Doda też tego nie ¶piewa, bo pewnie też by¶cie się zachwycali.:x
Niemen to Niemen nikt Go nie podrobi i niech tak zostanie.


Nikt nie próbuje tutaj podrabiać Niemena, był klas± sam± w sobie i nikt temu nie zaprzecza. Spójrz na to z przymrużeniem oka, nie można brać wszystkiego ¶miertelnie poważnie.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦piewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej...
ale żeby się tym zaraz zachwycać :?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MichalTch napisał:
...Spójrz na to z przymrużeniem oka, nie można brać wszystkiego ¶miertelnie poważnie.


Michał wszystkiego pewnie nie, jest to nawet niewskazane, ale pewne rzeczy to naprawdę profanacja.
_________________
Mnie bior± zawsze.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Niemen żył nie byłoby takiego kultu jego twórczo¶ci. Teraz piszecie, że to profanacja. Przecież to piosenka kabaretowa. Mi się podoba. No i kaszankę też lubię wink: .
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dżepetto każdy to widzi inaczej. 8) i k±zdy może mieć rację. Niemniej wykonania oryginalne nigdy się nie zestarzej± a nowe i poprzerabiane niejednokrotnie nie maj± nic wspólnego z muzyk±.
Ale to moje zdanie.
_________________
Mnie bior± zawsze.
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Gdyby Niemen żył nie byłoby takiego kultu jego twórczo¶ci. Teraz piszecie, że to profanacja. Przecież to piosenka kabaretowa. Mi się podoba. No i kaszankę też lubię wink: .


Niedawno minęła czwarta rocznica ¶mierci Niemena, a kult jego twórczo¶ci nie zacz±ł się wczoraj. Poczytaj trochę o tym jak bardzo był ceniony, jeżeli już to kult jego twórczo¶ci słabnie a nie wzmaga się.

Z tego co wiem piosenka G. Halamy powstała kilka lat temu, z cał± pewno¶ci± Niemen ja poznał i z tego co wiem był urażony jej wersj±. Czytałem nawet że obraził się na Halamę za t± przeróbkę.
Moim zdaniem profanacja to za duże słowo ale każdy ma prawo do własnego zdania. Kabaret rz±dzi się swoimi prawami i po to jest żeby na¶miewać się i parodiować. Kabareciarze często ¶miej± się z polityków czemu więc nie wolno ¶miać się z piosenkarzy :?:
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Profanacja!
Szkoda, że Doda też tego nie ¶piewa, bo pewnie też by¶cie się zachwycali.:x
Niemen to Niemen nikt Go nie podrobi i niech tak zostanie.

Dać mu bana natychmist lol To dobrze, że piosenki Niemena wci±ż s± wykonywane przez innych artystów, szczególnie tych którzy potrafi± "dĽwign±ć ten ciężar". W tym przypadku go¶ciu spisał się na 5!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Profanacja!
Szkoda, że Doda też tego nie ¶piewa.

Albo Edyta Górniak. lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Gdyby Niemen żył nie byłoby takiego kultu jego twórczo¶ci. Teraz piszecie, że to profanacja. Przecież to piosenka kabaretowa. Mi się podoba. No i kaszankę też lubię wink: .


Kult to chyba zbyt wielkie słowo a co do profanacji... Nie, też bym takiego okre¶lenia nie użył.
Nie ma co ukrywać, ze trendy muzyczne wypływaj± z pokolenia 25-30-to latków ale modę okre¶la pokolenie zdecydowanie młodsze. Modzież 17-22-u letnia ma nadmiar energi, któr± musi odreagować a poezja ¶piewana niestety ale temu nie służy.
Poezja ¶piewana nigdy nie była zbyt popularna w¶ród młodzieży, choć niesie ze sob± do¶ć znaczny ładunek emocjonalny. Nie była popularna, gdyż nigdy nie była aktualnie modna a często wręcz niezrozumiała, bo do odczuwania emocji trzeba dorosn±ć.
Kto tak naprawdę okre¶la dzisiejsze kanony mody w muzyce? To proste, wystarczy policzyć, nawet na palcach. Niestety wyjdzie nam, że współcze¶ni kreatorzy mody muzycznej to pokolenie wychowane na techno i trance, czyli trzech akordach. Natomiast to pokolenie bezpo¶rednio wywodzi się z pokolenia wychowanego na "szale wolno¶ci", czyli bezgu¶ciu zwanym Disco Polo. Można mieć do takiej muzyki sentyment, nikt nikomu takiego prawa nie odbiera, jednak moje pokolenie Disco Polo niezmiennie kojarzy z knajp± i muzyk± "do kotleta".

W mojej młodo¶ci raczkuj±cy polski rock był wystarczaj±co popularny aby utrudnić przebicie się poezji ¶piewanej, jednak było nieporównywalnie więcej imprez i je¶li tylko człowiek chciał...i nie musiał być szczególnie majętny. Niemen, Grechuta, Wojdat, Bem czy German byli dostępni na żywo jak i na płytach. Niestety nastanie komercji zlikwidowało płyty, gdyż producenci inwestowali tylko w to, co mogło przynie¶ć dochód, czyli było popularne. Popularno¶ć jednak nie była tożsama z niesieniem jakich¶ innych warto¶ci jak moda. Półki EMPiK-ów pełne były łomotu i jazgotu a w kolejce czekało jeszcze więcej bezwarto¶ciowej komercji prezentowanej przez muzycznych amatorów i beztalencia. Wtedy młodzież zaczęła oceniać artystów, jazgot trafił do kosza a jednocze¶nie na powierzchnię wypłynęły pierwsze gwiazdy nowej epoki. Producenci bardzo szybko zorientowali się w nadarzaj±cej się okazji szybkiego zarobku na modzie i tak powstały podstępne albumy Cover, które niemal natychmiast "zabiły" prawdziwych artystów.
Wykonanie Radka czy innych artystów/artystek to przecież nic innego jak cover. To nie musi być ekstra wykonanie, to nie musi być nawet bliskie oryginałowi. Producenci wiedz±, ze na tych coverach zarobi± więcej niz na oryginałach i muzę maj± głeboko w poważaniu, liczy się tylko mamona. A sprzeda się na pewno. bo cóż oczekiwać od masowego odbiorcy wychowanego na Disco Polo i "trzech akordach".

A dzi¶? Nie dalej jak dwa tygodnie temu w TV, pewna młoda wokalistka była bardzo zaskoczona, ze piosenka któr± ¶piewała nie była napisana specjalnie dla niej, lecz była wykonywana 20 lat wcze¶niej.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MichalTch napisał:
Kabaret rz±dzi się swoimi prawami i po to jest żeby na¶miewać się i parodiować. Kabareciarze często ¶miej± się z polityków czemu więc nie wolno ¶miać się z piosenkarzy :?:

A tu można po¶miać się jednocze¶nie z kabaretu, piosenkarzy i polityka. 8O 8O 8O
KLIK lol lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MichalTch napisał:
Niedawno minęła czwarta rocznica ¶mierci Niemena, a kult jego twórczo¶ci nie zacz±ł się wczoraj. Poczytaj trochę o tym jak bardzo był ceniony, jeżeli już to kult jego twórczo¶ci słabnie a nie wzmaga się....


Michal chodziło mi raczej o to, że po ¶mierci Niemena nie wypada nabijać się z jego twórczo¶ci. Tak to traktuje większo¶ć. Ja osobi¶cie lubię posłuchać Niemena, ale nie przesadzam i po¶mieję się również chociażby z "twórczo¶ci" Halamy. Trzeba mu przyznać, że nieĽle sobie z tym flakiem wymy¶lił.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jak co, ale najlepszy jest ostatni numer Kabaretu pod wydrwigroszem - Donald marzi. Idzie boki zrywać. Momentami lepsze od oryginału.
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
W Australii za wypuszczenie karpia można dostać grzywnę.
W Kanadzie karp jest wysyłany dalekim rzutem w krzaki za plecami i jako¶ nikt się nie oburza.Na Georgian Bay (zatoka jez.Huron) do karpi można strzelać z łuku,jak jest z o¶cieniem nie pamiętam ale też chyba można nabić karpia na dzidę 8) W miejscowo¶ci Utica (stan NY) zaprzyjaĽniony Jankes zaproponował mi żeby¶my sobie postrzelali do karpi z broni palnej 8O .
Wzieli¶my po strzelbie typu pump action (dla nieznaj±cych tematu:jednolufowa dubeltówka ładowana ruchem łoża pod luf±) i poszli¶my nad nieduż± wolno płyn±c± rzekę na granicy jego działki.
Kilka karpi zakończyło swój żywot tego dnia,pewnie ustrzelili by¶my więcej ale byli¶my w stanie wskazuj±cym :roll: Zadnego nie zabierali¶my bo w/g
miejscowych s± niejadalne i trzeba je eliminować wszystkimi możliwymi sposobami.Z tę niejadalno¶ci± co do karpi to się zgadzam ale jako¶ nie bardzo rozumiem że niejadalny jest węgorz i sum 8O I Jankesi i Kanadyjczycy uważaj± te gatunki za niejadalne 8O .


Sacha a co mnie obchodzi Kanada czy inne państwo?Wędkujesz ze spinem to i Twój wybór,daj żyć karpiarzom.
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:

Poezja ¶piewana nigdy nie była zbyt popularna w¶ród młodzieży, choć niesie ze sob± do¶ć znaczny ładunek emocjonalny. Nie była popularna, gdyż nigdy nie była aktualnie modna a często wręcz niezrozumiała, bo do odczuwania emocji trzeba dorosn±ć.

A Stachura!
SSG napisał:

A dzi¶? Nie dalej jak dwa tygodnie temu w TV, pewna młoda wokalistka była bardzo zaskoczona, ze piosenka któr± ¶piewała nie była napisana specjalnie dla niej, lecz była wykonywana 20 lat wcze¶niej.

i wszystko jasne wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
Sacha a co mnie obchodzi Kanada czy inne państwo?Wędkujesz ze spinem to i Twój wybór,daj żyć karpiarzom.

GliĽdziarstwo też uprawiam usmiech i to z upodobaniem,z wył±czeniem łowienia karpi.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
GliĽdziarstwo też uprawiam usmiech i to z upodobaniem,z wył±czeniem łowienia karpi.


A cio to gliĽda 8O
_________________
Mnie bior± zawsze.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG, ja bym się tak tych trzech akordów nie czepiał, bo to one stworzyły podwaliny współczesnej muzyki, szeroko rozumianej muzyki. Sztuka polega na tym, żeby umieć te akordy zagrać usmiech
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A swoj± drog± - Halama za¶piewał ten kawałek lepiej niż potrafiłaby niejedna z obecnych gwiazdek, wł±cznie z pomarańczk± ;)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:
wł±cznie z pomarańczk± ;)

Pomarańczka to tak bardziej do konsumpcji :?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:
SSG, ja bym się tak tych trzech akordów nie czepiał, bo to one stworzyły podwaliny współczesnej muzyki, szeroko rozumianej muzyki. Sztuka polega na tym, żeby umieć te akordy zagrać usmiech


Od czepiania jestem daleki. :-) W końcu każdy kto choć trochę interesuje się muzyk± wię, że te "trzy akordy" to przeno¶nia a techno, trance czy inny ambient nie jest grane w sensie znaczenia tego słowa. Nastała era muzyki komputerowej, pożyjemy zobaczymy co będzie za dziesięć lat. :-)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
adalin napisał:
SSG, ja bym się tak tych trzech akordów nie czepiał, bo to one stworzyły podwaliny współczesnej muzyki, szeroko rozumianej muzyki. Sztuka polega na tym, żeby umieć te akordy zagrać usmiech


Od czepiania jestem daleki. :-) W końcu każdy kto choć trochę interesuje się muzyk± wię, że te "trzy akordy" to przeno¶nia a techno, trance czy inny ambient nie jest grane w sensie znaczenia tego słowa. Nastała era muzyki komputerowej, pożyjemy zobaczymy co będzie za dziesięć lat. :-)

zapewne czip(s)y ,o compaktach nikt nie będzie pamietał lol No chyba że wróci CZARNE OKRˇGŁE PŁASKIE Z ROWKAMI :P
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od mięsiarza do muzyki elektronicznej lol lol
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Od mięsiarza do muzyki elektronicznej lol lol


Muzyka jak kobieta - łagodzi obyczaje. :-D
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio muzyka owszem, kobieta niekoniecznie. usmiech
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Muzyka jak kobieta - łagodzi obyczaje. :-D


A ja polecam dzidziusia. Po czterech dniach opieki nad bobaskiem stwierdzam, że nie mam nawet czasu z Żonk± się pokłócić!
Amitaf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 14, 2006
Posty: 335

Kraj: Polska
Miejscowość: Szczecin-Police
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:

A ja polecam dzidziusia. Po czterech dniach opieki nad bobaskiem stwierdzam, że nie mam nawet czasu z Żonk± się pokłócić!


A to dopiero pocz±tek lol Życzę wytrwało¶ci we wszystkim. Na pewno się przyda wink: lol
Pozdrawiam dzidziusia i rodzinkę jego lol wesoly
_________________
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Amitaf. Przyznam szczerze, że od soboty spałem może 10 godzin. W nocy lunatykuję do dziecka, a w dzień lunatykuję w pracy lol .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:

A ja polecam dzidziusia. Po czterech dniach opieki nad bobaskiem stwierdzam, że nie mam nawet czasu z Żonk± się pokłócić!

Dzepetto, dziękuję, ale mi już wystarczy, mam cztery kobitki w domu, żona plus trzy córy.
W prawdzie od przybytku głowa nie boli ale, co za dużo to nie zdrowo. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Propos przeróbek starych utworów.
Do¶ć ciekawa interpretacja utworu J. Kaczmarskiego-''mury''
Jak dla mnie,całkiem udana Klik
Przepraszam za offtopic wink:
Pozdrawiam!
_________________
I
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fishmaniac napisał:
Przepraszam za offtopic wink:


W tym w±tku wszystko jest off topic lol lol . Pasuje on do tego forum jak takie co¶ miękkie do podeszwy.

A co do przeróbki to gdy tylko zobaczyłem mundury ss to przy słowach "a mury run±" uznałem to za idiotyczn± formę popisania się.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
mam cztery kobitki w domu, żona plus trzy córy.


Mario nic dziwnego, że wędkujesz. Jako¶ trzeba odreagować wink: usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
mario_z napisał:
mam cztery kobitki w domu, żona plus trzy córy.


Mario nic dziwnego, że wędkujesz. Jako¶ trzeba odreagować wink: usmiech

No wła¶nie lol ale aż tak Ľle nie jest jak by się wydawało. wink:
Wszystkie trzy córcie, to moje oczko w głowie.
Pochwalę się jeszcze że przy ostatnich dwóch porodach byłem obecny, nawet nie zemdlałem. 8O
Na urlopie wychowawczym z dwoma córkami również byłem ja, żona po macierzyńskim wróciła do pracy.
Także jestem tatusiem pełn± gęb±.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
sigi napisał:
Zbyszku ja bym potrzebował projek wędzarnika.....ale takiego w którym można wędzić na zimno i gor±co.


We wszystkich normalnych wędzarkach można wędzić na zimno i gor±co. Takie większe garnki z pokrywkami, w których praż± się wióry i dymi±c wędz±, to czysta pozoracja, dobra zamiast grilla. A skoro już jeste¶my przy wędzeniu to zajrzyj pod TEN link. Na pewno znajdziesz tam odpowiednie rozwi±zanie dla siebie w dziale o wędzarkach.
Proponuję skorzystać każdemu kto nie jada ryb w ogóle. A je¶li jada złowione w ramach RAPR lub innego regulaminu łowiska i zabrane do domu, to warto zapamiętać, ze ryby wędzi się jako cało¶ć po wyczyszczeniu i osuszeniu ogonami w dół. :-D


Dzięki Zbysiu.
Poczytam.
Nie sam± ryb± człowiek żyje wink:
Szukam dobrego rozwi±zania też do wędzenia różnego rodzaju mięs.
Mam już od paru lat wybudowany wędzarnik, ale nie jestem z niego do końca zadowolony.
Być moze pomoże mi własnie ten link.
Jeszcze raz dzięki wykrzyknik
_________________
Oby do jutra......
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowość: Floryda
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 4:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Amerykanie strzelaj± do karpi bo je najwyraĽniej uważaj± za podryby


Tomku, niekoniecznie. W wiekszo¶ci przypadków jakie znam "przekarpienie" wód nast±piło wskutek niekontrolowanego rozmnożenia populacji karpi lub amurów sztucznie wprowadzonych do ¶rodowiska. Poczatkowo stosowano zarybianie tymi gatunkami, by wyeliminować nadmiernie rozrastaj±c± sie ro¶linno¶ć wodn±. Po pewnym czasie, kiedy rybki sie rozmnożyły, zaczęły zjadac nie tylko rosliny, ale małże, płazy i cokolwiek nawinęło sie pod pysk zaburzaj±c powaznie równowagę lokalnych, słodkowodnych ekosystemów.
W skutek tego stosuje się wszelkie srodki, by te gafę naprawić, wł±czaj±c zezwolenie na "odstrzał" z łuków czy kuszy.

tomek79 napisał:
swoj± drog± trzeba być niezłym kretynem, żeby do jakichkolwiek ryb strzelać z łuku


Tomek, wyobraĽ sobie sytuacje, w której jest dwóch - powiedzmy - rybołapów. Jeden strzela z kuszy czy łuku (w ¶wietle prawa). Trafia, ryba wyci±gnięta z wody zdycha (mniejsza o to czy ja usmaży czy da kotu s±siada). Drugi go¶ć jęst wędkarzem pełen cnót i przepojony ideami C&R. Ma branie, szarpie sie z ryb± dobrę parę minut zadaj±c rybie wszelkie możliwe katusze i następnie wyj±wszy j± z wody, całuje i wypuszcza "w ¶wietnej formie", po czym ryba najczę¶ciej zdycha w męczarniach. Po czym rzuca pogardliwe spojrzenie w kierunku łucznika i odchodzi.
Tomek wyjasnij proszę różnicę między tymi dwoma, je¶li widzisz jak±¶.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megalodon napisał:
tomek79 napisał:
Amerykanie strzelaj± do karpi bo je najwyraĽniej uważaj± za podryby


Tomku, niekoniecznie. W wiekszo¶ci przypadków jakie znam "przekarpienie" wód nast±piło wskutek niekontrolowanego rozmnożenia populacji karpi lub amurów sztucznie wprowadzonych do ¶rodowiska. Poczatkowo stosowano zarybianie tymi gatunkami, by wyeliminować nadmiernie rozrastaj±c± sie ro¶linno¶ć wodn±. Po pewnym czasie, kiedy rybki sie rozmnożyły, zaczęły zjadac nie tylko rosliny, ale małże, płazy i cokolwiek nawinęło sie pod pysk zaburzaj±c powaznie równowagę lokalnych, słodkowodnych ekosystemów.
W skutek tego stosuje się wszelkie srodki, by te gafę naprawić, wł±czaj±c zezwolenie na "odstrzał" z łuków czy kuszy.

tomek79 napisał:
swoj± drog± trzeba być niezłym kretynem, żeby do jakichkolwiek ryb strzelać z łuku


Tomek, wyobraĽ sobie sytuacje, w której jest dwóch - powiedzmy - rybołapów. Jeden strzela z kuszy czy łuku (w ¶wietle prawa). Trafia, ryba wyci±gnięta z wody zdycha (mniejsza o to czy ja usmaży czy da kotu s±siada). Drugi go¶ć jęst wędkarzem pełen cnót i przepojony ideami C&R. Ma branie, szarpie sie z ryb± dobrę parę minut zadaj±c rybie wszelkie możliwe katusze i następnie wyj±wszy j± z wody, całuje i wypuszcza "w ¶wietnej formie", po czym ryba najczę¶ciej zdycha w męczarniach. Po czym rzuca pogardliwe spojrzenie w kierunku łucznika i odchodzi.
Tomek wyjasnij proszę różnicę między tymi dwoma, je¶li widzisz jak±¶.

Taki „wędkarz” to hipokryta.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
mario_z napisał:
mam cztery kobitki w domu, żona plus trzy córy.


Mario nic dziwnego, że wędkujesz. Jako¶ trzeba odreagować wink: usmiech

On nie wędkuje żeby odreagować ale by wykarmić rodzinkę. lol
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
dzepetto napisał:
mario_z napisał:
mam cztery kobitki w domu, żona plus trzy córy.


Mario nic dziwnego, że wędkujesz. Jako¶ trzeba odreagować wink: usmiech

On nie wędkuje żeby odreagować ale by wykarmić rodzinkę. lol

Co :?: :?:
Co to to nie 8O 8O
Niech sobie same nałapi±, nawet im robaka nie założę. lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

carpzone
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 04, 2008
Posty: 9

Kraj: Polska
Miejscowość: Dolny ¦l±sk
PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 1:35 am    Temat postu: Re: Dlaczego wędkarze obrażacie kolegów? Odpowiedz z cytatem

PIK_POK napisał:
A w przełożeniu na nasze hobby chodzi mi o stosunek wędkarza, do tak zwanego jak to niektórzy nazywaj± 'mięsiarza'. Mięsiarz - kto to w ogóle jest ?.
Już wam tłumaczę ;)- Mięsiarz to jak sama nazwa wskazuje- łowca mięsa. Wędkarz- od wędki, czyli wędkuj±cy- inaczej łowi±cy ryby. Jeżeli wędkarz wędkuje i zabiera ryby do domu dla mięsa, to wówczas jest mięsiarzem. Prawdziwy wędkarz wędkuje i czerpie z tego przyjemno¶ć w postaci łowienia ryb (nie mylić z łowieniem dla mięsa), oraz ilo¶ci wdechów ¶wieżego powietrza na łonie natury, bez dodatkowych korzy¶ci w postaci mięsa. P.S. Oczywi¶cie to tylko moja własna teoria ;).

PIK_POK napisał:
Bo teraz na topie jest C&R.
Moim zdaniem C&R nie jest na topie, tylko ludzie zaczęli zastanawiać się nad tym co robi± nad naszymi wodami...

PIK_POK napisał:
Fajnie, że s± osoby, które wypuszczaj± złowione rybki. Każdy wie, że jest ich w Naszych akwenach coraz mniej.
Każdy wie, ale nie każdy chce wypuszczać i w tym jest wła¶nie cały problem...
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 143