Czy wiesz, że...
Wi¶lany sandacz wymiar ochronny przekracza w 4-5 roku życia, a 70 cm przy masie ok.3,8 kg osi±ga po 8 latach.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 331
 Zalogowani 0
 Wszyscy 331

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18216) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18216) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18216) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18216) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18216) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18216) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18216) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18216) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Nożownicy - do Monka
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Nożownicy - do Monka
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 8:18 pm    Temat postu: Nożownicy - do Monka Odpowiedz z cytatem

Maciek swego czasu prowadzili¶my intensywn± dyskusję
klik
Dalej będziesz optował za odpowiedzialno¶ci± zbiorow±? Bo je¶li tak, to wszystkich mundurowych za dupę (co maj± dzieci) należy wzi±Ľć, tylko dla tego że dzieci maj± ;) ;) ;).
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmiech
Uważasz, że to, co miało miejsce od czasu naszej rozmowy daje powody do zmiany mojej opinii? Raczej mnie utwierdza w przekonaniu, że miałem rację.
To, że "komediant" policji ma co¶ za uszami ¶wiadczy jedynie o tym, że policja toleruje takie zachowania w swoich szeregach. Nie jest tajemnic± - szczególnie dla ludzi w mundurach, a nie przekonanych o swojej znajomo¶ci zagadnienia - że maj± swoj± komórkę, zajmuj±c± się nieprawidłowo¶ciami w swoich szeregach. I oni nie wiedzieli? Przedszkolak w to nie uwierzy. A je¶li miał co¶ na sumieniu - zdegradować do posterunkowego - emerytura idzie w niepamięć. Inni pomy¶l± zanim zgrzesz±.
Policja jest nieprzyzwoicie nieudolna, co znajduje swoje potwierdzenie w sprawie choćby Papały i dziewczyny z Sopotu, czy też Olewnika. Nie będę tutaj dumał, na ile nie było to dziełem przypadku. ;)
Jeszcze raz zaznaczę: nie muszę jako podatnik, widz±c na ulicy kawalera z maczet± zastanawiać się, czy jest on kolekcjonerem, czy też psycholem, który chce się popisać. Wolę go nie widzieć w ogóle. Niech sobie kolekcjonuje je¶li na to pozwala prawo, ale swój arsenał niech trzyma w domu. Sam wiesz, że nawet dowcip z użyciem kosy może spowodować niemił± sytuację, że o przetr±ceniu szczęki nie wspomnę.
Z odpowiedzialno¶ci± zbiorow± mógłby¶ mieć do czynienia, gdyby zamknięto Ciebie za gwałt, jako że masz narzędzie zbrodni na "podorędziu". ;) W tym przypadku natomiast wg mnie jest to zabezpieczenie zbiorowo¶ci przed oddziaływaniem jakiego¶ popaprańca, dla którego życie i zdrowie ludzkie nie jest warto¶ci±.
Więcej grzechów nie pamiętam i obym nie dał się wkręcić w dyskusję.
wesoly
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał
"obym nie dał się wkręcić w dyskusję. "
rzeczywi¶cie nie dałe¶ się lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol
Nie wypadało przemilczeć, skoro Sołtys wyci±gn±ł mnie do tablicy. ;)
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
usmiech
(...)
Więcej grzechów nie pamiętam i obym nie dał się wkręcić w dyskusję.
wesoly


usmiech nie ukrywam że celowo i z premedytacj± Monka wywołałem usmiech usmiech usmiech usmiech. Tak sobie dla "jaj", nie żeby zaraz wkręcać w dyskusję lol lol lol. Ale tak, żeby trend utrzymać dyskusyjny usmiech usmiech usmiech.

Co do nieudolno¶ci niebieskich to wystarczy prze¶ledzić sprawę iskier czyli suszarek i wystarczy. Wychodzi na to że wszystkie mandaty wystawione na podstawie pomiaru z iskry to do kosza, i nie dlatego że Ľle mierzy i fałszuje, bo mierzy w miarę uczciwie, tylko nigdy nie wiadomo co/kogo mierzy.

Swoj± drog± to ten Kraków faktycznie jaki¶ nożowniczo-przestępczy się zrobił, może by wprowadzić w Kraku jaki¶ stan wyj±tkowy czy co¶ podobnego, przepisy zdaje się pozwalaj± na taki zabieg i wtedy każdego z kozikiem większym niż norma za dupę, kwesti± dyskusyjn± jaka ma być ta norma. Ja jeszcze pamiętam "star±" ustawę gdzie limit był 15cm ostrza (co jest do¶ć nietypowem zapisem, bo 15cm ostrza, gdy jest mocno wygięte albo w łukach może mieć 10cm klinga).
Odzieln± kwesti± jest nieuchronno¶ć kary i jej ostro¶ć. Zdaje się już pisałem o tym, ale powtórzę, czytałem wywiad z zabójc± z żelaznej (ten co na bank napadł) i on powiedział, że gdyby była kara ¶mierci i wiedziałby że za to co zrobił to dostałby czapę, to najprawdopodobniej wtedy by nie zabił.

Dlatego też uważam, że w Polsce Kara ¦mierci powinna być. Bo jak narazie to prawo jest dla bandziorów a nie dla zwykłych obywateli.

Acha ja też generalnie, niezmiennie przy swoim stoję. Powinno się liczyć użycie i za to w łeb, a nie samo posiadanie bez względu na "rozmiar".
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brzyyyyydal! wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Brzyyyyydal! wink:


No wiesz tak publicznie mnie wydać lol lol
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artur napisał:

"bo mierzy w miarę uczciwie, "
tak zwłaszcza przyczepy stoj±ce na poboczu ,jad±ce z prędko¶ci± ...[/b]
bociek_krak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 03, 2005
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: kraków
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako że w Krakowie mieszkam, płacę podatki i takie tam dorzucę dwa grosze.
Należało by wzi±ć pod uwagę kilka aspektów.
Monitoring miejski- w Krk jest mało kamer w porównaniu do innych miast.
Mogę się mylić ale jest ich ok 70 szt. gdzie w innych miastach po ok. 300
I tutaj s± plany zwiększenia tej ilo¶ci ale non stop słuchać o braku budżetu na ten cel.
Służby mundurowe- temat rzeka. SM woli się nie mieszać, po prostu się boj±. Wzywaj± Policję która z większ± sił± nadci±gnie.
W Krakowie SM potrafi wlepiać mandaty za pierdoły a to z kolei ma podreperować kasę miasta. Parodia krótko mówi±c.
Studenci kontra miasto- zawsze były zadymy między tymi społeczno¶ciami.
Wiadomo nie od dzi¶ że studenci się lubi± bawić, nie zawsze jest to w granicach normy. Ludzie z miasta tylko czekaj± na okazję aby potrenować przez meczami Wisły czy Cracowi. WeĽcie pod uwagę że ostatnie ataki były z udziałem studentów.
Osobi¶cie też¶ jestem za kar± ¶mierci, może wtedy napastnik zastanowi się zanim użyje noża.
I wydaje mi się że s±dy, prokuratury to w PL jedna wielka porażka.
_________________

Żona i praca czas wędkowania skraca.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Artur napisał:

"bo mierzy w miarę uczciwie, "
tak zwłaszcza przyczepy stoj±ce na poboczu ,jad±ce z prędko¶ci± ...[/b]


Zenon radar nie mierzy przyczepy tylko co¶ co gdzie¶ daleko się porusza. Producent podaje że nawet z 1,5km potrafi złapać odbicie i podać wynik. Napisałem przecież że mierzy tylko nie wiadomo co.

Oddzieln± bajk± jest to że jak udowodniono, potrafi złapać odbicie od drgań pracuj±cej sprężarki klimatyzacji a całkowit± parodi± jest to że użytkownik, czyli niebiescy nie potrafi± prawidłowo się urz±dzeniem posługiwać, ba nawet nie ma opracowanej procedury pomiaru jak prawidłowo się posługiwać i dokonywać pomiarów.

Oczywi¶cie niebiescy wszystkiemu zaprzeczaj±, podobnie GUM.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Sob Wrz 28, 2013 10:59 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to tylko kwestia ilo¶ci kamer? Sorki - nie s±dzę.
S± miasta, w których jest ich zdecydowanie mniej i jako¶ to Kraków wiedzie prym w tej niechlubnej statystyce, bij±c z kretesem na głowę takie jedno miasto, "co to Scyzorykowem niegdy¶ było nazywane". ;) W Polsce nast±piło wymieszanie ludzi i trudno dzisiaj mówić o specyfice któregokolwiek. To było, minęło i już nie wróci. Ale wymaga to zdecydowania i konsekwencji w działaniu policji, prokuratury, jak również czego¶, co niegdy¶ nazywano "postaw± obywatelsk±". Nie mówię rzecz jasna o rzucaniu się klat± na buraka z kos±, ale powiadomienie policji o dostrzeżeniu dziwnego typa. Ale to obciach!
W Krakowie nie byłem ze 30 lat. Wiem, że wygl±da on dzisiaj zdecydowanie lepiej niż wówczas, ale jako¶ coraz mniej chce mi się odwiedzać tę kolebkę polsko¶ci, pomimo tego, że moje babki mnie ci±gn±. wink:
A policjantom wcale się nie dziwię, że tak interweniuj±. Niech najpierw szanowne państwo polskie uzna ich za swoich obrońców, a nie oprawców, którzy używaj±c przymusu w słusznej sprawie, latami pętaja się po s±dach udowadniaj±c, że nie s± wielbł±dami. Wliczenie w profesję ryzyka utraty życia i zdrowia to nie to samo co nękanie przez organy państwa, bo sprawca mógł mieć pomroczno¶ć jasn± i dlatego był agresywny, a policjant wiadomo - zły typ, łamignat z niezaspokojon± pasj± do agresji.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk przecież wiesz doskonale, ze wszędzie s± ludzie i taborety, w ¶ród gliniarzy sporo jest niestety czubków ,którzy pod osłon± majestatu prawa ,chętnie go nadużywaj± ,
Innym jest fakt iż nadrzędni, wyciskaj± z nich soczki ,stawiaj±c pod przymusem wykonania planu i ratowania kasy miasta czy gminy.
Gdy jednak czytam że polycja wyposażona jest w połowę nielegalnych albo mocno naci±ganych uż±dzeń pomiarowych ,to coć jestem człowiekiem niespotykanej spokojno¶ći , otwiera mi się scyzoryk w kieszeni.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Gdy jednak czytam że polycja wyposażona jest w połowę nielegalnych albo mocno naci±ganych uż±dzeń pomiarowych ,to coć jestem człowiekiem niespotykanej spokojno¶ći , otwiera mi się scyzoryk w kieszeni.


Wytłumaczenie tego wcale nie jest takie trudne. Nie wierzę, że od dzisiaj policja jest o¶wiecona, że kupiła sprzęt, niezgodny z obowi±zuj±cymi przepisami. Ale tutaj kłania się ustawa o zamówieniach publicznych. Na taki zakup należy przygotować specyfikację szczególnych warunków zamówienia. Jak zrobi to kowal, a nie profesjonalista - mamy to, co widać. Specjalnie nie wspominam o innych powodach ułomnej specyfikacji. ;) Podstawa zakupu - kryterium ceny.
Maj±c pustaw± sakiewkę spłodzono zamówienie, które gwarantuje dostawę pokaĽniej ilo¶ci sprzętu. Radocha wielka: "zaoszczędzono" na zakupie, można uszczę¶liwić wiele patroli drogówki. Może nawet jaka¶ nagroda wskoczy za racjonalne gospodarowanie okrojonymi ¶rodkami podatnika! Pełen sukces... Do czasu.
Okazuje się, że sprzęt jest niezgodny z przepisami. Nikt w policji się do tego nie przyzna, bo... kto¶ zbierze po narz±dach za NIEGOSPODARNO¦Ć, zwan± "strat± w mieniu". Tego się każdy boi, bo za takim zarzutem stoj± "bogate w konsekwencje paragrafy". A tego sprzętu jest multum!
Wniosek? Każdy normalny osobnik wie, że biednego nie stać na oszczędno¶ć w zakupach, bo wyda w sumie dwa razy /oby tylko/. Twórca ustawy o zamówieniach publicznych jest jednak nadczłowiekiem i takimi bzdurami nie zaprz±tał sobie głowy, szukaj±c oszczędno¶ci. Czy dzisiaj wiedz±, że jest to błędne rozumowanie? Każdy na to pluje, ale nie ma m±drego, który by ten zapis - promuj±cy w gruncie rzeczy miernotę i oszustów - zmienił. Oszczędzamy więc dalej, a producenci złomu zwanego warto¶ciowymi urz±dzeniami zacieraj± ręce.

Tak więc poczekamy, aż resurs radarków pozwoli na ich usunięcie ze służby. Przecież i tak nikt się nie odwoła od niewła¶ciwie nałożonego mandatu, bo kto trzyma takie papiery? A nawet je¶li, to przecież nie jest na kwicie napisane, jakim sprzętem dokonano pomiaru. Tak więc pilnujemy się od dzisiaj - nie drażnić więc kierowców tym typem radarów - już wiedz± niestety. ;)
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najciekawsze jest to że certyfikat typu dostał inny sprzęt a inny kupiono. Bo certyfikat dostała video iskra czyli suszara z pełnym oprzyż±dowaniem, a kupiono zwykł± iskrę argumentuj±c że producent chce za dużo zarobić.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego nie wiedziałem. Jak wobec tego do zakupu ma się specyfikacja warunków zamówienia? NIK do roboty! usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spraw± zajęła się prokuratura i zabrała się za GUM, bo to on badał co innego i to on wystawiał certyfikaty typu, przy okazji wydaj±c również na co innego. Bo badał Video Iskrę a wydał przy okazji na zwykł± Iskrę, dlatego niebiescy mogli j± kupić. Żeby było ciekawiej to paranoja trwa, ostatnio kupiono kolejn± partię iskier tych zwykłych. Inn± ciekawostk± jest to że niebiescy maj± znaczn± partię iskier bez polskiej homologacji, co ciekawiej już s± wyroki s±dów że s± one nielegalne, a niebiescy dalej id± w zaparte.

NIK zabrał się za fotoradary szczurów ¶mietnikowych. Za moment ma być opublikowany raport/wyniki kontroli gdzie punktuj± gminy, samorz±dy i służby im podległe.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ¶wietle polskiego prawa to nawet laserowe suszarki można zakwestionować. Paragraf mówi że suszarka ma identyfikować pojazd mierzony z zapisem obrazu, jak dobrze pamiętam. Laserówki owszem mierz± tego kogo wycelował Policjant, ale zdjęć nie robi ani nie zapisuje. Można podważyć na zasdzie że niech mi udowodni± że to ja, a nie tylko że Policjant tak twierdzi.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem wyżej dlaczego id±, i i¶ć będ±. usmiech
Szkoda w mieniu to największy straszak w budżetówce. usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 6:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Napisałem wyżej dlaczego id±, i i¶ć będ±. usmiech
Szkoda w mieniu to największy straszak w budżetówce. usmiech


To jest jaki¶ paradoks, żeby nie oskarżyli o szkodę w mieniu, jeszcze j± powiększać, kupuj±c kolejn± partię sprzętu, mimo że s±dy już wydały wyroki że ten sprzęt jest nielegalny.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie Rzeczpospolite z nadmiaru burdelu się sypały i na tę trzeci± też czas przyjdzie...
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klik
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
http://autokult.pl/2013/09/25/wyniki-pomiarow-radarem-iskra-1-to-kwestia-przypadku

Cosik mi się widzi ze będzie niezły dym z iskrami w roli głównej. :roll: :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario już jest dym, niebiescy i gum na razie udaj± głupa i bajki opowiadaj±, ale to tylko kwestia czasu jak z hukiem to runie.

Je¶li kto¶ jest na fejsie to Nielegalne radary do kosza. Na tej stronie s± wszystkie informacje, zarówno bież±ce jak i starsze, ł±cznie z pismami procesowymi lub linkami o nich oraz opisy spraw wygranych.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Wszystkie Rzeczpospolite z nadmiaru burdelu się sypały i na tę trzeci± też czas przyjdzie...


AMEN!!! wesoly
_________________
"Polsko¶ć, to nienormalno¶ć" - Donald Tusk, premier RP.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
artur napisał:
http://autokult.pl/2013/09/25/wyniki-pomiarow-radarem-iskra-1-to-kwestia-przypadku

Cosik mi się widzi ze będzie niezły dym z iskrami w roli głównej. :roll: :roll:

cosik mi się widzi że gówno będzie nie dym .
Niezawisły sad najwyższy , wyda niezawisły wyrok który będzie jak zwylke w takich przypadkach grzmiał;
iż instytucje dysponuj±ce dotychczas nielegalnym sprzętem maj± czas do końca 2035r aby dostosować ....
dotychczas wystawiane mandaty co prawda ....ale ze względu na niemożliwo¶ć weryfikacji oraz ... Najwyższy Niezawisły stoi na stanowisku że .wskutek olbrzymich kosztów jakie poniósł by budżet państwa ...
mandaty wystawione uważa się za nielegalnie nałożone,jednak z ww powodów nie widzi możliwo¶ci zwrotów.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
... Najwyższy Niezawisły......


Masz szczę¶cie, że zacz±łem to czytać dawno po obiedzie bo inaczej ochlapał bym monitor ze ¶miechu grub± warstw± zupy meksykańskiej ...
_________________
Łowię i zjadam ......
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Zenon napisał:
... Najwyższy Niezawisły......


Masz szczę¶cie, że zacz±łem to czytać dawno po obiedzie bo inaczej ochlapał bym monitor ze ¶miechu grub± warstw± zupy meksykańskiej ...

fakt tu jest bł±d
powinno być- najwyżej niezwisły :placz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Policja dalej upiera się, że iskry działaj± poprawnie"
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Monk napisał:
Napisałem wyżej dlaczego id±, i i¶ć będ±. usmiech
Szkoda w mieniu to największy straszak w budżetówce. usmiech


To jest jaki¶ paradoks, żeby nie oskarżyli o szkodę w mieniu, jeszcze j± powiększać, kupuj±c kolejn± partię sprzętu, mimo że s±dy już wydały wyroki że ten sprzęt jest nielegalny.


Żaden tam paradoks a zwykła ekonomia .... zapewne umowa na zakup tego badziewia jest tak skonstruowana, że mniejsza strata dla budżetu wzi±ć to niż płacić karę za zerwanie umowy ...

Paradoksem to jest to, że nie ma kasy na dobrze wyszkolon± policję za to jest kasa na straże gminne i miejskie, którym ustawa zezwala się na zabawę w policję ... debilizmu ci±g dalszy to nielegalne radary iskra za to ponad dwie¶cie legalnych ¶mietników dla straży wszelkiej ma¶ci .... paradoksem jest to, że strażnik wobec wykroczeń drogowych ma większe prawa niż policjant ... paradoksem jest to, że ten kraj jeszcze funkcjonuje ...


ps. Jest jeszcze na tym forum miejsce gdzie się rozmawia o wędkowaniu ?
_________________
Łowię i zjadam ......
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 01, 2013 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maszynka losuj±ca

robi się gor±co
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Paż 01, 2013 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat- "a policjanci użytkuj±cy Alfy maj± - co potwierdził rzecznik policji Marek Sokołowski - nakaz nieużywania nawiewu i klimatyzacji podczas pomiaru prędko¶ci!

Dobrze że chociaż mog± używać Alf inaczej musieliby biegać za innymi pojazdami, jeden z iskr± w dłoni a drugi z monitorkiem. lol lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 03, 2013 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Cytat- "a policjanci użytkuj±cy Alfy maj± - co potwierdził rzecznik policji Marek Sokołowski - nakaz nieużywania nawiewu i klimatyzacji podczas pomiaru prędko¶ci!

Dobrze że chociaż mog± używać Alf inaczej musieliby biegać za innymi pojazdami, jeden z iskr± w dłoni a drugi z monitorkiem. lol lol lol


Reportaż z 2011r


Kwiatki o instrukcji

Kult radaru doskonałego
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 7:30 pm    Temat postu: Re: Nożownicy - do Monka Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Maciek swego czasu prowadzili¶my intensywn± dyskusję
klik
Dalej będziesz optował za odpowiedzialno¶ci± zbiorow±? Bo je¶li tak, to wszystkich mundurowych za dupę (co maj± dzieci) należy wzi±Ľć, tylko dla tego że dzieci maj± ;) ;) ;).


Artykuł totalna bzdura nad bzdury. Ofiar ¶miertelnych w ci±gu roku jest może 1-2, a albo nie ma wogóle. Najczę¶ciej komu¶ dupsko zszyj± na SORze i tyle. Jak kto¶ się w to nie miesza to może chodzić spokojnie po ulicy po zmroku, a jak się komu¶ zachce bawić w wojownika "¦więtej Wojny" to się musi liczyć z tym że sam może zostać upolowany.

Ocenzurowano. jjjan

CRACOVIA!!!
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 10, 2013 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
usmiech
Jeszcze raz zaznaczę: nie muszę jako podatnik, widz±c na ulicy kawalera z maczet± zastanawiać się, czy jest on kolekcjonerem, czy też psycholem, który chce się popisać. Wolę go nie widzieć w ogóle. Niech sobie kolekcjonuje je¶li na to pozwala prawo, ale swój arsenał niech trzyma w domu.

Jak już tak mówisz to powiedz mi jakim prawem rolnikowi, pracownikowi le¶nemu i paru innym grupom zawodowym zabraniasz poruszania się z ich narzędziem pracy w miejscach publicznych.

Jako¶ nikt nie zauważył, że maczeta, siekiera i parę innych niebezpiecznych narzędzi to zwykłe narzędzia pracy wykorzystywane okazjonalnie do popełniania przestępstw. Czy po fali wbijania w oczy lub tętnice długopisów zakaże się ich noszenia przy sobie? A co ze szpikulcami do lodu - narzędziem zbrodni ulubionym przez reżyserów kryminałów? Wkrętaki, klucze "francuskie", młotki, łyżki do opon...
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 10, 2013 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
(...)Czy po fali wbijania w oczy lub tętnice długopisów zakaże się ich noszenia przy sobie? A co ze szpikulcami do lodu - narzędziem zbrodni ulubionym przez reżyserów kryminałów? Wkrętaki, klucze "francuskie", młotki, łyżki do opon...


To s± wła¶nie w tej chwili w WB główne narzędzia zbrodni, po tym jak zakazano noszenia jakichkolwiek noży.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Nie Lis 10, 2013 2:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
kot_bury napisał:
(...)Czy po fali wbijania w oczy lub tętnice długopisów zakaże się ich noszenia przy sobie? A co ze szpikulcami do lodu - narzędziem zbrodni ulubionym przez reżyserów kryminałów? Wkrętaki, klucze "francuskie", młotki, łyżki do opon...


To s± wła¶nie w tej chwili w WB główne narzędzia zbrodni, po tym jak zakazano noszenia jakichkolwiek noży.


Ostatnio młodego chłopaczka na Prokocimiu zabili wyrwan± belk± podtrzymuj±c± krzew przy drodze.... zakazać zieleni!
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 10, 2013 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:

Jak już tak mówisz to powiedz mi jakim prawem rolnikowi, pracownikowi le¶nemu i paru innym grupom zawodowym zabraniasz poruszania się z ich narzędziem pracy w miejscach publicznych.

Jako¶ nikt nie zauważył, że maczeta, siekiera i parę innych niebezpiecznych narzędzi to zwykłe narzędzia pracy wykorzystywane okazjonalnie do popełniania przestępstw. Czy po fali wbijania w oczy lub tętnice długopisów zakaże się ich noszenia przy sobie? A co ze szpikulcami do lodu - narzędziem zbrodni ulubionym przez reżyserów kryminałów? Wkrętaki, klucze "francuskie", młotki, łyżki do opon...

W pierwszej chwili my¶lałem, że piszesz to żartobliwie, ale szybko zmieniłem zdanie. Nie wyobrażam sobie, aby kat maszerował po ulicy z przeno¶n± gilotyn±, czołgista po mleko do porannej kawy jeĽdził czołgiem, zaparkowanym na noc pod domem, a saper paradował z kolekcj± min przeciwpiechotnych. To wydaje się oczywiste.
A kwestia posiadania innych narz±dzi niezbędnych do wykonywania zawodu jest uregulowana i nie ma problemu, o ile zachodzi potrzeba spaceru "drwala z kolekcj± siekier po stacji metra". ;)
Jako obywatela cieszy mnie, że jego widok z pewno¶ci± zainteresuje "kilku panów w coraz elegantszych uniformach". ;)

"Nowa Huta": jak widać, taki "krakowski folklor" jest dla Ciebie do przyjęcia. Twoja sprawa. Dla mnie jednak Kraków zawsze był kolebk± polsko¶ci i wolałbym, aby tak pozostało. A w ferworze uzdrawiania warto zakazać importu bananów, bo jedna pani wywinęła orła na skórce, któr± jaki¶ burak rzucił na dworcowe marmury. ;)
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 10, 2013 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

W pierwszej chwili my¶lałem, że piszesz to żartobliwie, ale szybko zmieniłem zdanie.

Akurat maczeta zawsze wi±zała mi się z pracami w lesie (obcinanie dolnych gałęzi i trzebież drobnych drzew i krzewów) oraz rolnictwem, gdzie maczet używano do odcinania czę¶ci zielonej buraka cukrowego a pewnie i do ręcznej wycinki kukurydzy. Nic nie poradzę, że tak jak sierp, czy młot, s± dla mnie narzędziami potrzebnymi do wykonania pewnych prac , tak samo jest nim maczeta.

Cytat:
Nie wyobrażam sobie, aby kat maszerował po ulicy z przeno¶n± gilotyn±, czołgista po mleko do porannej kawy jeĽdził czołgiem, zaparkowanym na noc pod domem, a saper paradował z kolekcj± min przeciwpiechotnych. To wydaje się oczywiste.

Gilotyna jest urz±dzeniem (maszyn±), czołg tak samo a mina też nie jest narzędziem wink:. Były jednak czasy kiedy chłopcy BWP-em zajeżdżali do GS-u po nasze "markowe" wina, które kalibrem ponoć pasowały jak ulał do lufy BWP-a.

Cytat:
A kwestia posiadania innych narz±dzi niezbędnych do wykonywania zawodu jest uregulowana i nie ma problemu, o ile zachodzi potrzeba spaceru "drwala z kolekcj± siekier po stacji metra". ;)

Akurat w komunikacji publicznej chyba nie wolno przewozić narzędzi niebezpiecznych a już na pewno bez odpowiedniego "pokrowca"

Cytat:
Jako obywatela cieszy mnie, że jego widok z pewno¶ci± zainteresuje "kilku panów w coraz elegantszych uniformach". ;)

I tu się z Tob± zgadzam, że chodzi o zainteresowanie i w uzasadnionym przypadku reakcję tych pięknie wystrojonych policmajstrów, a nie o bezwzględny zakaz. ¦rodowiskami patogennymi, jeżeli chodzi o zamiłowanie do używania w celach bandyckich kijów bejsbolowych, maczet, siekier itp. s± kibole, nie mylić z kibicami, i taksówkarze. Kiedy¶ jeszcze górnicy "pokojowo" manifestowali wywijaj±c trzonkami od kilofów.

Czy maj±c tyle tajnych służb, kupuj±c rocznie więcej nieoznakowanych pojazdów niż oznakowanych, tak trudno zrobić porz±dek z dwoma grupami społecznymi? Oczywi¶cie, że łatwiej zakazać czego¶ wszystkim niż wyłapać kilkadziesi±t tysięcy kiboli i taksiarzy ale płacimy podatki nie po to by nam wszystkiego zabraniano a po to by służby eliminowały dewiantów z przestrzeni publicznej. Doprowadzono do tego, że służby i s±dy s± zmuszane do konkretnych zachowań a priori, bez możliwo¶ci oceny sytuacji. Przy bezwzględnym zakazie działa to tak: obywatel z nożem + policjant = przestępstwo + wniosek do s±du = minimalne orzeczenie kary z KK bez możliwo¶ci ułaskawienia. A w praktyce pan Henio niósł 30cm nóż do krojenia wigilijnej szynki w celu naostrzenia. Był pan Henio z nożem? Ano był i przymus zgłoszenia przestępstwa jest. S±d by go uniewinnił ale KK mówi np. że minimum rok w zawiasach. S±d nie ma wyj¶cia i daje panu Heniowi rok w zawiasach za to, ze sam noża nie umie naostrzyć. Powiedzmy, że KK umożliwi s±dowi ułaskawienie pana Henia, ale nie pozwoli na puszczenie go wolno przez patrol policji, ci musz± to zgłosić. Koszty "sprawy pana Henia" będ± pewnie porównywalne ze zgarnieńciem kilkudziesięciu kiboli na ustawce.

Reasumuj±c to problem jest w bezradno¶ci służb, którym ustawodawca chce ułatwić sprawę my¶l±c i decyduj±c za funkcjonariuszy.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Akurat w komunikacji publicznej chyba nie wolno przewozić narzędzi niebezpiecznych a już na pewno bez odpowiedniego "pokrowca"

I tu się mylisz, ale mniejsza o to. Ważne, że potrafimy tak pięknie się różnić. usmiech
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
kot_bury napisał:
Akurat w komunikacji publicznej chyba nie wolno przewozić narzędzi niebezpiecznych a już na pewno bez odpowiedniego "pokrowca"

I tu się mylisz, ale mniejsza o to. Ważne, że potrafimy tak pięknie się różnić. usmiech


Nie mylę się jednak co do regulaminu ZTM Warszawa:
" § 17

Zabrania się przewożenia w pojazdach oraz wnoszenia lub wprowadzania na teren stacji metra:

1) przedmiotów, które mog± wyrz±dzić szkodę innym pasażerom przez zanieczyszczenie lub uszkodzenie ciała lub ich mienia, albo mog± uszkodzić lub zanieczy¶cić pojazd (np. ostre narzędzia, przedmioty o ostrych krawędziach, niezabezpieczone pojemniki ze smarami, farbami, chemikaliami itp.);
"

Ważne, że różnice w naszych pogl±dach s± platform± dyskusji i ukazuj± iż można się różnić i jednocze¶nie szanować, i przyjaĽnić wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to chodzi, o to chodzi. Uczyć się Młodzieży od starych pryków! ;)

Mówiłem o innych zapisach niż wspomniany. ;)
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby wszystkie dyskusje od lat wielu prowadzone były tym tonem i na takim poziomie… usmiech .
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... to by nas nuda zżarła! lol
Robu¶: mamuty się nie podpalaj±, bo by im mogły pykawki nie wytrzymać!
A służba zdrowia Ci u nas licha...lol
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie desperujcie ... obaj lol lol widzę, że muszę tu czę¶ciej zagl±dać zly:
_________________
Łowię i zjadam ......
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I już mamy zapowiedĽ klubu geriatrzyka na jesienne wieczory! ;)
"My¶my przyszło¶ci± Narodu, pier¶ nasza pełna jest sił..." ryknęło stadko weteranów. ;)
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
I już mamy zapowiedĽ klubu geriatrzyka na jesienne wieczory! ;)
"My¶my przyszło¶ci± Narodu, pier¶ nasza pełna jest sił..." ryknęło stadko weteranów. ;)


Nomen omen 11 Listopada wesoly
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie smutny tylko dlaczego wszystkiego najlepiej zakazać. Jak pisałem, zakazać noszenia "interesów" facetom, bo to przecież gwałciciele s± notoryczni.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Wy na prawdę my¶licie że zakazanie noszenia sprzętu co¶ zmieni? Jak taki jeden z drugim nie boi się nosić narkotyków przy sobie, często je sprzedawać, wbijać kosy w brzuch czy w plecy, nosić paralizatory, kra¶ć, robić wały bankowe na nielegalnych papierach, i 100 innych przestępstw to nagle zakaż± a on już tego czego¶ z domu nie weĽmie i nie pójdzie w miasto z tym w celu wiadomym?

Problem leży gdzie indziej...
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NowaHuta napisał:
Czy Wy na prawdę my¶licie że zakazanie noszenia sprzętu co¶ zmieni? Jak taki jeden z drugim nie boi się nosić narkotyków przy sobie, często je sprzedawać, wbijać kosy w brzuch czy w plecy, nosić paralizatory, kra¶ć, robić wały bankowe na nielegalnych papierach, i 100 innych przestępstw to nagle zakaż± a on już tego chu***wa z domu nie weĽmie i nie pójdzie w miasto z tym w celu wiadomym?

Problem leży gdzie indziej...


Widzisz NowaHuta, bo w Naszym kraju jest posrane. Zamiast łapać faktycznych bandziorów i ich karać, to łatwiej ze wszystkch zrobić bandziorów i karać maluczkich, bo krzywdy "stróżom prawa" nie zrobi±.

Już wspominałem. w 2012r napadów z "użyciem niebiezpiecznego narzędzia" czyli wszystkich możliwych narzędzi, w tym noży było co¶ około 290, gwałtów w 2012r było ponad 2000. Ale hałas, zakazać noży, noszenia i posiadania. To jest kuĽwa chore. Bo nieudacznicy polityczni próbuj± robić kapitał, na tym co im pasuje a media trochę pochałasowały fałszuj±c co się da.

Powtórzę. W Polsce w chwili obecnej brakuje Józia Wisarionowicza. On by zrobił porz±dek momentale z łżeelytami. Ja też, tylko użyłbym sznura, na kulę nie zasługuj±.

P.S. NowaHuta, Nowa huta to też nie s± aniołki, i u was pasowałoby CKM-y wyprowadzić na ulice żeby zrobić porz±dek.

P.P.S. W Polsce teraz panuje taka anarchia i bezprawie NA KAŻDYM STOPNIU że tylko bezwzględna kara ¶mierci jest chyba w stanie przywrócić porz±dek. Kara ¶mierci i całkowite konfiskaty maj±tków do 10-ego pokolenia, dotyczy zwłaszcza polytyków i powi±zanych z nimi urz±dników.

I wcale nie jest pewne, że zaprowadziły by te ¶rodki porz±dek ale złodzieii wszelkiej ma¶ci by przetrzebiło.


Podobnie w¶ród tzw; dzieciarni i młodzieży. W każdym mie¶cie pręgierz, każdy złapany małolat na złodziejce czy podobnym przestępstwie, publiczne baty na goł± skórę. i nie chodzi żeby zakatować, co toto to nie. Po prostu kilkana¶cie batów na goł± dupę, fizycznie krzywdy nie zrobi ale każdy inny aspekt w tym psychologiczny zwłaszcza jako wstyd, nie do przecenienia. I w dupie mam prawa człowieka, bo w obecnym rozumieniu to prawa ma bandzior, a nie ofiara. Czas najwyższy to zacz±ć zmieniać.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamki napisał:
Nie desperujcie ... obaj lol lol widzę, że muszę tu czę¶ciej zagl±dać zly:


Hi, hi jeszcze nie powstał Klub Geriatryka a już mamy "opozycję" wesoly . A i bym zapomniał o "młodzieżówce" o skłonno¶ciach bojówkarskich w osobie Artura zly:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 168