Czy wiesz, że...
Rosówka należy do reprezentowanej w naszym kraju, przez około 30 gatunków, rodziny dżdżownic i w dodatku jest ze wszystkich największa.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 313
 Zalogowani 0
 Wszyscy 313

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18237) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18237) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18237) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18237) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18237) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18237) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18237) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18237) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2224
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wisła sprzedana !!!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Wisła sprzedana !!!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Nie Lis 14, 2004 10:21 pm    Temat postu: Wisła sprzedana !!! Odpowiedz z cytatem

Mam potwierdzone wiadomo¶ci, że od pocz±tku roku 2005 Wisła na odcinku od Ľródeł do mostu drogowego w Strumieniu nie będzie należała do PZW. Przetarg wygrała osoba prywatna. Na razie nie wiem nic więcej o dostępno¶ci tego akwenu dla wędkarzy od przyszłęgo roku.
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 14, 2004 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie będę trzymał już tego dłużej w tajemnicy... Kupuję Nil! Wkrótce zaproszę was na połów krokodyli! lol
Thunder
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 29, 2004
Posty: 483

Kraj: Polska
Miejscowość: nysa
PostWysłany: Nie Lis 14, 2004 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak tak dalej pójdzie i wszystko kto¶ kupi, to z nami będzie krucho smutny
_________________
Pozdrawiam
thunder
Sig
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 179

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 14, 2004 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazanku to jeszcze bardzo proszę artykuł o sposobach polowania na krokodyle...jaki sprzęt, jakie przynęty, itp. wesoly
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 14, 2004 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ada¶! Czy mam rozumieć, że nie odpowiada Ci być w roli przynęty? :P
Sig
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 179

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 14, 2004 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sazan napisał:
Ada¶! Czy mam rozumieć, że nie odpowiada Ci być w roli przynęty? :P

Ech...czego się nie robi dla dobrej zabawy wesoly Tylko pamiętaj, żę przynętę na krokodyle zawsze najpierw trzeba dobrze nas±czyć wysokoprocentowym alkoholem. ;)
kex
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Oct 19, 2002
Posty: 39

Kraj: Szkocja
Miejscowość: Glasgow
PostWysłany: Nie Lis 14, 2004 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thunder - je¶li choć czę¶ć wód PZW byłaby dzierżawiona przez osoby prywatne i to takie osoby, które roztropnie gospodarowałyby danym akwenem, to ja jestem jak najbardziej za. Może za parę lat zmieni się mentalno¶ć tych, którzy wykupuj± wodę jedynie po to by targać rybę sieci±. I zamiast "czyszczenia" zbiorników z ryb zaczn± w te zbiorniki inwestować. Je¶li wędkarz jest zadowolony z łowiska, to poleci dany akwen swoim znajomym. Wędkarze, poza tym, że sobie połowi±, zostawi± na pewno trochę grosza u wła¶ciela wody : opłaty za wejscie, za zabrane ryby, jakie¶ drobne zakupy w sklepiku - interes się kręci. Ponadto jeden zbiornik łatwiej jest kontrolować i chronić przed intruzami.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, że wła¶ciciel ( dzierżawca ) chc±c robić interesy z wędkarzami, musi zadbać o wodę. Wisła do mostu w Skoczowie - to kawał rzeki. Po drodze wpada Brynica - bardzo ciekawa rzeka pod względem ryb ( czytaj pstragi potokowe ). Sam odcinek rzeki Wisły - to parena¶cie ( może i dziesi±t ) kilometrów. Bior±c pod uwagę mentalno¶ć mieszkańców i nagminne kłusownictwo - będzie ciężko wodę upilnować. Komu zatem tak zależało na dzierżawie tego odcinka ( uwaga odcinek wody górskiej - (kiedy¶ tak było, nie wiem jak dzisiaj) - tylko sztuczna muszka )? Z do¶wiadczenia jednak wiem, że dzierżawione wody nigdy nie były dobrym miejscem dla wędkarzy. Porównuję je z wodami prywatnymi i państwowymi. Możliwe jest, że dzierżawa rzek, jest wybiegiem przeciwko PZW. Nasze rzeki utrzymuj± ten chory zwi±zek. Ludzie wykupuj± składki roczne na rzecz PZW tylko dlatego, że pod nosem płynie rzeka należ±ca do tego zwi±zku. My¶lę, że dzierżawa takiego dużego odcinka jest możliwe przez jakie¶ stowarzyszenie, klub itp.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odcinek Wisly od ujscia Wieprza do ujscia Pilicy-spolka rybacko-wedkarska z siedziba w Magnuszewie :? (na 95%)co z tego bedzie,
nie wiem nikt.Tyle ze troche w gore rzeki od ujscia Pilicy wody w rzece
"tyle co kot naplakal" i cale lachy piasku.
Kuba
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 23, 2002
Posty: 984


PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie nie da sie pogodzic odlowów sieciowych z turystyka wedkarska. albo jedno, albo drugie.
interesuje mnie, czy o przetargu decyduje tylko cena, czy równiez plan gospodarowania oraz czy sa czytelne kryteria wywiazywania sie z zobowiazan w planie, a co za tym idzie - warunki odstapienia od umowy.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odłowy sieciowe s± potrzebne choćby po to aby wiedzieć co w wodzie pływa. Niestety je¶li jest to główny cel zarobkowy to po dwóch latach woda jest pusta. Znane s± w kraju zakłady rybackie, które gospodaruj±c na wodach maj± dochody i mog± ze spokojem zaprosić wędkarzy. S± to jednak nie zwykli dzierżawcy, którzy będ± obejmować wody od przyszłego roku, lecz wielkie zakłady rybacko-hodowlane, które swój główny zysk opieraj± na stworzonych łowiskach specjalnych i hodowlach.

Cała dzierżawa i gospodarka na wodzie opiera się na operacie rybackim, który nie jest ani tani ani łatwy do wypełnienia. Niestety gdy poczyta się kto jest odpowiedzialny za kontrolę wykonywania zapisów operatu to z góry wiadomo, że takiej kontroli nie będzie. Aż dziwne, że żaden miesięcznik wędkarski nie podj±ł tego ciekawego tematu, ale przecież łatwiej narzekać ogólnie niż zrobić cokolwiek szczegółowo. Sama dzierżawa wody jest naprawdę tania i w przetargach na pewno brane s± pod uwagę plany zagospodarowania nie tylko wody ale i bezpo¶redniego s±siedztwa.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:

interesuje mnie, czy o przetargu decyduje tylko cena, czy równiez plan gospodarowania oraz czy sa czytelne kryteria wywiazywania sie z zobowiazan w planie, a co za tym idzie - warunki odstapienia od umowy.

Kuba,jest jeszcze trzecia mozliwosc :? rownie popularna o ile nie najbardziej :roll:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Docio"] . Znane s± w kraju zakłady rybackie, które gospodaruj±c na wodach maj± dochody i mog± ze spokojem zaprosić wędkarzy.
Docio wykrzyknik Natychmiast podaj adresy wykrzyknik
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha, ja już spakowany jestem. Daj sygnał i połowimy usmiech.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="sacha"]
Docio napisał:
. Znane s± w kraju zakłady rybackie, które gospodaruj±c na wodach maj± dochody i mog± ze spokojem zaprosić wędkarzy.
Docio wykrzyknik Natychmiast podaj adresy wykrzyknik


Sacha, adresy w dobie internetu :-) A na poważnie to chodzi mi o wszelkie zakłady rybackie, które maj± wody, a o których w ogóle nie słychać. Wędkarze jad±, płac± parę groszy, łowi± i...nikomu się nie chwal± aby bydło nie nadci±gnęło. Nie będę tu niczego udowadniał ale podam Ci przykład Zakład Rybacki Ostróda. Zakład istnieje co najmniej od lat 60-tych, na wodach należ±cych do niego złowiłem wiele ze swoich najpiękniejszych ryb, zakład funkcjonuje do dzi¶ i ma się dobrze, ma łowiska specjalne ale i ma wody całkowicie wył±czone z łowienia.

To nie jedyna taka firma, jest ich więcej a wszystko zależy od dostępno¶ci jezior z brzegów i ilo¶ci o¶rodków wypoczynkowych. Nadal będę twierdził, że można w tym kraju połowić ryb i to wcale nie na tajnych miejscówkach.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki długi jest odcinek tej wisły? Jedej rzeczy nie rozumiem. Jak jaki¶ człowiek może sobie kupić Wisłę. Jak tak dalej będzie to ja jutro kupię sobie tatry. Poprostu dla mnie jest to nie wyobrażalne, żeby kto¶ sobie jak±¶ rzekę kupił.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Kuba
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 23, 2002
Posty: 984


PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
Jak jaki¶ człowiek może sobie kupić Wisłę.

To zupelnie tak, jak pytanie do radia Erewan. Odpowiedz byla - moze, ale po co - pole sobie zaleje lol
Nie kupi, tylko wydzierzawi na czas jakis.
A ja znam wody prywatne, gdzie mozna polowic....
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
Jaki długi jest odcinek tej wisły? Jedej rzeczy nie rozumiem. Jak jaki¶ człowiek może sobie kupić Wisłę. Jak tak dalej będzie to ja jutro kupię sobie tatry. Poprostu dla mnie jest to nie wyobrażalne, żeby kto¶ sobie jak±¶ rzekę kupił.


Czesiu u nas na szczę¶cie jeszcze nie można kupić rzek :-) Można natomiast wydzierżawić, czyli wynaj±ć za opłat±.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że wydzierżawi. Przez okres jednego czy 2 lata, będzie on pełnoprawnym wła¶cicielem tej rzeki i będzie mógł robić co chce. Czyli np. odławiać ryby sieci± i wprowadzać opłaty? Czy może się mylę?
Niby co on zrobi z t± rzek±? Dobrze, że nie mieszkam w tamtym rejonie.

Dla mnie jest to troszkę nie pojęte, ponieważ dla mnie pojęcie dzierżawy ograniczało się do jakiego¶ małego obszaru, np. Pola 10 ha. Ale nie odcinka rzeki o tak dużej powierzchni.

Ile taka przyjemno¶ci dzierżawy mogłaby kosztować?
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
miros
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Nov 02, 2004
Posty: 22

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeszcze
PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam ten odcinek Wisły i kilkadziesi±t kilometrów w dół żadna rewelacja.A co do waszych obaw to trochę spróbuje was troche uspokoić.Mój dziadek przed wojn± dzierżawił 7km odcinek wisły,do jego obowi±zków należały odczyty wodowskazów utrzymanie lini brzegowej itp.w zamian mógł odłowić okre¶lon± ilo¶ć ryb.Znam to tylko z opowie¶ci starszyzny rodzinnej.Obecnie ten odcinek jest wędkarsko niedostępny powód to 2m chaszcze broni±ce dostępu do wody.Ryby praktycznie brak,powody to totalne kłusownictwo łowi się wszystkim tj podrywki,sieci,ładunki wybuchowe nad wod± panuje totalna anarchia.Do tego jako¶ć wody pożal się boże.Więc może dzierżawcy co¶ zmienia na lepsze. ________________________ Wszystko inne jest zawsze lepsze wesoly
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odcinek Wisły, o którym mowa ma niecałe 60 km. Wydzierżawił go wła¶ciciel największego w okolicy salonu wędkarskiego (a wła¶ciwie z tego co wiem ich sieci w całej Polsce). Co z takimi dopływami jak Brennica, Bładnica, Knajka itp. nie wiem pod kogo będ± należeć. Chciałbym tylko znać warunki na jakich będzie mozna wedkowac i jestem za. Jestem za nie z powodu większych zarybień, tylko z powodu lepszej ochrony wody przed kłusownikami (oby to nie były tylko czcze przechwałki). Uwielbiam te 2m chaszcze i żałuję, że nie maja 3m. Ten odcinek to rewelacja w każdym centymetrze wody. Nie znam łowiska gdzie z jednego miejsca o tej samej porze roku mozna wyj±ć pstr±ga, suma, sandacza i szczupaka. Dla mnie to jest najlepsze łowisko na ¶wiecie i żadna Szwecja czy Alaska nie może w najmniejszym stopniu konkurować z t± jakże przekłusowana wod±. Po prostu j± kocham.
miros
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Nov 02, 2004
Posty: 22

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeszcze
PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mostu w Strumieniu jest ok.Miałem na my¶li odcinek od Czechowic-Dziedzic do Harmęż. Jako¶ć wody jest parokrotnie gorsza i wszystko odłowione przez kłusowników, aż serce pęka.
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widze tego kolorowo. w Opatowcu gdzie wpada Dunajec do Wisly gosc tez juz wydzierżawił kawałek Wisły . Jak narazie to wbil drewniane bale , ogrodzil drutem kolczastym i doj¶cie do rzeki żadne. Prawdopodobnie bedzie tam stawiał bar(jest to przy trasie Kraków-Sandomierz)Tylko co będzie przy dużej powodzi(1997r.) usmiech . Szkoda, bo bardzo warto¶ciowy odcinek Wisły(sandacze, sumy, lescze). Tertaz goni każdego wedkarza który się tam pojawi.Jego kolega wzi±ł z niego przyklad i powyżej w odległo¶ci 2 km zrobił to samo. Nie wiem dokladnie na jakich zasadach i jakim prawem to zrobili, ale tak jak napisałem nie widze tego kolorowo.
Oby wszyscy Ci dzierżawcy byli sumienni i kochali wedkowanie..ech
A z drugiej strony, czy jak deklaruj± tacy dzierzawcy, kilkanascie razy wyzsze zarybianie niz PZW, czy oplaty tez będa kilkanascie razy wyższe??
sam nie wiem co o tym my¶leć. Ja mam tylko tak± nadzieje,że bedzie sie to wszystko toczylo bardzo powoli..
pozdr..ginel
_________________
Ginel
Ruki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 04, 2002
Posty: 1045

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile z tego co na ff była mowa, pan Maciej Wilk, wła¶ciciel sieci Taimen miał wydzierżawić który¶ z obwodów rybackich Wisły(niestety nie pamiętam który-proponuje poszukać na flyfishing). Ma zamiar zrobic licencjonowane łowisko muchowe, nie wiem jak ze spinningiem. Podobne zamiary ma/miał jaki¶ klub wędkarski z nad dunajca, ale nie wiem czy wystartował do przetargu. Widać, że niektórym jeszcze zależy na naszych rzekach.
P.S.
Ja narazie trzymam kciuki za łowisko pana Józefa Jeleńskiego na Rabie wesoly
_________________
Bykom Stop!
Złów i wypu¶ć
pozdrawiam Ruki
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaniast martwić się i mieć złe przeczucia mam podpowiedĽ dla tych co chc± się naprawdę czego¶ dowiedzieć.

Każda dzierżawa wody od 2003 roku oparta jest na operacie rybackim. Nadzór nad dzierżawc± ma wojewoda i do niego trzeba przesłać zapytanie o zapis §4 ust 10 i §5 operatu rybackiego. Informacja będzie udzielona na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej, która jest płatna. Trudno mi okre¶lić cenę tej informacji ale powinna się zamkn±ć pomiędzy 30 a 50 złotych.

Wspomniane paragrafy dotycz± sposobu połowu raków i ryb oraz maksymalnej ilo¶ci wędkarzy na dzierżawionym odcinku. Je¶li będzie taki zapis to nie może zabronić łowić wędkarzom. Wnioskiem dalej id±cym z tego zapisu jest koniecznoi¶ć posiadania regulaminu łowiska oraz wyszczególnionych w nim opłat. Opłatę za łowienie wypisuje się nie na kartce lecz na indeksowanym paragonie.

To tyle w tej sprawie jak i uczciwo¶ci innych dzierżawców wydaj±cych wędkarzom płatne zezwolenia.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Czw Lis 18, 2004 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
Odcinek Wisły, o którym mowa ma niecałe 60 km. Wydzierżawił go wła¶ciciel największego w okolicy salonu wędkarskiego (a wła¶ciwie z tego co wiem ich sieci w całej Polsce). Co z takimi dopływami jak Brennica, Bładnica, Knajka itp. nie wiem pod kogo będ± należeć. Chciałbym tylko znać warunki na jakich będzie mozna wedkowac i jestem za. Jestem za nie z powodu większych zarybień, tylko z powodu lepszej ochrony wody przed kłusownikami (oby to nie były tylko czcze przechwałki). Uwielbiam te 2m chaszcze i żałuję, że nie maja 3m. Ten odcinek to rewelacja w każdym centymetrze wody. Nie znam łowiska gdzie z jednego miejsca o tej samej porze roku mozna wyj±ć pstr±ga, suma, sandacza i szczupaka. Dla mnie to jest najlepsze łowisko na ¶wiecie i żadna Szwecja czy Alaska nie może w najmniejszym stopniu konkurować z t± jakże przekłusowana wod±. Po prostu j± kocham.

Sandalisto zgadzam się z Tob± w zupełno¶ci tym bardziej że ... miło¶c bywa ¶lepa wesoly
Swoj± drog± ciekaw jestem jak z tego ambarasu wybrnie bielskie PZW , czy będzie to pocz±tek końca czy może taki zimny prysznic podziała ożywczo :P my w każdym razie za kilka latek może wcze¶niej będziemy mieli skalę porównawcz± na pewne tematy .
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Lis 22, 2004 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co sie oburzać. Wreszcie może będzie normalniej. Niestety panowie trzeba bedzie się nauczyć płacić za wedkowanie. Poczytajcie sobie jak jest w ¶wiecie gdzie wędkarstwo to biznes. Nie obrazaj±c nikogo niestety wiekszo¶c przyzwyczaiła się do prawie darmowego dostepu do wody i poławiania ryb. Poszukajcie w necie ile kosztuja dzikie ryby i ich poławianie na wedkę. Co do Wisły to jest to górny odcinek i ma być zachowany jako odcinek muchowy. Ma byc prowadzona gospodarka rybna z zadeklarowanymi zarybieniami plus poza pul± teczaki jako ryba komercyjna. Wierzcie mi że tu ledwo ledwo wychodzi sie na zero. Jeszcze nie ma w Polsce odpowiedniej klienteli wedkarskiej która chce i wie ze trzeba płacić. Dla ciekawostki to po wyliczeniach aby sie naprawde cokolwiek opłacało to dzienna licencja musiała by kosztować 50-70zł.
WŁW
gumofilc
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2002
Posty: 995

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"...ma łowiska specjalne ale i ma wody całkowicie wył±czone z łowienia".

Dociu ale...to jeszcze nie 1 kwietnia zeby tak strasznie zartowac sobie z nas.Osobiscie bylem z 10 dni na lowisku specjalnym PZW na J.Goldopiwo. Owszem bylo specjalne-wykonywano tam dziennie 7-8 zaciagow kilkusetmetrowym niewodem 6 dni w tygodniu. I tak jest na 99% wszystkich wod dzierzawionych.
Dziwie sie tylko w jaki sposob udaje sie przetrwac takim dzierzawcom.....prawdopodobnie korzystaja one z systemu tzw. trojpolowki czyli gospodarstwo ma kilka(nascie) jezior i jedne eksploatuje do zaniku ryb, inne zarybia i nie pozwala lowic frajerom(wedkarzom,turystom i innej sfoloczy)-stad zapewne te jeziora o ktorych slyszales ze sa wylaczone..usmiech
,trzeci typ to jeziora bedace w fazie przejsciowej.
Pare slow gorzkiej prawdy napisal Lecek, w kraju z nasza mentalnoscia ryby bedzie mozna lowic tylko na lowiskach specjalnych, gdzie wlasciciel bedzie czerpal dochod z wedkarzy-turystow a nie prowadzil dewastacyjne odlowy.
To niestety bedzie oznaczalo, ze bedzie trzeba slono zaplacic. Tylko tak sie zastanawiam....teraz mam czas na powazne lowienie(dluzej niz 1 dzien) dosc rzadko a i wynik takiego lowienia jest z reguly prawie zerowy jezeli lowie w wodach tzw. ogolnodostepnych.
Moze warto lowic rzadziej ale intensywniej, gdzie bedzie sie cos wieszalo na haku?
Nie jest moim celem obraza, ale ludzie, ktorzy czesto wybieraja sie nad wode kojarza mi sie z jej oplakanym stanem(brak ryb) i to wlasnie w interesie takich ludzi jest utrzymanie istniejacego stanu rzeczy, ja place- oni wyciagaja.
W pewnym sensie placenie wprowadziloby w to jakies ramy uczciwosci....... wink:
Gumo
p.s. A ze sie nie oplaca?W tym kraju nic sie nie oplaca bo wszystko oblozone jest duzymi obciazeniami. :evil:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="gumofilc"]"
Dziwie sie tylko w jaki sposob udaje sie przetrwac takim dzierzawcom.....prawdopodobnie korzystaja one z systemu tzw. trojpolowki czyli gospodarstwo ma kilka(nascie) jezior i jedne eksploatuje do zaniku ryb, inne zarybia i nie pozwala lowic frajerom(wedkarzom,turystom i innej sfoloczy)-stad zapewne te jeziora o ktorych slyszales ze sa wylaczone..usmiech
Wlasnie na tym to polega :evil: Gumo(vide:Wijasowie czy Ogorkis).
Maja po kilka jezior i w ten sposob wyglada gospodarka.Podobnie bylo w ok.Mragowa.Wlasnie mija 10 lat dzierzawy a maja cos kolo 50 jezior,zostalo im 5 lat ale sytuacja w rybostanie jest tragiczna.
gumofilc
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2002
Posty: 995

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 29, 2004 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawy tez nie widac..nawet jak taki pojdzie w koncu z torbami( chociaz obawiam sie, ze co lepiej ustawieni dostana zapomogi z UE na nowe sieci i agregaty) to kto przyjdzie po nim?
Zakladajac, ze ludnosc okoliczna odniesie sie do goscia ze zrozumieniem( :? ), to ile milionow bedzie on musial wlozyc nie tylko w baze turystyczna ale i w odbudowe od zera rybostanu(zakladam, ze woda wytrzyma jakis czas bez zwierzat bedacych na szczycie lancucha troficznego)?
I przy ukladzie polit.-finansowym jaki jest obecnie, kiedy mu sie to zacznie zwracac?
To juz chyba lepszy start w Rosji albo nawet na Ukrainie..?
p.s.O ludnosci miejscowej wspomnialem bo przypomnial mi sie felieton traktujacy o pewnym Holendrze, ktory postanowil kupic jakies podupadajace gosp. rolne. Zostal zaszczuty bo byl bogatszy i madrzejszy i chcial cos zrobic... smutny
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Pon Sty 03, 2005 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich zainteresowanych:
http://www.flyfishing.pl/mainforum/msg.php?id=29060&displaytype=full
Kuba
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 23, 2002
Posty: 984


PostWysłany: Pon Sty 03, 2005 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytalem juz o tym. Jestem zachwycony. Chetnie sie tam wybiore - trzeba wspierac przelamywanie monopolu Zjazdu do Zajezdni.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Sty 03, 2005 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba jakby¶ miał jakie¶ miejsce w aucie to daj znać usmiech. I ja chętnie złowię rybę za normaln± cenę. Na "Twarde" pstr±gi mnie nie stać.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Sty 03, 2005 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm...może i ja?
asknet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 07, 2002
Posty: 1301

Kraj: Polska
Miejscowość: Piaseczno
PostWysłany: Pon Sty 03, 2005 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coraz wiecej chetnych jak widze do przetestowania nowego speca ...:-)
_________________
Flyfishing is not a matter of life and death - it's much more serious than that
http://www.asknet.waw.pl/
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Wto Sty 04, 2005 6:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tylko dziwne przeczucie, że te kontrole będ± omijać odcinek nizinny ... podobnie jak zarybienia ...
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Wto Sty 04, 2005 6:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandalista napisał:
Mam tylko dziwne przeczucie, że te kontrole będ± omijać odcinek nizinny ... podobnie jak zarybienia ...

Niestety i ja odnoszę podobne wrażenie, że odcinek nizinny jest traktowany nieco po macoszemu :?
Hanys
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 06, 2005
Posty: 4

Kraj: Polska
Miejscowość: Katowice
PostWysłany: Czw Sty 06, 2005 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - kazdy obwód oddany jest w uzytkowanie rybackie na okres 10 lat.
Po drugie - kiedy dany uzytkownik nie bedzie prowadził gospodarki rybackiej zgodnie z operatem rybackim - podejrzewam ze zostanie zerwana z nim umowa.
Po trzecie - zazwyczaj każda prywatna osoba bedzie wg mnie dbała lepiej o "swoje" anizeli wieksza grupa np 1000 osób o "nasze"
Po czwarte - odpowiednie sluzby powinny dopilnowac aby kazdy który został wybrany na dzierżawcę wywiazywal sie ze swoich obietnic które to zapewne przedkładał podczas przetargu.
Po pi±te - Pozdrawiam usmiech
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Czw Sty 06, 2005 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hanys napisał:
Po pierwsze - kazdy obwód oddany jest w uzytkowanie rybackie na okres 10 lat.
Po drugie - kiedy dany uzytkownik nie bedzie prowadził gospodarki rybackiej zgodnie z operatem rybackim - podejrzewam ze zostanie zerwana z nim umowa.
Po trzecie - zazwyczaj każda prywatna osoba bedzie wg mnie dbała lepiej o "swoje" anizeli wieksza grupa np 1000 osób o "nasze"
Po czwarte - odpowiednie sluzby powinny dopilnowac aby kazdy który został wybrany na dzierżawcę wywiazywal sie ze swoich obietnic które to zapewne przedkładał podczas przetargu.
Po pi±te - Pozdrawiam usmiech


Po szóste - stek.... pobożnych życzeń!
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 138