Czy wiesz, że...
Od 01.01.2005 roku obwody rybackie na rzekach oddane s± w użytkowanie osobom fizycznym i prawnym, wyłonionym w drodze konkursu.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 501
 Zalogowani 0
 Wszyscy 501

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198347) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198347) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198347) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198347) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198347) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198347) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198347) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198347) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198347) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198347) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - łowienie na stawku
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
łowienie na stawku
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bartek_15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 232

Kraj: Polska
Miejscowość: My¶libórz
PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 4:27 pm    Temat postu: łowienie na stawku Odpowiedz z cytatem

Witam:) Mam mały problem z połowem na małym stawku nigdy nie mogę złowić nic większego zawsze łowie małe karaski i płotki a nie mogę złowić większych karasi,linów i karpi!! Łowię na spławik i dzisiaj próbowałem łowić na pickera z koszyczkiem ale ten sam efekt małe płotki i karaski!! Może mi polecicie na co łowić żeby łowić co¶ większego do tej pory łowiłem na białe robaki i na czerwone!! Ten stawek jest mały ma jakie¶ 25 m długo¶ci i 15 m szeroko¶ci głęboko¶ć to jakie¶ max 2m. dno jest muliste no i wła¶nie miałem problem z łowieniem na koszyk otóż jak rzucałem to jak opadał na dno to chyba sie zapadał w muł bo jak miałem jedno branie i zaci±łem to nie mogłem wyci±gn±ć zestawu i wła¶nie nie wiem czy to zapadało w muł czy może zahaczyło sie o stare łodygi od trzcin!! Mozecie mi co¶ poradzić na ten problem???usmiech[/b]

Ostatnio zmieniony przez bartek_15 dnia Pią Lip 27, 2007 6:45 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 4:44 pm    Temat postu: Re: łowienie na stawku Odpowiedz z cytatem

bartek_15 napisał:
Witam:) Mam mały problem z połowem na małym stawku nigdy nie mogę złowić nic większego zawsze łowie małe karaski i płotki a nie mogę złowić większych karasi,linów i karpi!! łowię na spławik i dzisiaj próbowałem łowić na pickera z koszyczkiem ale ten sam efekt małe płotki i karaski!! może mi polecicie na co łowić żeby łowić co¶ większego do tej pory łowiłem na białe robaki i na czerwone!! (...)


Tak, mogę Ci co¶ poradzić...najpierw zacznij pisać po polsku. W Naszym języku panuje taka zasada, że każde nowe zdanie zaczynamy duż± liter±. Oprocz "!"- który w pewien sposób sygnalizuje krzyk lub rozkaz-istniej± także inne przydatne znaki np. "." i ",". Myslę, że warto zacz±ć ich używać, bo tego co piszesz nie da się czytać ( i nie dotyczy to tylko tego tematu, ale wszystkich Twoich postów).
_________________
Pozdrawiam
muzik21
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 4:52 pm    Temat postu: Re: łowienie na stawku Odpowiedz z cytatem

muzik21 napisał:

Tak, mogę Ci co¶ poradzić...najpierw zacznij pisać po polsku. W Naszym języku panuje taka zasada, że każde nowe zdanie zaczynamy duż± liter±. Oprocz "!"- który w pewien sposób sygnalizuje krzyk lub rozkaz-istniej± także inne przydatne znaki np. "." i ",". Myslę, że warto zacz±ć ich używać, bo tego co piszesz nie da się czytać ( i nie dotyczy to tylko tego tematu, ale wszystkich Twoich postów).

Po takim instruktarzu Bartek zacznie od jutra łowić same okazy 8O
Muzik twoja reprymenda mogła być trochę delikatniejsza i przede wszystkim powiniene¶ napisać co¶ na temat założony przez Bartka.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 5:01 pm    Temat postu: Re: łowienie na stawku Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
muzik21 napisał:

Tak, mogę Ci co¶ poradzić...najpierw zacznij pisać po polsku. W Naszym języku panuje taka zasada, że każde nowe zdanie zaczynamy duż± liter±. Oprocz "!"- który w pewien sposób sygnalizuje krzyk lub rozkaz-istniej± także inne przydatne znaki np. "." i ",". Myslę, że warto zacz±ć ich używać, bo tego co piszesz nie da się czytać ( i nie dotyczy to tylko tego tematu, ale wszystkich Twoich postów).

Po takim instruktarzu Bartek zacznie od jutra łowić same okazy 8O
Muzik twoja reprymenda mogła być trochę delikatniejsza i przede wszystkim powiniene¶ napisać co¶ na temat założony przez Bartka.

Uważam, że je¶li kto¶ chce uzyskać wiedzę na dany temat to może po¶więcić 2 minutki na przeczytanie tego co napisał i ewentualn± poprawde błędów i samego tekstu. A je¶li nie chce mu się tego zrobić to znaczy, że odpowiedzi Go nie interesuj±. Co do mojej reprymendy to była bardzo delikatna.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 5:17 pm    Temat postu: Re: łowienie na stawku Odpowiedz z cytatem

muzik21 napisał:
Co do mojej reprymendy to była bardzo delikatna.

No pewnie 8O mogłe¶ go przecież zwyzywać albo zabić. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

karpik05
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Aug 06, 2005
Posty: 63

Kraj: Wielka Brytania
Miejscowość: toruń
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music-
no ni asz mi fyrgel dygnouł
-

-lekko przesadziłe¶
ej :?
_________________
Kto nad rzeczkę nie chodzi ten sam sobie szkodzi..
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo słusznie Muzik21!!
Post ¶wiadczy nie tylko o jego autorze, ale również o szacunku do osób, które będ± go czytały.
Oby więcej było takich userów, którym chce się zwracać uwagę na takie "drobiazgi". idea:
karpik05
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Aug 06, 2005
Posty: 63

Kraj: Wielka Brytania
Miejscowość: toruń
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszeczkę i ja z tym się zgadzam lecz proszę mieć wzgl±d na to że wszyscy jeste¶my tylko ludzmi.
Na naszym wspaniałym forum rejestruj± się oczytani,biedni,bogaci ,mniej i więcej wykształcone koleżanki i koledzy.
Jednak wszyscy jeste¶my braci± wędkarska i pomagamy sobie wzajemnie-bo to jest własnie w tym wszystkim piękne.
Dla mnie osobi¶cie nie ma znaczenia kto jak mówi czy pisze ale jakie ma serce i jakim jest koleg±.
Sam popełniam błędy w pisowni za które otrzymałem niezł± reprymendę od pewnego forumowicza.Przez długi czas tylko czytałem bo wstyd mi było co¶ napisać.
Bartku --pozdrawiam i pisz
_________________
Kto nad rzeczkę nie chodzi ten sam sobie szkodzi..
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ to zwrócenie uwagi pozbawione było cech, za które jego autor powinien mieć "zmyt± głowę". Uważam, że zrobił to na tyle stanowczo i taktownie, że widz±c tę wypowiedĽ uznałem, że nie ma powodu do interwencji.

Oczywi¶cie "gołębie serce" jest bardzo ważne lecz nie możemy zapominać o pisowni, zgodnej z zasadami jęz. polskiego. Nikt nie jest prof. Miodkiem, ale elementarne zasady musz± obowi±zywać. Uważam, że taka postawa ma doskonały wpływ nie tylko na tych, którzy jeszcze s± oceniani w skali 1 do 6 ;), ale także dla tych trochę starszych, którzy ¶wiadomie lub nie, widz±c analfabetyzm z czasem przyswajaj± go sobie lub choćby tylko zaczynaj± się zastanawiać: napisać parowóz, czy może lepiej lokomotywa? A tego należy za wszelk± cenę unikać. wink:

Najlepszym dowodem na słuszno¶ć tego wywodu jest obecny wygl±d posta, do którego odnosiły się słowa Muzika. Zmienił się radykalnie i autor nie powinien czuć się urażony lecz pamiętać, aby więcej nie pisać takich arcydzieł.;)
Wils syty, owca cała, a karawana idzie dalej.;)
karpik05
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Aug 06, 2005
Posty: 63

Kraj: Wielka Brytania
Miejscowość: toruń
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mogę powiedzieć ? tylko to że wolę ;gołębie serce; od ....?
Jestem tylko nastawiaczem podpórek
pozdrawiam administrację
_________________
Kto nad rzeczkę nie chodzi ten sam sobie szkodzi..
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz zadatki na "twardziela"!! Przecież już 46 post został zaliczony!!:-)
Pozdrawiam :-)
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy rozwi±zaniem byłoby wpuszczenie do tego stawku, kilkudziesięciu sztuk narybku szczupaka. wesoly wykrzyknik wesoly

W mojej okolicy jest taki trochę bogatszy wędkarz, wła¶ciciel zakładu naprawczego samochodów, który zarybia małym szczupaczkiem okoliczne oczka wodne i stawiki. wykrzyknik

Po pół roku o od zarybienia, w takich miejscach bior± już tylko dorodne karasie i liny. Okonie jako¶ w tym krótkim czasie nie podrastaj±. Pewnie dlatego, że w takich wodach ogólnie króluj± karłowate garbuski.

Zapewniam, że wcale nie żartuję. :roll: To jest znakomity sposób, wielokrotnie sprawdzony. Temu panu chodzi oczywi¶cie o łowienie dorodnych szczupaków, które na maleńkich karaskach i linkach szybko wyrastaj±. Nie przeszkadza mu, że inni wędkuj±cy maj± swoj± frajdę z biał± ryb±.
Jak wyeliminować teraz, dzisiaj, brania drobiazgu niestety nie wiem!?!?!?


Ostatnio zmieniony przez samara dnia Nie Lip 29, 2007 10:15 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To gdzie w "Twojej okolicy" masz te karasiowo-linowe oczka?? wink:
karpik05
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Aug 06, 2005
Posty: 63

Kraj: Wielka Brytania
Miejscowość: toruń
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wink:
_________________
Kto nad rzeczkę nie chodzi ten sam sobie szkodzi..
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mieszkam w Legionowie i nie rozumiem dlaczego pytasz? :?: :?: wesoly

Mogę trochę wymienić: Marynino lub Karolino i staw w lesie przy drodze w kierunku Serocka (karasie, liny). Stawki pomiędzy Obrębem a Pułtuskiem (karasie, liny). Za Nasielskiem stawy wiejskie w kierunku Ciechanowa (karasie, liny). W lesie na krzyżówkach w Zegrzu (karasie). W Wieliszewie za silikatami (karasie) i jeszcze starorzecza wi¶lane w Rajszewie (karasie, liny, karpie) itp.

Na niektórych z nich zarybienia zębatym miały miejsce do¶ć dawno, a niektóre s± zupełnie ¶wieże.

Mimo tego, że ma to niewiele wspólnego z tematem to my¶lę, że pamiętasz jak dawno, dawno temu, przez Legionowo płynęła struga. Jej pozostało¶ci to stawy w lesie koło le¶niczówki i bagnisko przy stadionie, które chyba już zasypali. Moi starsi koledzy opowiadaj± jak łowili ryby wchodz±ce do tej wody z Wisły.

Niedawno przejeżdżałem koło PIHiM-u i widziałem, że kto¶ zasypał albo zamkn±ł w ruroci±gu rzeczkę, któr± nazywali kanałem bródnowskim i która ma uj¶cie przy zaporze w Dębem.:placz :placz

Nie potrafię Tobie powiedzieć, które stawki s± w tej chwili zarybione szczupaczkiem. Zreszt± o to mnie nie pytasz. :roll:

Często jednak napotykam w czasie swoich wędkarskich wypadów takie oczka, lub słyszę od innych wędkarzy o działalno¶ci, my¶lę że korzystnej dla nas wszystkich, pana X.

Serdeczne pozdrowienia wesoly
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę stawiać siebie w roli jakiego¶ przem±drzałego autorytetu, :oops: ale tak zupełnie na marginesie: istnieje taka dolegliwo¶ć jak DYSLEKSJA i jej wersja DYSORTOGRAFIA.

Jak kto¶ to ma, to niestety nie jest w stanie pisać poprawnie i nigdy się tego nie nauczy. wykrzyknik
W szkołach dyslektycy zdaj± wszelkie egzaminy i sprawdziany ustnie. wykrzyknik Nawet na wyższych uczelniach obowi±zuje takie rozporz±dzenie.

Bardzo proszę nie my¶lcie, że moja uwaga jest podyktowana chęci± pouczania kogokolwiek. Po prostu w czasie lektury Waszych postów przyszło mi na my¶l, że taki głos, może być uzupełnieniem Waszej ciekawej dyskusji.

serdeczne pozdrowienia
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 6:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Nie chcę stawiać siebie w roli jakiego¶ przem±drzałego autorytetu, :oops: ale tak zupełnie na marginesie: istnieje taka dolegliwo¶ć jak DYSLEKSJA i jej wersja DYSORTOGRAFIA.

Jak kto¶ to ma, to niestety nie jest w stanie pisać poprawnie i nigdy się tego nie nauczy. wykrzyknik
W szkołach dyslektycy zdaj± wszelkie egzaminy i sprawdziany ustnie. wykrzyknik Nawet na wyższych uczelniach obowi±zuje takie rozporz±dzenie.

Bardzo proszę nie my¶lcie, że moja uwaga jest podyktowana chęci± pouczania kogokolwiek. Po prostu w czasie lektury Waszych postów przyszło mi na my¶l, że taki głos, może być uzupełnieniem Waszej ciekawej dyskusji.

serdeczne pozdrowienia


Eeeeeeeee, bł±d.
To znaczy głos rozs±dku jak najbardziej zawsze mile widziany i na miejscu, jednak gwarantuję Ci, że dostałby¶ czkawki z wrażenia gdyby ujawnili się wszyscy Ci co rok, dwa, czy trzy lata temu też zaczynali na PW z przypadło¶ciami zaczynajacymi się na -dys-. :-)
Dzi¶ większo¶ć z nas zapomniała już kim oni byli i jak zaczynali. Dzi¶ ich posty s± do nieodróżnienia od innych, choć w niektórych przypadkach s± o wiele ładniej napisane od innych, między innymi moich. :-)
Ci, którym się nie chciało odeszli z PW i teraz daj± upust po różnych forach, gdzie ciężkie słowo ¶ciele się jak trawa na ł±ce a jakiekolwiek pytanie kwitowane jest obelgami za nieznajomo¶ć tematu.

Muzik delikatnie i z wyczuciem zwrócił uwagę, gdyż taki styl został zaakceptowany na PW. NA pocz±tku było zdecydowanie ostrzej a walki jakie odchodziły to tylko archiwum albo Wolff może przypomnieć. :-D

Komputer to nie kartka papieru i ołówek. Komputer to zestaw mniej lub więcej przydatnych programów, które w zdecydowany sposób mog± pomóc w poprawnej pisowni. Podł±czenie do sieci w takim przypadku, daje wręcz nieograniczone możliwo¶ci i potrzeba takiego człowieka jedynie nakierować na odpowiedni± drogę aby mógł sam wybrać. Dokonywanie wyborów jest jedyn± rzecz±, za któr± jeste¶my w pełni odpowiedzialni, a w niektórych przypadkach jest objawem rozs±dku, dojrzało¶ci a nawet doroso¶ci.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dociu, nie tylko Wolff pamięta te walki :-)
Podpisuję się pod tym co napisałe¶. Zaraz nas obszczekaj± z wszystkich stron. Teraz jest już nas starych pogawędkowiczów za mało. Nie przekonamy tłumów do ludzkiego pisanego zdania z duż± liter± na poczatku i kropk± na końcu. Teraz sam Miodek jest skłonny napisać : dzisiaj forma ta jest tak popularna, że wpisała się w polskie ...
Co tam będziemy klikać o poprawnej polszczyĽnie. Nawet tutaj na PW w¶ród zespołu redakcyjnego, twierdzi się, że poprawna jest forma wypowiedzi : tę wiadomo¶ć i t± wiadomo¶ć.
Cieszy mnie, że mamy kolegę Mazika, który reaguje na taki sposób pisania. Cieszy mnie, że kolega, który tak fatalnie pisał, sporo w tek¶cie poprawił. To znak, że zostanie wsód nas i będzie pisał coraz ładniej. Może za jaki¶ czas, sam będzie takim Mazikiem?
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mazik jak Mazik. wink: Wspomniałe¶ o starych czasach - ja pamiętam, że w dobrym tonie było umieszczenie w galerii zdjęcia uwidaczniaj±cego zegarek szczę¶liwego łowcy. wink:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Dociu, nie tylko Wolff pamięta te walki :-)


To prawda Oldi ale i mnie trudno by było wymienić wszystkich. W pamięci pozostał mi Wolff jako niezłomny obrońca swojego zdania lub raczej opini o ludziach, którzy pisz± byle jak do innych.
A pamiętasz okres, żeby nie napisać głupich, bo podobno takich nie ma, prostackich pytań? Dzisiaj przechodzę gehennę odpowiadaj±c na pytania "wakacyjnych wędkarzy" na stronie internetowej WW. Pytania w stylu "Jaka metoda spiningowa jest najlepsza na szczupaka w rzece?????" s± na porz±dku dziennym. Aby nie być stronniczym co do spinningu przytoczę inne pytanie "Jaka zanęta jest najlepsza na duzego leszcza?".

Mam wrażenie, że całe ¶rodowisko wędkarstwa internetowego dopadł analfabetyzm wtórny, a patrz±c na nielogiczne pytania młodzieży zaczynam naprawdę martwić się o przyszło¶ć wędkarstwa w Polsce. W końcu niezależnie od przynależno¶ci wędkarza do PZW lub nie, to jego inteligencja będzie stanowić o tym, czy będ± ryby w wodzie, czy nie.

A że się po nas przejad±? Niech jad±, jestem uodporniony. :-D Tak jak i na C&R lub inny "No Kill". :-D Rybie białko najzdrowsze a z jarzynkami to luksus. :-D
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel66 napisał:
Mazik jak Mazik. wink: Wspomniałe¶ o starych czasach - ja pamiętam, że w dobrym tonie było umieszczenie w galerii zdjęcia uwidaczniaj±cego zegarek szczę¶liwego łowcy. wink:


No własnie, co z Jarbasem?
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Dociu, nie tylko Wolff pamięta te walki :-)
Podpisuję się pod tym co napisałe¶. Zaraz nas obszczekaj± z wszystkich stron.


Z mojej klasy z podstawówki nikt nie popełniał błędów ortograficznych. Je¶li popełniał, to wychowawczyni zostawiała po lekcjach i uczyła. Nie żadne korepetycje. Po prostu - uczyła.

Błędy stylistyczne, zła składnia, Ľle postawiony znak interpunkcyjny - to tak. Każdemu może się to zdarzyć. Szczególnie, gdy pisze w po¶piechu. Za dwa błędnie postawione przecinki dostałem na maturze z polskiego 4, a nie 5.

Dostępne w oprogramowaniu edytory tekstu podle¶l± na czerwono każdy bł±d ortograficzny. Nie wychwyc± składni czy interpuncji.

Oldi - jestem trzeci na li¶cie do obszczekania wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara.
Dzięki za podpowiedĽ. Swoje wędkarskie eskapady raczej zawsze kierowałem do Zegrza, a o różnych dołkach w okolicy słyszałem, lecz ich na ogół nie odwiedzałem. A pytanie zadałem "z pewn± tak±przekor±" wiedz±c, sk±d pochodzisz. ;)

A co do Panów "dys": pamiętamy o tym, ale uwierz mi na słowo: jest w naszym gronie od lat osoba, która ma ten problem. Wiadomo¶ć ta nie jest tajemnic± dla bardzo w±skiego grona użytkowników. Daję głowę, że czytaj±c często jej wypowiedzi i artykuły nie zgadniesz, o kogo chodzi. Ta osoba po prostu chce pisać poprawnie, a - wybacz - w dużej mierze modne dzisiaj "dys" jest przeze mnie, jako zwykłego zjadacza chleba, traktowane na zasadzie wcale nietrudnego do "udowodnienia na papierze" wygodnictwa i cwaniactwa. Obserwuję ten portal na tyle długo, że mogę z pełn± odpowiedzialno¶ci± stwierdzić, że wielu cierpi±cych na tę dolegliwo¶ć zdołało "wyleczyć się" i pisz± jak należy. wink:
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio Noidemm bardzo pozytywnie zareagował na uwagę o pisowni. usmiech Naprawdę warto. Na szlochaj±cego ze wzruszenia Monka bym nie liczył, ale dyskretnie ocieraj±cego łzę (płyn±c± po surowym obliczu) Sazana, jestem w stanie sobie wyobrazić. wink: lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bestia zło¶liwa!! zly: lol
Wzruszam się do łez niemal tak szybko, jak Marek Kondrat w "Pułkowniku Kwiatkowskim" na widok piersi Renaty Dancewicz!! lol
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Bestia zło¶liwa!! zly: lol
Wzruszam się do łez niemal tak szybko, jak Marek Kondrat w "Pułkowniku Kwiatkowskim" na widok piersi Renaty Dancewicz!! lol


To były łzy rozpaczy na widok rozciapcianych nale¶ników. :-D
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ty nie b±dĽ taki Makłowicz, Okrasa i Pascal w jednej osobie!! zly:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
A Ty nie b±dĽ taki Makłowicz, Okrasa i Pascal w jednej osobie!! zly:

Pascal!? Ta chudzina!? ;-) Co¶ mi się zdaje, że z Kuroniem pomyliłe¶. :-D
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Monk napisał:
Bestia zło¶liwa!! zly: lol
Wzruszam się do łez niemal tak szybko, jak Marek Kondrat w "Pułkowniku Kwiatkowskim" na widok piersi Renaty Dancewicz!! lol


To były łzy rozpaczy na widok rozciapcianych nale¶ników. :-D

Przepraszam bardzo wykrzyknik Piersi R.D. s±dzę że aktualnie wygl±daj± nieĽle a zapewniam że ładnych kilka lat temu gdy film był nagrywany były extra 8)
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za off topic ale przypomniała mi się "Diabelska edukacja". Echhh...
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
istnieje taka dolegliwo¶ć jak DYSLEKSJA i jej wersja DYSORTOGRAFIA.

Kiedy¶ ponoć też istniały te przypadło¶ci ale nikto o nich nie wiedział :oops: :? W szkole podstawowej do której chodziłem leczono popełnienie błędów tzw. "łapkami" smutny .Starsi pewnie wiedz± co to jest a młodzieży nie ma co wyja¶niać bo okażę się że nauczyciele łamali prawa dziecka :roll: Tyle że z mojej klasy,tak,tak spotykamy się,jeĽdzimy razem na wakacje,bankietujemy razem od ok.40 lat nikt na te dolegliwo¶ci nie cierpi usmiech Czyli "łapki" s± jedynym skutecznym lekarstwem na wszelkie DYS.......... 8) wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Sacha - chłopaki bł±dz±. To wszystko przez nagły spadek temperatury!! wink:
Ale wróćmy do oczek wodnych zawartych w temacie, bo nas jeszcze kto¶ "ostrzeże" za odbieganie od tematu! zly: lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Przepraszam za off topic ale przypomniała mi się "Diabelska edukacja". Echhh...

Jakie¶ hard porno :roll: wink:
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracaj±c za¶ do tematu ;). Zakładam Bartek, że jeste¶ pewien iż większe ryby tam pływaj±.
Ja próbowałbym wyselekcjonować je przynęt±. Spróbował na kulki proteinowe, lub kuku olbrzym. Je¶li chodzi o karpie to sprawa jest o wiele prostsza. W ciepłe słoneczne dni spróbował bym na skórkę od chleba. Duży kawałek zarzucił (pu¶cił z falk±) i czekał aż karp zbierze j± z powierzchni. Wprawdzie drobnica będzie j± obskubywała, ale je¶li skórka będzie odpowiednio duża, karp zd±ży j± znaleĽć i zje¶ć.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
SSG napisał:
Monk napisał:
Bestia zło¶liwa!! zly: lol
Wzruszam się do łez niemal tak szybko, jak Marek Kondrat w "Pułkowniku Kwiatkowskim" na widok piersi Renaty Dancewicz!! lol


To były łzy rozpaczy na widok rozciapcianych nale¶ników. :-D

Przepraszam bardzo wykrzyknik Piersi R.D. s±dzę że aktualnie wygl±daj± nieĽle a zapewniam że ładnych kilka lat temu gdy film był nagrywany były extra 8)


Zamiast pomóc Bartkowi łowić duże ryby,to wy o cyckach lol lol .Ale podzielam zdanie Sachy-s± ok nawet bardzo wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fishmaniac napisał:
Zamiast pomóc Bartkowi łowić duże ryby,to wy o cyckach lol lol .Ale podzielam zdanie Sachy-s± ok nawet bardzo wink:


Wszak już Terencjusz powiedział: "Człowiekiem jestem i nic co ludzkie, nie jest mi obce". wink: zly:
Karpiami zaj±ł się Torque!! wink:
bartek_15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 232

Kraj: Polska
Miejscowość: My¶libórz
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra mój bł±d napisałem Ľle! Możecie mi dać już spokój?? To może mi kto¶ doradzić jak złowić co¶ większego jak± metodę stosować gruntow± czy spławikow±?? Karpie już wiem jak mogę złowić teraz jak kto¶ może mi powiedzieć jak złowić większego karasia i lina??usmiech
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartek_15 napisał:
Dobra mój bł±d napisałem Ľle! Możecie mi dać już spokój?? To może mi kto¶ doradzić jak złowić co¶ większego jak± metodę stosować gruntow± czy spławikow±?? Karpie już wiem jak mogę złowić teraz jak kto¶ może mi powiedzieć jak złowić większego karasia i lina??usmiech


Sam piszesz,że po rzuceniu zestawu gruntowego zapada się w muł.Więc to chyba logiczne że odpada.Tematów o łowieniu karasi,linów było tysi±ce,po co pytać po raz 100 o to samo...chyba że Cię to bawi.
A gdyby¶ zadał Sobie tyle trudu, i zajrzał Tutaj
Tutaj
tutaj
oraz...
Tu
nie zadawałby¶ bezsensownych i ogólnikowych pytań.

bartek_15 napisał:
Możecie mi dać już spokój??


Ależ oczywi¶cie wykrzyknik Obiecuję że już nie będę :evil:
osa
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 08, 2007
Posty: 221

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychowanie bezstresowe to nie jest lol
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osa napisał:
Wychowanie bezstresowe to nie jest lol


Grunt, że wyleczony a zdrowie najważniejsze. :-D
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
fishmaniac napisał:
Zamiast pomóc Bartkowi łowić duże ryby,to wy o cyckach lol lol .Ale podzielam zdanie Sachy-s± ok nawet bardzo wink:


Wszak już Terencjusz powiedział: "Człowiekiem jestem i nic co ludzkie, nie jest mi obce". wink:


W oryginale: humane sum, et nihil humanum alienum me puto.
Mleczarnia też wink:
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowość: Floryda
PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 5:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:


W oryginale: humane sum, et nihil humanum alienum me puto.


Według mnie powinno być: "homo sum et nihil humanum alienum ad me esse puto"
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megalodon napisał:

Według mnie powinno być: "homo sum et nihil humanum alienum ad me esse puto"

Nie wiem co to jest po łacinie puto ale wiem co znaczy po hiszpańsku puta :roll: usmiech
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Megalodonie, zawstydziłe¶ mnie okrutnie a zasłużenie :oops:
Starzeję się, chyba już z pamięci± co¶ u mnie nie tak :?
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowość: Floryda
PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 2:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:

Nie wiem co to jest po łacinie puto ale wiem co znaczy po hiszpańsku puta :roll: usmiech


Sacha, dobrze, że znasz hiszpański. Jak przyjedziesz kiedy¶ do Miami to przyda Ci się jak znalazł, bo tam juz po angielsku nie idzie się dogadać.
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowość: Floryda
PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 2:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Megalodonie, zawstydziłe¶ mnie okrutnie a zasłużenie :oops:


Bomblu, zawstydziłe¶ mnie zasłużenie a okrutnie kiedy razu jednego popadłem w tarapaty z pisowni± wyrazu "b±bel" (notabene z Twojej winy). Powiedzmy, że jest 1:1 lol lol lol
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 6:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzychu, no to gramy dalej wesoly
Nie mogę się doczekać, kiedy się skrzykniecie północnohamerykańsk± ekip± i wdepniecie do macierzy na jak±¶ nadwodn± imprezę wink:
O rekinach to zapomnij, najwyżej parę kr±pi złowisz lol
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 158