Czy wiesz, że...
Wg raportu Światowego Funduszu na Rzecz Dzikich Zwierząt łosoś wyginął w co najmniej 300 z około 2000 dorzeczy, w których naturalnie występował. Prawie 90% populacji gatunku żyje w czterech krajach: Norwegii, Irlandii, Islandii i Szkocji. Na skraju wyginięcia jest w: Estonii, Portugalii, USA i Kanadzie. W ostatnich 30 latach połowy dzikich łososi spadły o 80%.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 338
 Zalogowani 0
 Wszyscy 338

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18224) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18224) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18224) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18224) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18224) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18224) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18224) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18224) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - spinning ultra light
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
spinning ultra light
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
MUCHA23
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 12, 2013
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 16, 2015 12:57 pm    Temat postu: spinning ultra light Odpowiedz z cytatem

Konger CrossMaxx

Jakiś rok temu, może troszkę więcej, dostałem od kolegi propozycję kupna wędki. Jako że szukałem alternatywy, dla kijaszka Daiwa Exceller Jigger 3-18cw, który to nie jest wklejanką, postanowiłem poczytać o owym kijku. Wędka Kongera opisana jako CrossMaxx, to typowa wklejanka, z ciężarem wyrzutu 3-18g, oraz długości 270cm, opisana jako Ultra Light. Kolega proponujący mi wędzisko, zasugerował mi, jego wspaniałą pracę, oraz wytrzymałość, wszak wędzisko było u niego około dwóch lat.

Kijka tego zakupiłem, niemal od razu, czekając jedynie na możliwość odbioru. Nadszedł dzień odbioru wędki. Kijek dostałem w oryginalnym pokrowcu, z małym gratisem, którym był dodatkowy dolnik do wędki. Na miejscu zmontowałem wędzisko, co od razu przykuło moją uwagę ?, otóż bardzo miłe ugięcie wędki, typowy parabolik, ale o dziwo nie w stylu typowej kluchy, a troszkę sztywniejszego bacika. Ucieszyłem się, że w końcu będę miał kijek pod okonia czy klenika, bardziej czuły niż sztywniejsza Daiwa.

Wędzisko po przywiezieniu do domu, zostało dokładnie obejrzane, do gustu przypadł mi ładnie wykończony korkiem dolnik, blank ładny dla oka, zaopatrzony w złoty oplot, oraz praktyczny zaczep do przynęt. Zaskoczył mnie uchwyt kołowrotka, zakręcany od góry, nie miałem z takim patentem wcześniej do czynienia. Ogólne wrażenie, bardzo pozytywne, ponieważ wędka mimo że ładna to bardzo zadbana. Ale jak to się mówi, oczyma wędka nie łowi, także przyszedł czas na testy. Po pierwszej wyprawie, potwierdziło się to o czym wspominał kolega, przy zakupie. Problemem podczas brodzenia z wędziskiem okazał się być, zbyt długi dolnik wystający sporo poza łokieć. Niby nic wielkiego, ale drażniło. Szybko domowym sposobem, postarałem się o krótszy dolnik, a posiadając drugi gratisowy, skrócony wytworzyłem jako dzielony. Tak na nowo spreparowany dolnik, został zabrany na test podczas zawodów, nad rzekę Rope.
W którymś z kolejnych rzutów, na wobler nadział się piękny kleń, który mierzył 45cm, i w ostrym nurcie w pełni pokazał możliwość wędki. Kijek pięknie i płynnie wygiął się na całej długości. Szczytówka wklejana, bardzo ładnie amortyzowała zrywy, a poprawiony dolnik dawał solidne oparcie całości na łokciu. Wędka Kongera, okazała się być solidnym sprzętem, ze sporym zapasem mocy. Obawiałem się mocno, że wklejka nie podoła silnemu nurtowi i nadto będzie się gięła, nic z tych rzeczy. Odpowiednia sztywność szczytówki, ładnie pokazywała pracę drobnego woblerka, w szybkich warkoczach rzeki. Kolejne testy wędki na łowionych rybach, upewniały mnie w tym, że Konger CrossMaxx, to właściwy i słuszny zakup. Dodam jeszcze że do wędki podpinam młynek Mistrall Amundson w rozmiarze 1000, który doskonale wyważa całość. Sugeruję taką wielkość kołowrotka do tak lekkiego kijaszka. Ostatecznym wyborem może być, wielkość 2000, ponieważ każdy producent inaczej opisuję odpowiednie wielkości.



Reasumując całość opisu. Wędka Konger CrossMaxx 270cm i 3-18cw, to doskonały kijek, do połowów kleni i okoni. Testowany na małych woblerkach, oraz zestawie z bocznym trokiem, nie miał żadnych problemów z obsługą tych przynęt. Idealna krzywa ugięcia, pozwala na w pełni komfortowy hol, nawet sporych ryb, w trudnych warunkach (szybki nurt). Całość nie zrobi spustoszenia w portfelu, a da kilka ładnych lat przyjemności wędkarskich. Szczerze polecam, wszystkim spinningistom, a najbardziej tym, którzy obawiają się wklejanek, lub zamierzają kupić pierwszy czuły spinning.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze opisane, dzięki.
Zawsze lubiłem łowić Kongerami. Zazwyczaj również skracałem dolnik. Łowienie w małych zakrzaczonych rzeczkach ma swoje prawa. Nawet jeśli to skutkowało słabym wyważeniem wędki.
Sith
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: Apr 04, 2015
Posty: 18

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lip 14, 2015 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko, czy ktoś używa wędzisko WJ-RAX24008?
Zamierzam kupić takie dla siebie i mojej Pani do ultra lekkiego spinningowania. Jest to tegoroczna nowość i nigdzie nie znalazłem opinii na ich temat.

Dotychczas używamy WJ-EXJ24015, są praktycznie nie do "zajechania" (kompozyt), ale to są wklejanki i nie bardzo się sprawdzają przy "smużakach".

Nadmieniam, jestem zagorzałym zwolennikiem sprzętu JAXON-a... wink:
forthus
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Sep 21, 2015
Posty: 1

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ujdzie ta wędka, ale szału nie ma. Wykonanie mogłoby być lepsze.

_________________
Przeczytaj regulamin. Zippo
Sith
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: Apr 04, 2015
Posty: 18

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia umieszczane na forum nie mogą być szersze niż 430 pikseli. Proszę zmniejszyć szerokość zdjęć.


Zaczynam się "leczyć" z JAXON-a.
Ostatnio wszedłem w posiadanie wędziska DRAGON Moderate 305 przeznaczone do lekkiego spinningu. Opis na blanku określa długość 305cm, ciężar wyrzutu 3-15g, moc lekką, akcję med-fast i zalecaną linkę wytrzymałości od 1,36kg do 3,63kg co przekładając na średnicę linek oznacza, iż zalecanymi byłyby żyłki od 0,12mm do 0,16mm i plecionki od 0,02mm do 0,06mm. Oznacza to, że używając linek o większej mocy, możemy narazić wędzisko na uszkodzenie mechaniczne. Stanowi to poważne ograniczenie jeśli chodzi o użytkowość wędziska, gdyż wybierając się na klenie i jazie, do połowu których wędzisko to jest dedykowane, możemy narazić się na przyłów 5-kilogramowego bolenia, nie myśląc nawet o sandaczu lub szczupaku.
[img]-

Na szczęście (w nieszczęściu) dystrybutorzy najpopularniejszych linek, w celach marketingowych – delikatnie mówiąc – przesadzają podając teoretyczną, wyśnioną przez nich wytrzymałość i jeśli od cyferek uwidocznionych na etykiecie odejmiemy 1/3 deklarowanej wytrzymałości, w niczym nie przesadzimy. Zatem zupełnie bezpiecznie dla wędziska możemy stosować żyłki 0,20mm i plecionki 0,08mm.
Moim zdaniem nie będzie też konfabulacją założenie, że DRAGON, dla zabezpieczenia potencjalnych roszczeń reklamacyjnych, poszedł w tej dziedzinie w drugą stronę, zaniżając parametry mocy wędziska również o około 1/3, a więc wędzisko powinno bezpiecznie wytrzymać ataki ryby o ciężarze 5,44kg, zatem zastosowanie żyłki 0,25mm lub plecionki 0,10mm – przy precyzyjnie działającym i dobrze ustawionym hamulcu kołowrotka – nie powinno spowodować katastrofy.
Wędzisko, mimo swojej znacznej długości, jest niezwykle lekkie – zaledwie 138g – a blank w pobliżu rękojeści ma grubość 11mm, czyli 1,5 grubości standardowego ołówka. Blank „TORAY” Made in Japan wykonany bardzo starannie i estetycznie, równiutko polakierowany w kolorze grafitu i czerni z białymi i srebrnymi, opalizującymi napisami. Równie starannie wykonano czarne omotki Gudebrod ze srebrnymi obramowaniami.
[img]


Jedynym szpecącym elementem była odklejająca się foliowa nalepka z nadrukiem „Quality Control DRAGON”, co nie najlepiej świadczy o tej kontroli jakości. Uzbrojenie stanowi 10 doskonałych, równiutko zamontowanych przelotek FUJI Alconite K-Series. Uchwyt dzielony z niestety wykruszającego się na krawędziach, ponoć naturalnego portugalskiego korka klasy AAA (Extra Premium) oraz faktycznie najwyższej klasy, bardzo miłej w dotyku pianki EVA. Solidny uchwyt kołowrotka FUJI IPS skręcany od góry, bardzo pewnie i stabilnie mocuje kołowrotek. W siodełku uchwytu wstawka z czarnego plastiku ze srebrnym, opalizującym napisem DRAGON®. Stopka uchwytu zakończona pierścieniem metalowym z nakładką z twardej, dobrze amortyzującej gumy otacza firmowy medalion ze znakiem firmowym.
Biorąc pod uwagę rybostan z jakim na co dzień możemy się spotkać w naszych wodach „odrybionych” „proekologicznymi” i „prowędkarskimi” działaniami ZG PZW, na pierwsze wędkowanie nowym nabytkiem użyłem kołowrotka z plecionką MIKADO Octa Braid 0,08mm o teoretycznej wytrzymałości 5,15kg na szpuli głównej oraz żyłką DRAGON Light Blue Guide Select 0,20mm o teoretycznej wytrzymałości 5,55kg, na szpuli zapasowej. Próba wędziska miała odbyć się przy użyciu wahadłówek, obrotówek, woblerów i gumek o wadze od 1 do 15 gramów z brzegu Warty w sąsiedztwie przystani turystycznej ograniczonej z obu stron kamiennymi, solidnymi ostrogami tworzącymi piękne warkocze z rwącym nurtem i prądami wstecznymi w klatce pomiędzy nimi. Dno rzeki – jak się później okazało – usiane było licznymi zaczepami w postaci nasiąkniętych konarów, sztachet z płotów zapewne wyrzuconych po wiejskich zabawach, a nawet okazałych kości bydlęcych.
Próbę rozpocząłem od najlżejszych (1-2g) posiadanych przynęt i niestety okazało się, że rzut zarówno plecionką 0,08, jak i żyłką 0,20 sprawia pewne problemy. Wędzisko nie ładowało się, a rzuty były krótsze niż wykonywane przez towarzyszącą mi słabą kobietkę, identycznymi przynętami, kołowrotkiem i linkami, przy użyciu wędziska JAXON Extera 240cm/3-15g. Dopiero przynęty o ciężarze ponad 4g zaczęły osiągać przyzwoite odległości adekwatne do długości wędziska, a gdy doszedłem do przynęt 15-to gramowych, rzuty osiągały niemal 70m. Oznacza to, że deklarowany ciężar wyrzutu jest nieco zaniżony. Stawia to pod znakiem zapytania skuteczność kuszenia wiosennych kleni najlżejszymi smużakami i pierzakami zmuszając do podawania ich z prądem, aby spłynęły na odpowiednią odległość, a więc będziemy z konieczności ustawieni w miejscu, z którego kleń będzie nas doskonale widział, a podanie kleniowi na głowę „spadającej z drzewa” 1-2 gramowej imitacji owada może się okazać niemożliwe do wykonania.
Wędzisko doskonale przekazuje do dłoni trzymającej uchwyt pracę przynęty ale dopiero począwszy od ciężaru ponad 4g. Wyczuwalne jest nawet zamiatanie ogonkiem przez twistera, ale dopiero takiego o długości ponad 7cm, więc prowadzenie „paprochów” już nie jest komfortowe, w przeciwieństwie do wyżej wymienionego wędziska JAXON-a. Zapewne jest to wynikiem, iż JAXON to wklejanka, a testowany DRAGON ma tradycyjną szczytówkę. Przy prowadzeniu przynęt 4-10g nie powoduje znaczącego ugięcia szczytówki, czego można się było spodziewać, natomiast przekroczenie granicy 10g ugina już szczytówkę w dość widoczny sposób.[img]

Niestety, podczas czterech godzin wędkowania nie udało się zaciąć żadnej ryby, natomiast hol znacznego zaczepu (około 4kg przegniła sztacheta) pokazał dopiero piękny łuk dokładnie odzwierciedlający opis akcji wędziska jako MF.
[img]

Należy przyznać, że wędzisko na pewno wytrzymałoby hol ryby o ciężarze około 5-6kg, a prawdopodobnie i nieco większej, czego niestety nie da się powiedzieć o wyżej wspomnianym wędzisku JAXON Extera, które złamało się tuż powyżej łączenia przy wyjmowaniu niespełna 3kg kości giczy cielęcej.
[img]

Ale też zupełnie inne przeznaczenie jest obydwu wędzisk – Moderate to typowe wędzisko kleniowo-jaziowe, natomiast Extera to jedynie okoniówka.

Reasumując, DRAGON Moderate 305 to wędzisko dobrej klasy specjalistycznej, przystosowane do łowienia kleniojazi, choć mogłoby w lepszy sposób obsługiwać lekkie przynęty. Doświadczenia testu wykazały, że w zasadzie najlepiej stosować przynęty w zakresie 4-10g, a optymalnymi linkami są plecionka opisana jako 0,08mm i żyłka 0,20mm. Stosowanie lżejszych i cięższych przynęt oraz linek o większych średnicach powoduje dość gwałtowny spadek komfortu i bezpieczeństwa łowienia. Natomiast uważam, że nie należy obawiać się przyłowu średnich rozmiarów innych ryb drapieżnych, ze szczególnym wskazaniem boleni, które za cenę niewielkiego spadku komfortu można z niewielkim ryzykiem, pokusić się sprowokować do brania na przynęty o ciężarze zbliżonym nawet do 20g. Byleby nie natrafić na wściekłą ośmiokilogramową lokomotywę, wówczas lepiej poświęcić przynętę i część linki, niż wędzisko za niemal 7 stówek.

W tym miejscu muszę odnieść się do tego ostatniego „parametru” Moderate, biorąc pod uwagę jego użytkowość, według moich subiektywnych odczuć, cena niestety jest „nieco” zawyżona i adekwatną wydaje się kwota nie wyższa niż 400 zł. Za taką cenę wędzisko byłoby niemal doskonałe, co z pozdrowieniami przedstawiam do przemyślenia dystrybutora.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sith napisał:

... cena niestety jest „nieco” zawyżona i adekwatną wydaje się kwota nie wyższa niż 400 zł. Za taką cenę wędzisko byłoby niemal doskonałe, co z pozdrowieniami przedstawiam do przemyślenia dystrybutora.


Jeśli o chodzi o cenę to ... może być tylko wyższa wink: taka jest polityka cenowa tej firmy i piszę to bez złośliwości, marketing w tym przypadku polega na tym by stworzyć mit luksusu i elitarności, przeglądanie katalogu DRAGONA jest ciekawym doświadczeniem ...
Firma jest ambitna i robi dużo ciekawych wędek pod nasze polskie spiningowe potrzeby ale jakoś nie mam już zaufania .

Sam osobiście przeżyłem dwa "górnopółkowe" modele Dragona i już ich nie ma na świecie, byłem również świadkiem jak te wędziska zawodziły moich kolegów którzy również poddali się marketingowym czarom ... ale ja mam to już za sobą .
Za podobną kwotę można zrobić porządny kij na świetnym blanku np. Batsona lub Talona na dobrym osprzęcie i jak wędka spasuje to mamy problem z głowy na wiele lat .
No chyba że jesteśmy uzależnieni od przedsezonowego kupowania sprzętu i nie możemy się bez tego obejść, rozumiem to wink: bo też tak miałem .

Pozdrawiam i przepraszam ze trochę nie na temat .
_________________
Marillion&Fish
MUCHA23
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Jul 12, 2013
Posty: 9

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch ultra lightów, typowych wklejek okoniowych. Pierwsza to mikado x-plode 240cm do 8g, która sprawdzi się w małych rzeczkach. Oraz druga mistrall shiro perch do 12g, ta z kolei będzie katowana na opaskach większej rzeczki. O ile mikado ma jedna wadę, zbyt długi dolnik co od razu zostało przezemnie skorygowane, o tyle misrall póki co bez zarzutów. Juz po poczatku sezonu wiosennego postaram się o głębsze recenzje obu kijaszków, tak aby mieć porównanie dwóch różnych firm, oraz zachowań wędek w różnych środowiskach. No chyba, że ktoś ma i używa, to prosze z góry o jakieś opinie.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Sty 27, 2016 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już dawno zwracałem uwagę na dziwne parcie niektórych producentów w długościach dolników. Co do Mikado jedną (jak dla mnie) z zapór w nabyciu tych wędek było (może jest) przegrubiony w mojej ocenie blank, w dolnej części od odlnika przy wyjściu z uchwytu.
_________________
Lecek
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Sty 27, 2016 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek napisał:
Sith napisał:

... cena niestety jest „nieco” zawyżona i adekwatną wydaje się kwota nie wyższa niż 400 zł. Za taką cenę wędzisko byłoby niemal doskonałe, co z pozdrowieniami przedstawiam do przemyślenia dystrybutora.


Jeśli o chodzi o cenę to ... może być tylko wyższa
Pozdrawiam i przepraszam ze trochę nie na temat .


Wędkę Dragona - Moderate nabyłem na początku jej ukazania się na rynku. Łowię woblerkami i małymi gumkami. Gdybym miał podsumować jednym zdaniem, to - nie kupiłbym tej wędki po raz drugi.
Rzeczywiście przy odpowiednim doborze ciężaru przynęt, można je posłać na zdecydowanie dalszą odległość. Dodatkową zaletą jest zgrabne podanie i celne umieszczanie przynęt w łowisku. Wydawało mi się, że wędka jest czujna, ale porównując jej wyczucie np. z wędkami Dragona serii Millenium, to Moderate jest jak kij od szczotki. Jednak zdecydowaną wadą mimo zachwalanego jej ugięcia i pracy blanku, "nietrzymanie" ryb, tuż po ich zacięciu w pierwszej fazie holu. Mówię tu o w miarę umiarkowanych zacięciach małymi przynętami. z nadgarstka, Kłopot z holem i wyczuciem brań jest przy mniejszych i średnich rybach. Czyli okonie, klenie i jazie tuż poza granicą wymiaru.
_________________
Lecek
Sith
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: Apr 04, 2015
Posty: 18

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Sty 29, 2016 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Już dawno zwracałem uwagę na dziwne parcie niektórych producentów w długościach dolników. Co do Mikado jedną (jak dla mnie) z zapór w nabyciu tych wędek było (może jest) przegrubiony w mojej ocenie blank, w dolnej części od odlnika przy wyjściu z uchwytu.

Wydaje mi się, że w wydłużaniu dolników pierwsze miejsce ma SHIMANO. Ostatnio stałem się właścicielem Catany 270 L, dolnik sięga mi daleko poza łokieć, ale nie będę skracał, bo wędzisko jest doskonale wyważone.
Sith
Gliździarz kopacz
Gliździarz kopacz


Dołšczył: Apr 04, 2015
Posty: 18

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 14, 2016 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odchudzam mój arsenał. Ostatnio doposażyłem się w zestaw, który można określi XUL:
Wędzisko KONGER Ultris Jig Micron 232cm/0,5-6g,
Kołowrotek KONGER Ultris Aqua 810 FD pojemność 0,20mm/195m,
Żyłka MIKADO Nihonto Silk Line 0,10mm/1,95kg.
Zamierzam nim zapolować na wiosenne wzdręgi i płocie.
Na wszelki wypadek gdyby w łowisku pojawił się kleń, lub duży okoń, na zapasowej szpuli mam MIKADO Nihonto Silk Line 0,14mm/3,20kg.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 51