Czy wiesz, że...
PSTRˇG POTOKOWY
Rekord Polski - 5,525 kg
Złoty medal - od 3,00 kg
Srebrny medal - od 2,00 kg
Br±zowy medal - od 1,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 92
 Zalogowani 0
 Wszyscy 92

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
Krzysztof46: witam Kto chce jechac do szwecji na jez .Möckeln w terminie od ...(53) Mar 10, @ 11:15:30

mario_z: Nadal używam tej strony :-) https://zapodaj.net/ ...(23124) Feb 20, @ 12:15:14

artur: To jeszcze nr konta i wysyłam ;-) cegiełkę. ...(34299) Feb 15, @ 18:29:46

artur: Lecku, dobre narzędzia do wklejania zdjęć na fora i w relacje mia ...(23124) Feb 15, @ 18:28:07

lecek: Co do wędkarskich wypadów 2024, jedyne co udało mi sie zrobić, to ...(23124) Feb 15, @ 12:54:22

lecek: Eyo Mario. Mam pytanko dotycz±ce wklejanie fotek do postów. Ostat ...(23124) Feb 15, @ 12:49:42

mario_z: Pewnie jak by¶ miał bliżej to by¶ czę¶ciej chodził :hihi :hih ...(23124) Feb 07, @ 12:25:09

krzysztofCz: Pewnie jak by¶ miał bliżej to by¶ czę¶ciej chodził :hihi :hih ...(23124) Feb 06, @ 07:43:06

mario_z: Krzysiu, dziewczyny już dorosłe, starsza Oliwka studiuje i pracuj ...(23124) Feb 04, @ 21:58:25

krzysztofCz: No i rozdrażniłe¶... :hihi Tyle czasu Cię tu nie było, my¶lałe ...(23124) Feb 04, @ 09:23:20


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2078
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1937
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1965
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2033
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2088
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2001
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2039
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2403
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sierpień nad wod± - sierpniowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Sierpień nad wod± - sierpniowe wyniki
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 11:17 am    Temat postu: Sierpień nad wod± - sierpniowe wyniki Odpowiedz z cytatem

Wczoraj zaliczyłem rejs po Czarnym U¶cimowskim oczywi¶cie metoda to spinning, podczas wyprawy towarzyszyła mi moja ładniejsza połowa czyli żona zly chyba szupaki się o Niej dowiedziały bo mi brały, zaliczyłem cztery sztuki oraz trzy okoniki, szczupaki wielko¶ci± nie powalały, wszystkie w przedziale 52 - 55cm.








_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Pon Sie 06, 2018 4:47 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Sie 05, 2018 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to tak bez sandałka? Nie miałe¶ ochoty niżej popukać ? wink
Od wrze¶nia ruszę na poszukiwania mętnookich. Mam nadzieję skutecznie, bo jako¶ nie miałem zbytnio farta w tej rybie. Fakt , na lata dominowały poszukiwania pstr±gów. Czas na zmiany.
Chyba trza o jakim¶ kiju pomy¶leć do pukania. wesoly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Jak to tak bez sandałka? Nie miałe¶ ochoty niżej popukać ? wink

Może już od wrze¶nia zacznę uganiać się za zedami, teraz jaki¶ taki leniwy jestem. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Jak to tak bez sandałka? Nie miałe¶ ochoty niżej popukać ? wink
Od wrze¶nia ruszę na poszukiwania mętnookich. Mam nadzieję skutecznie, bo jako¶ nie miałem zbytnio farta w tej rybie. Fakt , na lata dominowały poszukiwania pstr±gów. Czas na zmiany.
Chyba trza o jakim¶ kiju pomy¶leć do pukania. wesoly


Chcesz pukać a nie masz do tego instrumentu? usmiech .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:
farti napisał:
Jak to tak bez sandałka? Nie miałe¶ ochoty niżej popukać ? wink
Od wrze¶nia ruszę na poszukiwania mętnookich. Mam nadzieję skutecznie, bo jako¶ nie miałem zbytnio farta w tej rybie. Fakt , na lata dominowały poszukiwania pstr±gów. Czas na zmiany.
Chyba trza o jakim¶ kiju pomy¶leć do pukania. wesoly


Chcesz pukać a nie masz do tego instrumentu? usmiech .

mrgreen mrgreen mrgreen
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:
farti napisał:
Jak to tak bez sandałka? Nie miałe¶ ochoty niżej popukać ? wink
Od wrze¶nia ruszę na poszukiwania mętnookich. Mam nadzieję skutecznie, bo jako¶ nie miałem zbytnio farta w tej rybie. Fakt , na lata dominowały poszukiwania pstr±gów. Czas na zmiany.
Chyba trza o jakim¶ kiju pomy¶leć do pukania. wesoly


Chcesz pukać a nie masz do tego instrumentu? usmiech .


Generalnie mam, ale tak jako¶ szybko się okazało że do¶ć już starej daty jestem. Nie wiem czy ja z tym moim sprzętem ,,błysnę'' na tym pukaniu. Jaka¶ najnowocze¶niejsza nanotechnika może okazać się niezbędna.A ja to już przeżytek taki , że to wła¶ciwie rękodzieło można nazwać. wink
Chyba że się okaże , że stara manualna szkoła rz±dzi. wesoly
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Tiur napisał:
farti napisał:
Jak to tak bez sandałka? Nie miałe¶ ochoty niżej popukać ? wink
Od wrze¶nia ruszę na poszukiwania mętnookich. Mam nadzieję skutecznie, bo jako¶ nie miałem zbytnio farta w tej rybie. Fakt , na lata dominowały poszukiwania pstr±gów. Czas na zmiany.
Chyba trza o jakim¶ kiju pomy¶leć do pukania. wesoly


Chcesz pukać a nie masz do tego instrumentu? usmiech .


Generalnie mam, ale tak jako¶ szybko się okazało że do¶ć już starej daty jestem. Nie wiem czy ja z tym moim sprzętem ,,błysnę'' na tym pukaniu. Jaka¶ najnowocze¶niejsza nanotechnika może okazać się niezbędna.A ja to już przeżytek taki , że to wła¶ciwie rękodzieło można nazwać. wink
Chyba że się okaże , że stara manualna szkoła rz±dzi. wesoly


Nie potrzebujesz błyskotek. A i okazów mniej jak kiedy¶
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Sie 10, 2018 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skoro przy temacie jeste¶my, pozwolę sobie zadać wręcz kultowe pytanie.
Jak± plecionkę polecacie ?
Wiem że archiwum i tak dalej. Ale czas biegnie nieubłaganie, archiwa zaczynaj± być naprawdę mocno archiwalne. A tu może pojawiły się jakie¶ cudeńka , chwytaj±ce niemal rybę za ... , za cokolwiek.
usmiech
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 10, 2018 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam archiwalnej PowerPro, najlepiej zielonej. Służy w słodkiej i słonej wodzie długi czas.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sie 11, 2018 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
A skoro przy temacie jeste¶my, pozwolę sobie zadać wręcz kultowe pytanie.
Jak± plecionkę polecacie ?
usmiech

Ja w ubiegłym i tym sezonie bawię się plecionkami z Aliexspress, pletki Kast King Mega 8 Super Strong i Seaknight Monster W8, s± OK, polecam
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sob Sie 11, 2018 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
farti napisał:
A skoro przy temacie jeste¶my, pozwolę sobie zadać wręcz kultowe pytanie.
Jak± plecionkę polecacie ?
usmiech

Ja w ubiegłym i tym sezonie bawię się plecionkami z Aliexspress, pletki Kast King Mega 8 Super Strong i Seaknight Monster W8, s± OK, polecam

Też słyszałem dużo dobrego o nich. A Power pro w oryginale miło wspominam
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Sie 12, 2018 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zaliczony rejsik za sandaczami, wyjęte cztery sztuki, niestety największy z nich miał tylko 46cm, miałem też co¶ fajnego na patyku do 12gr, ale ryba po ostrej walce z dwu-składu zrobiła mi trzy-skład. :placz :placz
W ¶rodę przedpołudnie szczupakowo - okoniowe.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 13, 2018 6:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie wczoraj jezioro, choć Sk±pe obdarzyło paszczakiem kaszubskim, takim 60 z małym + hihi
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Sie 13, 2018 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
farti napisał:
A skoro przy temacie jeste¶my, pozwolę sobie zadać wręcz kultowe pytanie.
Jak± plecionkę polecacie ?
usmiech

Ja w ubiegłym i tym sezonie bawię się plecionkami z Aliexspress, pletki Kast King Mega 8 Super Strong i Seaknight Monster W8, s± OK, polecam


Widziałem na eBay, tylko do¶ć długo czekać trzeba na przesyłkę.
Czy kolor ma znaczenie? Nigdy nie łowiłem żarówiastymi kolorami.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sie 13, 2018 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
mario_z napisał:
farti napisał:
A skoro przy temacie jeste¶my, pozwolę sobie zadać wręcz kultowe pytanie.
Jak± plecionkę polecacie ?
usmiech

Ja w ubiegłym i tym sezonie bawię się plecionkami z Aliexspress, pletki Kast King Mega 8 Super Strong i Seaknight Monster W8, s± OK, polecam


Widziałem na eBay, tylko do¶ć długo czekać trzeba na przesyłkę.
Czy kolor ma znaczenie? Nigdy nie łowiłem żarówiastymi kolorami.

Łowię niebiesk± i żółt± natomiast kolega ma jeszcze czerwon± i rybek nie strasz±. :ok
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Sie 18, 2018 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ¶rodę totalna porażka, miałem mamu¶kę na kiju na Bass Assasin Sea Shad 15cm, ale tuż przy łodzi pokazała mi dwa razy biały brzuchol i odpłynęła, dzisiaj natomiast miałem dzień KONIA, znaczy Okonia, w ci±gu sze¶ciu godzin machania okoniowym patyczkiem przerzuciłem około czterdzie¶ci okoni, szczerze powiem ze niewymiarowych nie było, najmniejsze miały 20cm natomiast te naj, naj nawet 35cm wesoly wesoly wesoly wesoly
Dzisiaj pierwszy raz od dawna nie mogłem narzekać na brak zajęcia na rybach. hihi
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sie 19, 2018 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja znowu na Sk±pym. Wczoraj paszczak 55, dzisiaj okonki (nie mylić z okoniami hihi ), ale zabawy było trochę.
Przy okazji mam pytanie do użytkowników elektroniki. Jezioro jest polodowcowe, rynnowe, lobeliowe wielko¶ci kilkudziesięciu hektarów o głęboko¶ci do 30m. Podzielone jest na kilka "basenów" głębokich a między nimi s± wypłycenia. I wła¶nie w tych głębokich miejscach echo pokazuje masę "czego¶". Np. jest głęboko¶ć 20m, od 6m do 12m pokazuje aż gęsto, 30m i pokazuje od 15 do 25m, jest 15m to pokazuje 0d 5m do dna. S± między nimi przerwy gdzie widać wyraĽnie łuki większych ryb. Czasami jest tak gęsto, że echo głupieje i pokazuje głęboko¶ć tylko do tego czego¶ a czasami po prostu głęboko¶ć zaczyna mrugać. Czy s± to ławice drobnicy, białorybu czy innej sielawy... czy woda jest tak mętna pytanie Jest to niezależne od tego czy to wiosna lato czy jesień.
Dodam tylko, że to nie tylko moje echo tak pokazuje. Echo ogólnie lubianego Admina, którego imię brzmi na J pokazuje tak samo.
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
A ja znowu na Sk±pym. Wczoraj paszczak 55, dzisiaj okonki (nie mylić z okoniami hihi ), ale zabawy było trochę.
Przy okazji mam pytanie do użytkowników elektroniki. Jezioro jest polodowcowe, rynnowe, lobeliowe wielko¶ci kilkudziesięciu hektarów o głęboko¶ci do 30m. Podzielone jest na kilka "basenów" głębokich a między nimi s± wypłycenia. I wła¶nie w tych głębokich miejscach echo pokazuje masę "czego¶". Np. jest głęboko¶ć 20m, od 6m do 12m pokazuje aż gęsto, 30m i pokazuje od 15 do 25m, jest 15m to pokazuje 0d 5m do dna. S± między nimi przerwy gdzie widać wyraĽnie łuki większych ryb. Czasami jest tak gęsto, że echo głupieje i pokazuje głęboko¶ć tylko do tego czego¶ a czasami po prostu głęboko¶ć zaczyna mrugać. Czy s± to ławice drobnicy, białorybu czy innej sielawy... czy woda jest tak mętna pytanie Jest to niezależne od tego czy to wiosna lato czy jesień.
Dodam tylko, że to nie tylko moje echo tak pokazuje. Echo ogólnie lubianego Admina, którego imię brzmi na J pokazuje tak samo.

Może to obcy się czaj±, ale widz±c siwiznę na głowach nie wychylaj± nosa z wody? kijem . Ja to się nie znam tak do końca ale jak ten 👽 obraz jest cały czas to mało prawdopodobne by były to ławice ryb. Obstawiałbym jakie¶ zakłócenia od tych 👽. Ale czym oni/one s± stwierdzisz po zej¶ciu pod wode hihi . U mnie po "powodziach" bardzo często pokazuje podobnie. A im woda się oczyszcza to ten pas zakłóceń schodzi coraz to bliżej dna. Jak plywalem w takich warunkach to czuło¶ć na echosondzie zmieniałem do prawie zera by dno i grubsze przeszkody pokazywało jak najlepiej. Ufff ale się rozpisałem. Za błędy przepraszam ale jestem po nocce
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
I wła¶nie w tych głębokich miejscach echo pokazuje masę "czego¶". Np. jest głęboko¶ć 20m, od 6m do 12m pokazuje aż gęsto, 30m i pokazuje od 15 do 25m, jest 15m to pokazuje 0d 5m do dna. S± między nimi przerwy gdzie widać wyraĽnie łuki większych ryb. Czasami jest tak gęsto, że echo głupieje i pokazuje głęboko¶ć tylko do tego czego¶ a czasami po prostu głęboko¶ć zaczyna mrugać. Czy s± to ławice drobnicy, białorybu czy innej sielawy... czy woda jest tak mętna pytanie Jest to niezależne od tego czy to wiosna lato czy jesień.
Dodam tylko, że to nie tylko moje echo tak pokazuje. Echo ogólnie lubianego Admina, którego imię brzmi na J pokazuje tak samo.


Pierwsze co do głowy mi przyszło to termoklina, ale trzeba by widzieć ten zapis ;) .
bedmar58
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 20, 2004
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Wto Sie 21, 2018 2:33 pm    Temat postu: ¦ierpień nad wod±. Odpowiedz z cytatem

Podobnie mieli¶my w Szwecji ,zapisy do samego dna.Plankton, Janek też to widział. usmiech
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Sie 24, 2018 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety co do sierpnia bież±cego roku to taka u mnie kiszka jak nigdy. Prawie zero wypadów z wędk±. A jak już, to z małżonk± na plaże. Wkra. A wędkowanie na k±pielisku w ¶rodku dnia latem, to nie jest to. My¶lałem, że może urlop co¶ zmieni. Na pierwszy ogień wypad na Podlasie. Górna Narew. Rzeczka w±ska, ale miejscami głęboka podobnie jak rzeczki mazurskie. Doły i zamulone, zakrzaczone brzegi. Piach. Łowienie jak wspomniałem powyżej. Na muchę. Żałuję, że nie zabrałem spinningu i swoich woblerków. Jedynie łowiłem małe i ¶rednie jazie oraz płotki i jelce. Teraz Jeleniogórskie. Totalna porażka. Wszystkie rzeki o statusie górskich. Całkowity brak wody. Pustynia. Jedynie jeden dzień na plaży Zalew "Czocha" pod zamkiem. Woda opadła, w wodzie w zasięgu wędki muł. Jeden uklej. Za trzy dni zmieniam miejscówkę na wałbrzyskie. Może Biała L±decka, Nysa Kłodzka i co¶ tam jeszcze. Ostatni rzut na pstr±żki.Wiele sobie nie obiecuję.
_________________
Lecek
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Sie 27, 2018 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczyniłem drobne przygotowania do poszukiwania sandałków.




zly
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 27, 2018 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdziwiony drobne pytanie ... to co by¶ kupił jakby¶ się na poważnie na nie nastawił pytanie hihi
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Sie 27, 2018 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
zdziwiony drobne pytanie ... to co by¶ kupił jakby¶ się na poważnie na nie nastawił pytanie hihi


Poważnie się będę nastawiał je¶li będ± jakie¶ pozytywne wyniki. wesoly
W zakupach uwzględniłem jeszcze moich chłopaków, mam nadzieję uda mi się ich oderwać co jaki¶ czas od komputerów i telefonów. Je¶li nie po dobroci , to modem ze mn± będzie na ryby jeĽdził. zly kijem
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Pon Sie 27, 2018 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to na jakiej narodowo¶ci ryby?. Bo je¶li Nasze to wystarczyło by po 2 kopyta na łebka usmiech .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Sie 28, 2018 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odwiedziłem te same miejsca co ostatnio połowiłem ładnych okoni, niestety ryb brak nawet tych najmniejszych, tak jak by ich tam wo-gule nie było, pełnia robi robotę czy jak :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Wto Sie 28, 2018 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wczoraj wybrałem się pierwszy raz od 2 miesięcy na ryby. Całe 3h spinningowania i nawet jednego brania nie miałem. Nawet delikatnego pstryknięcia. Stałem na "bankowej" miejscówce. O 21.30 się zwin±łem bo 10stopni powietrza i mgła to za dużo. Mi nigdy pełnia nie przeszkadzała. Jak brały to i w pełnie lowoley. A jak nie brały to wiadomo usmiech
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 29, 2018 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamil, a przez dwa miesi±ce to nie zapomniałe¶, że na końcu linki trza jak±¶ przynętę uwiesić pytanie hihi
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Sro Sie 29, 2018 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Kamil, a przez dwa miesi±ce to nie zapomniałe¶, że na końcu linki trza jak±¶ przynętę uwiesić pytanie hihi

Po takim czasie i głodzie łowienia byłem dobrze przygotowany. Normalnie to nigdy bym nie wytrzymał 3h w jednym miejscu łowić na spinning z zerowymi efektami usmiech
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 29, 2018 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:
Normalnie to nigdy bym nie wytrzymał 3h w jednym miejscu łowić na spinning z zerowymi efektami usmiech

To przyjedĽ do mnie na trening hihi Tutaj to normalka hihi
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Sie 29, 2018 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiur napisał:
A to na jakiej narodowo¶ci ryby?. Bo je¶li Nasze to wystarczyło by po 2 kopyta na łebka usmiech .


,,Angolskie'' , ale najpierw trzeba je znaleĽć . A jako¶ nie miałem zbyt wielu na koncie w Polsce. Fakt , stan pogłowia może wyja¶niać co nieco w temacie. hihi
W sobotę wstępnie s± plany na wyskok. Napiszę jak było je¶li dojdzie do skutku. usmiech
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Wrz 03, 2018 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i zaliczyłem wałbrzyskie. Zakończyłem sezon pstr±gowy 31 sierpnia.
Szykowałem się na Nysę Kłodzka, Biał± L±deck± i miejscowe rzeki. Na miejscu okazało się, że po pierwsze nie ma w rzekach wody. Po drugie miejscowy działacz z koła PZW w Mirsku nie był w stanie pomóc mi w pokierowaniu na miejscówki. A po trzecie w nawi±zaniu do drugiego, to z powodu, iż w tym kole jak i w okolicznych nie ma muszkarzy. A bierze się to z tego, ze tamtejsze rzeki to łowiska dla miejscowych kłusoli. Rzeczywisto¶ć okazała się bardzo smutna. z powodu suszy w rzekach brak wody. wszystkie dołki wytrzebione przez kłusowników i kłusuj±ce dzieciaki na robaka oraz na pr±d. Wędkarze łowi± w okolicznych zbiornikach zalewowych karpie itp. Pustynia. Jako, że co krok na każdym potoku znajduje się staw z tęczakami i te trafiaj± się w rzekach. Jednak żadna ryba nie przekraczała 30 cm. Do przygód wędkarskich mogę zaliczyć spotkanie ze spuszczonymi wilczurami sztuk dwa, z którymi musiałem się zmierzyć bior±c do jednej ręki kołek, a do drugiej nóż. Dodatkowo z bólem palca i dłoni po tym, jak na Białej L±deckiej chciałem wyci±gn±ć z wody sznur kłusowniczy i ur±bała mnie czarna osa.
_________________
Lecek
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 03, 2018 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta osa pewnie działała w zmowie i porozumieniu z kłusolami, była po prostu członkiem zorganizowanej grupy przestępczej... i na dodatek czarna hihi
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Wrz 03, 2018 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lecku, jest dobra strona tego wszystkiego - teraz może być już tylko lepiej ! wesoly
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Wrz 03, 2018 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Soorka za to wielkie zdjęcie. Ale zdj±łem je z innej strony, gdzie było mniejsze.A tu wywaliło. Nie sprawdził ja jak wielkie. Sorka raz jeszcze.
Co do jadu, to udało mi sie w miarę sprawnie i szybko wyci±gn±ć ż±dło. Było gołe, bez pęcherza z jadem. Schłodzenie dłoni w wodzie. A w domku lód. Po powrocie okład z octu i soda oczyszczona. Co do psów to miałem nieĽle w porach. Nie było gdzie uciekać.
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 04, 2018 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Ęcku: pojemnik z jadem pozostawia tylko pszczoła. Osa ma ż±dło "wielorazowego użytku" - nie wyrywa pojemnika z odwłoka.
usmiech
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Wto Wrz 04, 2018 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Oj Ęcku: pojemnik z jadem pozostawia tylko pszczoła. Osa ma ż±dło "wielorazowego użytku" - nie wyrywa pojemnika z odwłoka.
usmiech


Czyli miałem rację, że osa. Może dlatego, że szybo j± waln±łem, ż±dło pozostało w palcu. Mimo bólu trzepn±łem, a nie przywaliłem jak w komara. Ostatnio cos mnie uje...ło w pi±tej klasie podstawówki.
_________________
Lecek
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 972

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Wto Wrz 04, 2018 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Monk napisał:
Oj Ęcku: pojemnik z jadem pozostawia tylko pszczoła. Osa ma ż±dło "wielorazowego użytku" - nie wyrywa pojemnika z odwłoka.
usmiech


Czyli miałem rację, że osa. Może dlatego, że szybo j± waln±łem, ż±dło pozostało w palcu. Mimo bólu trzepn±łem, a nie przywaliłem jak w komara. Ostatnio cos mnie uje...ło w pi±tej klasie podstawówki.

Czyli masz takie pierdzielnięcie, że d..e urywa usmiech . Lepiej Cię nie denerwować wink
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Wrz 05, 2018 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe co z tych psów zostało hihi Pewnie same przody hihi
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Wrz 05, 2018 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Ciekawe co z tych psów zostało hihi Pewnie same przody hihi

Jak znam Ęcka, to faktycznie pozostało z nich tylko wspomnienie. ;)
A co do ż±deł: metoda pszczelarzy na ich usuwanie, polega na użyciu noża. Nie ucinamy od razu ręki - na to zawsze przyjdzie czas - ale przesuwamy nóż po miejscu, w którym tki ż±dło i je usuwamy. Usuwanie palcami albo innym wynalazkiem powoduje, że robimy sobie zastrzyk z jadu, w wyniku ¶ci¶nięcia będ±cego na końcu ż±dła pojemnika z jadem. Wybór pozostawiam bezpo¶rednio zainteresowanym. Warto dodać, że pszczele uż±dlenie jest podobno bardzo zdrowe. ;)
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1484

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szerze to ¶miesznie nie było. Na pocz±tek wychylił się nagle z krzaków, a było to do¶ć odludne miejsce, młody, ale wyro¶nięty wilczur. Ostro zacz±ł szczekać i zanosił się na atak. Byłem przerażony, bo pies bez obroży, mokry i uwalany w błocie. Na pierwszy rzut oka bezpański i zdziczały. Przeważnie jak brodzisz w rzece to wystarczy, że wejdziesz po pas do wody i pies nie groĽny, bo musiałby płyn±c do ciebie. Ale tu było inaczej. Woda ledwo powyżej kostek. Odwróciłem się do niego i podniosłem głos chc±c go przepędzić, a przynajmniej spłoszyć. Dalej ujadał i szarpał do przodu.Ale nie chciał ust±pić, więc ruszyłem na niego. a tu zza niego z chaszczy wyłania się drugi, ale dorosły wielki wilczur. Nie szczekał, jednak skupił na mnie wzrok szykuj±c się jak do ataku. Pomy¶lałem, no teraz to mam przeje...na. Woda płytka, psy mokre, czyli biegaj± po rzece. Nie mam szans na ucieczkę. Jak spanikuję i zacznę ociekać, rusz± na mnie i koniec. Nie zmieniaj±c frontu uj±łem w praw± rękę spory konar. Wędkę w zęby i szybko lew±, mały scyzor z niezbędnika. Potem wędka z nożem w lew± łapę. Plan był taki, ze jak rusz± to, albo walne w łeb, lub wędkę albo kołek w paszcze psa i walczę. Może uda sie sięgn±ć po kolejny kołek. Na pocz±tek nie mogę pokazać , że się boję, mimo, że miałem nieĽle w porach. Adrenalina, ale i mobilizacja., podj±łem decyzje, że wymachuj±c kołkiem i krzykiem spróbuje je przegonić. Zrobiłem tak, ale stały w miejscu nie chc±c sie cofn±ć, a młody dalej ujadał. Zaryzykowałem i krzycz±c oraz wymachuj±c podnosz±c wyżej rękę z kołkiem ruszyłem w ich stronę. Młody nagle się spłoszył i razem z drugim psem odbiegły, ale wskakuj±c do rzeki. Jak odbiegły zwin±łem się z stamt±d. Mogły się ponownie przyczaić i niespodziewanie na mnie skoczyć. Byłem pomiędzy wsiami i pewnie to jakie¶ spuszczone wsiowe burki. Krew człowieka zalewa.
_________________
Lecek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Szerze to ¶miesznie nie było. Na pocz±tek wychylił się nagle z krzaków, a było to do¶ć odludne miejsce, młody, ale wyro¶nięty wilczur. Ostro zacz±ł szczekać i zanosił się na atak. Byłem przerażony, bo pies bez obroży, mokry i uwalany w błocie. Na pierwszy rzut oka bezpański i zdziczały. Przeważnie jak brodzisz w rzece to wystarczy, że wejdziesz po pas do wody i pies nie groĽny, bo musiałby płyn±c do ciebie. Ale tu było inaczej. Woda ledwo powyżej kostek. Odwróciłem się do niego i podniosłem głos chc±c go przepędzić, a przynajmniej spłoszyć. Dalej ujadał i szarpał do przodu.Ale nie chciał ust±pić, więc ruszyłem na niego. a tu zza niego z chaszczy wyłania się drugi, ale dorosły wielki wilczur. Nie szczekał, jednak skupił na mnie wzrok szykuj±c się jak do ataku. Pomy¶lałem, no teraz to mam przeje...na. Woda płytka, psy mokre, czyli biegaj± po rzece. Nie mam szans na ucieczkę. Jak spanikuję i zacznę ociekać, rusz± na mnie i koniec. Nie zmieniaj±c frontu uj±łem w praw± rękę spory konar. Wędkę w zęby i szybko lew±, mały scyzor z niezbędnika. Potem wędka z nożem w lew± łapę. Plan był taki, ze jak rusz± to, albo walne w łeb, lub wędkę albo kołek w paszcze psa i walczę. Może uda sie sięgn±ć po kolejny kołek. Na pocz±tek nie mogę pokazać , że się boję, mimo, że miałem nieĽle w porach. Adrenalina, ale i mobilizacja., podj±łem decyzje, że wymachuj±c kołkiem i krzykiem spróbuje je przegonić. Zrobiłem tak, ale stały w miejscu nie chc±c sie cofn±ć, a młody dalej ujadał. Zaryzykowałem i krzycz±c oraz wymachuj±c podnosz±c wyżej rękę z kołkiem ruszyłem w ich stronę. Młody nagle się spłoszył i razem z drugim psem odbiegły, ale wskakuj±c do rzeki. Jak odbiegły zwin±łem się z stamt±d. Mogły się ponownie przyczaić i niespodziewanie na mnie skoczyć. Byłem pomiędzy wsiami i pewnie to jakie¶ spuszczone wsiowe burki. Krew człowieka zalewa.

Dlatego zawsze pod ręka warto mieć gaz pieprzowy najlepiej w żelu.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz to Ty na łódkę gaz zabierasz pytanie Teraz wiem czemu masz takie wyniki hihi
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee, żaden gaz . Działa na blisk± odległo¶ć i nigdy nie wiadomo w któr± stronę zawieje. Najlepiej sprawdzały się petardy ! Kilka razy takie niby groĽne wilki czy inne mieszańce po chwili zabijały się w ucieczce. wesoly
Takie trochę mniejsze od małego palca były ok . Kilka ładnych razy sprawdzone w działaniu. zly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Mariusz to Ty na łódkę gaz zabierasz pytanie Teraz wiem czemu masz takie wyniki hihi

hihi kijem
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Wrz 08, 2018 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hihi hihi hihi hihi hihi
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Nie Wrz 09, 2018 5:17 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2532

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Wrz 08, 2018 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz, nie byłbym rzepem gdybym się nie czepiał. Sam założyłe¶ "wrzesień nad wod±" a o okoniach wrze¶niowych ci±gniesz w w±tku sierpniowym hihi ale i tak gratulacje z udanego dnia :ok
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6558

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Wrz 09, 2018 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Mariusz, nie byłbym rzepem gdybym się nie czepiał. Sam założyłe¶ "wrzesień nad wod±" a o okoniach wrze¶niowych ci±gniesz w w±tku sierpniowym hihi ale i tak gratulacje z udanego dnia :ok

Sorki, sam dopiero teraz zauważyłem.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 162