Czy wiesz, że...
Sandacz w ci±gu 2 pierwszych tygodni życia osi±ga długo¶ć 7 mm. Pod koniec pierwszego roku od 8 do 24 cm. W drugim roku: 15 – 42 cm, trzecim 22 – 49 cm, czwartym 28 – 57 cm, pi±tym 34 – 67 cm, szóstym 39 – 76 cm, a w siódmym 43 – 80 cm.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 326
 Zalogowani 0
 Wszyscy 326

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18216) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18216) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18216) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18216) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18216) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18216) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18216) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18216) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czerwiec 2023
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Czerwiec 2023
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Cze 01, 2023 8:00 pm    Temat postu: Czerwiec 2023 Odpowiedz z cytatem

No to zaczęło się :-)
Dzi¶ trzy sztuki. 50cm, 61cm i 63cm wesoly wesoly






_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 02, 2023 7:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:ok tak trzymaj :ok
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Cze 05, 2023 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chytrze zaplanowałem wyjazd dwa tygodnie temu, aby połowić w spokoju w tygodniu na Dunajcu. Liczyłem choćby na jeden dobry dzień. Plan był dobry. Ale personel zapory miał inny. Wszedłem niespiesznie do wody, zaczynaj±c w Kro¶cienku przy torze kajakowym na streamera. Woda wysoka. Ci±gnęło, ale było całkiem dobrze. Przeszedłem w dół pod "liny" przed kładk± stoj±c na ¶rodku rzeki. Zaczęło padać. Powoli obławiałem, gdy woda nieznacznie, ale widocznie się podniosła. Nadal była w miarę czysta. Przesun±łem się w bok na wzniesienie spadu, aby nie stać po pas w wodzie. Nagle woda zaczęła się brudzić, jeszcze się nie martwiłem, gdy nagle ruszyła nios±c gałęzie i moc brudu. Zorientowałem się, że poziom wody szybko się podnosi, a siła nurtu gwałtownie ro¶nie. Ruszyłem do brzegu. Poziom rzeki nieprzerwanie wzrastał. Szedłem do brzegu cały czas przy gwałtownym wzro¶cie poziomu wody i mocy nurtu. Poczułem strach, który opanowałem maj±c już plan awaryjny gdyby mnie zmyło. Skłamałbym, gdybym pisał, że się nie bałem. Miejsce przede mn±, które było kamienist± plaż±, było już pod wod± powyżej kolan. Nie tyle podnosz±cy poziom wody mnie przerażał, ale napór nurtu i jego siła. Udało się dosłownie w ostatniej chwili, gdy poziom wody wzrósł ponad metr. Dopiero gdy stan±łem na brzegu poczułem jak mi serce wali i pulsuje tętno. Adrenalina 300%. Wystarczyło 10 sekund zawahania i byłoby po mnie. Ochłon±łem i pomy¶lałem, co tu dalej robić z tak pięknie rozpoczętym dniem. Nic się nie dało. W sobotę pojechali¶my z koleg± według planu na Vah. Woda wysoka, ale w miarę czysta. Łowili¶my na górnym odcinku. Na pocz±tku, rano ja na streamera, kolega na nimfę. Potem przezbroiłem się na nimfę. Tęczaki były, ale nie chciały brać, za to zaliczyli¶my sporo grubych i mocnych jak lokomotywa potoków od 45cm w górę. Miałem 15 ryb. Połowę wyj±łem. Z reszt± ryb nie miałem szans. Było dobrze. No może, na koniec trafił się mały incydent ze Słowakiem, kolega stoj±c po drugiej stronie obserwował jak się sytuacja rozwinie, ale obeszło się bez zabijania. Teraz na razie ruszam nad Wkrę, potem dwa tygodnie Skandynawia.
_________________
Lecek
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Cze 05, 2023 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lecku uważaj na te tsunami... bez Ciebie byłoby smutno na Pogawędkach hihi :ok

Wiem co to taka adrenalinka jak czasami przy wzrastaj±cym wietrze na morzu mówię sobie jeszcze trochę... jeszcze parę minut trolla... hihi
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Cze 05, 2023 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie tam z Dunajca i Vah-u.



_________________
Lecek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Cze 07, 2023 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Takie tam z Dunajca i Vah-u.


:ok :ok :ok :ok
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Cze 07, 2023 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niedzielę gryzli takie malowńce zly jutro czwarta rano na wodzie i dalej próbujemy złowić sandacza oraz większego okonia zly


_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 08, 2023 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie belona i troć poszły sobie dalej w morze i tam trzeba ich szukać.
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 973

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Czw Cze 08, 2023 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jeden szczupak +60 a miały być okonie. Gdzie¶ się straciły. W międzyczasie trochę biegam z muchówk±. Co¶ tam zawsze się złowi

farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Cze 09, 2023 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie do Mario. usmiech

Jaki kijek poleciłby¶ na sandacza? Chodzi mi o jaki¶ delikatny do małych przynęt. wink
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Cze 10, 2023 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Pytanie do Mario. usmiech

Jaki kijek poleciłby¶ na sandacza? Chodzi mi o jaki¶ delikatny do małych przynęt. wink

Ja teraz łowię Mikado okoniow± wykałaczk± 189cm do 8gram, mam jeszcze DAMA 220cm do12g ale to nie wklejka i jest kluchowaty, ogólnie polecam do łódki co¶ do max 15g z wklejan± szczytówk± i max220cm.
Ten okoniowy Mikado do 8g spokojnie daje radę sandaczom do 70cm
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Lip 14, 2023 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja z brzegu na kanał , to chyba co¶ trochę dłuższego by się przydało? wink
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lip 19, 2023 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Ale ja z brzegu na kanał , to chyba co¶ trochę dłuższego by się przydało? wink

Je¶li z brzegu to 275-300cm max do 15g :ok
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Lip 21, 2023 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynaj±c. Wyjechali¶my w dniu 23 czerwca, powrót 9 lipca. Celem były trzy rzeki. Dwie na na północ od Rovaniemi i jedna na południe niedaleko Rovaniemi. Meltausjoki, Raudanjoki i Vikajoki. Jad±c na prom do Tallina zabrali¶my ze sob± dodatkowe małe namioty i zatrzymali¶my się na krótki nocleg na plaży nad Bałtykiem, przy trasie via baltika na północ od Rygi. Potem na Prom i nocleg w hotelu w Helsinkach. W niedziele po posilnym ¶niadanku wyjechali¶my do Rovaniemi i dalej nad Meltausjoki. Maj±c wydrukowane mapy nie tracili¶my czasu na szukanie wjazdów i dróg nad rzekę. Po drodze zaliczyli¶my Vikajoki i zrobili¶my mały rekonesans, po którym ze względu na problemy ze znalezieniem miejsca na obóz zrezygnowali¶my na niej łowić. Ruszyli¶my dalej na Meltausjoki. Do¶ć szybko znaleĽli¶my miejscówkę i rozbili¶my obóz. Rzeka piękna i malownicza. Do¶ć głęboka i trudna do brodzenia ze względu na wielkie głazy i skały. Głębokie doły, ostre kamienie i mocny nurt. Kolce i moc w nogach były niezbędne. Jednak już pierwszego dnia okazało się, że w rzece nic nie ma. Ciężko pracowałem na wodzie na krótk± nimfę, ale wydusiłem po całym dniu tyrania w pr±dzie i walce z głazami ledwie osiem lipieni na 30+. Po tym dniu czułem sie jak po szychcie w kopalni. Nic na patelnię. Marcin dał spokój z much± w trosce o swoje życie i zabrał się za spinning na s±siaduj±cym z nami rozlewiskiem. Jeden szczupaczek, kilka okoni i mała sieja. Jeszcze dla sprawdzenia pojechali¶my w górę rzeki na fishingkoski, ale tam mimo obiecuj±cego wygl±du rzeki ledwie dwa lipienie. Po powrocie do obozu podjęli¶my decyzje, że nie ma sensu tutaj siedzieć i przeniesiemy się na Raudanjoki. I tu zacz±ł się koszmar. Niepojęte co napisze, ale zmiany w Finlandii i panuj±ce tu zasady dopadły nas jak nigdy. Na podstawie map ruszyli¶my szukać miejsca na biwak. Rzeka malownicza i szeroka, co¶ jak Dunajec i Poprad przy niżówce. Idealna do łowienia i brodzenia. Ale mimo, że przejechali¶my ponad 200km od góry do dołu rzeki z jednej i drugiej strony nie znaleĽli¶my miejsca, gdzie mogliby¶my rozbić namiot. Nie pojęte. Wjazdy nad rzekę zastawione szlabanami i łańcuchami. A jedyne miejsce, gdy przyjechali¶my było wła¶nie zajęte. Około pierwszej w nocy zatrzymali¶my się na jakim¶ parkingu i zrobili¶my obiado kolację. Przeanalizowali¶my sytuację i doszli¶my do wniosku, że mamy przeje...ne i jeszcze pomnożone przez przepier....ne. Cały misterny plan, nad którym pochylali¶my się cały rok wła¶nie szag trafił. Trudno było co¶ wymy¶lać na chybił trafił. Byli¶my strasznie zmęczeni. Zaproponowałem zjazd na południe nad Simojoki i może nad Livojoki. Tu przynajmniej znałem miejsca. Ruszyli¶my. Po kilku godzinach byli¶my nad Simojoki w miejscu, gdzie byłem przez dwa wyjazdy z rzędu. Zjechali¶my na miejscówkę, a tam piękna tablica, że teren prywatny i wszelkie zakazy wszystkiego. Załamka. Byli¶my zbyt zmęczeni i wyczerpani drog±, aby szukać innego miejsca nad Simojoki. Nie mieli¶my wyj¶cia ruszyli¶my nad Livojoki. Znowu kilka godzin za kierownic±. Na miejsce dojechali¶my o czwartej nad ranem. Miejsce było ok. Założyli¶my obóz i poszli¶my spać. Cztery dni obozowania i łowienie w Livojoki. Tu było przyjemnie. Ryby dopisały i rzeka. Codziennie kilka lipieni na kolację i wędrówki z wędk± po malowniczej rzece. Pierwszy raz od wszystkich wyjazdów nad rzek± spotkali¶my wędkarzy. Kilku z muchówkami. Jeden co¶ próbował na nimfę , dwaj inni na such±. Trochę drżałem, że nam skuj± i wyłowi± ryby, ale okazało się, że to totalna amatorszczyzna. Reszta biegała ze spinningami na zero lub jeden mały chudy szczupaczek. Jednego dnia wybrali¶my się na górę Livojoki na odcinek muchowy, gdzie zaczyna się łowisko. Gdy mieli¶my zjeżdżać na drogę nad Koski, wjazd był zagrodzony łańcuchem. Pojechali¶my nad kolejny wjazd. Po zaparkowaniu, przepakowali¶my sprzęt do toreb i w ramach turystyki pieszej górskiej, udali¶my się ponad trzy kilometry w górę rzeki. Na górnym odcinku zaliczyłem kilka lipieni, w tym dwa na ponad czterdzie¶ci. Ale to było wszystko. Na ostatnie trzy dniu zjechali¶my jak w poprzednim roku nad rzekę do "Dziadka", zahaczaj±c po drodze zobaczyć ponownie Liijoki. Nad tę rzekę bym wrócił. Rutynowo obóz i trzy dni łażenia po rzece. ¦rednio. Lipienie na kolację były oraz szczupaki i okonie. Podsumowuj±c. Wyjazd wyj±tkowo słaby porównuj±c z poprzednimi. Oprócz mnoż±cych się zakazów wjazdów i trudno¶ci z dostępem na łowiska, pogoda nas nie rozpieszczała. Było sporo dni deszczowych i trochę czasu przesiedzieli¶my w namiocie przeczekuj±c deszcz. W nocy temperatury spadały od 6 do 8 stopni. Było wilgotno. Po jednej z nocnych ulew zalało nam przedsionek namiotu. Okopali¶my się, a potem z desek rozebranej chaty zbudowali¶my w namiocie podłogę. Rozleciały mi się buty, które były ze mn± na poprzednich wyjazdach. Wywaliłem też buty Taimenia do brodzenia. Wróciłem do domu zmęczony i wyczerpany jak nigdy. Łowienie na nimfy jak zawsze skuteczne, a lipienie waleczne i dzikie. W tym roku przynajmniej komary były słabo aktywne. Zabezpieczyli¶my się stosuj±c dymi±ce kadzidełka. Mocno sie zastanawiam nad kolejn± wypraw± do Finlandii. Jedynie co mnie kusi, to wyprawa na północ Laponii. Fotek ryb i rzek nie wiele, ze względu na braki w zasilaniu i rozładowaniu telefonów. Gdybym miał wrócić, to wyprawa o tydzień wcze¶niej. Po naszym powrocie znowu ze względu na upały zamykaj± rzeki. Po pandemonium przeszli na prace zdaln± i wcze¶niej zaczynaj± wakacje, co wi±że się z wędkarzami i biwakuj±cymi.
_________________
Lecek
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lip 22, 2023 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż... je¶li zawodz± miejscówki, zawodz± ryby... pozostaje liczyć, że nie zawiedzie towarzystwo :ok
Mogli¶cie wpa¶ć do ¶w. Mikołaja z pro¶b± o ryby.

nie przejmuj się Lecku... i tak nie tylko ja Ci zazdroszczę takiej wyprawy hihi hihi hihi
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Sob Lip 22, 2023 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wyprawy nie zazdroszczę bo do Finów zraziłem się gdy zaczęli nie wpuszczać nie zaszczepionych w czasie tej sztucznej pandemi .Widać że do dzisiaj maj± ichni politycy zryte albo skorumpowane berety .Wiem że to piękny kraj .Mimo że u s±siadów więcej ciapatych to wolę Szwecję bo tam trochę jeszcze normalno¶ci zostało.Ryby też s± .

Pomimo mojej niechęci do Finów Ciebie podziwiam za wytrwało¶ć i to spanie w namiotach .Ja chyba na takie wyprawy się już nie nadaję .
_________________
Krzysztof
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lip 23, 2023 6:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof46 napisał:
Ja wyprawy nie zazdroszczę bo do Finów zraziłem się gdy zaczęli nie wpuszczać nie zaszczepionych w czasie tej sztucznej pandemi .Widać że do dzisiaj maj± ichni politycy zryte albo skorumpowane berety .

Medycyna i wędkarstwo to inne dziedziny życia, maj± swoje fora dyskusyjne i... niech tak zostanie.
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Nie Lip 23, 2023 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztofie
Mam prawo do własnego zdania i własnej opini niezależnie jakie to jest forum .
Tutaj też inni pisz± nie tylko o rybach i jako¶ tobie to nie przeszkadza .A temat jest wspólny bo i ryb coraz mniej i prawdziwych lekarzy też .Więcej na ten temat nie napiszę bo widzę że niektórzy boj± się zwykłej prawdy.
_________________
Krzysztof
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lip 24, 2023 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smutny smutny panowie luzik proszę smutny smutny smutny
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lip 24, 2023 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Krzysztof46 napisał:
Ja wyprawy nie zazdroszczę bo do Finów zraziłem się gdy zaczęli nie wpuszczać nie zaszczepionych w czasie tej sztucznej pandemi .Widać że do dzisiaj maj± ichni politycy zryte albo skorumpowane berety .

Medycyna i wędkarstwo to inne dziedziny życia, maj± swoje fora dyskusyjne i... niech tak zostanie.


Niestety, ale od 3 lat wszystkie dziedziny życia mieszaj± się ze sob±. Finowie przoduj± we wprowadzaniu postępu wszelkiej ma¶ci- jak nie dochód gwarantowany, to sanitaryzm do granic ludzkich możliwo¶ci. Niestety, ale ¶wiat zmienia się na naszych oczach i to w kierunku, który nie wróży niczego dobrego nam, a naszym dzieciom i wnukom to już raczej zagraża..
Lecku- uszy do góry! Jak nie na północ, to na południe. Gdzie¶ musi być cywilizacja, w której czeka się na turystów z muchówk± w ręce.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lip 25, 2023 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzepetto... chciałoby się z rado¶ci± krzykn±ć... to Ty żyjesz wykrzyknik hihi hihi hihi ... tak dawno Cię tu nie widziałem :ok
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Lip 25, 2023 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof46 napisał:
Krzysztofie
Mam prawo do własnego zdania i własnej opini niezależnie jakie to jest forum .
Tutaj też inni pisz± nie tylko o rybach i jako¶ tobie to nie przeszkadza .A temat jest wspólny bo i ryb coraz mniej i prawdziwych lekarzy też .Więcej na ten temat nie napiszę bo widzę że niektórzy boj± się zwykłej prawdy.


Etam, odzywaj się , nigdy wszystkim nie dogodzisz. Zwłaszcza że to miało wpływ na życie również wędkarskie jak sam zauważyłe¶. :ok
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lip 26, 2023 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Dzepetto... chciałoby się z rado¶ci± krzykn±ć... to Ty żyjesz wykrzyknik hihi hihi hihi ... tak dawno Cię tu nie widziałem :ok


Żyję, żyję usmiech
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Lip 27, 2023 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Finlandii w większo¶ci rejonach jest po prostu dzicz. Czyli istnieje droga główna - szuter, i Finowie buduj± swoje letnie chatki nad rzekami karczuj±c tundrę. Je¶li więc istnieje droga, to jest ona prywatna i prowadzi do prywatnej posesji. Nie ma tak jak w naszym pojęciu jaki¶ dróg polnych przez las nad rzekę z ł±ka. Tylko sezonowo gdy prowadzona jest wycinka przez drwali. Aby cos takiego powstało, musi tam wjechać ciężki sprzęt itp. a to koszty. To też je¶li co¶ jest, to prywatne i chronione. Szlabany przy każdym wjeĽdzie i znaki , że droga tylko dla wła¶cicieli posesji. Czasami można znaleĽć tzw. Lavvu , czyli wyznaczone miejsce gdzie s± jakie¶ szałasy, ale tylko na nocleg. Czasami można tam dojechać, ale tylko Off road lub kładem. Nie można tam biwakować obozem na dłużej. Dodatkowo Finowie odeszli od "dorybiania" i zarybiania mniej czy więcej komercyjnego. Rewitalizuj± rzeki i stawiaj± na naturalne tarło. To też ryb jest mniej i s± mniejsze. A w narodzie nadal jest tradycja łowienia na mięso, przy każdej chatce były przygotowane siatkowe klatki i pułapki na ryby. Łowienie na mięso i uzyskanie na to pozwolenia jest tańsze niż wędkarstwo.
[/img]
_________________
Lecek
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Czw Lip 27, 2023 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego wolę Szwecję .Tam nikt takiego [ocenzurowano] nie dostał
_________________
Krzysztof
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Lip 28, 2023 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztof46 napisał:
Dlatego wolę Szwecję .Tam nikt takiego [ocenzurowano] nie dostał


Zysk taki, że nie spotkasz Polaka usmiech.
_________________
Lecek
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Pią Lip 28, 2023 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spotkasz ,spotkasz .
A pro po, co ci przeszkadzaj± Polacy? Mamy jakie¶ dziwne prze¶wiadczenia że nasi rodacy za granic± to samo zło, a tak nie jest .
Mieszkam w Niemczech ponad 30 lat i stykam się z różnymi nacjami i mogę powiedzieć co nieco .Jak wszędzie s± dobrzy i żli .Kulturalni i chamowaci .
_________________
Krzysztof
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Wto Sie 01, 2023 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzy¶, niestety z naszymi rodakami za granic±, a z wędkarzami szczególnie mam tylko przykre do¶wiadczenia. W Finlandii swego czasy nie do¶ć, że kłusowali, to jeszcze przywłaszczali sobie dobra z domków letniskowych, które tam stoj± na pustkowiach nie chronione. Czyli kradli.
_________________
Lecek
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Sro Sie 02, 2023 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
No to masz pecha w życiu .Też spotkałem takich ale nie generalizujmy bo w każdej nacji tacy s± .Jak my¶lisz że inni lepsi s± to się mylisz .
_________________
Krzysztof
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Sie 04, 2023 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
krzysztofCz napisał:
Dzepetto... chciałoby się z rado¶ci± krzykn±ć... to Ty żyjesz wykrzyknik hihi hihi hihi ... tak dawno Cię tu nie widziałem :ok


Żyję, żyję usmiech


Kopę lat cię nie było. wesoly
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Pon Sie 07, 2023 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie jest Janek?
_________________
Krzysztof
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Sie 07, 2023 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Kopę lat cię nie było. wesoly

Jakby policzyć, to i kopa by wyszła ;)
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 08, 2023 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
farti napisał:
Kopę lat cię nie było. wesoly

Jakby policzyć, to i kopa by wyszła ;)

Ważne ze jeste¶. Pewnie nie miałe¶ czasu tu zagl±dać bo latałe¶ po małych i dużych rzeczkach za rybami hihi
Krzysztof46
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 14, 2006
Posty: 245

Kraj: Niemcy
Miejscowość: Raubach
PostWysłany: Wto Sie 08, 2023 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ,chyba za rybkami mrgreen mrgreen
_________________
Krzysztof
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 119