Czy wiesz, że...
Ulubion± temperatur± dla siei jest 15-19°C, pstr±ga potokowego 9-17°C, karpia 25-30°C, karasia 27°C, płoci 8-15°C.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 624
 Zalogowani 0
 Wszyscy 624

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198356) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198356) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198356) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198356) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198356) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198356) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198356) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198356) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198356) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198356) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2201
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wobki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Wobki
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Andzia
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2006
Posty: 233

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby to było takie proste... Wydruk na papierze - oj kiepsko się nakleja, kartka się zagina na obło¶ciach.Szybciej wydruk na jakiej¶ cienkiej folii. Ale nie ma co zgadywać. Poczekajmy na artykuł. A kolorystyka rzeczywi¶cie wspaniała. Moje gratulacje wykrzyknik wesoly
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Theos napisał:
a ja już chyba wiem jak zrobić t± kalkomanie. Po prostu wystarczy wydrukować tak± rybkę jak± chcemy ,potem cały obrazek okleić ta¶m± przeĽroczyst± wyci±ć rybkę i przykleić do woblera tak jak sreberko z fajek np. Zrobiłem tak ,na razie wszystko jest ok ale zobaczymy co się stanie jak to polakieruje usmiech


Ja też do tego doszedłem, z tym, że rybkę można z neta sobie ¶ci±gn±ć. S± różne takie malowane czy rysunkowe prawie na każdej stronie, która opisuje rybki. Ja wci±ż my¶lę o samodzielnym namalowaniu w jakim¶ programie czego¶ podobnego... tylko w jakim???
_________________
Bieroo Paniee???
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:

Ja też do tego doszedłem, z tym, że rybkę można z neta sobie ¶ci±gn±ć. S± różne takie malowane czy rysunkowe prawie na każdej stronie, która opisuje rybki. Ja wci±ż my¶lę o samodzielnym namalowaniu w jakim¶ programie czego¶ podobnego... tylko w jakim???


W jakimkolwiek, który obsługuje tablet graficzny. Chyba nie my¶lałe¶ o artystycznym rysunku myszk±? :-D

O wiele lepszym rozwi±zaniem s± kredki i naprawdę biały papier. :-) A potem skaner. :-D
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Milan napisał:

Ja też do tego doszedłem, z tym, że rybkę można z neta sobie ¶ci±gn±ć. S± różne takie malowane czy rysunkowe prawie na każdej stronie, która opisuje rybki. Ja wci±ż my¶lę o samodzielnym namalowaniu w jakim¶ programie czego¶ podobnego... tylko w jakim???


W jakimkolwiek, który obsługuje tablet graficzny. Chyba nie my¶lałe¶ o artystycznym rysunku myszk±? :-D

O wiele lepszym rozwi±zaniem s± kredki i naprawdę biały papier. :-) A potem skaner. :-D


Tzn ja my¶lałem co¶ w tym stylu, że można sobie dobierać różne rzeczy czy np kolor tułowia, paski kreski i komponować jako¶ to w jedno. Takie nakładanie różnych poszczególnych elementów na siebie. No ale takiego czego¶ pewnie nie ma ale może???

Kiedy¶ próbowałem co¶ zmodzić w "Paint", również próbowałem malować na bloku rysunkowym czy to akwarelami czy plakatówkami. Powiem krótko ... porażka:)
_________________
Bieroo Paniee???


Ostatnio zmieniony przez Milan dnia Pią Gru 28, 2007 9:22 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
SSG napisał:
Milan napisał:

Ja też do tego doszedłem, z tym, że rybkę można z neta sobie ¶ci±gn±ć. S± różne takie malowane czy rysunkowe prawie na każdej stronie, która opisuje rybki. Ja wci±ż my¶lę o samodzielnym namalowaniu w jakim¶ programie czego¶ podobnego... tylko w jakim???


W jakimkolwiek, który obsługuje tablet graficzny. Chyba nie my¶lałe¶ o artystycznym rysunku myszk±? :-D

O wiele lepszym rozwi±zaniem s± kredki i naprawdę biały papier. :-) A potem skaner. :-D


Tzn ja my¶lałem co¶ w tym stylu, że można sobie dobierać różne rzeczy czy np kolor tułowia, paski kreski i komponować jako¶ to w jedno. Takie nakładanie różnych poszczególnych elementów na siebie. No ale takiego czego¶ pewnie nie ma ale może???


A może Gimp? :roll: Rysujesz kształt, póĽniej malujesz pędzlem, tam gdzie chcesz mieć stonowane przej¶cia to dajesz mniejsze krycie, na koniec rysujesz siatkę łusek i już. wink: Trochę pracy to zajmie, ale jak sobie zapiszesz to już będziesz miał na tyle woblerów ile tylko zechcesz. usmiech
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
Milan napisał:
SSG napisał:
Milan napisał:

Ja też do tego doszedłem, z tym, że rybkę można z neta sobie ¶ci±gn±ć. S± różne takie malowane czy rysunkowe prawie na każdej stronie, która opisuje rybki. Ja wci±ż my¶lę o samodzielnym namalowaniu w jakim¶ programie czego¶ podobnego... tylko w jakim???


W jakimkolwiek, który obsługuje tablet graficzny. Chyba nie my¶lałe¶ o artystycznym rysunku myszk±? :-D

O wiele lepszym rozwi±zaniem s± kredki i naprawdę biały papier. :-) A potem skaner. :-D


Tzn ja my¶lałem co¶ w tym stylu, że można sobie dobierać różne rzeczy czy np kolor tułowia, paski kreski i komponować jako¶ to w jedno. Takie nakładanie różnych poszczególnych elementów na siebie. No ale takiego czego¶ pewnie nie ma ale może???


A może Gimp? :roll: Rysujesz kształt, póĽniej malujesz pędzlem, tam gdzie chcesz mieć stonowane przej¶cia to dajesz mniejsze krycie, na koniec rysujesz siatkę łusek i już. wink: Trochę pracy to zajmie, ale jak sobie zapiszesz to już będziesz miał na tyle woblerów ile tylko zechcesz. usmiech


Mam gimpa na kompie ale te niepowodzenia z paitem troszkę mnie nie przekonuj±. Wiem że to s± dwie różne bajki ale raczej nie... zreszt± zobaczymy może siostrze co¶ zlecę to prędzej pójdzie.
_________________
Bieroo Paniee???
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Milan
Rysowanie krzywych, cieniowanie pojedyńczych pól, dziesi±tki masek, nie, zdecydowanie Gimp. Photoshop czy inna Pixia odpada. To programy głównie konwertuj±ce i przekształcaj±ce gotowy obraz, gdzie dodawane elementy nie s± ani małe, ani specjalnie skomplikowane. Potrzeba prostego programu z intuicyjn± obsług± i nieco bardziej rozbudowanego od Paint aby wła¶nie się nie zrażać.
Poszukaj PhotoImpression4. To program firmowo dodawany do skanerów Epson ale retusz, poprawki lub zabawa z rysunkiem to przyjemno¶ć. Najważniejsze, ze nie trzeba się domy¶lać funkcji, panel sterowania i poszczególne zakładki s± tak opisane, ze łatwiej chyba nie można a same funkcje maj± opis w formie...obrazków. :-) Jak dla dzieci. :-)
Niemniej trzeba pamiętać, ze rysowanie myszk± to porażka i w Twoim przypadku najlepiej ¶ciagn±ć jak±¶ rybkę z sieci a potem zaszaleć ze zmianami. Rybki możesz ¶ci±gn±ć nawet z mojej strony, dział Monografia. One też były rysowane. :-) Nie, nie przeze mnie tylko przez zawodowego grafika. :-D
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
@Milan
Rysowanie krzywych, cieniowanie pojedyńczych pól, dziesi±tki masek, nie, zdecydowanie Gimp. Photoshop czy inna Pixia odpada. To programy głównie konwertuj±ce i przekształcaj±ce gotowy obraz, gdzie dodawane elementy nie s± ani małe, ani specjalnie skomplikowane. Potrzeba prostego programu z intuicyjn± obsług± i nieco bardziej rozbudowanego od Paint aby wła¶nie się nie zrażać.
Poszukaj PhotoImpression4. To program firmowo dodawany do skanerów Epson ale retusz, poprawki lub zabawa z rysunkiem to przyjemno¶ć. Najważniejsze, ze nie trzeba się domy¶lać funkcji, panel sterowania i poszczególne zakładki s± tak opisane, ze łatwiej chyba nie można a same funkcje maj± opis w formie...obrazków. :-) Jak dla dzieci. :-)
Niemniej trzeba pamiętać, ze rysowanie myszk± to porażka i w Twoim przypadku najlepiej ¶ciagn±ć jak±¶ rybkę z sieci a potem zaszaleć ze zmianami. Rybki możesz ¶ci±gn±ć nawet z mojej strony, dział Monografia. One też były rysowane. :-) Nie, nie przeze mnie tylko przez zawodowego grafika. :-D


Kurde rybki już jakie¶ z neta ¶ci±gn±łem wesoly Zobaczymy co z tego wyjdzie:), bo ,,najgorsze" jest to, że ostatnio na kompie siedzę tylko na stronach po¶więconych fotografii przyrodniczej. Samo ogl±danie jest fascynuj±ce tak bardzo, że już prawie nie robię nic innego. Ostatnio nawet zaniedbuję PW. :roll:
_________________
Bieroo Paniee???
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan...dobrze kombinujesz!!!

Udało mi się "strugn±ć" 2 nowe wobki - imitacja ¶liza (60mm) i imitacja strzebli (52mm). Oba z dodatkiem brokatu (słabo widoczne na foto).

Oto one:

WOBKI
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pocz±tkowo szukałem rybek bez wyraĽnych garbów aby pasowały do moich woblerów. Lepszym wyj¶ciem będzie chyba struganie korpusu pod rysunek. Mikefish stosujesz, który¶ ze sposobów czy wymy¶liłe¶ jeszcze co¶ innego??
_________________
Bieroo Paniee???
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
Pocz±tkowo szukałem rybek bez wyraĽnych garbów aby pasowały do moich woblerów. Lepszym wyj¶ciem będzie chyba struganie korpusu pod rysunek. Mikefish stosujesz, który¶ ze sposobów czy wymy¶liłe¶ jeszcze co¶ innego??


Zawsze wpierw strugam korpus, potem zajmuje sie tworzeniem wygl±du wobka. Strugaj±c korpus pod rysunek możesz stworzyć różne dziwactwa. A po drugie: może byc ciężko zrobić wobka imituj±cego np. ¶liza.

lol Widzę, że metoda mikefish'a zaczyna zdobywać popularno¶ć. lol

Milan ---próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj.

Pozdrawiam
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwie się tej Twojej tajemniczo¶ci? wygl±da to tak jak by wszyscy mieli wykorzystać tę metodę i wyłowić wszystkie ryby z rzeki.Sam osobi¶cie w ten sposób raczej nie będę malował woblerów, od lat jestem wierny materiałowi brokatowemu i farbom.Kalkomanie za bardzo przypominaj± mi sklepowe produkty, co nie znaczy że nie s± ładne.Moim jestem wierny gdyż s± łowne. wesoly
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Dziwie się tej Twojej tajemniczo¶ci? wygl±da to tak jak by wszyscy mieli wykorzystać tę metodę i wyłowić wszystkie ryby z rzeki.Sam osobi¶cie w ten sposób raczej nie będę malował woblerów, od lat jestem wierny materiałowi brokatowemu i farbom.Kalkomanie za bardzo przypominaj± mi sklepowe produkty, co nie znaczy że nie s± ładne.Moim jestem wierny gdyż s± łowne. wesoly


Szmundek.....jakby¶ poszukał dobrze w galerii PW (w komentarzach pod zdjęciem wobków), to bys nie twierdził, że jestem tajemniczy. Napisałem tam, że cała sztuka polega na umiejetno¶ci graficznej obróbki, na czym akurat trochę się znam. W tym duzy sukces. Nie neguję malowanych wobków, wrecz przeciwnie - dzieła np. Prusaka sa dla mnie po prostu MISTRZOSTWEM. Jednak zauważ, że obróbka komputerowa też nie jest prosta;komputerowo możesz stworzyć tysi±ce wzorów i na pewno metoda ta nie polega na wydrukowaniu zdjęcia z netu i sru...gotowe.

Pozdrawiam
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwie skórki już wydrukowałem, ale zanim co¶ z nich powstanie minie trochę czasu:)

Co do popularno¶ci tej metody to chcę sobie tylko zrobić kilka (max po 2 wierne kopie) woblerków i zobaczyć jak to wyjdzie w praniu. Jestem taki, że wszystkiego muszę spróbowaćusmiech Na pewno farbek i tkaniny brokatowej nie odstawię na bok.
_________________
Bieroo Paniee???
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikefish napisał:

Szmundek.....jakby¶ poszukał dobrze w galerii PW (w komentarzach pod zdjęciem wobków), to bys nie twierdził, że jestem tajemniczy. Napisałem tam, że cała sztuka polega na umiejetno¶ci graficznej obróbki, na czym akurat trochę się znam. W tym duzy sukces. Nie neguję malowanych wobków, wrecz przeciwnie - dzieła np. Prusaka sa dla mnie po prostu MISTRZOSTWEM. Jednak zauważ, że obróbka komputerowa też nie jest prosta;komputerowo możesz stworzyć tysi±ce wzorów i na pewno metoda ta nie polega na wydrukowaniu zdjęcia z netu i sru...gotowe.

Pozdrawiam


Nie neguje iż jest to proste, Twoje produkty s± imponuj±ce. Uważam tylko że
takie forum jak to ma służyć pomoc± i fachow± rad±.Widzę jak co niektórzy męcz± się z odgadnięciem tej Twojej zagadki produkcji, może pora im pomóc? pozdrawiam
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
mikefish napisał:

Szmundek.....jakby¶ poszukał dobrze w galerii PW (w komentarzach pod zdjęciem wobków), to bys nie twierdził, że jestem tajemniczy. Napisałem tam, że cała sztuka polega na umiejetno¶ci graficznej obróbki, na czym akurat trochę się znam. W tym duzy sukces. Nie neguję malowanych wobków, wrecz przeciwnie - dzieła np. Prusaka sa dla mnie po prostu MISTRZOSTWEM. Jednak zauważ, że obróbka komputerowa też nie jest prosta;komputerowo możesz stworzyć tysi±ce wzorów i na pewno metoda ta nie polega na wydrukowaniu zdjęcia z netu i sru...gotowe.

Pozdrawiam


Nie neguje iż jest to proste, Twoje produkty s± imponuj±ce. Uważam tylko że
takie forum jak to ma służyć pomoc± i fachow± rad±.Widzę jak co niektórzy męcz± się z odgadnięciem tej Twojej zagadki produkcji, może pora im pomóc? pozdrawiam


Ok...może i słuszna uwaga.....nim uda mi się napisać artykuł, wszystkich zainteresowanych sposobem wykonania wobków zapraszam na priva lub na maila: mikefish@wp.pl

Pozdrawiam
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikefish napisał:
...Jednak zauważ, że obróbka komputerowa też nie jest prosta;komputerowo możesz stworzyć tysi±ce wzorów i na pewno metoda ta nie polega na wydrukowaniu zdjęcia z netu i sru...gotowe.

Pozdrawiam


Bo zdjęcie, choćby najlepsze, jest płaskie a wobler to brył±. :-D Sk±d ja to znam. :-) Fajne wzory spławików okazały się nic nie warte po przeniesieniu na tworzon± bryłę. Udało mi się stworzyć nawet kilka bezsensów. :-D
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
mikefish napisał:
...Jednak zauważ, że obróbka komputerowa też nie jest prosta;komputerowo możesz stworzyć tysi±ce wzorów i na pewno metoda ta nie polega na wydrukowaniu zdjęcia z netu i sru...gotowe.

Pozdrawiam


Bo zdjęcie, choćby najlepsze, jest płaskie a wobler to brył±. :-D Sk±d ja to znam. :-) Fajne wzory spławików okazały się nic nie warte po przeniesieniu na tworzon± bryłę. Udało mi się stworzyć nawet kilka bezsensów. :-D


Docio...jak zwykle słuszna uwaga.
Pozdrawiam
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Uważam tylko że
takie forum jak to ma służyć pomoc± i fachow± rad±.Widzę jak co niektórzy męcz± się z odgadnięciem tej Twojej zagadki produkcji, może pora im pomóc? pozdrawiam


I tak jest.
Mikefish zdradził mi jak robi Swoje rarytasy. Tylko nie liczni zostali wybrani lol Kto był na czacie to zna metodę zly: Wyci±gnijmy morał: "SiedĽ 24h na dobę na czacie, a może się czego¶ na ten temat dowiesz" lol
Napisał też przecież, że przymierza się do artykułu więc poczekajmy.
_________________
pozdrawiam
Maciej
Szymel
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 168

Kraj: Polska
Miejscowość: Wejherowo
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po jakim czasie można kła¶ć następn± warstwę lakieru? Prusak napisał, ż kładzie po godzinie, ale czy nie można tego czasu skrócić ? Gdy się kładzie ok. 6 warstw lakieru to jest to kłopotliwe....
_________________
><(((*> ><(((*> ><(((*>


Ostatnio zmieniony przez Szymel dnia Nie Gru 30, 2007 1:09 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Slider
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Dec 30, 2006
Posty: 27
Ostrzeżeń: 1

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już prace trwaj± nad nowymi woblerami wesoly


Pozdrawiam
Slider
_________________
Spinning to moje życie


Ostatnio zmieniony przez Slider dnia Nie Gru 30, 2007 1:07 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcecie poznać tajniki woblerów mikefisha to walcie na priva/gg/chat/mejla do woblera129. Mi już wszystko powiedział i powiem Wam że teraz moje wobki bed± dużo lepsze!
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treyk po co piszesz głupoty? Nie powiedziałem nikomu o tej metodzie i nie powiem, bo to nie moja metoda. Jak Mikefish zdecyduje się na art to Sam Wam powie.
_________________
pozdrawiam
Maciej
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja o innym woblerze129 mówie.
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
Szymel
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 168

Kraj: Polska
Miejscowość: Wejherowo
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspaniale Treyk, że Ci wszystko powiedział. Wobler pisał mi, że niestety ma dużo nauki i nie może się z nam podzielić tym. Więc może ty nam opiszesz tę metodę ? By¶my byli bardzo zadowoleni gdyby¶ to zrobił.
_________________
><(((*> ><(((*> ><(((*>
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 1:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treyk napisał:
i powiem Wam że teraz moje wobki bed± dużo lepsze!


To Ty strugasz 8O Pokaż foto swoich wyrobów bo dawno nie widziałem wesoly
_________________
pozdrawiam
Maciej
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymel napisał:
Po jakim czasie można kła¶ć następn± warstwę lakieru? Prusak napisał, ż kładzie po godzinie, ale czy nie można tego czasu skrócić ? Gdy się kładzie ok. 6 warstw lakieru to jest to kłopotliwe....


Ja się przyznam że gdy lakieruje swoje woblery i się ¶pieszę to przerwa pomiędzy nakładania kolejnych warstw jest krótka.tzn przykładowo: lakieruje
około 10szt gdy zanurzę 10szt od razu zamaczam od pocz±tku 1 szt i czynno¶ć t± powtarzam 3 krotnie.Pózniej robię 30 minut przerwy i ponownie tak samo.Nigdy nie zdarzyło mi się aby schodził z nich lakier lub wyst±piły inne problemy, w ten sposób lakierowane woblery użytkuję kilka lat i nic się z nimi nie dzieje.Nie wiem tylko czy można tak robić z innymi lakierami.Lakier który używam to DOMALUX pozdrawiam.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
krzyko
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2007
Posty: 208

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można i tak jak napisał @szmundek,tylko szkoda lakieru ponieważ każda kolejna warstwa rozpuszcza nie podeschnięt± wcze¶niejsz± warstwę i w efekcie grubo¶c powłoki jest dużo mniejsza niż by¶my chcieli.Na każdej puszce lakieru jest napisane po jakim czasie należy kła¶c kolejne warstwy i przestrzeganie tego czasu daje nam pewno¶c wykorzystania w pełni wła¶ciwo¶ci danego lakieru bez względu na to, jaki by on nie był.
_________________
Wodom cze¶ć!
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Szymel napisał:
Po jakim czasie można kła¶ć następn± warstwę lakieru? Prusak napisał, ż kładzie po godzinie, ale czy nie można tego czasu skrócić ? Gdy się kładzie ok. 6 warstw lakieru to jest to kłopotliwe....


Ja się przyznam że gdy lakieruje swoje woblery i się ¶pieszę to przerwa pomiędzy nakładania kolejnych warstw jest krótka.tzn przykładowo: lakieruje
około 10szt gdy zanurzę 10szt od razu zamaczam od pocz±tku 1 szt i czynno¶ć t± powtarzam 3 krotnie.Pózniej robię 30 minut przerwy i ponownie tak samo.Nigdy nie zdarzyło mi się aby schodził z nich lakier lub wyst±piły inne problemy, w ten sposób lakierowane woblery użytkuję kilka lat i nic się z nimi nie dzieje.Nie wiem tylko czy można tak robić z innymi lakierami.Lakier który używam to DOMALUX pozdrawiam.


Nie wiem jak szybko wysycha domalux ale wydaje mi się to trochę niepraktyczne. Jeżeli lakier nie wyschnie to nie warto nakładać kolejnej warstwy, bo to co dołożymy i tak spłynie. W takim przypadku lepszym wyj¶ciem wydaje mi się nałożyć mniej warstw i trochę odczekać. Efekt będzie ten sam albo i lepszy bo oszczędzamy lakier, który w przypadku domaluxu nie jest najtańszy.
_________________
Bieroo Paniee???
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domalux który używam szybko schnie, wobler po zamoczeniu w nim po kilku minutach nie klei sie do palców, tak więc wydaje mi się że nie zmyje się go zbyt dużo.Po sze¶ciu namoczeniach w krótkich odstępach warstwa lakieru jest wystarczaj±c± gruba , jak dla mnie oczywi¶cie wesoly
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam lakier "nitro" chyba ¦nieżki i moim zdaniem jest ok. Kolejne warstwy nakładam w odstępach pół h i jest git.

Dzisiaj byłem przetestować moje wobki na rzece....praca wg mnie super - te mniejsze "chodz±" migotliwie, większe - wykladaj± się delikatnie na boki - akurat pod szczupłego. Tylko jeden wob wymaga wymiany steru.
Pozdrawiam
kemmyl14
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 02, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Pionki
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja okleiłem już prawie cał± partię jaziowo-kleniow± wesoly


KLIKNIJ
_________________
Mistrz teorii ? Nie ! Uczeń praktyki.
prusak
Łowca Klenia


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymel napisał:
Po jakim czasie można kła¶ć następn± warstwę lakieru? Prusak napisał, ż kładzie po godzinie, ale czy nie można tego czasu skrócić ? Gdy się kładzie ok. 6 warstw lakieru to jest to kłopotliwe....
I napiszę jeszcze raz, kolejn± warstwę poliuretanu kładę po około godzinie (gdy poprzednia już się nie klei), w ten sposób ł±cznie nakładam trzy warstwy. Je¶li chcę nałożyć następne to robię to dopiero po ok. 24 godzinach.
Theos
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Dec 28, 2006
Posty: 52

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie do kemyll14 ,jakiego kleju używasz do oklejania swoich wobków i czy przed oklejaniem je lakierujesz?
kemmyl14
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 02, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Pionki
PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Theos. Gotowe korpusy z wklejonym stelażem już nie lakieruje. Sam korpus zaraz po wystruganiu lakieruj w Caponie 2 razy. Przy oklejaniu złotkiem z papierosów używam Butaprenu. Potem dwa razy lakieruje w Domaluxie półmat. Potem już tylko kolory i znowu Domalux.
_________________
Mistrz teorii ? Nie ! Uczeń praktyki.
Theos
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Dec 28, 2006
Posty: 52

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK rozumiem czyli po oklejeniu sreberkiem jeszcze muszę polakierować i dopiero wtedy maluje ,a jakiej farby używasz?
kemmyl14
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 02, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Pionki
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Po oklejeniu złotkiem lakierujesz Domaluxem. Je¶li chodzi o farby to mam zamiar używać akrylowych z Pactry, ale jeszcze nie zamówiłem.
_________________
Mistrz teorii ? Nie ! Uczeń praktyki.
baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jak zwykle pod pr±d... gdzie¶ na forum znalazłem link do stronki na której do¶ć dokł±dnie było opisane malowanie wobków sprayem no i to co mnie interesuje jak malować je przez siatki. Niestety tylko rzuciłem wtedy okiem a teraz nie moge znale¶ć tego linku. :oops: Pomożecie??
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikefish widzę że Twoje arcydzieła pokazały się na allegro wesoly
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
mikefish widzę że Twoje arcydzieła pokazały się na allegro wesoly

Jakie tam arcydzieła...zwyczajne wobki...tylko kolorystyka bardziej przemy¶lana. Wiadomo, ze to moje pocz±tki, więc jeszcze technike ędę systematycznie ulepszał. Moje wobki nie moga się rownać wobkom autostrwa Morel-Team czy Prusaka, dlatego cena wg mnie nie jest wygórowana :-)
Zrobiłem testy na rzece - pracuj± przyzwoicie, więc czemu sie nie podzielić z innymi. Chcę kupic trochę balsy, drutu, brokatu, itp.
Mam duże wydatki zwi±zane z remontem domu, więc niech wobki "same na siebie zarobi± " usmiech
A jak bedzie kto¶ chętny to fajnie. Inni userzy PW tez sprzedaj± na allegro.

Pozdrawiam
niedzielny
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Aug 25, 2006
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja jeszcze wtr±cę swoje trzy grosze o programach graficznych.
Do kombinowania w cało¶ć różnych elementów graficznych (np. paski, kropki, kolor grzbietu, kolor brzucha, linia naboczna, oczy etc.) uważam że obowi±zkowo program graficzny powinien obsługiwać warstwy i przeĽroczysto¶ć (kanał alfa). Gimp jest super, ale ma dwa minusy: wymaga czasu żeby się go nauczyć, przeskok z Painta może być bolesny; poza tym jest bitmapowy a to znaczy że skalowanie wi±że się ze strat± jako¶ci.
Wad tych nie ma mało znany ale rewelacyjny program Xara Extreme. Tak się nazywa wersja dla Windows która jest płatna, program jest natomiast dostępny dla Linuksa za darmo pod nazw± XaraLX. Na stronie wersji windowsowej s± do ¶ci±gnięcia filmy instruktażowo-reklamowe po których obejrzeniu jest się od razu produktywnym. Jak dla mnie bomba.
_________________
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, aby¶my więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
[Sokrates]
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainstalowałem wczoraj tablet graficzny i Gimpa. Pierwsze wrażenie nie jest pozytywne bo program odrobinę mało czytelny. Ale za to piórkiem nawet nieĽle idzie się pobawić. lol
_________________
Łowię i zjadam ......
baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche sceptycznie podchodzę do pomysłu drukowania i oklejania tym wobków, jak na mój gust to troche hmm.. przekombinowane.
Ale siedze już cicho i zobacze co uro¶nie.
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baltasar napisał:
troche sceptycznie podchodzę do pomysłu drukowania i oklejania tym wobków, jak na mój gust to troche hmm.. przekombinowane.
Ale siedze już cicho i zobacze co uro¶nie.


@Baltasar: już "urosło" ---wejdĽ do galerii PW ---Ulubione przynęty.
Tam znajdziesz wobki z techniki druku :roll:
Zawsze jest to alternatywa dla standardowego malowania przy użyciu gżbki czy pędzla...szczególnie dla osób pozbawionych umiejętno¶ci malarskich.
A czy przekombinowane : wobek wygl±da bardzo realistycznie.

Pozdrawiam
baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i wychodzi mi omijanie galerii:(
Cofam to co napisałem wcze¶niej.
Woby genialne. Gratulować!
Szymel
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 168

Kraj: Polska
Miejscowość: Wejherowo
PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć!!!

Mam do was po długim czasie parę pytanek wink:

Jak się maluje farbami akrylowymi, przy pomocy g±bki??? Czy należy je rozcieńczyć z wod±??? Czym mogę wycinać poliwęglan 1,5mm ??? Jak robicie oczy swoim woblerom, przy pomocy wykałaczki??? Aaaa i jeszcze jedno... malowałem farbami w sprayu i suszyłem je 12h następnie lakierowałem i zauważyłem, że w niektórych miejscach s± ubytki i nie ma farby. Czy jest to może wynik tego, że lakier te spraye rozpuszcza. Te spraye s± na akrylu a nie na wodzie.
Z góry dzięki
_________________
><(((*> ><(((*> ><(((*>
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymel napisał:
Cze¶ć!!!

Mam do was po długim czasie parę pytanek wink:

Jak się maluje farbami akrylowymi, przy pomocy g±bki??? Czy należy je rozcieńczyć z wod±??? Czym mogę wycinać poliwęglan 1,5mm ??? Jak robicie oczy swoim woblerom, przy pomocy wykałaczki??? Aaaa i jeszcze jedno... malowałem farbami w sprayu i suszyłem je 12h następnie lakierowałem i zauważyłem, że w niektórych miejscach s± ubytki i nie ma farby. Czy jest to może wynik tego, że lakier te spraye rozpuszcza. Te spraye s± na akrylu a nie na wodzie.
Z góry dzięki


Hej, nie słyszałem nigdy żeby wobler malować g±bk± , chyba szybciej pędzelkiem. Osobi¶cie używam poliwęglanu o grubo¶ci 1mm i wycinam go dużymi nożyczkami. Oczy z wykałaczek wesoly hmm najpro¶ciej je namalować, każdy inny lakier niż akrylowy będzie rozpuszczał Ci farby w sprayu akrylowe.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
Szymel
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 168

Kraj: Polska
Miejscowość: Wejherowo
PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Szymel napisał:
Cze¶ć!!!

Mam do was po długim czasie parę pytanek wink:

Jak się maluje farbami akrylowymi, przy pomocy g±bki??? Czy należy je rozcieńczyć z wod±??? Czym mogę wycinać poliwęglan 1,5mm ??? Jak robicie oczy swoim woblerom, przy pomocy wykałaczki??? Aaaa i jeszcze jedno... malowałem farbami w sprayu i suszyłem je 12h następnie lakierowałem i zauważyłem, że w niektórych miejscach s± ubytki i nie ma farby. Czy jest to może wynik tego, że lakier te spraye rozpuszcza. Te spraye s± na akrylu a nie na wodzie.
Z góry dzięki


Hej, nie słyszałem nigdy żeby wobler malować g±bk± , chyba szybciej pędzelkiem. Osobi¶cie używam poliwęglanu o grubo¶ci 1mm i wycinam go dużymi nożyczkami. Oczy z wykałaczek wesoly hmm najpro¶ciej je namalować, każdy inny lakier niż akrylowy będzie rozpuszczał Ci farby w sprayu akrylowe.


Więc należy odpu¶cić sobie te spraye, bo używam lakieru poliuretanowego ? A czym ty SZMUDEK malujesz swoje woblerki ?
_________________
><(((*> ><(((*> ><(((*>
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swoje woblerki maluję g±bk± i nie ma problemów z cieniowaniem kolorów (przechodzenie z jednego w drugi). Trzeba tylko pomału nakładać farbę żeby nie robić ,,kleksów", bo wtedy to wyraĽnie widać podział na dwa kolory które nie przechodz± w siebie płynnie. Poliwęglan 1,5 mm ¶miało możesz ci±ć nożyczkami ale radzę aby były całe metalowe. W innym wypadku po jakim¶ czasie (jak nie od razu) ułamie się plastikowa cze¶ć z oczkiem.
Oczka w woblerkach można robić czymkolwiek byle uzyskać zamierzony efekt. Sam zależnie od wielko¶ci oczek używam starego wkładu od długopisu żelowego i pomału rysuję cał± kropkę lub za pomoc± różnych patyczków maczanych w farbie i odci¶niętych na woblerku, jest to szybki i łatwy sposób.
_________________
Bieroo Paniee???
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze moje woblerki tez malowałem sprayami a pózniej lakierowałem i farba rozmywała się, nieraz wychodził z tego fajny efekt. pózniej zacz±łem oklejać woblery materiałem brokatowym i malowałem je zwykłymi mazakami , lecz lakier też rozmywał mazaki.Kupiłem sobie markery permanentne i ich już lakier mi nie rozmywał. Od jakiego¶ czasu maluje moje woblery lakierami do paznokci, jest tak ogromny wybór tych że lakierów że efekt końcowy jest piorunuj±cy. Zawsze zastanawiałem się czym swoje woblery maluje na allegro grupa team-morel? wiem że po pomalowaniu odpowiednimi lakierami do paznokci uzyskujemy identyczny efekt, woblery wygl±daj± super.Możesz korpus pomalowany podkładem pomalować markerami tzn. skrzela np. linie boczn± itp. i na to nałożyć półprzezroczyste lakiery do paznokci, efekt naprawdę jest super Ważne aby lakiery te były półprzezroczyste , można wtedy ł±czyć wiele różnych kolorów.Co do oczu , to najczę¶ciej maluje je najpierw białym i zrenice czarnym lakierem do paznokci.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 167