Czy wiesz, że...
Przeciętna długo¶ć życia wybranych gatunków ryb: sum 60 lat, piskorz 20 lat, sandacz 15 lat, leszcz 14 lat, szczupak 10 lat, okoń 10 lat, węgorz 50 lat, jesiotrowate 100 lat.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 444
 Zalogowani 0
 Wszyscy 444

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(380622) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(380622) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(380622) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(380622) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59426) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(380622) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59426) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(380622) Apr 02, @ 17:57:24

jjjan: Wszystkim wszystkiego dobrego ...(165) Mar 30, @ 08:46:37

krzysztofCz: ¦więta już za pasem więc... Wszystkim życzę zdrowych, wesołych, R ...(165) Mar 29, @ 17:25:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2243
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2008
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2270
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2101
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2155
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2069
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2474
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2292
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Grożniejsi niż pijani kierowcy
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Grożniejsi niż pijani kierowcy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 5:07 pm    Temat postu: Grożniejsi niż pijani kierowcy Odpowiedz z cytatem

Jak czytam takie teksty to co¶ mnie bierze, bo ci groĽni to niby tacy jak ja - starsi. Znowu kto¶ wykręca kota ogonem, byleby tylko zdj±ć choć trochę winy z pijaków za kierownic±. Czytam o tym od kilku tygodni, że niby starsi kierowcy siej± postrach na drogach, zabijaj± na przystankach po sze¶ć osób naraz, na poboczach też s± niecni i pasjami lubi± zderzenia czołowe szczególnie z rosyjskim tirami. Kiedy¶ wiadomo trzeba było się strzec aut z lubelskimi numerami, kierowców w kapeluszach i kobiet a konkretnie blondynek za kierownic±. Teraz już nie jest tak łatwo. Patrzę w lustro i widzę w swoich oczach straszliwe zagrożenie na drodze. Co mam robić drodzy koledzy? Zawsze my¶lałem o sobie, że jestem nieszkodliwy, a tu masz jaki potwór we mnie siedzi, wręcz bestia. :oops:
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jakie teksty czytasz?
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara jest na to prosta recepta. Dobrowolne badania lekarskie poł±czone z psychotestami.
Nie twierdze, że to alternatywa dla Ciebie jednak wiem jak niejednokrotnie sprawy wygl±daj±.
Ludzie starsi (nie w Twoim wieku młody człowieku usmiech ) niestety bywaj± dużym zagrożeniem na drodze. Najczę¶ciej nie zdaj±c sobie z tego sprawy. Obok zaniżonych funkcji psychomotorycznych występuj± również przypadki demencji starczej.
Oczywi¶cie s± to ludzie bardzo zaawansowani wiekowo jednak niezdaj±cy sobie w pełni sprawy ze swoich ograniczonych możliwo¶ci.
Widziałem już za kierownic± ludzi z Alzheimerem ( wcale nie starych)to, naprawdę napawa zgroz±

Porównanie ich do nietrzeĽwych kierowców uważam, za co najmniej nietakt, ale można znaleĽć na takie porównanie dużo mocniejsze okre¶lenia.
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nadal nie wiem o jaki tekst chodzi. Natomiast wiem, że po kilku piwach pojadę lepiej niż mój ojciec. Broń Boże żebym promował jazdę po pijaku ale takie s± fakty.

Tak jak Robert pisze, ludzie starsi nie zdaj± sobie sprawy, jakie spustoszenie w motoryce, my¶leniu, reagowaniu robi wiek. A wiem co piszę, bo jeszcze niedawno zdarzało mi się jeĽdzić z ojcem. Teraz już nie, stan paliatywny.

Już to kiedy¶ pisałem, powiedzmy od 60 powinny być darmowe badania, testy dopuszczaj±ce do prowadzenia pojazdów mechanicznych. To by wszystko wyja¶niło. Bo to co teraz mamy jest jak±¶ paranoj±. Młody gówniarz nie może jechać, bo wypił piwo. Natomiast dziadek może jechać, nawet jak już dostaje morfinę.

Przykre, znowu kontrowersyjny wpis. Ale taka jest prawda. ¦wiat nie składa się z bieli i czerni. W większo¶ci z wielu odcieni szaro¶ci.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:


Już to kiedy¶ pisałem, powiedzmy od 60 powinny być darmowe badania, testy dopuszczaj±ce do prowadzenia pojazdów mechanicznych. To by wszystko wyja¶niło. Bo to co teraz mamy jest jak±¶ paranoj±. Młody gówniarz nie może jechać, bo wypił piwo. Natomiast dziadek może jechać, nawet jak już dostaje morfinę.

Przykre, znowu kontrowersyjny wpis. Ale taka jest prawda. ¦wiat nie składa się z bieli i czerni. W większo¶ci z wielu odcieni szaro¶ci.


Wpis nie jest kontrowersyjny wesoly aczkolwiek, nie powinni¶my stosować porównań typu: "po alkoholu"/"starszy człowiek".
Nie wolno nam chyba używać takich porównań. Na staro¶ć lekarstwa nie ma.
kto¶, kto ¶wiadomie siada za kołem po kielichu z punktu jest dla mnie bandyt±.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z obserwacji starszych ludzi za kierownic± doszedłem tylko do jednego wniosku. Wolę dziesięciu starszych za kółkiem na drodze, niż jednego pijanego.
Wolę jechać 10 km za zachowawczo jad±cym starszym kierowc±, niż być na tej samej drodze z zapindalaj±cym pijanym.
Wiadomo, każdy inaczej się starzeje, tak jak każdy inaczej reaguje na alkohol.
Z reguły starsi jeżdż± wolniej w przeciwieństwie do pijanych, brakuje trochę płynno¶ci jazdy, ale zdecydowanie wolę takich, niż pijanych na drogach jak już napisałem.
Jednak, co ja bym wolał nie ma chyba tu znaczenia, potrzebne dane o ilo¶ci wypadków spowodowanych przez jednych jak i drugich, żeby ocenić która grupa jest bardziej niebezpieczna na drogach.
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie bronię pijanych kierowców. To tylko dla porównania było. A wierz mi, że mój ojciec nie powinien jeĽdzić od kilkunastu lat. Z powodu wieku i choroby to już gdzie¶ tak 13 lat temu. Z powodu brania leków będzie z 5. A jeĽdził i nie przetłumaczysz, że nie powinien. Ja mam prawo jazdy to mogę. Lekarze też nie informuj± innych służb o tym, jaki jest stan pacjenta, jakie leki zażywa. Czyli na zasadzie typu: ja po dwóch flaszkach jeĽdziłem od młodo¶ci, zawsze się udawało. To co mi tu kto¶ będzie gadał...

Dowiem się w końcu o jaki artykuł chodzi?
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:


Dowiem się w końcu o jaki artykuł chodzi?

Pewnie o TEN
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Z obserwacji starszych ludzi za kierownic± doszedłem tylko do jednego wniosku. Wolę dziesięciu starszych za kółkiem na drodze, niż jednego pijanego.
Wolę jechać 10 km za zachowawczo jad±cym starszym kierowc±, niż być na tej samej drodze z zapindalaj±cym pijanym.


Bolu¶, do czasu kiedy jedziesz za starszym człowiekiem wszystko jest powiedzmy O.K. usmiech .
Dużo gorzej kiedy, starszy pan jedzie naprzeciw Ciebie...po autostradzie...Twoim pasem... wink:

To oczywi¶cie dotyczyć może również, jeżdż±cych po pijanemu ale, na ich temat już mówiłem :evil: .
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Jakby tak wyci±ć z tego pismaczenia sam± opinię lekarza to sens w tym jest.

Albo inaczej, pogięte felgi, wyrwane dolne wzmocnienie pasa przedniego (cud, że chłodnica cała, bo wyskoczyła z mocowań). Obite drzwi, błotniki przednie i tylne, zderzak (nakładka) przód i tył, wyrwane z zaczepów. Zbiornik paliwa rozdarty 2 razy, progi przeorane na płasko. To co, czekać aż się zabije? Czy kogo¶ ma zabić? Fuksem to niektórzy ludzie całe życie jeżdż±.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Dzięki. Jakby tak wyci±ć z tego pismaczenia sam± opinię lekarza to sens w tym jest.

Oczywi¶cie jest, ale je¶li kto¶ twierdzi, że :
cyt.:
"Kieruj±cy w podeszłym wieku doprowadzaj± do wypadków równie często co prowadz±cy po alkoholu - alarmuje "Dziennik Polski".

Następnie rzuca dane :
"Tylko w 2012 r. z ich winy zginęły 342 osoby, a ponad 4 200 zostało rannych. "
Nie podaj±c dla porównania liczb dotycz±cych pijanych kierowców, to odchodzi mnie ochota do czytania tego, jak trafnie napisałe¶- pismaczenia.
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale my nie o tym. Poziom dziennikarstwa na tego typu portalach dawno sięgn±ł dna. Nie ma się czym przejmować, bo to nieroby smętne pisz±. Co innego problem, bo taki problem jest. Szkoda czasu i życia na takie portale, merytorycznie to się niczym nie różni od pudelka czy tam innej popierdółki. lol
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Ale my nie o tym.

My¶lę, że trochę też o tym.
samara napisał:
Jak czytam takie teksty to co¶ mnie bierze, bo ci groĽni to niby tacy jak ja - starsi. Znowu kto¶ wykręca kota ogonem, byleby tylko zdj±ć choć trochę winy z pijaków za kierownic±. Czytam o tym od kilku tygodni, że niby starsi kierowcy siej± postrach na drogach, zabijaj± na przystankach po sze¶ć osób naraz, na poboczach też s± niecni i pasjami lubi± zderzenia czołowe szczególnie z rosyjskim tirami. Kiedy¶ wiadomo trzeba było się strzec aut z lubelskimi numerami, kierowców w kapeluszach i kobiet a konkretnie blondynek za kierownic±. Teraz już nie jest tak łatwo. Patrzę w lustro i widzę w swoich oczach straszliwe zagrożenie na drodze. Co mam robić drodzy koledzy?

Pisałem tak ze względu na post Samary, co by się tak nie przejmował tym co płodz± pismaki.
Problem, nie przeczę istnieje, ale jest to problem niewielki w porównaniu do problemu pijanych kierowców. Według mnie oczywi¶cie.
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak uważasz. Ja my¶lę, że problem jest olbrzymi w skali kraju. Tylko nikt o tym nie pisze, nikt nie tr±bi o tym w tiwi. Utarło się, że w przypadku wypadków gadamy tylko o pijanych. Tak już zostało. Bo temat modny, uklepany. Znowu nie zaskarbię sobie przyjaĽni, ale wielu "dziadków" nie powinno jeĽdzić od lat. Wielu ludzi nigdy sobie nie zasłużyło na prawo jazdy. Nie wnikam w płeć, ale chyba nie chcesz mi powiedzieć, że kto¶, kto nie potrafi zaparkować po blokiem od kilku lat jest dobrym kierowc±. Bo jeszcze nie miał stłuczki/wypadku i tym się chwali. A zwykłe parkowanie go przerasta, zajmuje miejsce dla trzech.

Jeszcze inny aspekt w Polsce. Jak ja miałem malucha panie, w 84 to wszyscy mi zazdro¶cili. Ale teraz trochę więcej aut na ulicach, trochę się przepisy zmieniły...

Nie obraĽ się ale mam inne zdanie. Jak kiedy¶ będziesz jechał za "dziadkiem" co kierunek wrzuca w prawo a skręca w lewo...Jak kiedy¶ będziesz jechał za "dziadkiem", co z 5 na 2 redukuje pojmiesz moje przesłanie. Robert to fajnie opisał, ja niepotrzebnie ci±gnę w±tek.

Pozdrawiam, połamania kija.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Jak uważasz. Ja my¶lę, że problem jest olbrzymi w skali kraju. Tylko nikt o tym nie pisze, nikt nie tr±bi o tym w tiwi.

Jednak kto¶ pisze lol, ale forma tego pisania jest poniżej krytyki i z tym się obydwaj jak zauważyłem zgadzamy.
owik napisał:
Znowu nie zaskarbię sobie przyjaĽni, ale wielu "dziadków" nie powinno jeĽdzić od lat. Wielu ludzi nigdy sobie nie zasłużyło na prawo jazdy.
W obu przypadkach się zgadzam, ale w drugim nie pisałbym o zasłużeniu na prawo do jazdy, zamieniłbym to na: nie powinno otrzymać prawa jazdy.
owik napisał:
Nie wnikam w płeć, ale chyba nie chcesz mi powiedzieć, że kto¶, kto nie potrafi zaparkować po blokiem od kilku lat jest dobrym kierowc±. Bo jeszcze nie miał stłuczki/wypadku i tym się chwali. A zwykłe parkowanie go przerasta, zajmuje miejsce dla trzech.

Nie chcę i nie mam pojęcia dlaczego pomy¶lałe¶, że mógłbym chcieć usmiech.

owik napisał:
Jeszcze inny aspekt w Polsce. Jak ja miałem malucha panie, w 84 to wszyscy mi zazdro¶cili. Ale teraz trochę więcej aut na ulicach, trochę się przepisy zmieniły...

To jest problem braku szkolenia, czy tam uaktualnień przepisów , a nie problem wieku. Kiedy miałem malucha, też było mniej samochodów na drogach niż teraz, a wcale taki stary nie jestem. usmiech

owik napisał:
Nie obraĽ się ale mam inne zdanie. Jak kiedy¶ będziesz jechał za "dziadkiem" co kierunek wrzuca w prawo a skręca w lewo...Jak kiedy¶ będziesz jechał za "dziadkiem", co z 5 na 2 redukuje pojmiesz moje przesłanie.
Takie zachowania obserwuję na co dzień, szczególnie nieumiejętno¶ć posługiwania się kierunkami, to wcale nie s± starzy ludzie. Redukcje "z 5 na 2" bardziej pasuj± mi do repertuaru młodych, tuż po otrzymaniu "papierka".
Dochodzimy powoli do tego, do czego d±żę. Nie walimy wszystkich w czambuł, bo s± starzy, ale "odsiewamy" tych, którzy się nie nadaj± do kierowania pojazdami. Nie nam oceniać którzy to.
My¶lę, że testy i szkolenia okresowe byłyby dobrym rozwi±zaniem, i to niezależnie od wieku kieruj±cego.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:10 pm    Temat postu: Re: Grożniejsi niż pijani kierowcy Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Patrzę w lustro i widzę w swoich oczach straszliwe zagrożenie na drodze. Co mam robić drodzy koledzy?

Nie gap się w lustro...
Ja mam gorszy problem. Kilka dni temu skończyłem 60-tkę i pewnie zaraz mnie zastrzel± bym nie powodował zagrożenia. Jeżdżę ok 100-150tys km rocznie (nie wiem czy to dużo czy mało), jedyne wypadki to jak mnie kto¶ przywalił, ale cóż... stary jestem...
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ogólnie to się we wszystkim zgadzamy. Tylko jedno małe ale. Młody zdał, jeĽdzi jak jeĽdzi. Stary zdał kiedy¶ i wci±ż mu się wydaje, że potrafi. Młody się nauczy, życie to na nim wymusi. Stary nie chce się niczego uczyć. Taka różnica.

Ja młody nie jestem, zaraz stuknie 40 lat na karku. Po sobie widzę, że już nie jestem taki sprytny jak jeszcze 10 lat temu. Ja się z tym godzę i wiem, że jak mi pierdyknie 60 na karku to nikomu nie będę udowadniał, że wci±ż auto potrafię prowadzić. Kiedy¶ potrafiłem zrobić 1000 kilometrów w dzień. Teraz po 400 się czuję zmęczony jakbym cały dzień węgiel przerzucał. 10 lat a różnica wielka. Warto sobie z tego zdawać sprawę. Ja się nie boję tego powiedzieć, widzę i czuję, że się starzeję. Taki już los człowieka, ja się z tym godzę.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Ja młody nie jestem, zaraz stuknie 40 lat na karku.

Zamienisz się :?: lol

Jeżeli mówisz, że nie jeste¶ taki sprawny jak 10 lat temu to Ci współczuję lol
Chłopie... czterdziestka to najlepszy wiek. Masz już jakie¶ życiowe do¶wiadczenie, a jeszcze jeste¶ młody lol
Naprawdę kocopolisz lol
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:34 pm    Temat postu: Re: Grożniejsi niż pijani kierowcy Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
samara napisał:
Patrzę w lustro i widzę w swoich oczach straszliwe zagrożenie na drodze. Co mam robić drodzy koledzy?

Nie gap się w lustro...
Ja mam gorszy problem. Kilka dni temu skończyłem 60-tkę i pewnie zaraz mnie zastrzel± bym nie powodował zagrożenia. Jeżdżę ok 100-150tys km rocznie (nie wiem czy to dużo czy mało), jedyne wypadki to jak mnie kto¶ przywalił, ale cóż... stary jestem...


60 lat lol Dopiero życie zaczynasz wesoly .

Problem jest na tyle złożony, że zaj±łby cał± zimę pisania a i tak w rezultacie nie rozwiano by w±tpliwo¶ci wink: .
Bolek słusznie wspomina o okresowych stażach dla kierowców ale, to nie dotyczy jedynie grupy osób w powiedzmy zaawansowanym wieku.

Prawo jazdy powinien otrzymać każdy kto się o nie ubiega przy założeniu, iż spełnia "kryteria"...
Sedno sprawy tkwi we wła¶ciwym formowaniu kierowców. Na pewno kierowcy nie powinni być "skazani" na samych siebie w ci±gu wielu lat. Podczas gdy zmieniaj± się nie tylko przepisy i cyrkulacja ruchu.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
owik napisał:
Dzięki. Jakby tak wyci±ć z tego pismaczenia sam± opinię lekarza to sens w tym jest.

Oczywi¶cie jest, ale je¶li kto¶ twierdzi, że :
cyt.:
"Kieruj±cy w podeszłym wieku doprowadzaj± do wypadków równie często co prowadz±cy po alkoholu - alarmuje "Dziennik Polski".

Następnie rzuca dane :
"Tylko w 2012 r. z ich winy zginęły 342 osoby, a ponad 4 200 zostało rannych. "
Nie podaj±c dla porównania liczb dotycz±cych pijanych kierowców, to odchodzi mnie ochota do czytania tego, jak trafnie napisałe¶- pismaczenia.


Je¶li dobrze pamiętam to w 2012 r pijani kierowcy byli sprawcami ¶mierci 584 osoby, sprawdziłem i poprawiłem.

Pijani spowodowali 12% ogółu wypadków i 15% ofiar ¶miertelnych w 2012 r.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Sob Sty 18, 2014 9:53 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech będzie, że kocopolę lol Najzwyczajniej widzę po sobie, że to już nie te czasy, nie ta sprawno¶ć itp. Kiedy¶ haczyki wi±załem w 30 sekund góra, teraz muszę poprawiać, kombinować przed zaci¶nięciem. Młodszy już nie będę, ja się z tym godzę. I tyle, przyjmuję to na klatę. Za dużo się w życiu napatrzyłem, żeby swoje słabostki zwalać na innych. wesoly

Artur, weĽ sobie odpu¶ć. Bo znowu ni z gruchy, ni z pietruchy cytujesz i kombinujesz. Nie wiem czy zauważyłe¶, ale tu całkiem kulturalna wymiana zdań ma miejsce. A Ty zaraz znowu jak±¶ aferę rozkręcisz.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Niech będzie, że kocopolę lol Najzwyczajniej widzę po sobie, że to już nie te czasy, nie ta sprawno¶ć itp. Kiedy¶ haczyki wi±załem w 30 sekund góra, teraz muszę poprawiać, kombinować przed zaci¶nięciem. Młodszy już nie będę, ja się z tym godzę. I tyle, przyjmuję to na klatę. Za dużo się w życiu napatrzyłem, żeby swoje słabostki zwalać na innych. wesoly

Artur, weĽ sobie odpu¶ć. Bo znowu ni z gruchy, ni z pietruchy cytujesz i kombinujesz. Nie wiem czy zauważyłe¶, ale tu całkiem kulturalna wymiana zdań ma miejsce. A Ty zaraz znowu jak±¶ aferę rozkręcisz.


Owik, żadna afera, tylko w dyskusji odpowiadam za pismaków Koledze w jednym z postów wyżej podaj±c dane, których pismakom się nie chciało.

Nie wiem gdzie Ty aferę widzisz? :roll: :roll: :?: :?: :?:
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Najzwyczajniej widzę po sobie, że to już nie te czasy, nie ta sprawno¶ć itp. Kiedy¶ haczyki wi±załem w 30 sekund góra, teraz muszę poprawiać, kombinować przed zaci¶nięciem.

Dlatego ja mniej/więcej w Twoim wieku zacz±łem łowić tylko na spina lol
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na poważnie owik jeżeli Ty w wieku 40 lat czujesz się staro to Ci współczuję.
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 973

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
A tak na poważnie owik jeżeli Ty w wieku 40 lat czujesz się staro to Ci współczuję.


Ja w wieku 2o lat się czuję staro:) wink:
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Koledze w jednym z postów wyżej podaj±c dane, których pismakom się nie chciało.


Niestety, ciężko się do tego odnie¶ć, bo nie podałe¶ Ľródła tych danych, zreszt± w artykule też chyba nie podali. Nie będziemy wróżyć z fusów lol
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
artur napisał:
Koledze w jednym z postów wyżej podaj±c dane, których pismakom się nie chciało.


Niestety, ciężko się do tego odnie¶ć, bo nie podałe¶ Ľródła tych danych, zreszt± w artykule też chyba nie podali. Nie będziemy wróżyć z fusów lol

¬ródło jest jedne, statystyki policyjne. Ja akurat przytoczyłem je za prof. Rybińskim który podał te liczby w TYM artykule.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur, statystki mnie nie obchodz±. Jak chcesz, to Ci prze¶lę skan pewnej ksi±żki, gdzie w latach chyba 60 ubiegłego wieku już kombinowano nad alkomatem dla kierowcy. Jak my¶lisz, dlaczego to nie przeszło?

Statystyka jest bardzo wygodna, pozwala udowodnić to, co się chce udowodnić.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Artur, statystki mnie nie obchodz±. Jak chcesz, to Ci prze¶lę skan pewnej ksi±żki, gdzie w latach chyba 60 ubiegłego wieku już kombinowano nad alkomatem dla kierowcy. Jak my¶lisz, dlaczego to nie przeszło?

Statystyka jest bardzo wygodna, pozwala udowodnić to, co się chce udowodnić.


Owik, już Juzio Wisarionowicz (przynajmniej jemu przypisywane powiedzenie) twierdził.
"S± kłamstwa, cholerne kłamstwa i statystyki"

Policja gromadzi takie dane bo tak nakazuje jej prawo i przepisy. Nie mam podstawy w±tpić w oficjalne dane.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:
krzysztofCz napisał:
A tak na poważnie owik jeżeli Ty w wieku 40 lat czujesz się staro to Ci współczuję.


Ja w wieku 2o lat się czuję staro:) wink:

Taaa... młody jeste¶, to masz prawo czuć się staro lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaliczam się do '' dziadków''. Mam już na karku 61 lat. Wybaczcie, ale udało mi się przeczytać połowa tych głosów ( pierwsz± połowę ) i zauważyłem, że piszecie nie o dziadkach, lecz chorych ludziach. Czy chorzy ludzie to tylko dziadki? Czy nie ma dziadków zdrowych?
Popatrzcie na drogi. Jakimi samochodami jeżdż± dziadki a jakimi ci inni. Do niedawna też jeĽdziłem starym Golfem II GTD. Nie powiem nic na ten samochód, ale 170 km/h to on już nie pojedzie. Nic więc dziwnego, że Ci inni kierowcy swoimi samochodami ( tymi nowymi ) uważali mnie pewno za ''żółwia drogowego'', mimo, że otrzymałem kilka przepięknych fotek czarno-białych.
Nie mam teraz BMW ani Super Audi. Jednak moim Roverem 45 z rocznika 2004 na niemieckich autostradach jechałem 170 km/h i to w jednej drodze 800 kilometrowej, wszędzie tam, gdzie mi było wolno. Czy ja jestem dziadkiem, czy tylko zdrowym jeszcze człowiekiem?
Przepisy drogowe. Tak wesoly skoro mam prawko od 1975 roku, to pewno jestem zagrożeniem wesoly
Nie jest zagrożeniem samochód ''L'' w mie¶cie Słupsk, która przed rondem wł±cza kierunkowskaz w lewo ( każda ''L'' - sprawdzone ). Tak się uczy kierowców wesoly
Nie znam przepisów, ale ja głupi jak podjeżdżam pod korek na drodze - wł±czam ¶wiatła awaryjne.
Chyba cudem udało mi się przejechać w tamtym roku cała długo¶ć Niemiec, zaczepiaj±c centrum Frankfurtu n/Menem, Meinz i innych miast.
To kim ja w końcu jestem? Dziadkiem czy zdrowym człowiekiem?

Pytanie ostatnie. Kto otrzyma zniżkę OC większ± - kierowca stary czy młody?


Ostatnio zmieniony przez old_rysiu dnia Sob Sty 18, 2014 11:33 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiek, nie rozumiem. Ja nie powiedziałem, że się czuje "staro". Napisałem tylko, że widzę że się starzeję. Że haczyka już tak szybko nie zawi±żę jak kiedy¶. Że po schodach już tak szybko nie biegam jak kiedy¶. Że walę więcej błędów ortograficznych i stylistycznych niż kiedy¶. Duchem jestem młody, czasem się czuje jak gówniarz. Kiedy¶ mogłem wypić litra i wstawałem rano bez problemu. Kiedy¶ siedziałem na rybach cał± dobę o jednej kanapce, na piechotę, kilka kilometrów się lazło przed ¶witem. Teraz po kilku piwach mam kaca przez 3 dni. A na ryby nie chce się jechać samochodem. Ciała i umysłu nie oszukasz. Niech będzie, możesz mnie mianować naczelnym tetrykiem tego forum wesoly
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w Twoim wieku biegałem 15km po plaży i k±pałem się codziennie w morzu. Dalej będę twierdził, że czterdziestka to najlepszy wiek. Poł±czenie do¶wiadczenia z młodo¶ci±. Dzisiaj jeżdżę autem 700km w jedn± stronę, tylko po to by wypić kawę z córk±, zięciem i wnukami... i nie męczy mnie to.
owik i możesz mnie nazwać naczelnym starcem PW lol
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, "zramolałem" za młodu wesoly Mogę Ci tylko obiecać, że z wiekiem będzie jeszcze gorzej wesoly
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:

Ja młody nie jestem, zaraz stuknie 40 lat na karku. Po sobie widzę, że już nie jestem taki sprytny jak jeszcze 10 lat temu. Ja się z tym godzę i wiem, że jak mi pierdyknie 60 na karku to nikomu nie będę udowadniał, że wci±ż auto potrafię prowadzić. Kiedy¶ potrafiłem zrobić 1000 kilometrów w dzień. Teraz po 400 się czuję zmęczony jakbym cały dzień węgiel przerzucał. 10 lat a różnica wielka. Warto sobie z tego zdawać sprawę. Ja się nie boję tego powiedzieć, widzę i czuję, że się starzeję. Taki już los człowieka, ja się z tym godzę.
Absolutnie się z Tob± zgadzam.PS.Mam 42 lata wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie się z Wami nie zgadzam, ja również mam już 42 na karku, ale czasami czuję się jak bym miał co-najmniej 62 albo i więcej, na szczę¶cie nie jest to tak często jak to gdy czuję się jak dwudziestolatek
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
...
To kim ja w końcu jestem? Dziadkiem czy zdrowym człowiekiem?

....


Dinozaurem lol
- swoj± drog± ¶wietny tekst lol
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo słusznie Rysiu rozgraniczyłe¶ ludzi starszych od ludzi chorych.
Niestety i w mojej jaĽni pokutuje takie równanie. Oczywi¶cie wiek sprzyja postępowi chorób niejako przypisanych starzeniu. Ale i tu s± liczne wyj±tki i to należy dostrzec.
Mam wuja w wieku 87 lat i zapraszam młodych kierowców do porównania umiejętno¶ci prowadzenia pojazdów.

Powtórzę się. Tylko okresowe formacje dla kierowców (wszystkich) prowadzone pod okiem instruktorów specjalnie do tego przygotowanych mog± pomóc w zmniejszeniu rozmiarów tego problemu.
Kierowcy pozostawieni przez szereg lat samym sobie nabywaj± złych (czyt. zgubnych) nawyków. Nie uogólniam, bowiem sporo zależy również od predyspozycji mentalnych każdego z osobna. Od samodyscypliny, itd.
Do tego należy dodać jeszcze kwestie informacji. Ilu z kierowców ma ochotę wnikać w nowo¶ci przepisów? "Jeżdżę tyle lat i dam rade". To niestety często spotykany sposób odbioru informacji. Bardzo często (niestety) podanych w mało przystępny sposób, to inna kwestia.

W całej już chyba Unii od szeregu lat kierowcy zawodowi poddawani s±, co 5 lat szkoleniom.
Przy czym duży nacisk podczas tych zajęć skupia się na eliminacji i korygowaniu niepoż±danych nawyków za kierownic±. Niezorientowanemu takie lekcje mogłyby kojarzyć się jedynie z naciskiem na ekonomiczn± jazdę. Nic bardziej błędnego.
Umiejętno¶ć wykorzystania terenu, antycypacja w ruchu, wreszcie płynno¶ć pokonania trasy ma w równym, co znaczenie ekonomiczne, bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Nie chcę w tym momencie wywołać kolejnej dyskusji o tym jak to kierowcy, "tirow" wykorzystuj± gabaryty prowadzonych pojazdów. To kwestie indywidualne ludzi, którzy równie przypadkowo podjęli się tego zawodu.
Prawd± jest jednak, iż niejednokrotnie zadania stawiane kierowcom w terminowo¶ci dostaw towaru przerastaj± realne możliwo¶ci.
To może nie dotyczy bezpo¶rednio poruszanego tematu aczkolwiek jest jego nieodzown± czę¶ci±. Dlaczego.
Wystarczy skupić się na jedynie dwóch kategoriach kierowców.
Jedna grupa to kierowcy wykorzystuj±cy pojazdy do wszelkich codziennych potrzeb życiowych. Ci, którzy ¶piesz± się do pracy, na zakupy, po dzieci do szkoły itd.
Druga wykonuj±cy zawód kierowcy.
Działanie obu grup na skutek braku koordynacji, szkoleń, wła¶ciwej edukacji prowadzi wył±cznie do konfliktu. A niejednokrotnie dramatu.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
old_rysiu napisał:
...
To kim ja w końcu jestem? Dziadkiem czy zdrowym człowiekiem?

....


Dinozaurem lol
- swoj± drog± ¶wietny tekst lol


wesoly Czyli pod ¶cisł± ochron±. No to może jaki¶ immunitet cy có¶??
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się z Najstarszym_Rysiem przejęli¶my staro¶ci± i że nam odbior± prawka, ze musieli¶my się wczoraj spotkać by to omówić. Jechałem umiarkowanie by nie prowokować utraty w/w prawka. Po dyskusji pod opiek± jednego z Adminów doszli¶my do przekonania, że jednak z różnych względów nie jest z nami aż tak Ľle. Dziadkami jeste¶my i owszem, ale administracyjnymi, ze względu na posiadane wnuki. lol
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zasobów komputera na marginesie tocz±cej się debaty, zamieszczę:

MODLITWA ¦w. Tomasza
Panie, Ty wiesz lepiej niż ja sam, że się starzeję, bo czas przemija i pewnego dnia będę niedołężny i stary. Zachowaj mnie od zgubnego przekonania, jakobym przy każdej okazji i na każdy temat musiał wygłosić swoje zdanie. Odbierz mi, Panie, przemożn± chęć prostowania każdemu z moich bliĽnich jego ¶cieżek i s±dów. Uczyń mnie człowiekiem poważnym, ale nie ponurym, spraw bym był czynny, ale innym się nie narzucał. Żal mi, o Panie, tego że nie zdołam spożytkować ogromnych zasobów m±dro¶ci, jak± mnie obdarzyłe¶, ale Ty przecież wiesz, że bardziej pragnę zachować do końca choć paru najbliższych przyjaciół.
Wyzwól mój umysł, o Panie, od niekończ±cego się brnięcia w nieistotne szczegóły i daj mi skrzydła bym w lot przechodził do sedna rzeczy, co w moim wieku już przystoi. Zamknij mi, Panie, usta w przedmiocie utyskiwań i narzekań w obliczu mych niedomagań i cierpień w miarę jak ich przybywa, a chęć ich opisywania i wyliczania staje się coraz bardziej nieprzeparta i słodsza. Nie proszę Cię jednak w zamian, Panie, o łaskę rozkoszowania się opowie¶ciami o troskach i cierpieniach moich znajomych i przyjaciół, chociaż daj mi przynajmniej cierpliwo¶ć, abym mógł ich czasami wysłuchać nie sprawiaj±c im dodatkowej przykro¶ci zbyt widocznym znudzeniem.
Nie ¶miem Cię prosić, Panie, o pamięć lepsz± od tej, która już była, ale przydaj mi, proszę, pokory i oddal ode mnie niezachwian± pewno¶ć, ilekroć moje wspomnienia wydadz± się niezgodne lub zgoła sprzeczne z cudzymi. Użycz mi, Panie, chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić i zachowaj mnie starcem miłym i niekłopotliwym dla innych ludzi, choć wiesz przecie, że z niektórymi z nich mnie samemu doprawdy trudno będzie wytrzymać.
¦więtym, o Panie, bynajmniej być nie pragnę, ale uchroń mnie chociaż tylko od starczej zgryĽliwo¶ci i zgorzknienia, które s± jednymi z największych triumfów szatana. Daj mi, Panie, zdolno¶ć poprzestawania na małem i cieszenia się każdym dniem, który jeszcze mija, daj łaskę dostrzegania dobrych rzeczy w miejscach nieoczekiwanych, a w ludziach zauważania choćby małych zalet, o których oni sami często nawet nie wiedz±. I pozwól, Panie, bym mógł im nadal o tym mówić.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech Waldemar Ty juz jak co¶ napiszesz. idea: to nic dodawać nie trzeba. wykrzyknik
_________________
Łowię i zjadam ......
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Ech Waldemar Ty juz jak co¶ napiszesz. idea: to nic dodawać nie trzeba. wykrzyknik


I psuje cał± zabawę lol lol lol lol
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 147