Czy wiesz, że...
O¶mioletni boleń mierzy ¶rednio 45 – 50 cm i waży do 2 kg. Do drugiego roku życia odżywia się planktonem, a następnie przechodzi na pokarm zwierzęcy.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 228
 Zalogowani 0
 Wszyscy 228

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(380621) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(380621) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(380621) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(380621) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59426) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(380621) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59426) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(380621) Apr 02, @ 17:57:24

jjjan: Wszystkim wszystkiego dobrego ...(165) Mar 30, @ 08:46:37

krzysztofCz: ¦więta już za pasem więc... Wszystkim życzę zdrowych, wesołych, R ...(165) Mar 29, @ 17:25:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2243
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2007
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2132
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2270
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2100
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2155
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2069
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2473
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2291
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - PaĽdziernik nad wod±, paĽdziernikowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
PaĽdziernik nad wod±, paĽdziernikowe wyniki
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 01, 2012 5:09 pm    Temat postu: PaĽdziernik nad wod±, paĽdziernikowe wyniki Odpowiedz z cytatem

Od kwietnia do końca wrze¶nia na moim ulubionym zalewie Hajka jest zakaz pływania na spalinie. Tak się jednak przyzwyczaiłem do niego, że elektryk mnie już nie kręci. Dzisiaj wypłyn±łem więc na szczypaczka, ale trafiłem okonia. Nie byłoby w tym nic ważnego, ale ten okoń to moja życiówka... 47cm/ 1,45kg lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Paż 01, 2012 7:26 pm    Temat postu: Re: PaĽdziernik nad wod±, paĽdziernikowe wyniki Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Nie byłoby w tym nic ważnego, ale ten okoń to moja życiówka... 47cm/ 1,45kg lol

8O 8O ... ale olbrzym, moje gratulacje. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 01, 2012 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie się dowiedziałem, że rekord to 50cm i co¶ tam koło 2,5kg... więc mój jaki¶ cienias przy tej długo¶ci lol
zebxxl
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 26, 2011
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlaskie / Hajnówka
PostWysłany: Pon Paż 01, 2012 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zechciej przyj±ć moje gratulacje z jednoczesnym powitaniem w gronie łowców Okoni 40+. wesoly
Jeste¶ lepszy odemnie o całe 3 (trzy) cm. 8O
Moja dotychczasowa tzw. "życiówka" to 44 cm i 1,20 kg. lol

krzysztofCz napisał:
Wła¶nie się dowiedziałem, że rekord to 50cm i co¶ tam koło 2,5kg... więc mój jaki¶ cienias przy tej długo¶ci lol

A ten, to podejrzewam, że mógł być przed warzeniem czym¶ sztucznie dokarmiony. wink:
_________________
Traktuj innych tak - jak by¶ sam chciał być traktowany.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 02, 2012 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zebxxl napisał:
krzysztofCz napisał:
Wła¶nie się dowiedziałem, że rekord to 50cm i co¶ tam koło 2,5kg... więc mój jaki¶ cienias przy tej długo¶ci lol

A ten, to podejrzewam, że mógł być przed warzeniem czym¶ sztucznie dokarmiony. wink:

Może miał ołowicę lol
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Paż 02, 2012 3:13 pm    Temat postu: Re: PaĽdziernik nad wod±, paĽdziernikowe wyniki Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj byłem w Serocku na ZZ. Ryby nie lubiły dzi¶ ani mnie, ani moich przynęt, omijaj±c je szerokim łukiem. smutny Za to na wodzie, to tu, to tam kto¶ podbierał lub walczył z ryb±. Z samego rana dwóch starszych panów tak zawzięcie walczyło ze szczupakiem, że podbieraj±cy wpadł do wody (¶rednia przyjemno¶ć - echo pokazywało 14 stopni). Za to holuj±cy nie odpu¶cił i "zmoczony" musiał czekać w wodzie, aż ryba znalazła się w podbieraku! Dopiero wtedy pomógł mu się wygramolić! wesoly
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Wto Paż 02, 2012 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatem prawdopodobnie panowie już ostatni raz się spotkali w takim składzie na rybkach lol Z drugiej strony niech się cieszy, że nie musiał wracać wpław zly:
_________________
Pozdrawiam Marcino
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Paż 03, 2012 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcino napisał:
Zatem prawdopodobnie panowie już ostatni raz się spotkali w takim składzie na rybkach lol Z drugiej strony niech się cieszy, że nie musiał wracać wpław zly:


Wła¶nie, że nie! Po południu widziałem ich, jak zgodnie rzucali w okolicach Jadwisina. usmiech
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Paż 03, 2012 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczorajsze nocne sumowanie na wi¶lanej przykosie niestety bez zauważalnego efektu :-)
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
trutta
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Sro Paż 03, 2012 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sobota i Niedziela nad Odr± kolo Lubi±ża. Kilka ładnych kleni, ale fetor jak oczyszczalni lecz zabawy co nie miara. Piękna rzeka, piękne widoki, piękne ryby. Dlaczego o to nie dbamy :oops:
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Sro Paż 03, 2012 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ 6 h pukania po dnie na Przeczycach,zero brań. smutny
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 04, 2012 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ znowu trolingowa dniówka w Serocku na ZZ. Rano mgła taka "choć oko wykol", jak to powiadał pan Zagłoba usmiech . I wła¶nie brania były tylko do momentu gdy mgła zaczęła rzedn±ć. Jak zwykle nic specjalnego: równo wymiarowy szczupak i dwa okonie 30,5 cm i 24 cm. Wszystkie ryby złowiłem głęboko na około 5-6 m. W zasadzie po godzinie 9 mogłem się zwin±ć i jechać do domu, bo równie dobrze można by pływać i łowić w studni...
Metal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Jul 10, 2003
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 04, 2012 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy ¶wit przywitał mnie nad Wisł±, na opasce powyżej Mostu Siekierkowskiego.Na 9cm rapalę orginal skusił się okonek niewiele większy od samej przynęty, na swoje szczę¶cie zapi±ł się tylko 1 grotem kotwicy.Zaskoczyła mnie obecno¶ć okoni±tka w miejscu o tak wartkim uci±gu.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Paż 04, 2012 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na rybach dzi¶ byłem! Niemal cały dzień! WOW!!! Chyba od maja, po raz pierwszy, we trzech (z Grubymzwierzem i Animalem), udało się nad wodę wyskoczyć.
Odra przywitali¶my ok 7:00, wędkowanie zakończyli¶my ok 17:00 - deszcz i wiatr nas pognały.
Łowisko: Odra
Metoda: spinning
Ryby: przyzwoite stadko szczupaków - każdy z nas kilka holi zaliczył. Kolosów nie było, największe pod 70 cm. Do tego stadko okonie, w tym Animalowy pasiak 36cm. Zabawa przednia. usmiech
Wyjazd jak najbardziej udany.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Czw Paż 04, 2012 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Na rybach dzi¶ byłem! Niemal cały dzień! WOW!!! Chyba od maja, po raz pierwszy, we trzech (z Grubymzwierzem i Animalem), udało się nad wodę wyskoczyć.
Odra przywitali¶my ok 7:00, wędkowanie zakończyli¶my ok 17:00 - deszcz i wiatr nas pognały.
Łowisko: Odra
Metoda: spinning
Ryby: przyzwoite stadko szczupaków - każdy z nas kilka holi zaliczył. Kolosów nie było, największe pod 70 cm. Do tego stadko okonie, w tym Animalowy pasiak 36cm. Zabawa przednia. usmiech
Wyjazd jak najbardziej udany.

gratki Panowie wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Czw Paż 04, 2012 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
marcino napisał:
Zatem prawdopodobnie panowie już ostatni raz się spotkali w takim składzie na rybkach lol Z drugiej strony niech się cieszy, że nie musiał wracać wpław zly:


Wła¶nie, że nie! Po południu widziałem ich, jak zgodnie rzucali w okolicach Jadwisina. usmiech


Czyli jednak poł±czyła ich pasja zly:

Wczoraj widziałem na wypłyceniu za filarem mostu ¦l±sko - D±browskiego (ten na trasie WZ wink: ) dwóch jegomo¶ci zasiadaj±cych się na nockę z gruntu, oczywi¶cie moj± uwagę przykuły dzwoneczki lol Niski poziom wody w Wi¶le daje co sprytniejszym całkiem niezłe pole manewru i dostęp do łowisk, o których niektórzy być może nie mieli nawet pojęcia usmiech
_________________
Pozdrawiam Marcino
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 07, 2012 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj sztorm na wodzie lol .... Mimo to jako¶ wyłuskałem szczupaczka 60 cm i 4 sandacze, którym brakowało 2-4 cm do wymiaru. Do tego jedna ryba spięta (wymiarek sandacz). Jeszcze z godzinę na wodzie i przydałby się aviomarin wesoly
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Paż 07, 2012 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Wczoraj sztorm na wodzie lol .... Mimo to jako¶ wyłuskałem szczupaczka 60 cm i 4 sandacze, którym brakowało 2-4 cm do wymiaru. Do tego jedna ryba spięta (wymiarek sandacz). Jeszcze z godzinę na wodzie i przydałby się aviomarin wesoly


Nie, aviomarin to tylko na takiej wodzie (rozległej) gdzie brzegu nie widać - np. na Bałtyku (podobno) lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Paż 07, 2012 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odwiedziłem Wisłę w Puławach, woda niska a bolenie na brzeg wychodz±. wesoly wesoly
65cm.





_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 07, 2012 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz... najpierw Zippo, teraz Ty mnie dołujesz... ale mimo wszystko gratki lol
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Pią Paż 12, 2012 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ byłem zmuszony popływać na Kozłowej Górze za zanderkiem,
miałem dwa brania,jedn± rybkę holowałem całe 5 sek. i spadła. smutny
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Paż 13, 2012 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wczoraj na ZZ. Rano przymrozek i mgła tak gęsta jak mleko. Mój przystaniowy mówi: "Ruszaj za sandaczem"! Ryszyłem, ale za okoniem i szczupakiem... Mimo tak "dobrej" pogody złowiłem tylko dwa okonie "patelniaki", trzy krótkie szczupki (ołówki). Miałem jedno dobre branie - szczupak 55-60 spada 2-3 m od łódki w jednym z ostatnich przelotów. Zniechęcony spływam z wody juz około 13.30... smutny
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Paż 13, 2012 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No stało się. Kiedy sadowiłem się wózku pu¶ciłem drzwi auta. Oczywi¶cie zamknęły się same i akurat mój super kijek przycięły. Bardziej to boli niż gdybym miał palec przytrza¶nięty drzwiami. Kij się nie złamał, ale jest popękany. Widać rysy i dotykiem wyczuwa się nierówno¶ci, czyli złamie się na pierwszej rybie. Może uda mi się założyć jak±¶ opaskę.
Tragedia! Nie lubię takiego łatanego sprzętu.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 14, 2012 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
No stało się. Kiedy sadowiłem się wózku pu¶ciłem drzwi auta. Oczywi¶cie zamknęły się same i akurat mój super kijek przycięły. Bardziej to boli niż gdybym miał palec przytrza¶nięty drzwiami. Kij się nie złamał, ale jest popękany. Widać rysy i dotykiem wyczuwa się nierówno¶ci, czyli złamie się na pierwszej rybie. Może uda mi się założyć jak±¶ opaskę.
Tragedia! Nie lubię takiego łatanego sprzętu.


Przykro mi ale nie rób sobie nadziei. Też próbowałem różnych ł±czeń, owijek itp. Niestety to już nigdy nie będzie działało tak jak dawniej.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Paż 14, 2012 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
samara napisał:
No stało się. Kiedy sadowiłem się wózku pu¶ciłem drzwi auta. Oczywi¶cie zamknęły się same i akurat mój super kijek przycięły. Bardziej to boli niż gdybym miał palec przytrza¶nięty drzwiami. Kij się nie złamał, ale jest popękany. Widać rysy i dotykiem wyczuwa się nierówno¶ci, czyli złamie się na pierwszej rybie. Może uda mi się założyć jak±¶ opaskę.
Tragedia! Nie lubię takiego łatanego sprzętu.


Przykro mi ale nie rób sobie nadziei. Też próbowałem różnych ł±czeń, owijek itp. Niestety to już nigdy nie będzie działało tak jak dawniej.

Wiem, że masz rację, ale zupełnie nie u¶miecha mi się kupowanie nowego kija. To okropna mordęga. Nawet jeżeli wiem o co mi chodzi to przy tej obfitej ofercie rynkowej na sam± my¶l o wybieraniu popadam w panikę. Może gdzie¶ jeszcze tyka mój stary połamany ale nowy fabrycznie model. To byłoby jakie¶ rozwi±zanie Trzeba mieć tylko fart którego niestety przez całe moje długie życie mi brakowało A ryby bior± cały czas, tylko już „nie dla mnie”, jak ¶piewał Michnikowski w Kabareciku starszych Panów. Jeżeli szybko nie znajdę rozwi±zania to przegapię najlepszy okres sezonu spinningowego. Uff czarne my¶li. Ale jak to nie być przes±dnym? Kij złamałem wczoraj, czyli trzynastego.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 14, 2012 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie piszesz czy to szczytówka, czy dolnik. Jeżeli szczytówka to można jeszcze jak±¶ dobrać, jeżeli dolnik to... co Ci będę gadał.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Nie Paż 14, 2012 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
No stało się. Kiedy sadowiłem się wózku pu¶ciłem drzwi auta. Oczywi¶cie zamknęły się same i akurat mój super kijek przycięły. Bardziej to boli niż gdybym miał palec przytrza¶nięty drzwiami. Kij się nie złamał, ale jest popękany. Widać rysy i dotykiem wyczuwa się nierówno¶ci, czyli złamie się na pierwszej rybie. Może uda mi się założyć jak±¶ opaskę.
Tragedia! Nie lubię takiego łatanego sprzętu.

Nie desperuj, podaj model kija i tak jak pisze Krzysztof gdzie uszkodzony, niezbadane s± szafy userów PW. Może co¶, gdzie¶, na dnie, na szafie :?: Kto wie :?: idea:
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Paż 14, 2012 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ od ¶witu do 13 na Turawie. Niestety tylko jedno branie.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 14, 2012 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Dzi¶ od ¶witu do 13 na Turawie. Niestety tylko jedno branie.

To znaczy z Skorupa żyje i ma się sucho. wesoly
skorupa
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 23, 2004
Posty: 364

Kraj: Polska
Miejscowość: Kłobuck
PostWysłany: Pon Paż 15, 2012 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłem suchy jak wiór niestety wesoly
_________________
Albo rybki, albo pipki- jak powiedział Hamlet
http://www.wedkarstwo.czest.pl
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 16, 2012 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
No stało się. Kiedy sadowiłem się wózku pu¶ciłem drzwi auta. Oczywi¶cie zamknęły się same i akurat mój super kijek przycięły.


Samara, może Cie to chociaż trochę pocieszy, ale ja swojego super kijka miałem tylko przez chwilę. Niedawno kupiłem sobie Millenium HD Power Jig, pierwsze wypłynięcie, nawlekam plecionkę w przelotki i szok - wklejka ma odprysk włókna na szczytowym elemencie. Kupuj±c ogl±dałem wszystko, ale przecież nie centymetr po centymetrze. Oddałem do sklepu bez próby. Po 2 tyg. mam go wreszcie i jest próba. Złowiłem okonia, a jakże - kijek pracuje jak malina. Napłynięcie sandaczowe, puknięcie w przynętę, cięcie i... bach! Wklejka złamana w tym samym miejscu. smutny
Kijek w remoncie, ale co ja mam o tym my¶leć?... :roll:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Paż 16, 2012 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
samara napisał:
No stało się. Kiedy sadowiłem się wózku pu¶ciłem drzwi auta. Oczywi¶cie zamknęły się same i akurat mój super kijek przycięły.


Samara, może Cie to chociaż trochę pocieszy, ale ja swojego super kijka miałem tylko przez chwilę. Niedawno kupiłem sobie Millenium HD Power Jig, pierwsze wypłynięcie, nawlekam plecionkę w przelotki i szok - wklejka ma odprysk włókna na szczytowym elemencie. Kupuj±c ogl±dałem wszystko, ale przecież nie centymetr po centymetrze. Oddałem do sklepu bez próby. Po 2 tyg. mam go wreszcie i jest próba. Złowiłem okonia, a jakże - kijek pracuje jak malina. Napłynięcie sandaczowe, puknięcie w przynętę, cięcie i... bach! Wklejka złamana w tym samym miejscu. smutny
Kijek w remoncie, ale co ja mam o tym my¶leć?... :roll:

Też tego używam, ale ostatnio bawię się paproszeniem. Wła¶ciwie to jest jedyny mój sposób spinningowania. Na wózku jeżdżę dosyć słabo, więc z brzegu obławiam bardzo małe fragmenty wody, dlatego musze to robić skutecznie. Nie mogę jak kiedy¶ wędrować kilometrami po chaszczach.
Kij który połamałem to Konger Mikros 215 ciężar rzutowy od 0,2 do 5g. Połowiłem nim dobrze na niejednych zawodach.
Niestety połamałem dolnik. Nie odzywałem się do¶ć długo bo szukam jakiego¶ rozwi±zania. Pojawiła się nadzieja, że uda mi się kupić w firmie (hurtownia Konger) nowy dolnik po rozs±dnej cenie. To jest chyba jedyna możliwo¶ć naprawy.
Przykro mi, że trafiłe¶ na wadliwy egzemplarz Millenium. Ja mam do¶ć delikatny -290 z ciężarem rzutowym 1-9 g. Działa dobrze ale chodzi tylko na troka do paproszenia jest zbyt toporny ( łowię skutecznie na paprochy nie cięższe niż 1g).
Mogę Ci jedynie życzyć żeby Twoje kłopoty z kijem skończyły się. A tak wła¶ciwie to powinni Ci wymienić szczytówkę na now± a nie jedynie nieudolnie ja podklejać.
:placz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Paż 18, 2012 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tu sobie gadu gadu o cieniĽnie panuj±cej w wodach PZW, a nasz Kolega - dawniej aktywny Pogawędkowicz - wytargał kilka dni temu w Serocku sandaczyka. Maluszek miał... 102 cm "wzrostu"! Brzydal jeden pochwalił się tym sukcesem gdzie indziej... Wstyyyd, choć gratuluję wyniku.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 18, 2012 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
My tu sobie gadu gadu o cieniĽnie panuj±cej w wodach PZW, a nasz Kolega - dawniej aktywny Pogawędkowicz - wytargał kilka dni temu w Serocku sandaczyka. Maluszek miał... 102 cm "wzrostu"! Brzydal jeden pochwalił się tym sukcesem gdzie indziej... Wstyyyd, choć gratuluję wyniku.


Jak to leciało o wio¶nie i jednej jaskółce? wesoly . Nie mniej jednak nawet ta jedna jaskółeczka jest miła dla dla oka i ducha po "ciężkiej zimie". Gratulacje dla łowcy.
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 18, 2012 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
My tu sobie gadu gadu o cieniĽnie panuj±cej w wodach PZW, a nasz Kolega - dawniej aktywny Pogawędkowicz - wytargał kilka dni temu w Serocku sandaczyka. Maluszek miał... 102 cm "wzrostu"! Brzydal jeden pochwalił się tym sukcesem gdzie indziej... Wstyyyd, choć gratuluję wyniku.



Tak zdjęcia tegoż sandacza s± dostępne po zalogowaniu się na Shrapie. Piecia pisze, że podobnych smoków tam jest więcej.
Zegrze to nie pustynia tylko rybki łowi się teraz w innych miejscach co zwykle. Na moich od lat bankówkach też okoni nie ma - a zawsze były. S± teraz w innych miejscach, ale na szczę¶cie udało mi się je namierzyć. St±d jak my¶lę, wynikaj± kiepskie wyniki u Lesitra ostatnio o czym pisze na forum. Zaczęły gryĽć sandacze i szczupaki. W sobotę z Pszemo będziemy pływać od 6.30 do 14-15 na ZZ. Potem 2-3 godzinki grzyby usmiech
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 18, 2012 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj trollingowa dniówka w Serocku. Pogoda piękna " złota polska jesień". Do godziny 9 - nic... Po ¶niadanku odwiedzam dołek, na którym nie byłem ze 2 lata. Pierwszy przelot i jest szczupak - 50 cm, póĽniej 5 krótkich (ale ołówki). OKoło 12 mam branie przy uj¶ciu Bugu - szczupak 53 cm. Koło pierwszej wchodzę na koryto Narwi, łowię trochę nietypowo - na doci±żone, małe kopytka. Brania s± co 15-20 minut. Łowię 5 okoni 28-23 cm i trzeciego wymiarowego szczupaka. Zadowolony i "wyłowiony" spływam do przystani. usmiech

Sandacza, o ktorym rozmawiacie widziałem na jerkbejcie. Ryba piękna, ale nikt nie przekona mnie, że jest ich tam "cały tłum". Na setki wędkarzy i tak ogromny zbiornik, który jest zlewni± trzech rzek - zawsze kto¶ co¶ złowi dużego. Trudno też wybić tak ogromn± wodę do "samego dna" - ot takie moje zdanie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Paż 18, 2012 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Dzisiaj trollingowa dniówka w Serocku. Pogoda piękna " złota polska jesień". Do godziny 9 - nic... Po ¶niadanku odwiedzam dołek, na którym nie byłem ze 2 lata. Pierwszy przelot i jest szczupak - 50 cm, póĽniej 5 krótkich (ale ołówki). OKoło 12 mam branie przy uj¶ciu Bugu - szczupak 53 cm. Koło pierwszej wchodzę na koryto Narwi, łowię trochę nietypowo - na doci±żone, małe kopytka. Brania s± co 15-20 minut. Łowię 5 okoni 28-23 cm i trzeciego wymiarowego szczupaka. Zadowolony i "wyłowiony" spływam do przystani. usmiech

Leszku dniówka Ci się udała wesoly gratuluję, ja niestety nadal walczę z angin± :placz ale kto wie może w sobotę popływam po Krzczeniu. :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Czw Paż 18, 2012 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Lesitr napisał:
Dzisiaj trollingowa dniówka w Serocku. Pogoda piękna " złota polska jesień". Do godziny 9 - nic... Po ¶niadanku odwiedzam dołek, na którym nie byłem ze 2 lata. Pierwszy przelot i jest szczupak - 50 cm, póĽniej 5 krótkich (ale ołówki). OKoło 12 mam branie przy uj¶ciu Bugu - szczupak 53 cm. Koło pierwszej wchodzę na koryto Narwi, łowię trochę nietypowo - na doci±żone, małe kopytka. Brania s± co 15-20 minut. Łowię 5 okoni 28-23 cm i trzeciego wymiarowego szczupaka. Zadowolony i "wyłowiony" spływam do przystani. usmiech

Leszku dniówka Ci się udała wesoly gratuluję, ja niestety nadal walczę z angin± :placz ale kto wie może w sobotę popływam po Krzczeniu. :roll:


Mariusz wracaj szybko do zdrowia bo zanderki zaczynaj± gryĽć. wesoly
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Paż 18, 2012 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pepek napisał:

Mariusz wracaj szybko do zdrowia bo zanderki zaczynaj± gryĽć. wesoly

No to Ci dobrze, u mnie jeszcze mocno ¶pi± :roll: codziennie mam ¶wieże wiadomo¶ci. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Paż 19, 2012 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Lesitr napisał:
Dzisiaj trollingowa dniówka w Serocku. Pogoda piękna " złota polska jesień". Do godziny 9 - nic... Po ¶niadanku odwiedzam dołek, na którym nie byłem ze 2 lata. Pierwszy przelot i jest szczupak - 50 cm, póĽniej 5 krótkich (ale ołówki). OKoło 12 mam branie przy uj¶ciu Bugu - szczupak 53 cm. Koło pierwszej wchodzę na koryto Narwi, łowię trochę nietypowo - na doci±żone, małe kopytka. Brania s± co 15-20 minut. Łowię 5 okoni 28-23 cm i trzeciego wymiarowego szczupaka. Zadowolony i "wyłowiony" spływam do przystani. usmiech

Leszku dniówka Ci się udała wesoly gratuluję, ja niestety nadal walczę z angin± :placz ale kto wie może w sobotę popływam po Krzczeniu. :roll:


Dziękuję Mariusz i życzę jak najszybszego wykurowania się - sandacze czekaj±! usmiech
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Paż 19, 2012 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jeden szczupak 60 cm, dwa boleniki, sandaczyk i okoniki (drobnica bez wymiaru), trzy spaprane brania sandacza i obcinka pieknego szczupaka :? . Można powiedzieć, że tak sobie. Coraz większa przewaga bran szczupaka nad sandaczem - zima idzie smutny
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
kamase
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Sep 04, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Paż 19, 2012 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sobota 6/10 Łowisko WARTA przed zb. Jeziorsko:
3x szczupak po 35 cm
1x sandacz 33 cm
1x okoń 28 cm
parę jazikow pod 25 cm plus leszczyki pod ten wymiar.
Mam zamiar udac się w te okolice w ten weekend. może co¶ uda się większego złapać...
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Paż 19, 2012 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dwa dni szukałem takich okoni jak w pierwszym po¶cie. I nic ani okonia, ani szczupaka... ani nawet barrakudy. lol
Wczoraj była "morska" pogoda i mogłem wypłyn±ć przy brzegu za ososiem i też lipa.
Jutro ma być spokojnie więc może mi się w końcu uda wypłyn±ć dalej za dorszem.
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Pią Paż 19, 2012 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ 7 h. stukałem po dnie Przeczyckiego zbiornika,zero brań.
Znowu pozasypiały łobuzy albo leż± na plaży,taka fajna pogoda. wink: wesoly
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Paż 19, 2012 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybieram się juro.Napisz gdzie pływałe¶. Będę się starał omijać ;)
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Sob Paż 20, 2012 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Ja wybieram się juro.Napisz gdzie pływałe¶. Będę się starał omijać ;)


He,he i tak odwiedziłem te miejsca co dobrze znasz,ja wybieram się z koleg± w niedzielę. usmiech
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Paż 20, 2012 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pięć godzin na zbiorniku Krzczeń, niestety ten wyjazd to kompletna klapa, zero kontaktu z ryb±. :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2545

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Paż 20, 2012 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w końcu miałem czas i pogodę wymarzon± na dorsza. W stosunkowo krótkim czasie miałem komplecik 7szt. Wracaj±c trollowałem za łososiem ale zawiesiła mi się tylko belona, która i tak uciekła przy burcie. Było dzisiaj sporo łódek i każdy sobie połapał. Na jutro też prognozy s± O.K. więc z rana na morze lol
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Nie Paż 21, 2012 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ 6 h na Przeczycach i jedne branko,sandacz około 20 cm.
Fotki nie wklejam z wiadomych przyczyn. 8)
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Paż 22, 2012 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten sezon wędkarski już chyba się dla mnie skończył smutny. Dwa tygodnie temu uległem wypadkowi w pracy :placz ... Teraz zostaje mi ¶ledzenie waszych poczynań :P. Koledzy dodawajcie więcej zdjęć i skrobać jakie¶ artykuły.
Teraz mam tylko nadzieję, że szybko wrócę do zdrowia i po następnym zabiegu będę mógł się spokojnie rehabilitować.
Pozdrawiam wykrzyknik
_________________
Bercik
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 168