Zaproszenie na XXVI Zlot Pogawędek Wędkarskich - Łasin 2010
Data: 07-09-2010 o godz. 22:41:54
Temat: Pogawędkowe imprezy


Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią chciałbym zaprosić Was na jesienny zlot nad jezioro Łasińskie, zwane też Zamkowym.Jezioro ma powierzchnię 189,8 ha, jest akwenem stosunkowo płytkim, położonym pośród pól uprawnych i nielicznych lasów liściastych. W dużej części otoczone jest trzcinami, więc najwygodniej wędkować tam z łódki. 100-metrowy pas wody wokół trzech wysp położonych w północno-wschodniej części jeziora stanowi obręb ochronny w okresie od 1 marca do 31 lipca. Dawniej jezioro słynęło z dużej ilości karasia srebrzystego, dziś jego rybostan jest bardziej urozmaicony. Według wielu zapewnień jest możliwe złowienie typowo drapieżnej ryby – szczupaka, okonia, sandacza jak i ryb białych – leszcza, płoci, wzdręgi, karasia. Dla „w czepku urodzonych” może się trafić lin i węgorz. Jednak oszałamiających wyników raczej bym się nie spodziewał, chyba że trafimy właśnie "w ten czas"...

TU, TU, TU, TU i TU można obejrzeć programy wędkarskie wyemitowane przez TV TRWAM, nakręcone nad jeziorem Łasińskim.

Jezioro Łasińskie nie jest objęte strefą ciszy. Wędkując z łodzi można używać silników spalinowych. Do wynajętych łódek możliwe jest doczepienie silnika spalinowego o mocy do 10 KM i oczywiście dowolnego silnika elektrycznego.

Jeziorem gospodaruje Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu. Dane kontaktowe:

ul. Słowackiego 80
87-100 Toruń
tel.  0-56 622-52-92 ,  0-56 622-36-32
pzwtorun@poczta.wp.pl

Opłata okresowa za wędkowanie wynosi 25zł za dobę, 50 zł za 3 doby. Dla niezrzeszonych i cudzoziemców odpowiednio 50 i 100 zł. Składka zawiera w sobie wszystkie metody i sposoby wędkowania i uprawnia do wędkowania na wszystkich wodach PZW Toruń. Niestety w tym roku wędkowanie na niezbyt odległej Wiśle nie podlega tej opłacie. Opłata okresowa wnoszona za pośrednictwem poczty lub banku obowiązuje od godziny 0.00 do 24.00 danego dnia. Przy wykupie pozwolenia w formie "kartonikowej" możemy ustalić godzinę rozpoczęcia łowienia danego dnia i od tego momentu liczymy kolejne 24 godziny jako okres obowiązywania zezwolenia. Opłata 3-dniowa dotyczy trzech następujących po sobie dni. Wszystkich zainteresowanych wykupieniem zezwolenia przeze mnie i przywiezienia kartonika na zlot proszę o zgłoszenie tego faktu w komentarzu pod artykułem, szczegóły dogadamy w prywatnej korespondencji naszego portalu. Gdyby ktoś zechciał zapłacić za pośrednictwem poczty czy banku – nr konta poniżej:
BS I/O Toruń Nr 04 9511 0000 2001 0003 8830 0001

Ośrodek CASUS, położony jest nad samym jeziorem, przy ulicy Sportowej 25.

Ośrodek gościł wielokrotnie imprezy typowo wędkarskie, choćby ostatnie Spinningowe Mistrzostwa Polski. Fotki z tej imprezy można zobaczyć TU.
Łasin jest niewielkim miastem, które jest położone kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania naszych "milusińskich" – Białochowa. W związku z tym na zlocie będzie wyjątkowa okazja, żeby odwiedzić wychowanków dużą grupą "wujków".

Zlot rozpoczniemy w piątek 8 października od kolacji i małej imprezki w sali bankietowej ośrodka.

Oczywiście osoby chcące przyjechać wcześniej lub pozostać po zlocie dłużej mogą indywidualnie dogadać się co do warunków z kierownictwem ośrodka. W sobotę 9 października planujemy wędkowanie od rana do wieczora, z przerwą na obiad. Wieczorem zapłonie ognisko, gdzie będzie można się uwędzić i odrobinkę "ochmielić".

Niedzielny poranek 10 października będzie wyjątkowy – przyjadą do nas na wspólne wędkowanie dzieci – wychowankowie Placówki Opiekuńczo Wychowawczej z Białochowa. Postanowiliśmy zorganizować dla nich zawody wędkarskie w towarzyskiej, drużynowej formule "Wychowanek + Wujek".
Chętni do udziału wujkowie proszeni są o zgłoszenie chęci udziału w tego typu zabawie. Ilu zgłosi swój udział wujków – tylu zaprosimy wychowanków. Zawody odbędą się z pomostu w ośrodku, gdzie każde z dzieci wylosuje "wujka", z którym będą stanowili drużynę. Każdy z wujków, w pocie czoła i z językiem zwieszonym do pasa, zapewni swojemu podopiecznemu sprzęt do łowienia, przynęty i zanęty oraz opiekę. 4-5 metrowy bacik, lekki spławik, kilka przyponów, trochę robactwa czy jakiegoś ciasta – i to wszystko, czego potrzebujemy. Jeśli ten warty kilkanaście złotych bacik mógłby zostać na zawsze w rękach wychowanka byłoby super! Zawody przeprowadzimy na wypuszczanej rybie, a każdy z wujków prócz roli przewodnika i opiekuna zostanie także sędzią. Nagrody dla zwycięskich drużyn jakieś znajdziemy, ale na łódź z silnikiem spalinowym raczej nie liczcie ;)
Po zawodach pojedziemy wspólnie do Białochowa, gdzie spotka nas szereg niespodzianek. Podsumujemy zawody, zwiedzimy placówkę, obejrzymy to, co dzięki naszym wigilijnym wysiłkom zostało wybudowane oraz... to na razie tajemnica. Tam też zjemy obiad. Po powrocie do ośrodka w Łasinie, zakończymy zlot. Osoby z dalekich stron mogą oczywiście wyjechać już bezpośrednio z Białochowa.

Zakwaterowanie znajdziemy w 8-osobowych domkach z ogrzewaniem kominkowym, łazienką i aneksem kuchennym. Dla większego komfortu domki te zostaną zasiedlone maksymalnie w 6-osobowych składach. Będzie ciepło i wygodnie. Cena za nocleg wynosi 25zł na dobę. Pościel oczywiście w cenie, nie ma natomiast ręcznika.

Wynajęcie łódki to koszt 50zł na dobę. Łódki mieszczą wygodnie 2 osoby, ale na wcisk to i 3 się zmieszczą. Praktycznie warto łódki wynająć tylko na sobotę, chyba, ze ktoś zrezygnuje z bycia "wujkiem" i w niedzielę także będzie chciał popływać w samotności po jeziorze. Oczywiście można przyciągnąć swoją łódkę, wygodny do wodowania slip znajduje się na terenie ośrodka.

Posiłki w cenach: piątkowa kolacja + opłata za salę bankietową to 40zł/os, obiad w sobotę 25zł/os i ognisko 20zł/os. Tanio może i nie jest, ale myślę, ze zaproponują nam za te pieniądze przyzwoite posiłki, w wytwornym miejscu. Menu znane jest organizatorom..., alkohole w skład menu nie wchodzą. Można je dokupić w restauracji w pełnym wyborze.
Nie zamówiliśmy śniadań, można je przygotować we własnym zakresie. W końcu to zlot wędkarski, więc śniadanie można zjeść na wodzie :).

Proszę w komentarzach pod artykułem zgłaszać swój udział w organizowanym zlocie, deklarując: ilość noclegów (od kiedy do kiedy), udział w uroczystej kolacji, sobotni obiad, ognisko, okres wynajęcia łodzi, wykupienie przeze mnie zezwolenia na wędkowanie no i oczywiście to, czy będziecie pełnić rolę "wujka" w trakcie zawodów dla dzieciaków.

Zaliczki w kwocie 50 zł + ewentualna wpłata za zezwolenie proszę wpłacać do dnia 25 września na konto:
Bank Millenium 17 1160 2202 0000 0000 5991 0220
Jarosław Chojnowski
ul. Kalinkowa 69/67
86-300 Grudziądz
z tytułem przelewu zlot + nick wpłacającego

Mój nr tel. - jakby komuś był potrzebny 693538371

Pozostaje mi tylko jeszcze raz zaprosić wszystkich chętnych na ten zlot. Na pewno będzie super fantastycznie – jak zawsze na Naszych zlotach!

DzasArtykuł jest z
www.pogawedki.wedkarskie.pl

Adres tego artykułu to:
www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2013