Czy wiesz, że...
Pierwsze historyczne wzmianki o karpiu, o jego występowaniu w rzekach, można znaleĽć u Arystotelesa (384 – 322 p.n.e.) i Pliniusza (23 – 79 n.e.). Prof. P. Wolny twierdzi, że pocz±tki udomowienia karpia w Europie sięgaj± prawdopodobnie VI – V w. p.n.e., a stało się to na terenie Dacji, w uj¶ciu Dunaju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 320
 Zalogowani 0
 Wszyscy 320

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18236) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18236) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18236) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18236) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18236) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18236) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18236) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18236) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2224
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Życie w SF
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Życie w SF
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Wrz 06, 2015 10:32 pm    Temat postu: Życie w SF Odpowiedz z cytatem

Chwilę temu znajomy opowiadał jak chciał zatrudnić absolwenta. Większo¶ć zainteresowanych była przekonana, że praca polega na chodzeniu do pracy i że wła¶nie "być oznacza mieć"
klik
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pon Wrz 07, 2015 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inwestycja w dzieci jest najszybciej zwracaj±c± się inwestycj±. Owszem pieni±dze w tej inwestycji odgrywaj± niemał± rolę, ale głównie chodzi o inwestycję intelektualn±. Wyrobienie w dzieciach zainteresowań. Jeden z moich synów wykazywał zainteresowania w kierunku informatyki, drugi muzyczne. Drobne inwestycje w sprzęt i wysłanie chłopaków do kół zainteresowań, pogłębiło t± wiedzę. Wprawdzie obaj obecn± pracę wykonuj± bez zwi±zku z tymi zainteresowaniami, to umiejętno¶ci im pozostały, jak i pęd do wiedzy. Inwestycja na tyle się powiodła, że od podjęcia przez nich pracy zeszli z garnuszka rodziców. Więcej nie będę pisał, bo wygl±dałoby to na chwalenie się.
Radzę tylko tym rodzicom, którzy maj± dzieci w wieku jeszcze przedszkolnym by po¶więcali nim dużo czasu, zwłaszcza na czytanie. Moi będ±c dziećmi słuchali jeszcze bajek z płyt winylowych niemal codziennie, a na dobranoc dawka pierwszego programu Polskiego Radia - radio dzieciom. Przy tym zwykle usypiali. Wierzcie mi, inwestycja w dzieci zwraca się najszybciej.
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Wrz 07, 2015 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janku jak dobrze, że my mamy takiego Zdzisia i Lucka. Bez nich my nieudacznicy na spotkaniu by¶my nawet ryby nie widzieli.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Wrz 09, 2015 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W życiu jak w górach. Raz na szczycie, raz w dolinie. Faktycznie, mało teraz wycieczek w góry z dzieciakami. Lasy? O tym nawet nie wspomnę. Moje dzieci po lasach się nachodzili. Córka mniej - ona jako¶ nie zauważała tam przyjemno¶ci przedzierania się w młodnikach za grzybami. W końcu to dziewczynka była. Inna struktura :-)
Syn za¶, chętnie czołgał się za grzybkiem pod nawisami gałęzi. Kleszcze? Kto o nich my¶lał? Może ich nie było wcale? Dzisiaj mój najmłodszy wnuk, nie ma prawa wej¶ć do lasu - chyba że na ¶cieżkach i duktach le¶nych - bo tam przecież chmara kleszczy!!!
Starszy wnuk - już kawaler - owszem, jeszcze wejdzie z dziadkiem do lasu. Mimo, że w młodszym okresie miał przeboje z kleszczem ( szpital itp ) ale złapanym na własnym podwórku.
Czy my stare gredy musimy sie martwić faktem, ze społeczeństwo odbiego od przyrody, od majsterkowania .... ? My¶lę, że nie. Niech martwi± się nasze dzieci ( synowie i córki ), bo to Oni będ± żniwować takie wychowanie swoich dzieci.

Nasze społeczeństwo w dzisiejsych czasach jest narażone na ci±głe niespodzianki. Dla młodszych zagrożenie to osa czy komar a dla nas - azylanci z Syrii.
Tam to dopiero widać bezradno¶ć. Zamiast bronić swojego kraju - uciekaj±. To s± patrioci!! I my mamy taki chłam przyjmować. Nam potrzeba muzułmanów??

Jade na ryby. Mam nadzieję, że nie będzie kropić.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2015 3:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:


Nasze społeczeństwo w dzisiejsych czasach jest narażone na ci±głe niespodzianki. Dla młodszych zagrożenie to osa czy komar a dla nas - azylanci z Syrii.
Tam to dopiero widać bezradno¶ć. Zamiast bronić swojego kraju - uciekaj±. To s± patrioci!! I my mamy taki chłam przyjmować. Nam potrzeba muzułmanów?


Obawiam się, że w Polsce nie zostan±. Po pierwsze to chyba przed tak± bied± jak nasza oni uciekaj±, bo przecież nie przed wojn±. Przed wojn± mogliby schronić się u swoich s±siadów. Musieli by nauczyć się bardzo trudnego języka żeby u nas żyć w miarę spokojnie i wreszcie nasze urzędy zajmuj±ce się azylantami i imigrantami to dopiero zmora. Całe szczę¶cie, że my nic nie mamy do tych urzędasów, bo dopiero daliby nam popalić.
Poza tym Rosja, jak pisz± w gazetach, buduje w Syri bazę wojskow± (kolejn±). Trudno się dziwič że wszyscy wiej± gdzie pieprz ro¶nie czyli do Welkiej Brytanii
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 11, 2015 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:


Po pierwsze to chyba przed tak± bied± jak nasza oni uciekaj±, bo przecież nie przed wojn±.


Czyli nie s± to uchodĽcy a imigranci. No i tych się boję najbardziej.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
samara napisał:


Po pierwsze to chyba przed tak± bied± jak nasza oni uciekaj±, bo przecież nie przed wojn±.


Czyli nie s± to uchodĽcy a imigranci. No i tych się boję najbardziej.


Mnie też się Rysiu boisz ? lol .
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J± też się boje. Powtórzę za kim¶ że nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin. A rysiu nie boi się ciebie tylko o ciebie. Oni przecież wala tam jak przyci±gani magnesem. Przecież to nie demokracja ich interesuje. Trochę się odpas± i zaraz zaczn± mordować w religijnym uniesieniu bo przecież islam to najbardziej pokojowa religia na ¶wiecie. No chyba że na tamtym ¶wiecie to może.

A swoj± drog± zastanawiam się kiedy wreszcie młodzież wszechpolska za obrazę wizerunku Chrystusa jaka miała miejsce nawet kilka lat temu, zamiast podać sprawcę do s±du, weĽmie kałacha i wystrzela artystów i trochę okolicy. Chce powiedzieć że ci ludzie nawet według naszych polskich kryteriów to niebezpieczna dzicz. Różne teorie o frustracjach z powodu braku akceptacji trudno¶ci z asymilacj± itd powinno się traktować jak bełkot. To nawet nie inna kultura to po prostu społeczno¶ć bandytów, którym sie wydaje że mog± wszystko bo bóg ich kocha. Po prostu kandydaci do raju. To co robi± u siebie będ± robić u nas. Nie mog± spokojnie żyć bo im religia na to nie pozwala. A my czujemy się jakby otworzono drzwi szpitala dla niebezpiecznych wariatów psychopatycznych morderców wielokrotnych zabojców i wpuszczono ich do naszych domów. Może przes±dzam pisz±c w ten sposób o odczuciach ale nie ma chyba nikogo kto nie żywiłby obaw. Id± do nas ludzie nieprzewidywalni to nie ulega w±tpliwo¶ci.

Robert czy to można porównywać do polskiej emigracji?
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Po pierwsze to chyba przed tak± bied± jak nasza oni uciekaj±...


Jednym słowem, kraj w ruinie, wszędzie bieda aż piszczy.
Zastanawiam się, sk±d ludzie maj± pieni±dze na dwa, trzy samochody w rodzinie, na wczasy na Teneryfie, na tak kosztowne hobby jak np. wędkarstwo ;)
Biedy w Polsce nie ma, jest tylko żle dystrybuowana pomoc społeczna. Niestety, nie jeste¶my krajem o tak rozwinietej pomocy socjalnej jak jest to w Niemczech. St±d taki ci±g uchodĽców do Niemiec. W Niemczech wielu przyjezdnym opłaca się pozostać na zasiłku niż podj±ć pracę. Państwo dopłaci do mieszkania, a i na przeżycie zostanie. Pomoc socjalna na dzieci też jest spora. Więc st±d ten kierunek. W Polsce nie ma biedy, nie ma rozdawnictwa, choć o¶rodki pomocy społecznej nie zawsze wywi±zuj± się wła¶ciwie ze swoich obowi±zków i kieruj± pieni±dze nie tam, gdzie ta pomoc jest naprawdę potrzebna. To tylko wina urzędników, którzy za bardzo przyro¶li do krzeseł i biurek.
Skoro jest tak Ľle, to czemu jest tak dobrze? Rozejrzyjmy się. PojeĽdziłem w tym roku dużo polskimi drogami. Mamy piekne autostrady i drogi szybkiego ruchu, a i drogi lokalne zaczynaj± lepiej wygl±dać, tam gdzie samorz±dy o to dbaj±.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara, nie gniewaj się z Tob± nie chce mi się dyskutować po tym co napisałe¶ usmiech .
A jednak napiszę co o tym s±dzę wink: .
Tu ukłon w stronę Gargamela bo, widzi jakby inn± perspektywę tego samego zjawiska wink: .

Gadasz Samara jak większo¶ć ciemnoty. "Na oczy nie widziałem ale, mówili, że taki !..."
Rysiu nie musi obawiać się o mnie usmiech . Przeżyłem w¶ród tej dziczy i bandytów ponad 20 lat usmiech .
Jeden z nich jest moim rodzinnym lekarzem wink: , inny zrobił mi rok temu operacje serca, bandyta! lol .
S± moimi s±siadami, pracuje z muzułmanami i wierz mi s± dużo weselsi od wielu których tu znam wink: .

Jeszcze raz, nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.

Jestem przeciwny sprowadzaniu bandytów to jasne.
Tylko, że terrory¶ci maj± dużo więcej i lepszych sposobów na infiltracje w nasze ¶rodowisko.
Trzeba być mocno naiwnym by, s±dzić, iż jest to dla nich najdoskonalsza okazja wink: .
To, że po¶ród uchodĽców syryjskich znajd± się inni, typu "ekonomiczni" to raczej pewne ale, ci w Polsce nie zostan±, spokojnie wesoly .
Kwestia ich religii jest ciekawie postrzegana w Polsce lol .
Najwięcej sensacji wywołuje to, iż oni się modl± !!! Bandyci!!! lol lol lol .
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
samara napisał:
Po pierwsze to chyba przed tak± bied± jak nasza oni uciekaj±...


Jednym słowem, kraj w ruinie, wszędzie bieda aż piszczy.
Zastanawiam się, sk±d ludzie maj± pieni±dze na dwa, trzy samochody w rodzinie, na wczasy na Teneryfie, na tak kosztowne hobby jak np. wędkarstwo ;)
Biedy w Polsce nie ma, jest tylko żle dystrybuowana pomoc społeczna. Niestety, nie jeste¶my krajem o tak rozwinietej pomocy socjalnej jak jest to w Niemczech. St±d taki ci±g uchodĽców do Niemiec. W Niemczech wielu przyjezdnym opłaca się pozostać na zasiłku niż podj±ć pracę. Państwo dopłaci do mieszkania, a i na przeżycie zostanie. Pomoc socjalna na dzieci też jest spora. Więc st±d ten kierunek. W Polsce nie ma biedy, nie ma rozdawnictwa, choć o¶rodki pomocy społecznej nie zawsze wywi±zuj± się wła¶ciwie ze swoich obowi±zków i kieruj± pieni±dze nie tam, gdzie ta pomoc jest naprawdę potrzebna. To tylko wina urzędników, którzy za bardzo przyro¶li do krzeseł i biurek.
Skoro jest tak Ľle, to czemu jest tak dobrze? Rozejrzyjmy się. PojeĽdziłem w tym roku dużo polskimi drogami. Mamy piekne autostrady i drogi szybkiego ruchu, a i drogi lokalne zaczynaj± lepiej wygl±dać, tam gdzie samorz±dy o to dbaj±.

Mamy także dziesi±tki tysięcy "nurków", " złomiarzy", dzieci których jedynym posiłkiem w ci±gu dnia jest obiad w szkole (co one jedz± w wakacje), umowy ¶mieciowe o pracę które pozostawiaj± setki tysiecy młodych ludzi bez opieki medycznej i szans na emeryturę na staro¶ć, pielęgniarki pracuj±ce z 1500 zł, zarobki tak niskie i zatrudnienie tak niestałe, że młode kobiety boj± się rodzić dzieci. A trudno wymieniać jaki¶ logicznie te wszystkie anomalia społeczne, których codziennie przecież jeste¶my ¶wiadkami. Tego nie sposób wymienić jednym tchem.
Znam profesora, pracownika wyższej uczelni który w zeszlym roku kupił sobie zimow± kurtkę. Nie byłe jak± kurtkę, mimo że najtańsz±, to zapłacił za ni± 400 zł. Jest po prostu bardzo duży (skutek choroby) to i kurtka musiała być duża. Nie starczyło mu na opłaty za ¶wiatło bo wielki profesor zarabia na swoim etacie tak jak każdy profesor w tym kraju, bardzo mało. Wył±czyli mu pr±d. Chcę powiedzieć że w naszym kraju istnieje od jakiego¶ czasu nowa grupa społeczna " lumpeniteligencja", a wła¶ciwie wiele grup z tym przedrostkiem. Mam na my¶li pracowników budżetówki. Wyemigrowało dwa miliony młodych ludzi. Pewnie pchnęła ich do tego ciekawo¶ć ¶wiata. Ja jednak my¶lę, że bieda i brak perspektyw. Poza jedn± perspektyw± na ci±głe chlanie, bierne trwanie w nędzy, lub urabianie r±k po łokcie za grosze za które nie można nawet godnie przeżyć, ten kraj nie ma już przecież nic do zaoferowania nikomu
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
.

Gadasz Samara jak większo¶ć ciemnoty. "Na oczy nie widziałem ale, mówili, że taki !..."


Oczywi¶cie że moje stanowisko jest skrajne i zgadzam się nawet na ciemnotę. Dobrze.
Z jednym tylko się nie zgodę, że nie niby nie widziałem. Mam wielu studentów muzułmanów a także muzułmanki. Tak obrzydliwych leni obibokow i naci±gaczy nie ma w¶ród innych narodowo¶ci, nawet w¶ród Polaków. Tylko oni po skre¶leniu z listy za nieobecno¶ci potrafi± przyj¶ć z mord± o zaliczenia. Nie z wyja¶nieniem nie z pro¶b± ale z wrzaskiem i wyzwiskami. Więc nie mów, że muzułmanie s± tacy milusi. Chyba, że uznamy to za ¶wietny dowcip. Można powiedzieć że to znawstwo do trochę za mało przypadków żeby było podstaw± do jakiejs obiektywnej opinii ale nie można o mnie mówić że o muzułmanach tylko słyszałem. Mam ich na co dzień jeżeli im się chce uczyć. Niestety najczę¶ciej się nie chce.
Jeżeli chodzi o resztę to pewnie jest tak jak mówisz. Nie będę zaprzeczał, że twoi muzułmanie s± mili i uczynni. Moi nie s± tacy. Baluj±, pij±, potrafi± przyj¶ć do szkoły naćpani, albo porżnieci we wczorajszej bójce.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Baluj±, pij±, potrafi± przyj¶ć do szkoły naćpani, albo porżnieci we wczorajszej bójce.


Co, oczywi¶cie katolikom się nie zdarza lol .
Specjalnie używam tu przynależno¶ci religijnej bowiem, tak zaczęli¶my tę rozmowę.
Reszta Twoich argumentów jest ci±gle taka sama. ¦lepa nienawi¶ć, tak to odbieram.
Obiecałem z Tob± nie dyskutować i łamię swoje postanowienie.
Nie prowokuj mnie już proszę.
Moje do¶wiadczenia inne s± od Twoich i w tej sprawie, nie mam zamiaru dowodzić swoich racji.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
samara napisał:
Baluj±, pij±, potrafi± przyj¶ć do szkoły naćpani, albo porżnieci we wczorajszej bójce.


Co, oczywi¶cie katolikom się nie zdarza lol .
Specjalnie używam tu przynależno¶ci religijnej bowiem, tak zaczęli¶my tę rozmowę.
Reszta Twoich argumentów jest ci±gle taka sama. ¦lepa nienawi¶ć, tak to odbieram.
Obiecałem z Tob± nie dyskutować i łamię swoje postanowienie.
Nie prowokuj mnie już proszę.
Moje do¶wiadczenia inne s± od Twoich i w tej sprawie, nie mam zamiaru dowodzić swoich racji.


dobrze , dobrze... Ja też już skończyłem. usmiech usmiech
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
samara napisał:
Baluj±, pij±, potrafi± przyj¶ć do szkoły naćpani, albo porżnieci we wczorajszej bójce.


Co, oczywi¶cie katolikom się nie zdarza lol .



Ci akurat s± u siebie i s± przewidywalni. Niestety nie da się tego powiedzieć o arabach. Polakom znane s± obrazki z Francji, jak płon±ł Paryż, jak z kałachów walili do niewinnych ludzi w redakcji, w kawiarni, na ulicach, etc, etc.

No, ale żeby nie było, że jestem jaki¶ rasista, czy jaka¶ ciemnota. Niech przyjeżdżaj± i to nawet na równych prawach z Polakami - bezrobotny - bez prawa do zasiłku! A biedakom zabierać dzieci, tak jak Polakom. Sprawiedliwie!
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem wczoraj w radiu wypowiedĽ Syryjczyka, który mieszka w Polsce od 30 lat. Jest profesorem na której¶ szczecińskiej uczelni. Jego rady były krótkie: 1. deklaracja respektowania polskiego prawa; 2. Zakaz używania strojów, które maj± niewiele wspólnego z religi±, a budz± niechęć; 3. Weryfikacja każdego przybysza.
Skoro on tak mówi...
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Słyszałem wczoraj w radiu wypowiedĽ Syryjczyka, który mieszka w Polsce od 30 lat. Jest profesorem na której¶ szczecińskiej uczelni. Jego rady były krótkie: 1. deklaracja respektowania polskiego prawa; 2. Zakaz używania strojów, które maj± niewiele wspólnego z religi±, a budz± niechęć; 3. Weryfikacja każdego przybysza.
Skoro on tak mówi...


I tylko o to chodzi!
Respektowanie prawa kraju do którego przybyli.
To, jak jest to respektowane i jak egzekwowane przez policję czy wojsko to dwa rożne aspekty sprawy.
Pewnie wszyscy my¶licie że, "za długo w tej Francji" lol , "arabów broni" lol .
Bronię i bronił będę niewinnych ludzi wink: .
Pomiędzy "dzikimi" s± kobiety, dzieci i prawdziwie potrzebuj±cy.
I my¶lę, że Polacy tez w miarę ich mozliwosci mog± pomóc.
Nie bacz±c na to jak nas kiedy¶ potraktowano. Od tego wła¶nie różnimy się jako nacja, je¶li kto¶ jeszcze nie zd±żył zauważyć wink: .
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie. Bez w±tpienia sytuacja panuj±ca we Francji jest Tobie lepiej znana, ale nie kręci mnie widok żandarmów z palcem na spu¶cie karabinu maszynowego, który możemy widzieć choćby w Paryżu. Mam kolegę - poważnego faceta - który studiował we Francji. Rozmawiali¶my na pocz±tku kryzysu ukraińskiego i to, co opowiadał o Francji, jako¶ mnie nie bawi. Nie chcę w moim kraju nierobów, którzy mnoż± się naj króliki, uzurpuj± sobie dziwne prawa i próbuj± u¶wiadamiać mi, co jest dobre, żyj±c z socjalu, na który płacę i tworz±c realne zagrożenie. Je¶li chcesz mi powiedzieć, że grupa, w której 75% to młodzi mężczyĽni, ucieka przed wojn±, to daruj sobie - za dorosły jestem i wiem, jak ja bym post±pił, gdyby w moim kraju panowała wojna. Ale ja jestem inny. ;)
Kolejnym problemem jest to, że nasi rodacy, których wygnano z domów, osadzono na wschodzie, nie może liczyć na powrót do Ojczyzny, bo s± za biedni, a państwo ma ich tam, gdzie nie napiszę, bo admin /;)/ mnie ¶cignie. Dzisiaj byłem w szpitalu - jednym z bogatszych w Wawie - i widz±c to, co dostaj± chorzy miałem jednoznaczne odczucia...
Za mało argumentów? Proszę kolejny: osoby skierowane do każdego kraju będ± jakby do niego przypisane. Każdy uciekinier z Polski, gdzie wiadomo, że najbardziej tęskni± za Niemcami, będzie do Polski deportowany na nasz koszt. Nie wiem, czy słyszałe¶ o przypadku z Wielkopolski, gdzie przyjęto rodzinę syryjsk±: dano ich mieszkanie, tv, net, rowery, kieszonkowe, szkołę dla dzieci, prawie znaleziono pracę. O tym ostatnim nie udało się księdzu ich poinformować - zwiali do Niemiec bez słowa.
Nie wiem czy wiesz, że Niemcy drukowali ulotki, w których zapraszali dzisiejszych uchodĽców do siebie - w kilku językach, nawet plemiennych. Niech więc ich goszcz± i nie ucz± nas tolerancji i solidarno¶ci. Jak s± tacy humanitarni, niech zapłac± reparację za wojnę, która nas wykończyła.
Solidarno¶ć europejska? Który North Stream jest jej przejawem - ten wybudowany, czy ten, który będzie zaraz ci±gnięty?
Kończę, bo za dużo napiszę. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje Macieju wesoly .
Juz powinni¶my stawiać wysoki mur, zasieki pod wysokim napięciem... wink: .
Mogłe¶ darować sobie argumentacje z Facebooka wink: .

Sytuacja jest jaka jest i nie przeniesiemy się na drug± stronę globu.
Co¶ z tymi ludĽmi trzeba pocz±ć, co proponujesz ?
Umyć ręce? Może to jest wyj¶cie. Tyle, że nie rozwi±że to niczyjego problemu.
Warto by, zastanowić się dzisiaj żeby¶my jutro nie musieli czerwienić ze wstydu.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:


Nie wiem czy wiesz, że Niemcy drukowali ulotki, w których zapraszali dzisiejszych uchodĽców do siebie - w kilku językach, nawet plemiennych. Niech więc ich goszcz± i nie ucz± nas tolerancji i solidarno¶ci. Jak s± tacy humanitarni, niech zapłac± reparację za wojnę, która nas wykończyła.
Solidarno¶ć europejska?


Reżimowe media tego nie podaj±, ale Niemcy maj± problem sami ze sob± i nawet u nich nie ma żadnej solidarno¶ci. Tylko dwa landy wyraziły zgodę na przyjęcie... no wła¶nie kogo? Bandziorów i gwałcicieli, którzy już we Włoszech za włosy wytargali starsz± kobietę z jej własnego auta, rzucili j± do rynsztoku i próbowali tym autem uciekać do Niemiec? Gwałcicieli, którzy w Grecji we czterech próbowali zgwałcić nastolatkę? Czy tych gwałcicieli, którzy znalazłszy się już w Niemczech zgwałcili siedmioletni± dziewczynkę, bo my¶leli, że niemiecka go¶cinno¶ć jest bezgraniczna?

Modl± się Robercie? Tak i dlatego koran zabrania muzułmaninowi, żyć na koszt muzułmanina. Pędz± na złamanie karku do Europy, bo pieni±dze "giaurów" nie należ± do nich, tylko do Allacha, więc można brać/kra¶ć, palić, gwałcić i ¶cinać głowy. A, że przy okazji używaj± kobiet i dzieci jako żywych tarcz, to cóż to - piku¶. Ot! Taka tradycja narodowa od zasrania dziejów.

Cytat:
Warto by, zastanowić się dzisiaj żeby¶my jutro nie musieli czerwienić ze wstydu.


¦więte słowa - ¶więte słowa! Żeby¶my nie musieli się wstydzić, że nawoływali¶my do wzięcia sobie wrzoda na własne... wiesz co?

Kończ±c, powiem tylko tyle. Je¶li Merkelowa i Hollande s± takim dobrym wujostwem, to niech sobie wezm± ich wszystkich do siebie. To bogate kraje. U nich nie ma 900 tys głoduj±cych, czy nienajedzonych dzieci. U nich opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych maj± się dobrze. Od nich emigruj± tylko skretyniałe aktorzyny, od nas cała młodzież, czyli przyszło¶ć i ci±gło¶ć naszego narodu/Kraju.
Ten exodus z arabami, to jest tylko i wył±cznie kolonizacja Europy przez muzułmanów. Europę głupców, których wyniszcz± lito¶ć i... prawa człowieka, bo tamtym s± one zupełnie obce.

I wreszcie solidarno¶ć europejska: A za to samo wiesza się psy na Orbanie... smutny Ale, że to samo robi± w UK, Danii, Austrii i w Niemczech, to już cacy?
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarek, widać żyję w reżimie komunistycznym wink: .
Mamy zupełnie inne wiadomo¶ci o 20.00 wink: .
Sk±d czerpiesz info ? Nie mów, że z portali społeczno¶ciowych usmiech .
Widzę, że nie dogadamy się wink: .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Widzę, że nie dogadamy się wink: .


W tego typu dyskusji, absolutnie nie chodzi o rację. I to ja akurat wolałbym się mylić. Czy moje obawy nios± za sob± jakiekolwiek konsekwencje, je¶li się nie potwierdz± w przyszło¶ci? Ot! Ze zwykłej ostrożno¶ci jestem przeciw - na zimne dmucham. A co, je¶li to Ty się mylisz? Jakie mog± być konsekwencje, strach pomy¶leć. Wyrażamy jedynie jakie¶ własne obawy i s± one zupełnie różne. A, że się nie dogadamy? Ważne, że się nie kłócimy. I bardzo dobrze. A to, jak będzie i czyje obawy s± słuszne, to już czas pokaże... ;)
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja może nie będę pisał co my¶lę,


Ale taki przykład jak się to kończy gdy poczuj± siłę w ilo¶ci

:?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy Robercie może mieć własne zdanie. Ważne jest, aby wyrażać je w formie cywilizowanej, a to niew±tpliwie nam się udaje. Facebookowe argumenty? Nie do końca. Wszelkich nieprawidłowo¶ci i ¶wiństw tego ¶wiata nie naprawimy, ale mamy prawo żyć w swoim kraju wg naszych standardów. Niech płac± ci, którzy narozrabiali. Budowanie "demokracji" w krajach arabskich jest jasnym przykładem na to, że nie o spokój tu chodzi. Jankesi odblokowali konta irackie w Szwajcarii i popatrz, jakie samoloty ma teraz armia iracka. Dla ułatwienia: F-16. O błędach i przekrętach w Iraku po obaleniu Sadamma nie wspominaj - znam sytuację, która tam zapanowała - na pewno nie z mediów. A wystarczyło dać na dzień dobry wodę i pracę. Sahary nikt nie wyzwala, bo piachu wszędzie pod dostatkiem.
S± u nas Grecy, którzy trafili do Polski z wiadomych powodów, s± i Syryjczycy, do których nikt nie ma pretensji. Ale ta migracja ma jakby inny zasięg i charakter. Lata udowadniania szkodliwo¶ci turbanu powoduje takie, a nie inne reakcje i nie ma się czemu dziwić. Jak powiedział kto¶ m±dry: nie każdy muzułmanin jest terroryst±, ale każdy terrorysta jest muzułmaninem.
Cenię Twoje zdanie, ale nie próbuj mnie proszę zbijać z tropu u¶mieszkami i ironizowaniem wie¶ci z portali społeczno¶ciowych. Kwestie bezpieczeństwa, możliwo¶ci i nie tylko -z innych powodów ;) - znam z innych Ľródeł, o których w prasie nie poczytasz.
Sposób rozwi±zania? Przyjęty przez Ciebie / wszystkich przyjmiesz?/ jest do bani, bo ogranicza się do leczenia skutków, a nie przyczyn.
EOT. usmiech
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyja¶niałem Ci raz i drugi nie mam zamiaru.
Trzeci raz, pozbawi Cię mozliwosci pisania na portalu.
Robert.


Wcale nie chcę ciebie prowokować Robercie. Bardzo proszę żeby¶ nie odczytał tego jako co¶ co jest do ciebie skierowane. W tym drugim cytacie interesuje mnie tylko zwrot "Albo ¦mierć".
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macieju usmiech .

Wygl±da na to, że przeprowadzimy analizę wszystkich zagadnień Bliskiego Wschodu i Afryki wesoly .

Moim zdaniem napędzamy kampanię strachu i nienawi¶ci wink: .
Można oczywi¶cie nawet w najpoważniejszych mediach ukryć sedno spraw, jednak w przypadku "brukowców" powinni¶my być dużo bardziej czujni.

Moj± uwagę zwrócił fakt, iż żadna z poważnych agencji nie zrobiła z cytowanych tu zdarzeń klęski spowodowanej napływem uchodĽców.
Natomiast wszystkie "szmatławce" celuj± w powi±zaniu typowo kryminalnych przestępstw z emigracj±.
Nie twierdzę, że pielgrzymka ¶więtych przybywa w nasze strony.
Twierdzenie jednak, że 75% to ludzie którzy powinni zostać u siebie i bronić ojczyzny...Po pierwsze "zamiata" pozostałe 25%, po drugie je¶li uciekaj± całymi rodzinami to, obecno¶ć mężczyzn nie dziwi mnie już tak bardzo.

Najmniej mogę dyskutować na temat religii.
My¶lę, że w tej materii w Polsce jest zero tolerancji.
Widzę natomiast, iż wszystkie pojęcia "Arab,muzułmanin,terrorysta" to dla większo¶ci w Polsce jedno i to samo.

Macieju, sposobu na rozwiazanie problemu, który dotyka nas dzisiaj nie rozwi±żemy inaczej jak tylko przyjmuj±c tych ludzi. Mimo, że uważasz iż pomysł jest do bani wink: .
Zgadzam się z Tob± natomiast, że "leczyć należy przyczyny".
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Wyja¶niałem Ci raz i drugi nie mam zamiaru.
Trzeci raz, pozbawi Cię mozliwosci pisania na portalu.
Robert.


Wcale nie chcę ciebie prowokować Robercie. Bardzo proszę żeby¶ nie odczytał tego jako co¶ co jest do ciebie skierowane. W tym drugim cytacie interesuje mnie tylko zwrot "Albo ¦mierć".


To uprzejmie proszę o usunięcie wszystkich moich postów i tekstów. I żegnam bez żalu.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Macieju usmiech .

Wygl±da na to, że przeprowadzimy analizę wszystkich zagadnień Bliskiego Wschodu i Afryki wesoly .


Od niej należy rozpocz±ć, bo tam tkwi problem. Dlaczego upadł Rzym?

Nigdy nie komentowałem publicznie, ale usunięcie postu Samary było nie fair. To nie były jego nawoływania do wojny ¶wiatowej, tylko podawał cytaty, które zainteresowani mog± zweryfikować. A że trafne?
I na zakończenie: dla mnie to już koniec tematu. :roll:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również skończyłem dyskusje.

Pierwsza rzecz...z adminem się nie dyskutuje wink: .
Druga; wersety "koranu" z Onetu zostaj± w Onecie. Koniec dyskusji.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas możemy się obyć bez pokracznej poprawno¶ci polytycznej, abo w ogóle nie dyskutujmy bo każda dyskusja zahacza o jakie¶ cytaty.
Albo lepiej niech admini wrzuc± listę tematów i cytatów dozwolonych poprawnych polytycznie, ktore nie będ± usuwana albo cięte, pro¶ciej będzie smutny.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Również skończyłem dyskusje.

Pierwsza rzecz...z adminem się nie dyskutuje wink: .
Druga; wersety "koranu" z Onetu zostaj± w Onecie. Koniec dyskusji.

Czy Szanowny Kolega, do tego jeszcze admin, czasem się nie zapomina?! 8O Wypraszam sobie takie dowcipne argumenty i ton! Zaskoczenie jest tym większe, że padło to z Twoich ust.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Robert napisał:
Również skończyłem dyskusje.

Pierwsza rzecz...z adminem się nie dyskutuje wink: .
Druga; wersety "koranu" z Onetu zostaj± w Onecie. Koniec dyskusji.

Czy Szanowny Kolega, do tego jeszcze admin, czasem się nie zapomina?! 8O Wypraszam sobie takie dowcipne argumenty i ton! Zaskoczenie jest tym większe, że padło to z Twoich ust.


A czy można by, prosić szanownego kolegę o rozwiniecie my¶li ?
Przyznam, że nie rozumiem.

@Artur.
O jakiej poprawnosci politycznej mówisz?
Do tej pory dyskutowali¶my (zreszt± nie na temat) po czym Samara wstawił cytaty "koranu", kopiuj±c je z Onetu. Z motywacj±,iż "musi je wstawić" bo, link nie wystarczy. Uznałem, iż nie jest tu potrzebne pół strony bredni, wyci±łem i ostrzegłem przed kolejnym wstawianiem.
Nie minęło 5 min gdy były z powrotem, wyci±łem po raz kolejny z ostrzeżeniem bana.
Samara się obraził. Uważam, że wystarczył link.
Co¶ jeszcze trzeba tłumaczyć ?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem tre¶ci, które zostały usunięte. Nie wiedziałem, że proszono o ich podlinkowanie. Ale to można było napisać, a nie szpanować nieomylno¶ci± i używać argumentu typu "koniec dyskusji". To akurat splendoru nie przyniosło, a nie mam 5 lat i blond kręconych włosków.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wła¶nie, zupełnie na opak zrozumiałe¶ tre¶ć mojej wypowiedzi.
Napisałe¶, iż skończyłe¶ dyskusję i ja również, o czym poinformowałem Cię w pierwszym zdaniu.

PóĽniej, zarzuciłe¶ mi brak "fair play" w stosunku do Samary.
Po spacji przekornie (winkusmiech piszę o niedyskutowaniu z adminem.
Pod spodem wyja¶niaj±c dlaczego.
Z tego robisz dramat? wesoly
A tak w ogóle, nie wytykajmy sobie wieku wink: lol .
Na splendor i szpan, mnie już za póĽno... wink: .

Ps. Samara jest wystarczaj±co tu do¶wiadczony by, wiedział jak zapewne wielu innych, że linki na tym portalu nie s± dyskryminowane.


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Pon Wrz 14, 2015 3:00 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie wytykamy sobie wieku, to - jak widać - należy pisać czytelnie, z uwzględnieniem przywar "drugiej młodo¶ci". usmiech
A teraz w±tek dydaktyczny dla młodzieży: nawet starzy ramole, jak sobie wytłumacz± "po robociarsku", to bywa że i zatrybi±, o co come on. ;)

P.S. Jednaka nadal twierdzę, że napiję się z Tob± piwa przy najbliższej okazji. ;)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wink: wesoly .
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie proszę zakończyć spory o mnie. Nie zauważyłem pierwszego usunięcia tekstu bo pracowałem na dwóch komputerach jednocze¶nie. Więc nieporozumienie. Nie usiłuje też dyskutować z adminem ale obowi±zuje chyba wszystkich jaki¶ regulamin. W regulaminie nie ma zakazu robienia tego co j± zrobiłem to dlaczego post usunięto? Jeżeli tu nie przestrzegacie zasad które sami ustalacie to o co tu chodzi. Dlatego podziękowałem.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Uprzejmie proszę zakończyć spory o mnie. Nie zauważyłem pierwszego usunięcia tekstu bo pracowałem na dwóch komputerach jednocze¶nie. Więc nieporozumienie. Nie usiłuje też dyskutować z adminem ale obowi±zuje chyba wszystkich jaki¶ regulamin. W regulaminie nie ma zakazu robienia tego co j± zrobiłem to dlaczego post usunięto? Jeżeli tu nie przestrzegacie zasad które sami ustalacie to o co tu chodzi. Dlatego podziękowałem.


8. W trosce o jako¶ć dyskusji Redakcja PW może podj±ć decyzję o usunięciu postu/tematu bez podawania przyczyny.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
samara napisał:
Uprzejmie proszę zakończyć spory o mnie. Nie zauważyłem pierwszego usunięcia tekstu bo pracowałem na dwóch komputerach jednocze¶nie. Więc nieporozumienie. Nie usiłuje też dyskutować z adminem ale obowi±zuje chyba wszystkich jaki¶ regulamin. W regulaminie nie ma zakazu robienia tego co j± zrobiłem to dlaczego post usunięto? Jeżeli tu nie przestrzegacie zasad które sami ustalacie to o co tu chodzi. Dlatego podziękowałem.


8. W trosce o jako¶ć dyskusji Redakcja PW może podj±ć decyzję o usunięciu postu/tematu bez podawania przyczyny.


No dobra dostałem nauczkę.
Monk dziekuję. :?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko - cieszy, że sprawa została wyja¶niona. Nie ukrywam, że pierwotnie odebrałem reakcję Roberta jako... dalece inn± od reakcji człeka, którego mam przyjemno¶ć znać - nawet osobi¶cie ;) - od tylu lat. Pewnie dlatego sam tak zareagowałem, choć widzę, że za mało wiedziałem o "działaniach zakulisowych". W całym zamieszaniu najwarto¶ciowsze jest to, że w±tpliwo¶ci zostały wyja¶nione, intencje zrozumiane i nadal możemy tutaj dyskutować o "najwarto¶ciowszych czę¶ciach ciała Maryny".
Ze swojej strony przepraszam Roberta, ale dawno nie dałem się tak wkręcić. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że do emerytury pozostały 137dni! zly:
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli do Belonady będziesz wolny i pewnie długo obiecywana wizyta nast±pi?
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że nowy pracodawca będzie na tyle wyrozumiały dla pozytywnie zakręconego, że odpali choć jeden dzień wolny, bo na urlop w przyszłym roku nie mogę liczyć. Ale będę się - tradycyjnie ;) - starał. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

Ze swojej strony przepraszam Roberta, ale dawno nie dałem się tak wkręcić. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że do emerytury pozostały 137dni! zly:


Nie masz, za co mnie przepraszać Macieju usmiech.
To ja Ciebie przepraszam i Janka bardzo przepraszam :oops: .
Pocz±tek tematu jest zupełnie inny i zapomniałem się trochę :oops: .

Moje przeprosiny należ± się wszystkim, którzy chcieli zabrać głos w temacie wychowania dzieci a przez inne dywagacje, nie mieli takiej mozliwosci.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Nigdy nie komentowałem publicznie, ale usunięcie postu Samary było nie fair. To nie były jego nawoływania do wojny ¶wiatowej, tylko podawał cytaty, które zainteresowani mog± zweryfikować. A że trafne?
I na zakończenie: dla mnie to już koniec tematu. :roll:

Monk jeste¶ wyj±tkowo porz±dnym człowiekiem.
Ja także przepraszam za nieporozumienie do którego się przyczyniłem. Przede wszystkim ciebie Monk. Często pracuję na dwóch komputerach jednocze¶nie maj±c w tle otwarte pogawedki, które muszę ci±gle od¶wieżać. Nie zauważyłem że Robert co¶ zrobil z postem. Ale zamieszałem. Przepraszam także Roberta. Oczywi¶cie nie za to że nasze opinie się różni± ,ale za to że postawiłem go w trudnej sytuacji.
To co z tymi dzieciakami?
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Spoko...mam przyjemno¶ć znać - nawet osobi¶cie ;) - od tylu...

no...no...no... od tyłu...

lol

Trochę mnie tu nie było... wracam... zagl±dam... a tu już zaczyna się kryzys przesilenie jesiennozimowego lol

No to do Beloniady Panowie... cytuj±c klasyka lol
Janek, fajnie temat Ci się rozwija (i nie męcz Mai obcinaniem żywopłotu wink: )
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="krzysztofCz"]
Monk napisał:
Trochę mnie tu nie było... wracam... zagl±dam... a tu już zaczyna się kryzys przesilenie jesiennozimowego lol

Strach rz±dzi wink:


krzysztofCz napisał:
(i nie męcz Mai obcinaniem żywopłotu wink: )

Nie zatrzymałe¶ się, nie pomogłe¶? 8O Ja może nic nie powiem, ale i tak się dowie 8)
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko otrzymałem tak± wiadomo¶ć ;-)
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby kto¶ był chętny poczytać co¶ bardziej realistycznego o wielkiej emigracji ...
proszę bardzo

Można się zgadzać lub nie, ale trudno nie zauważyć logicznych i rozs±dnych spostrzeżeń zebranych do kupy.
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy artykuł! tak jak powiedziałe¶ można dyskutować, ale ...!
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lito¶ci. Od słów najgłupszych do najm±drzejszych, wszystko, wiele razy zostało już powiedziane, pokazane i napisane w mediach reżimowych, wolnych i innych, jakie tylko istniej±.
Nie katujcie powtarzaniem wszystkiego po raz n-ty.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168