Czy wiesz, że...
Przeciętna długość życia wybranych gatunków ryb: sum 60 lat, piskorz 20 lat, sandacz 15 lat, leszcz 14 lat, szczupak 10 lat, okoń 10 lat, węgorz 50 lat, jesiotrowate 100 lat.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 609
 Zalogowani 0
 Wszyscy 609

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198359) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie coś przed nami ukrywasz :hihi ...(198359) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198359) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198359) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(198359) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198359) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198359) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198359) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198359) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198359) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jezioro Romanek (Iglica)
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Jezioro Romanek (Iglica)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 9:10 am    Temat postu: Jezioro Romanek (Iglica) Odpowiedz z cytatem

Przeszukałem sieć na różne sposoby i nie mogę znaleźć kto jest właścicielem (dzierżawcą) tego jeziora. Może ktoś z kolegów wie coś na ten temat. Mam zaproszenie na długi weekend na działkę nad tym jeziorem, ale niestety osoba zapraszająca nie jest wędkarzem i nic na ten temat nie wie.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, już próbuję się tam dodzwonić, ale prawdopodobnie są w trakcie prac polowych, bo nikt nie odbiera telefonu, ale będę próbował do skutku.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało mi się dodzwonić do Sołtysa i już wiem co i jak. Sołtys sprzedaje tylko zezwolenia na staw wiejski który jest we wsi. Na jezioro Romanek zezwolenie trzeba kupić w sklepie wędkarskim przy rondzie koło zamku w Szczytnie. Jezioro jest własnością Agencji Rolnej.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darku,
ten sklep jest nawet nieźle zaopatrzony więc jak masz braki w pudełku to możesz tam coś dokupić. Wiem o tym, bo co roku wykupuje tam pozwolenia na jeziora należące do Pasymia.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okazuje się że i ten sklep nie ma zezwoleń, nie ma też ich sklep na Polskiej. W wykazach RZGW też nie ma tego jeziora a niestety Agencje Rolne nie maja na swoich stronach żadnych wykazów.
Zadzwonię jeszcze do Urzędu Gminy w Szczytnie i może tam się czegoś dowiem.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałem jednak wykonać telefon do ANR w Olsztynie gdyż to oni są właścicielami tego jeziora i otrzymałem odpowiedź, że Agencja nie prowadzi sprzedaży zezwoleń i na ich jeziorach nie można wędkować. Tak więc zastanawiam się czy jest sens tam jechać.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
Musiałem jednak wykonać telefon do ANR w Olsztynie gdyż to oni są właścicielami tego jeziora i otrzymałem odpowiedź, że Agencja nie prowadzi sprzedaży zezwoleń i na ich jeziorach nie można wędkować. Tak więc zastanawiam się czy jest sens tam jechać.


Aż mną tąpnęło gdy to przeczytałem. Tak to tylko urzędnik w naszym kraju potrafi odpowiedzieć.

Ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa
z dnia 19 października 1991 roku (Dz.U.07.231.1700 t.j.)
Rozdział 2
Agencja Nieruchomości Rolnych
Art. 3. 1. Tworzy się Agencję Nieruchomości Rolnych, zwaną dalej "Agencją". Agencja jest państwową osobą prawną.
2. Nadzór nad Agencją sprawuje minister właściwy do spraw rozwoju wsi.
Art. 4. Siedzibą Agencji jest miasto stołeczne Warszawa.
Art. 5. 1. Skarb Państwa powierza Agencji wykonywanie prawa własności i innych praw rzeczowych na jego rzecz w stosunku do mienia, o którym mowa w art. 1 i 2.
2. Agencja, obejmując we władanie powierzone składniki mienia Skarbu Państwa, wykonuje we własnym imieniu prawa i obowiązki z nimi związane w stosunku do osób trzecich, jak również we własnym imieniu wykonuje związane z tymi składnikami obowiązki publicznoprawne.
3. Agencja wykonuje w imieniu własnym prawa i obowiązki związane z mieniem Skarbu Państwa powierzonym Agencji po zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej, w tym również prawa i obowiązki wynikające z decyzji administracyjnych.

A teraz kłania się Prawo wodne i powszechne korzystanie z wód.
Jako drugie kłania się ustawa o rybactwie śródlądowym.

Wniosek jest tylko jeden. Państwo pobiera opłaty za Kartę Wędkarską i nie użycza wód, bo tak postanowił jakiś urzędas w Pipidówku. Jezioro to nie staw po PGR i już dawno powinno być przekazane do obrotu przez RZGW.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG zainspirowany Twoim postem zadzwoniłem do ANR w Warszawie i otrzymałem troszkę dłuższą odpowiedź na moje pytanie - ANR nie prowadzi działalności gospodarczej i nie może pobierać opłat za wędkowanie i w związku z tym nie można też wędkować na ich wodach.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
Kotwic
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Jun 22, 2007
Posty: 105

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Giżycko
PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:

....
A teraz kłania się Prawo wodne i powszechne korzystanie z wód.
Jako drugie kłania się ustawa o rybactwie śródlądowym.

Wniosek jest tylko jeden. Państwo pobiera opłaty za Kartę Wędkarską i nie użycza wód, bo tak postanowił jakiś urzędas w Pipidówku. Jezioro to nie staw po PGR i już dawno powinno być przekazane do obrotu przez RZGW.


Niekoniecznie. usmiech
Patrząc na mapę na której widnieje jezioro Romanek (koło miejscowości Romany) mam wrażenie, że zbiornik ów nie posiada dopływu ani odpływu (chyba że to niedoskonałości mapy internetowej).
W tej sytuacji uprawnienia ANR są zdecydowanie inne niż w przypadku wód płynących, a RZGW niewiele ma tu do powiedzenia.
Stąd cytowanie powyższych ustaw/rozporządzeń/paragrafów może mijać się z celem.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
SSG zainspirowany Twoim postem zadzwoniłem do ANR w Warszawie i otrzymałem troszkę dłuższą odpowiedź na moje pytanie - ANR nie prowadzi działalności gospodarczej i nie może pobierać opłat za wędkowanie i w związku z tym nie można też wędkować na ich wodach.


No o tym dokładnie napisałem. :-) Państwo jako właściciel wód powierzchniowych wydaje pozwolenia na połów ryb i nie pozwala łowić. A powszechne korzystanie z wód akurat nie wiąże się z jakimikolwiek opłatami. :-)
Pod TYM linkiem masz bardzo ładnie wszystko opisane w świetle aktualnych przepisów.
To tak, dla zaspokojenia ciekawości. Nie odbieraj tego jako jakikolwiek nacisk.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kotwic napisał:
SSG napisał:

....
A teraz kłania się Prawo wodne i powszechne korzystanie z wód.
Jako drugie kłania się ustawa o rybactwie śródlądowym.

Wniosek jest tylko jeden. Państwo pobiera opłaty za Kartę Wędkarską i nie użycza wód, bo tak postanowił jakiś urzędas w Pipidówku. Jezioro to nie staw po PGR i już dawno powinno być przekazane do obrotu przez RZGW.


Niekoniecznie. usmiech
Patrząc na mapę na której widnieje jezioro Romanek (koło miejscowości Romany) mam wrażenie, że zbiornik ów nie posiada dopływu ani odpływu (chyba że to niedoskonałości mapy internetowej).
W tej sytuacji uprawnienia ANR są zdecydowanie inne niż w przypadku wód płynących, a RZGW niewiele ma tu do powiedzenia.
Stąd cytowanie powyższych ustaw/rozporządzeń/paragrafów może mijać się z celem.


Sam fakt, że jest w posiadaniu ANR stanowi, że jest własnością państwową. A skoro jest własnością państwa to wymienione ustawy są jak najbardziej na miejscu. :-)
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
dariusz_dyl_pl napisał:
SSG zainspirowany Twoim postem zadzwoniłem do ANR w Warszawie i otrzymałem troszkę dłuższą odpowiedź na moje pytanie - ANR nie prowadzi działalności gospodarczej i nie może pobierać opłat za wędkowanie i w związku z tym nie można też wędkować na ich wodach.


No o tym dokładnie napisałem. :-) Państwo jako właściciel wód powierzchniowych wydaje pozwolenia na połów ryb i nie pozwala łowić. A powszechne korzystanie z wód akurat nie wiąże się z jakimikolwiek opłatami. :-)
Pod TYM linkiem masz bardzo ładnie wszystko opisane w świetle aktualnych przepisów.
To tak, dla zaspokojenia ciekawości. Nie odbieraj tego jako jakikolwiek nacisk.


Chodzi Ci dokładnie o artykuł 34. lol
To może być wyjście, nie jest to rezerwat ani żaden teren chroniony, więc jakieś szczególne przepisy tego jeziorka nie obejmują. Tylko z drugiej strony jak wytłumaczyć to komuś kto przyjdzie i będzie chciał mnie ukarać za łowienie wink:
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
SSG napisał:
dariusz_dyl_pl napisał:
SSG zainspirowany Twoim postem zadzwoniłem do ANR w Warszawie i otrzymałem troszkę dłuższą odpowiedź na moje pytanie - ANR nie prowadzi działalności gospodarczej i nie może pobierać opłat za wędkowanie i w związku z tym nie można też wędkować na ich wodach.


No o tym dokładnie napisałem. :-) Państwo jako właściciel wód powierzchniowych wydaje pozwolenia na połów ryb i nie pozwala łowić. A powszechne korzystanie z wód akurat nie wiąże się z jakimikolwiek opłatami. :-)
Pod TYM linkiem masz bardzo ładnie wszystko opisane w świetle aktualnych przepisów.
To tak, dla zaspokojenia ciekawości. Nie odbieraj tego jako jakikolwiek nacisk.


Chodzi Ci dokładnie o artykuł 34. lol
To może być wyjście, nie jest to rezerwat ani żaden teren chroniony, więc jakieś szczególne przepisy tego jeziorka nie obejmują. Tylko z drugiej strony jak wytłumaczyć to komuś kto przyjdzie i będzie chciał mnie ukarać za łowienie wink:


Dlatego pisałem, że dla ciekawości a nie podpuszczanie aby iść z nimi na udry. :-) Szkoda nerwów. :-)
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 60