Czy wiesz, że...
W klimacie europejskim samce karpia osi±gaj± dojrzało¶ć w wieku 3 lat, samice 4 – 5 lat. Karp przystępuje do tarła, gdy temperatura wody osi±ga 18 – 20°C. Następuje jednocze¶nie składanie do wody ikry (jaj) przez samice i mleczu (plemników) przez samce. Zapłodnione jaja przyklejaj± się do pędów i li¶ci ro¶lin podwodnych. Najbardziej odpowiednia dla rozwoju zarodkowego jest temperatura wody od 16 do 24°C. Rozwój wówczas trwa 3 – 5 dni. W niskiej temperaturze wody (10°C) okres rozwoju zarodkowego wydłuża się do 264 godzin.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 304
 Zalogowani 0
 Wszyscy 304

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198334) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198334) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198334) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198334) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198334) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198334) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198334) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198334) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198334) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198334) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2312
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2086
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2198
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2333
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2220
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2364
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - najlepsza gazeta wędkarska
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
najlepsza gazeta wędkarska
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
roman77
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 17, 2006
Posty: 59

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 4:22 pm    Temat postu: najlepsza gazeta wędkarska Odpowiedz z cytatem

jaka według Was i dlaczego???
roman77
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 17, 2006
Posty: 59

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie najlepszy jest Wedkarz Polski wesoly , choć WW wcale nie gorsze, ale W¦ beznadziejny :x .
naja
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 6


PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wędkarstwo moje hobby bo do gazety doł±czony jest film wędkarski na dvd
Kubson
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Nov 22, 2006
Posty: 44

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko wiadomo¶ci wędkarskie
bastek_616
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Aug 15, 2006
Posty: 135

Kraj: Polska
Miejscowość: Radom
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepsze s± Wiadomo¶ci Wędkarskie wesoly
_________________
Jeste¶my Słabsi Niż My¶lałby Ktokolwiek, Lecz To Co Najgorsze Stanowi Lepszego Pocz±tek !!!
Bodzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 09, 2005
Posty: 300

Kraj: Polska
Miejscowość: Trzebiatów
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsz± gazet± wędkarsk± sa WW inne to badziew.
grzbiet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2004
Posty: 509

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ był wydawany miesięcznik ESOX. Już go nie ma a wg mnie był najlepszy ze względu na publikacje zagranicznych publicystów chociażby jak : Jan Eggers, Marcel van den Ende i inni. Fachowo¶ć i konkrety to Było to!
_________________
Artur Lisowski

"Niech pozostan± po nas jedynie ¶lady na piasku i kręgi na wodzie."
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uważam WW za naj lol
_________________
Pozdrawiam Marcino
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam, że WW s± niezłe. Kupuję też WMH (Wędkarstwo Moje Hobby) ze względu na doł±czone filmy wink: Lubię ogl±dać filmy o wędkarstwie, a niestety ani w necie ani w TV nie widziałem takich filmów. Owszem, w necie można znaleĽć, ale takie około 2-3 minutowe, a nie pełnometrażowe. wink:

Pozdrawiam
Darek144
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Treyk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2005
Posty: 626

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W¦, WMH czasem WP. Ostatnio przestało mi się podobać WW, artykuły cały czas o tym samym, kiepska grafika i papier jak "srajta¶ma".
pzdr
_________________
Ten kto powiedział, że wędkarstwo uspokaja, nigdy nie łowił ryb.
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wędkarski ¦wiat rz±dzi, bardzo rzadko WW
_________________
Pozdrawiam
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦wiat spinningu!
dzisiaj wolę przejżeć archiwalny numer ¦S od czegokolwiek z półki.

Wędkarski ¦wiat po fazie: gazetka reklamowa "Dragona" powoli wraca do gry, ale to pisemko wprost ocieka komercj± i nie ma nic wspólnego z pierwszymi hobbystycznymi numerami.

Kiedy¶ byo też ¶wietne regionalne pismo "Magazyn Wędkarski"? pod redakcj± T. Krzyszczyka. Językowo artykuły nie były najlepsze, za to w każdym numerze było KILKA atrakcyjnych opisów łowisk i nie Lofotów jak w W.¦. tylko z naszego podwórka.
Bullet44
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jul 05, 2004
Posty: 108

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje ulubione prenumerowane czasopisma to oczywi¶cie, Wędkarstwo Moje Hobby oraz KarpMax. WMH ma super artykuły o szerokiej gamie metod połowu, stosowanych przez wędkarzy w całej Europie. Jest dużo info zaczerpniętych od wędkarzy niemieckich, holenderskich, angielskich czy belgijskich. No i oczywi¶cie płytka DVD z filmem wesoly . Tak powinnien moim zdaniem wygl±dać i funkcjonować Wędkarski Magazyn w XXI wieku, przecież niekoniecznie musi on być "miesięcznikiem" za małe pieni±żki.
Natomiast KarpMax to lektura monotematyczna i dlatego, edycja kwartalnikowa w zupełno¶ci wystarczy, aby poczytać, co jest "trendy" w ¶wiatowym karpiarstwie, co łowi± i jak łowi± nasi krajowi eksperci oraz wchłon±ć wszelkie nowinki z rynku karpiowego.

P.S. A gazetki WW, WP, W¦ przewertowuję sobie czasem np. podczas zakupów z moj± pani± w Centrum Handlowym, gdzie również jest stoisko EMPIK-u ;-)
_________________
"Kiełbie we łbie również s± pod ochron±..."
martek
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 19, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok-Chicago
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze miejsce zdecydowanie "Wędkarz Polski"-troche niżej "Wędkarski ¦wiat"----na dalekim końcu "WW"(ja osobi¶cie już tego nie kupuje).
popcio
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 26

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he też najcze¶ciej kupuje Wędkarstwo Moje Hobby a reszte tylko przegl±dam.Ostatnio jak je kupowałem to sprzedawca sie ¶miał,że kupiłem je tylko dlatego że jako jedyne było ofoliowanei nie dało sie poczytać lol
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię dwa tytuły wyróżniaj±ce się na rynku: Wiadomo¶ci Wędkarskie oraz Wędkarski ¦wiat. Kupuje co miesi±c oba ale ostatnio jako¶ przyjemniej czyta mi się te pierwsze. S± dla mnie bardziej wci±gaj±ce. Przy tej subiektywnej ocenie mam na my¶li merytoryczno¶ć i ciekawo¶ć artykułów dotycz±cych techniki poszczególnych metod połowu, przynęt i opisów łowisk. Pomijam w tej ocenie ewidentne wpadki obu gazet na przestrzeni ostatniego kwartału wink: .
_________________
Moja strona domowa:
www.barwena.bialystok.pl
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WP od kilku lat nie kupuję.Wnerwiaj± mnie teksty naczelnego.Atakuje wszystko i wszystkich.P.Dębicki zachowuję się jakby miał monopol na wiedzę,wszystko wie najlepiej i poucza innych.Wydaję mi się że gdy jeszcze kupowałem WP zdecydowana większo¶ć tekstów opisuj±cych łowiska dotyczył± Polski zachodniej gdzie nigdy nie łowiłem i pewnie nie będę.
WW kupuję-trzeba wiedzieć co się dzieje w obozie wroga zly: wink: Rzecznik PZW również atakuje wszystko i wszystkich którzy nie my¶l± tak jak "beton" z Twardej.Wszyscy naokoło s± beee a tylko PZW cacy :? akurat mam odmienne zdanie usmiech
S± tam też teksty p.Paruzela o jeziorach ale należy to traktować jako wspomnienia z przeszło¶ci,ale miło powspominać rybne wody sprzed 20 czy 30 lat.Czytuję chętnie p.Zacharczyka i kolegów z PW,ale ich to z obowi±zku żeby zobaczyć co tam naskrobali wesoly O spławiku na rzece mam niewielkie pojęcie,na DS chyba nie umiem łowić i nawet Docio tu mi nie pomoże ze wszystkim co do tej pory napisał :oops:
WS czytuję, p.Kolendowicz wywleka poszczególne wpadki PZW i WW,
niektórym się to nie podoba ale taka jest rola konkurencji.Sami pewnie też mieli jakie¶ potknięcia ale WW chyba nie zauważyło albo s± tacy dzentelmeńcy wobec konkurenta.Jednak gdy "dowalaj±" to robi± to w bardziej elegancki sposób.S± pewne tematy które mnie interesuj± a na które odpowiedĽ próbuj± znaleĽć redaktorzy z WS,tych tematów nigdy WW nie poruszały. [/code]
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WW i WMH ale od czasu do czasu przegl±dam WP i W¦.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez około 10 lat kupowałem Wiadomo¶ci Wędkarskie i Wędkarza Polskiego. Jednak od ponad roku nie kupuję żadnej z nich. Powód: coraz mniej ciekawych artykułów, za to więcej reklam. No i nie sposób nie wspomnieć o regularnej wojnie prowadzonej między redakcjami obu pism. Żenada...
Teraz internet (Internet min. PW) zast±pił mi całkowicie tradycyjne wydawnictwa.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najlepsz± gazet± wędkarsk± był ¦wiat Spiningu póĽniej doł±czono "Muchę" gazeta w 100% o interesujacych tematach zero reklam. Dobry był "Esox"- prawie same przedruki z niemieckiej prasy, ale zdjęcia super (najpiękniejsze zdjęcie jakie widziałem w życiu to pokazane tarło szczupaków- duża samica ok.6-8 kilo, a do niej przeklejone z wszystkich stron 7 czy 8 samców takich po 1,5-2 kg. )
W chwili obecnej kupuję WP, W¦, WW, nie mogę wskazać pisma, które najbardziej mi się podoba każde z nich zawiera co¶ ciekawego. Najbardziej denerwuj± mnie reklamy , przoduje w nich W¦ (reklamy to ok.30% pisma).
romekk_siedlce
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ jakie¶ 6-7 lat temu kupowałem co miesi±c W¦, miałem wtedy co¶ około 12-13 lat i wtym wieku było to dla mnie pismo magiczne. ¦wietne serie "Wszystko o..." czy "Z zeszytów Marka Kaczówki" czytało się poprostu bajecznie. Oprawa garaficzna oraz pozostałe artykuły tekże były bez zarzutu. Niestey po kilku latach W¦ zmienił się diametralnie. Znikły najlepsze serie, zrobiło się dużo reklam, ogólnie poziom bardzo się obniżył. Wtedy zacz±łem kupować WP. Również przez kilka lat, było tam sporo ciekawych artykułów, porad i wskazówek. Nigdy nie przemawiały do mnie WW, sam w sumie nie wiem z jakiego powodu. Obecnie bardzo sporadycznie kupuję jakie¶ pisma wędkarskie ale jak już się zdecyduję to wybieram na ogół WP. Pozdrawiam
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem krótko prenumeruje WP, W¦, WW zawsze lubiłem i sznowałem WW prenumerowałem je jeszcze w latach 80-tych moze nawet wcze¶niej juz nie pamiętam mam tego stos w piwnicy , ale teraz wszyscy i wszędzie pisz± to samo no taka prawda. W przyszłym roku nie zaprenumeruje żadnej z tych gazet szkoda kasy lepiej kupic jak±¶ wędkę czy kręcioł.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radzio napisał:
Pomijam w tej ocenie ewidentne wpadki obu gazet na przestrzeni ostatniego kwartału wink: .


Radzio - tylko jednej! Tylko jednej! :P
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
O spławiku na rzece mam niewielkie pojęcie,na DS chyba nie umiem łowić i nawet Docio tu mi nie pomoże ze wszystkim co do tej pory napisał :oops:


Się nauczysz. Tylko wreszcie przestań latać z kijem po tych chaszczach. Gdzie tylko bobry płoszysz, zamiast ryby łowić :P Gdzie nawet łosie nie właż±, żeby sobie kopyt nie połamać. Gdzie nawet ja, próbuj±c doj¶ć, zadyszki dostaję :roll:
Usi±dĽ spokojnie na miejscu, na swoj± powagę zważaj±c. Że o wieku to już nie wspomnę wink: :P
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Regularnie kupuje WW i W¦ , czasem WP. Jednak najlepszy jest chyba Wędkarski ¦wiat, chociaż wkurzaj±ca jest ilo¶ć reklam. WW też jest niezły, natomast WP ostatnio wogóle przestał mi się podobać.
_________________
Pozdrawiam
muzik21
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WW-od czasu do czasu - i oczywi¶cie Karp Max. Od stycznia 2007 mam zamiar zaprenumerować WMH.
Pozdrawiam.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu nie kupuję już żadnego czasopisma o tematyce wędkarskiej. Wszystkie w cyklu rocznym powtarzaj± się jak papugi. Porównuj±c np styczniowe numery z trzech kolejnych lat to tylko szata graficzna i ilustracje się zmieniaj± a artykuły w tre¶ci prawie te same. Tylko czasem zdarza się jaki¶ ciekawszy artykuł a to nie jest dla mnie powód żeby kupić całe czasopismo. Za zaoszczędzon± kasę wolę kupić od czasu do czasu jak±¶ fajn± ksi±żkę o tematyce wędkarskiej.
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Od pewnego czasu nie kupuję już żadnego czasopisma o tematyce wędkarskiej. Wszystkie w cyklu rocznym powtarzaj± się jak papugi.


Irek, to proste usmiech Ryby mamy wci±ż takie same, metody połowu prawie się nie zmianiaj±. Małe rewolucje były z DS, z wklejank±, z Bocznym trokiem, z tyczkami i batami. Lecz teraz to już powszechno¶ć. Nawet wzory mormyszek wci±ż niemal takie same. Jeno w gumkach i wobkach trochę się zmienia.
Tylko ryb ubywa smutny

Zmienia się też w sprzęcie, w technologiach. Gdyby nie reklamy i teksty sponsorowane - niewielu by wiedziało, że co¶ się zmienia.

St±d, dla urozmaicenia tre¶ci, znajdziesz relacje z antypodów. Lecz coraz mniej o naszych, krajowych łowiskach. Bo wędkuj±cych przybyło w sposób zastraszaj±cy. Na łowiskach, gdzie jeszcze przed dziesięcioma laty miejscowy mnie pytał, jak trafiłem - teraz znajdzie się kilkadziesi±t aut ze stołeczn± rejestracj±.

Reklamy? Mnie też nieco wkurzaj±. Lecz bez nich - nie byłoby wiadomo, jak się załapać na kuter płyn±cy na dorsza, gdzie pojechać na urlop itd. Z drugiej strony - wszystkie pisma, poza jednym - dotowanym, bez reklam by padły finansowo na nos.
Takie s± prawa rynku. Również prasowego.
Major
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2004
Posty: 343

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie kupuję "WW" i "W¦", jednak za najlepsz± uznaję "W¦". Dlatego, że redakcja "W¦" nawi±zała ze mn± kontakt i zgodziła się umie¶cić mój tekst. Obydwa miesięczniki reprezentuj± podobny poziom je¶li chodzi o zamieszczana artykuły. Kiedy¶ kupowałem także "WP", ale przeznaczanie co miesi±c ponad 20zł na wędkarsk± prasę to już przesada.
_________________
Sen i praca czas łowienia skraca.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupuję gazety; KARP MAX , WW, Wędkarski ¶wiat.
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kilku juz lat prenumeruje WP, wydaje mi sie najciekawszy. Jakos nigdy nie przemawialy do mnie WW, bez urazy ale kolejne wiadomosci ze zjazdu delegatow to nic ciekawego. Choc nie powiem zeby brakowal tam ciekawych artykulow ale rzadko zdarza mie sie tam zagladac.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili najlepszy jest "Wędkarski ¦wiat", bo jednak artykuły w nim s± znacznie ciekawsze od WW. Wkurzaj± mnie jednak ciagłe opisy Lofotów etc, jakby¶my nie mieli własnych dobrych łowisk. Wędkarze wyjeżdżaj±cy za granicę to naprawdę niewielka czę¶ć wszystkich i z reguły s± to ludzie o pokażnej zawarto¶ci portfela. Lepiej jest pisać dla typowego polskiego wędkarza. Na drugim miejscu mam 'Wiadomo¶ci Wędkarskie", jednak denerwuj±ce jest w nich to, że prawie wszystkie artykuły o spinningu s± autorstwa T. Krzyszczyka, jakby nie mieli innych dobrych spinningistów. I praktycznie nie misz± nic o pomorskich łowiskach.

Jako¶ dwa lata temu wpadł mi w ręce "¦wiat Spinningu". To była naprawdę kapitalna gazeta :placz Żadnej ¶ciemy i komercji. Tylko rzeczowe atykuły.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Irek, to proste usmiech Ryby mamy wci±ż takie same, metody połowu prawie się nie zmianiaj±. Małe rewolucje były z DS, z wklejank±, z Bocznym trokiem, z tyczkami i batami. Lecz teraz to już powszechno¶ć. Nawet wzory mormyszek wci±ż niemal takie same. Jeno w gumkach i wobkach trochę się zmienia.
Tylko ryb ubywa smutny

Zmienia się też w sprzęcie, w technologiach. Gdyby nie reklamy i teksty sponsorowane - niewielu by wiedziało, że co¶ się zmienia.

St±d, dla urozmaicenia tre¶ci, znajdziesz relacje z antypodów. Lecz coraz mniej o naszych, krajowych łowiskach. Bo wędkuj±cych przybyło w sposób zastraszaj±cy. Na łowiskach, gdzie jeszcze przed dziesięcioma laty miejscowy mnie pytał, jak trafiłem - teraz znajdzie się kilkadziesi±t aut ze stołeczn± rejestracj±.

Reklamy? Mnie też nieco wkurzaj±. Lecz bez nich - nie byłoby wiadomo, jak się załapać na kuter płyn±cy na dorsza, gdzie pojechać na urlop itd.

A ja sadziłem, że potrafisz powstrzymać się od autoreklamy i spokojnie przygl±dać się argumentom czytelników. Nawet kłamliwa teoria (bo faktem tego nazwać nie można) Treyk "papier jak "srajta¶ma"" nie poruszyła mnie, bo to jego sprawa jak± o sobie wystawia opinię. Jednak stwierdzenie:
Bombel napisał:

Z drugiej strony - wszystkie pisma, poza jednym - dotowanym, bez reklam by padły finansowo na nos.
Takie s± prawa rynku. Również prasowego.

wypadałoby poprzeć jakimi¶ danymi, w końcu w ¶wietle przedstawionego argumentu jest to jawna dyskryminacja. Chętnie poczytam na PW o wysoko¶ci dotacji i o jakie konkretnie pismo chodzi, bo to po prostu ciekawe.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ledwo przycichła dysputa o dorszach zacznie się o wyższo¶ci W¦ nad WW zly: Nie¶miało sugeruję żeby osoby współpracuj±ce z wymienionymi redakcjami nie wywlekały konfliktów i nie¶cisło¶ci na PW.
Okładajcie się na szpaltach miesięczników-przynajmniej będzię się tam co¶ działo zly:
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
A ja sadziłem, że potrafisz powstrzymać się od autoreklamy i spokojnie przygl±dać się argumentom czytelników. Nawet kłamliwa teoria (bo faktem tego nazwać nie można) Treyk "papier jak "srajta¶ma"" nie poruszyła mnie, bo to jego sprawa jak± o sobie wystawia opinię.


Zbychu, a gdzie tu autoreklama? 8O Nt. papieru warunkowo zgadzam się Treykiem. Wystarczy porównać jako¶ć papieru. Choć, szczerze mówi±c, do pewnych czynno¶ci wolę używać papieru zdecydowanie bardziej miękkiego i nie pokrytego farb± drukarsk± wink:

Cytat:
Jednak stwierdzenie:
Bombel napisał:

Z drugiej strony - wszystkie pisma, poza jednym - dotowanym, bez reklam by padły finansowo na nos.
Takie s± prawa rynku. Również prasowego.

wypadałoby poprzeć jakimi¶ danymi, w końcu w ¶wietle przedstawionego argumentu jest to jawna dyskryminacja. Chętnie poczytam na PW o wysoko¶ci dotacji i o jakie konkretnie pismo chodzi, bo to po prostu ciekawe.


Zapewne doskonale jest Ci znane pojęcie tajemnicy handlowej. Także prawo prasowe, gwarantuj±ce pisz±cemu możliwo¶ć nieujawniania Ľródeł informacji. Do których dostęp miewaj± osoby zwi±zane z branż±. To m.in. info o wielko¶ci "zwrotów". Co zdecydowanie rzutuje na rentowno¶ć pisma.
Nikogo nie dyskryminuję. Nie użyłem i dalej nie używam żadnych nazw usmiech By nikomu nie zrobić niedozwolonej antyreklamy.
Twojemu zniesmaczeniu wcale się nie dziwię. Wszak każda pliszka swój ogonek chwali :P
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Nie¶miało sugeruję


Akurat! Ty i nie¶miało¶ć! :P

Dobra, dobra, już się zamykam wink:
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 4:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Cytat:
Jednak stwierdzenie:
Bombel napisał:

Z drugiej strony - wszystkie pisma, poza jednym - dotowanym, bez reklam by padły finansowo na nos.
Takie s± prawa rynku. Również prasowego.

wypadałoby poprzeć jakimi¶ danymi, w końcu w ¶wietle przedstawionego argumentu jest to jawna dyskryminacja. Chętnie poczytam na PW o wysoko¶ci dotacji i o jakie konkretnie pismo chodzi, bo to po prostu ciekawe.


Zapewne doskonale jest Ci znane pojęcie tajemnicy handlowej. Także prawo prasowe, gwarantuj±ce pisz±cemu możliwo¶ć nieujawniania Ľródeł informacji. Do których dostęp miewaj± osoby zwi±zane z branż±. To m.in. info o wielko¶ci "zwrotów". Co zdecydowanie rzutuje na rentowno¶ć pisma.
Nikogo nie dyskryminuję. Nie użyłem i dalej nie używam żadnych nazw usmiech By nikomu nie zrobić niedozwolonej antyreklamy.
Twojemu zniesmaczeniu wcale się nie dziwię. Wszak każda pliszka swój ogonek chwali :P


Panie "Bombel" - skoro przedstawiasz argument o dotowaniu pisma, to albo on ma warto¶ć albo nie ma. Jak nie ujawniasz, które pismo jest wg Ciebie dotowane to nie używaj tego argumentu, albowiem jest on pusty. Być może w zbyt skomplikowanych słowach to Docio przedstawił, to jednak oczywistym jest, że zrozumiałe¶ uwagę Docio. I nie ma się co epatować wiedz±, do której inni twoi adwersarze nie maj± dostępu bo wiedza ta nic nie wnosi do słuszno¶ci argumentacji w ogólno¶ci.

Nie powiniene¶ również insynuować, że reakcja Docio wynika z tego, że pisze do WW. Co to ma wspólnego z tre¶ci± i jako¶ci± artykułów Docio ? Kilka czytałem i uważam je za dobre z punktu widzenia masowego czytelnika WW.
Don_Pedro
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: May 07, 2003
Posty: 185

Kraj: Polska
Miejscowość: Człuchów
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 5:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li chodzi o czasopisma wędkarskie w ogólno¶ci to musimy pamiętać, iż gama czytelników jest różna. Co do zasady s± to czasopisma skierowane do masowego czytelnika, służ±ce popularyzacji wekarstwa. Niektóre z nich zawieraj± działy dla dzieci. Moim zdaniem podstawowe magazyny tj. WW, W¦, WP, nawet WMH s± wypo¶rodkowane i każdy może w nich znaleĽć co¶ dla siebie. I o to w tym wszystkim chodzi. Co do reklam to cóż, nie ma innej możliwo¶ci, a na filantropa typu George Soros albo Mr. Roman Abramowicz to raczej nie można liczyć w najbliższej a nawet dalszej przyszło¶ci.

Pewne jest, iż w miarę zaawansowania wiedzy i do¶wiadczenia każdego z nas odczuwa się niedosyt przy lekturze artykułów w magazynach. No i tu już potrzeba bardziej specjalistycznej wiedzy. Pan Ziomek dał wskazówkę, że szuka jej w internecie, ale to nie znaczy, że magazyny nie s± potrzebne. Kto z pocz±tkuj±cych wędkarzy czytałby skomplikowane artykuły w WW/W¦ itp. Odpychały by one raczej także i tych mniej do¶wiadczonych.

Walka pomiędzy WW a W¦ też ma swoje miejsce i w sumie czas. Nie widzę w tym nic złego. Na pewno będ± i dobre strony merytorycznej polemiki.

Osobi¶cie czytam W¦ i WW na zasadzie czystego relaksu i oderwania, a dodatkowe informacje niezbędne do przyjemnego i skutecznego łowienia czerpie z netu. Ma to szczególne znaczenie przy odkrywaniu nowych łowisk i poznawaniu lokanych zwyczajów. Takie podej¶cie nie dyskwalifikuje jednak żadnego pisma, a ja zachęcam wszystkich do ich lektury.
Pozdrawiam
DP
david2
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 65

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie WW i jeszcze czasem Wędkarz Polski wesoly
Moim zdaniem te magazyny wedkarskie sa najlepsze wesoly
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2551

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno temu kupowałem WW, resztę uważam za typow± komercję. Teraz jestem fanem Pogawędek Wędkarskich lol . Tutaj wszystko jest aktualne, można również na bież±co konsultować się z innymi wędkarzami.
fryniu
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 31, 2006
Posty: 60

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeszcze
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupuje 3 pisma .WW ,WP stawiam na równi ,s± do¶ dobrze redagowane ,choć nie brakuje w nich artykułów które mnie denerwuj± ,no i oczywi¶cie zbyt duża ilo¶ć reklam ale to jest nie uniknione WMH KUPUJE ze względu na płytę ,nie interesuja mnie artykuły z zachodnich czasopism których po prostu nie mogę strawić smutny
lowca
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Aug 25, 2005
Posty: 170

Kraj: Polska
Miejscowość: Czudec
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupuje "wędkarstwo moje hobby" bo ludzie ogl±dac filmy wędkarskie i też kupuje "wędkarski ¶wiat" i czasem "ww"
jaro22
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Oct 29, 2006
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy WMH jest cykliczne?Kto¶ mi mówił że od przypadku siepojawia... Bo do tej pory nie czytałem (zafoliowane w kioskach wesoly wesoly wesoly ). Słyszę o tym wydawnictwie same dobre rzeczy i chętnie w domu na próbę rozerwę folię.. wesoly
ilbelfero
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 04, 2005
Posty: 284

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie z polskich czasopism najciekawszy jest Wędkarz Polski. Z zagranicznych (niemieckich) najbardziej ukochałem "Rute und Rolle", gdzie często zamieszcza się arty kolegów z Polski.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Don_Pedro napisał:
Osobi¶cie czytam W¦ i WW na zasadzie czystego relaksu i oderwania, a dodatkowe informacje niezbędne do przyjemnego i skutecznego łowienia czerpie z netu. Ma to szczególne znaczenie przy odkrywaniu nowych łowisk i poznawaniu lokanych zwyczajów. Takie podej¶cie nie dyskwalifikuje jednak żadnego pisma, a ja zachęcam wszystkich do ich lektury.


I wreszcie się zgadzamy usmiech Niech tak pozostanie usmiech

O łowiskach: nie ufam nikomu :P Bodajże trzy razy mi się zdarzyło opisać łowiska. Za każdym razem słyszałem ze Ľródeł prywatnych, że za opisanie mam gwarantowany łomot zly: Dlatego, że w następny weekend, po ukazaniu się n-ru w sprzedaży, dowalało tam mnóstwo wędkarzy wink:
jarek4
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2006
Posty: 338

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 7:34 pm    Temat postu: najlepsza gazeta wędkarska Odpowiedz z cytatem

Witam ja kupuje WW, W¦, WMH Pozdrawiam
granatowy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 19, 2002
Posty: 298

Kraj: Polska
Miejscowość: Koszalin
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez wiele lat kupowałem prasę wędkarsk±, wszystkie dostępne tytuły. Od dwóch lat nie kupuję żadnej. Słabe artykuły, przedruki z innych gazet, niesprawdzone informacje lub ich brak, opisywanie w sposób schematyczny łowisk i technik połowu (najlepsze s± przynęty we wszystkich kolorach). Stosy gazet wyniosłem do pracy gdzie jeszcze czasami koledzy przegl±daj± je w poszukiwaniu informacji (głownie adresowych). Dodam tylko że kiedy człowiek sobie to w końcu u¶wiadomi że nie musi czerpać wiedzy z gazet (choć przyznaje że kupowanie ich wchodzi w krew i staje się często comiesięcznym rytuałem) to wcale nie czuje się gorzej lub niedoinformowany, wprost przeciwnie. Najwyższy czas by wła¶ciciele gazet zrozumieli że Internet to jedno z najważniejszych, a na pewno najszybszych, mediów i przestali traktować je jak zło konieczne. Czekam na rozbudowane i często aktualizowane wersje elektroniczne gazet wędkarskich (czę¶ciej niż raz na miesi±c bo akurat idzie nowy numer). Dopóki tego nie zrozumiej± wszyscy oni z jakiejkolwiek gazety wędkarskiej przegrywaj± i ja nie zamierzam ich dotować.
_________________
Krzy¶ K
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Gru 03, 2006 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

granatowy napisał:
Dodam tylko że kiedy człowiek sobie to w końcu u¶wiadomi że nie musi czerpać wiedzy z gazet (choć przyznaje że kupowanie ich wchodzi w krew i staje się często comiesięcznym rytuałem) to wcale nie czuje się gorzej lub niedoinformowany, wprost przeciwnie. Najwyższy czas by wła¶ciciele gazet zrozumieli że Internet to jedno z najważniejszych, a na pewno najszybszych, mediów i przestali traktować je jak zło konieczne.
Odk±d mam neta "WW" nie kupuję, bo tak± prasę kupowałem. wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
Mepsik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 359

Kraj: Polska
Miejscowość: Częstochowa
PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W¦ do bani - wiecej reklam niż artykułów. Teksty też bardziej do ogl±dania niż do poczytania. Pamiętam pierwsze numery tego pisma z lat 90. Wtedy to był MAGAZYN przez duże M. Od 2000 r. coraz słabiej. Nie kupuję od 3 lat. Wystarczy, że przejżę w Empiku.
WW - czasem napisz± co¶ m±drego, ale ogólnie ta gazeta to herold PZW, którego nie lubię. Irytuje mnie uprawiana w tym pi¶mie propaganda. Nie tego oczekuję od wędkarskiego pisma.
WP - to jest to co lubię. Dużo ciekawych artykułów, pisanych przez praktyków a nie powielane teoretyczne gnioty jak w W¦ i nader często w WW. WP cenię także za bezkompromisow± krytykę wszelkich nieprawidłowo¶ci w dziedzinie gospodarki wodnej, ekologii i marnotrawienia naszych pieniędzy przez PZW.
WMH - dobre fachowe pismo pisz±ce o rybach i metodach. Dużo w nim wedkarstwa gruntowego, a to lubię najbardziej. Filmy - mog± być ale w sumie to tylko hole ryb. Za mało wiadomo¶ci o metodach i technikach łowienia.
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
sacha napisał:
O spławiku na rzece mam niewielkie pojęcie,na DS chyba nie umiem łowić i nawet Docio tu mi nie pomoże ze wszystkim co do tej pory napisał :oops:


Się nauczysz. Tylko wreszcie przestań latać z kijem po tych chaszczach. Gdzie tylko bobry płoszysz, zamiast ryby łowić :P Gdzie nawet łosie nie właż±, żeby sobie kopyt nie połamać. Gdzie nawet ja, próbuj±c doj¶ć, zadyszki dostaję :roll:
Usi±dĽ spokojnie na miejscu, na swoj± powagę zważaj±c. Że o wieku to już nie wspomnę wink: :P


Bombel, ja Cię proszę!
Nie odci±gaj Sachy od "jedynej słusznej" metody połowu wink:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 167