PZW na WWW
Data: 24-11-2003 o godz. 12:45:00
Temat: Nasza publicystyka


Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej witryn internetowych z różnych dziedzin. Jako że jest to wortal wędkarski, tym razem przedstawię tu krótką charakterystykę witryn Polskiego Związku Wędkarskiego.



Powszechnie wiadomo, że witryny różnią się od siebie i można je podzielić na ubogie, ciekawe, dobre, interesujące w swojej tematyce. W jaki sposób określić jednym słowem witryny PZW, niestety, nie da się, gdyż są lepsze i gorsze. Pierwszym przykładem witryny tej, póki co, ubogiej z pewnością jest http://pzwzywiec.webpark.pl/# . Choć graficznie wygląda bardzo interesująco, to w chwili obecnej pod tym adresem znajduje się raptem tylko historia koła. Pozostałe odnośniki są, niestety, nieczynne. W wirtualnym świecie bez trudu doszukać się można podobnych witryn do tej http://www.pzw-ciechanow.org.pl/ . Na podstronach znajduje się dużo ciekawych informacji choćby wykaz rzek i jezior należących do okręgu. Do niektórych opisów jezior dołączone są mapy batymetryczne, co z pewnością przyda się wędkarzom wybierającym się na ryby w tamtejsze regiony. Niestety, klikając w inne odnośniki, które w większości dotyczą opłat, znajdziemy informacje, które były aktualne jakiś czas temu. Łatwo zauważyć, że strona została stworzona kilka lat temu i od tamtej pory nikt się nią nie zajmuje - ciekaw jestem jak wygląda odbieranie poczty, czy w ogóle ktoś z zarządu tym się interesuje?

Kolejna witryna należy do koła w Gostyniu href="http://www.pzwgostyn.civ.pl/ . Pod tym adresem znajduje się już spora ilość informacji o działalności koła - od rozpiski organizowanych zawodów i relacji z już przeprowadzonych zawodów, poprzez organizowane imprezy wędkarskie do zarybień wód należących do koła. Sam jednak sposób zarybień pozostawia wiele do życzenia, co można zobaczyć na zdjęciach.


Jedną z bogatszych i zarazem interesujących witryn z pewnością jest http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl, na której znajduje się bardzo poważny zbiór informacji oraz nowinek związanych z działalnością koła jak również ogólnie pojętego wędkarstwa. Dowiemy się z niej o statusie koła, strukturach władz i wynikających z tego obowiązków. Na pewno przydatnym jest dział poświęcony stanicom wędkarskim, w którym to zawarto podstawowe dane dotyczą poszczególnych przystani. Zawarte są tu również między innymi adresy w raz z telefonami kontaktowymi, a ponadto informacje jak stanica działa w sezonie a także o ilości miejsc noclegowych oraz o ilości łodzi przeznaczonych dla wędkarzy. W celu ułatwienia przeglądania zawartości materiału witryny został zamieszczony plan strony, gdzie opisano rozmieszczenie katalogów i ważniejszych dokumentów w poszczególnych katalogach. Jakby tego było mało został również założony dział FAQ, w którym można znaleźć odpowiedzi na niektóre nasze pytania.

Niestety jest jeszcze niewiele witryn które w sposób wyczerpujący informują nas o możliwościach i zasobach kół wędkarskich. Miejmy nadzieje że z upływem czasu będzie się to systematycznie zmieniać – oby na lepsze. Nie wiem o czym Wy, czyli osoby czytające ten artykuł, chcielibyście czytać lub też jakich informacji szukać na witrynach tego typu. Ja na przykład chciałbym się dowiedzieć jakie były zarybienia w danym roku i w latach poprzednich, jakie są wyniki kontrolnych odłowów na łowiskach i co za tym idzie o ilości gatunków i kondycji ryb znajdujących się w danym zbiorniku. O planach inwestycyjnych oraz rozwojowych. Nie należy również zapomnieć o tak chętnie odwiedzanych stanicach wędkarskich aby znalazły się informacje o tym co proponują wędkarzom.

Jacek_dsw







Artykuł jest z
www.pogawedki.wedkarskie.pl

Adres tego artykułu to:
www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=600