Czy wiesz, że...
TOŁPYGA
Rekord Polski - 51,50 kg
Złoty medal - 20,00 kg
Srebrny medal - 15,00 kg
Br±zowy medal - 10,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 323
 Zalogowani 1
 Wszyscy 324

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18217) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59102) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18217) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18217) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18217) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18217) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18217) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59102) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18217) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18217) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Kwiecień , Kwietniowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Kwiecień , Kwietniowe wyniki
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2017 5:56 pm    Temat postu: Kwiecień , Kwietniowe wyniki Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pierwszy raz w tym sezonie łowienie z łajby na spina, cel to Okonie, wynik to jeden Garb 38cm i osiem szczupaczków choć te się nie licz±.


[
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2017 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie okonie maj± okres ochronny przez cały kwiecień. I dobrze, bo nie łowi się ich na spina w okresie tarła, a przy okazji nie kaleczy szczupaków, też my¶l±cych raczej o amorach. A tych dwóch gatunków nie ma raczej zbyt wiele smutny
_________________
Nasz Admin kochany - Ci±gle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykaj± mu szpilki. To nie ludzie - to wilki!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2017 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:
U mnie okonie maj± okres ochronny przez cały kwiecień.

Nie popadajmy w paranoję, Leszcze tez zaraz zaczn± się trzeć a podczas łowienia płoci częstym s± przyłowem, JaĽ trze się od kwietnia do czerwca a łowi± go teraz aż furczy i przyłowem na rzekach s± okonie i szczupaki.
Najlepiej w ogóle zakazać używania haków, kotwic albo w ogóle zakazać łowienia bo który¶ z gatunków zaraz będzie przystępował do tarła.
Dzas nie łowiłe¶ nigdy Belon, kto jak kto ale Ty powiniene¶ wiedzieć że belony najlepiej bior± podczas tarła, więc wybacz, ale Twoje argumenty odno¶nie łowienia okoni w czasie tarła nie przemawiaj± do mnie.

Ps. U mnie od tego roku jest wprowadzony całkowity zakaz spinningowania do końca kwietnia na wodach PZW, nie dotyczy rzek i starorzeczy, zastanawia mnie tylko dlaczego nie zakazano łowienia na żywca, przecież Okonie w kwietniu ¶wietnie bior± na małe karasie.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Pon Kwi 03, 2017 6:14 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 2:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mazowieckim z łódki będzie można łowić dopiero od 1maja. Za dużo się u nas pyskuje władzom okręgu i innym. Pytamy o przyczyny kiepskiego rybostanu i o odłowy rybackie. No to mamy odpowiedĽ. Jak dalej tak pójdzie i nie znikn± pikiety z pod siedziby zarz±du to naprawdę mog± zakazać używania haczyków no od 1 stycznia do 31 marca. A co tam mog± wszystko i nawet nie musz± się tłumaczyć.
Zarz±d główny twierdzi że ryb jest więcej niż było. Ma na to dowody na pi¶mie. Ostatnio głosi też tezę że to wędkarze wyłowili ryby nie rybacy. Zwróćcie uwagę ryb jest więcej ale to my sami je wyłowili¶my czyli ... ryb jest mniej. Na pi¶mie więcej we wodzie mniej.
Gratulacje mario_z.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belony w drugim roku życia mog± mierzyć nawet 50 cm długo¶ci. W tym widzę zdecydowan± różnicę między Belonami a innymi rybami.
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okres ochronny okonia obowi±zuje w wodach całego okręgu PZW, dziwię się że nie jest wprowadzony w całym kraju. Wymiar na okonia mamy od wielu lat. Okoń jest ryb± wolno rosn±c±... u mnie już nie rosn±c±, bo w większo¶ci zostały zjedzone w kwietniu. Kilka lat wystarczyło i dzi¶ garb 20 cm to wydarzenie. Przy okazji z wody wyszły szczupaki, ot tak, bo się wieszały w czasie kwietniowego okoniowania.
Nie mam póki co problemu z ryb± morsk± w czasie tarła... tylko wtedy jest i bierze. Ale jest jej duuuuużo. Łowienie belon już kończę. Zostawię dla innych.
_________________
Nasz Admin kochany - Ci±gle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykaj± mu szpilki. To nie ludzie - to wilki!
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:
Okres ochronny okonia obowi±zuje w wodach całego okręgu PZW, dziwię się że nie jest wprowadzony w całym kraju. Wymiar na okonia mamy od wielu lat. Okoń jest ryb± wolno rosn±c±... u mnie już nie rosn±c±, bo w większo¶ci zostały zjedzone w kwietniu. Kilka lat wystarczyło i dzi¶ garb 20 cm to wydarzenie. Przy okazji z wody wyszły szczupaki, ot tak, bo się wieszały w czasie kwietniowego okoniowania.
Nie mam póki co problemu z ryb± morsk± w czasie tarła... tylko wtedy jest i bierze. Ale jest jej duuuuużo. Łowienie belon już kończę. Zostawię dla innych.

W jakim okresie okoń jest u was pod ochron±?
dzas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2002
Posty: 699

Kraj: Polska
Miejscowość: Grudzi±dz
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 1.04. do 30.04.

wymiar ochronny do 18 cm i powyżej 40 cm

dobowy limit – 20 sztuk , ale nie więcej niż 5 kg
_________________
Nasz Admin kochany - Ci±gle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykaj± mu szpilki. To nie ludzie - to wilki!
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzas napisał:
Łowienie belon już kończę. Zostawię dla innych.

Łamiesz mi serce takimi wpisami.
Dobry Bóg czy Matka Natura ryby obdarzyli instynktem a nas rozumem. Tym rozumem pokonujemy ich instynkt i to dlatego my jeste¶my na szczycie piramidy pokarmowej. Dlatego to my pożeramy je, a nie one nas... tak było, jest i będzie, no może rekiny robi± wyj±tki ale to tylko potwierdza regułę. hihi


Temat dawno nie ruszany. wesoly
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
dzas napisał:
Łowienie belon już kończę. Zostawię dla innych.

Łamiesz mi serce takimi wpisami.
Dobry Bóg czy Matka Natura ryby obdarzyli instynktem a nas rozumem. Tym rozumem pokonujemy ich instynkt i to dlatego my jeste¶my na szczycie piramidy pokarmowej. Dlatego to my pożeramy je, a nie one nas... tak było, jest i będzie, no może rekiny robi± wyj±tki ale to tylko potwierdza regułę. hihi


Temat dawno nie ruszany. wesoly

Czy mogę też co¶ do tematu dodać, bo wła¶nie na kolację skończyłem słoiczek ¶ledzi. Wszystko to prawda krzysztofCz. Tylko że my już nie musimy polować ani wędkować żeby przeżyć. ¦ledzie kupiłem w markecie. Chce przez to powiedzieć że nie jeste¶my już tak tragicznie zdeterminowani. W Europie nie ma głodu od lat 30tych. Wielu wędkarzy w innych krajach zaakceptowało że ryb nie zabijamy. Bo po co nam ich ¶mierć.

W Polsce dzieje się jednak pewien rodzaj deprawacji. Wszyscy wiemy że ryby i tak zostan± zabite. Nie przez nas tylko przez rybaków. Nie biorę ryb. Ale kiedy je wypuszczam nie czuję się dobrze.Jest mi głupio, że ze mnie taki frajer. Że sam się okłamuję. Jestem naiwniakiem. Bo moja postawa wcale nie przyczynia się do zwiększania pogłowia ryb, wcale ich nie chroni. Cała ta ochrona któr± stosujemy, limity dolne, limity górne,surowe i długie okresy ochronne, zarybianie i wszystkie zakazy i nakazy RAPR pozwalaj± nabijać kasę rybakom, dzierżawcom zarz±dowi PZW itd To oni a nie my korzystamy na ochronie ¶rodowiska. Oni s± konsumentami naszych wyrzeczeń i naszej było nie było troski o ¶rodowisko.
To tyle co chciałem dodać. Nie dziwię się tym którzy ¶cigaj± się z sieciami. Zostawiaj± rybakom wodę w miarę pust±. Sam jednak będę ryby wypuszczał wbrew wszystkiemu. Ci±gle uważam że wypuszczanie ryb jest jedn± z najprzyjemniejszych chwil w wedkowaniu. Oddaje komu¶ jego zycie nawet jeżeli my¶lę o sobie jako o głupku.Oczywi¶cie że wszystko to prowadzi do do¶ç ambiwalentych odczuć. Moja kolacja ze ¶ledzia to Twoja teza. Sam nie zabiłem ale zjadam I uważam że wszystko inne nie wyklucza twojego zdania i może być takĽe potwierdzenim dla mojej postawy. Po prostu nic nie jest tak proste żeby moglo być oczywiste.


Ostatnio zmieniony przez samara dnia Pią Kwi 07, 2017 6:23 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podsumowuj±c: Nic nie jest takim jakim się wydaje wesoly
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Podsumowuj±c: Nic nie jest takim jakim się wydaje wesoly

Wła¶nie. hihi zdziwiony
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Kwi 05, 2017 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie udało nam się rozpocz±ć sezon. Piękna pogoda ,piękna okolica i rybki też były. :-)



Ostatnio zmieniony przez farti dnia Sro Kwi 05, 2017 12:08 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Kwi 05, 2017 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy kwietnia.


_________________
Lecek
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Kwi 05, 2017 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W całej rozci±gło¶ci popieram to co napisał powyżej Dż±s.
Nie jestem fanatycznym no-killowcem, a jednak łowienie ryb podczas ich okresu tarłowego można przyrównać do wykorzystania pijanej dziewczyny na imprezie...

Społeczno¶ć łowiecka też nie jest ¶więta, jak w każdej licznej grupie trafiaj± się przypadki patologiczne, jednak mocno przestrzegan± zasadę jest zakaz strzelania do ciężarnych łań, loch.

Moim zdaniem wszystko zależy od etyki danej osoby. Do końca kwietnia można spokojnie odpu¶cić łowienie na jeziorach kosztem rzek; można dobierać przynętę na tyle selektywnie aby przy pstr±gowaniu zminimalizować ryzyko przyłowu lipienia itd. Warto też pamiętać że nie wszystko co jest dozwolone, jest słuszne
wink
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i w zasadzie masz marcję pietruch. Tylko powiedz , jak tu zadowolić entuzjastów kawioru?
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 6:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
W całej rozci±gło¶ci popieram to co napisał powyżej Dż±s.
Nie jestem fanatycznym no-killowcem, a jednak łowienie ryb podczas ich okresu tarłowego można przyrównać do wykorzystania pijanej dziewczyny na imprezie...

Społeczno¶ć łowiecka też nie jest ¶więta, jak w każdej licznej grupie trafiaj± się przypadki patologiczne, jednak mocno przestrzegan± zasadę jest zakaz strzelania do ciężarnych łań, loch.

Moim zdaniem wszystko zależy od etyki danej osoby. Do końca kwietnia można spokojnie odpu¶cić łowienie na jeziorach kosztem rzek; można dobierać przynętę na tyle selektywnie aby przy pstr±gowaniu zminimalizować ryzyko przyłowu lipienia itd. Warto też pamiętać że nie wszystko co jest dozwolone, jest słuszne
wink

To jest kwestia nie tylko moralna. W rozmowie tak to trochę brzmi. Nie zabijamy matek, nie przeszkadzamy w rozmnażaniu itd.

Wydaje mi się, że jednak przede wszystkim leży to w naszym interesie. Z tego przybywa nam ryb. Może trzeba spojrzeć na to jako na konieczno¶ć ograniczania się po to żeby rozwijać gatunki. Zyskujemy na tym jeżeli postępujemy rozs±dnie.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moralno¶ć różne ma twarze.
Jeżeli duński paszowiec ci±gnie sieci na pół Bałtyku i łowi wszystko co żywe i martwe, następnie kto¶ od niego kupi dorsza i zje - to wszystko jest w porz±dku, tak można. Jeżeli jednak krzysztofCz wypłynie swoj± łódeczk± z wędeczk±, złowi dorsza i komu¶ zaproponuje zjedzenie... to już jest miesiarsto.
Panowie nie jedzmy nawet trawy... ona też ma prawo do życia.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi¶cie, że łowienie i to celowe ryb na tarlisku jest może nie koszerne. Ale tu i w tym wypadku nie zakazane. Sprawa osobistej etyki. Jednak nie ma co "wypływać" tu z trałowcami i do tego z duńskimi.. Nie na nasze głowy. wink
Może przykład Szwedzki by się przydał stref ochronnych. Zamiast tylko wałkować i dawać złe przykłady gorszych rzeczy, pokazujmy te dobre przykłady.
_________________
Lecek
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowienie w szwedzkim morzu akurat lubię wesoly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:


Moim zdaniem wszystko zależy od etyki danej osoby. Do końca kwietnia można spokojnie odpu¶cić łowienie na jeziorach kosztem rzek.......

Pietruch czyli na rzekach okonie w okresie tarła twoim zdaniem już można łowić, wytłumacz mi w czym Twoim zdaniem rzeczny okoń jest gorszy od tego z prywatnego jeziora bo ja różnicy nie widzę?
Celowo napisałem z jeziora prywatnego bo u nas na wodach stoj±cych PZW jest zakaz spina do maja.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 07, 2017 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie sobie już spokój z tymi dysputami humanistyczno-ekologiczno-etycznymi. Je¶li nikt nie łamie prawa = wolno. Je¶li prawo według niektórych jest złe = trzeba czynić kroki, by je zmienić. I jeszcze co¶, nikt nie napisał, że złowił, wszystko zabił i zeżarł. Na forum to sobie można ględzić do usranej ¶mierci, kompletnie nic z tego nie wynika. Przepraszam, wynikaj± nikomu niepotrzebne wa¶nie i spory, dyskusje o niczym. lol
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 6:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Dajcie sobie już spokój z tymi dysputami humanistyczno-ekologiczno-etycznymi. Je¶li nikt nie łamie prawa = wolno. Je¶li prawo według niektórych jest złe = trzeba czynić kroki, by je zmienić. I jeszcze co¶, nikt nie napisał, że złowił, wszystko zabił i zeżarł. Na forum to sobie można ględzić do usranej ¶mierci, kompletnie nic z tego nie wynika. Przepraszam, wynikaj± nikomu niepotrzebne wa¶nie i spory, dyskusje o niczym. lol

wesoly ...i jak tu Cię nie lubić... wesoly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 6:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Dajcie sobie już spokój z tymi dysputami humanistyczno-ekologiczno-etycznymi. Je¶li nikt nie łamie prawa = wolno. Je¶li prawo według niektórych jest złe = trzeba czynić kroki, by je zmienić. I jeszcze co¶, nikt nie napisał, że złowił, wszystko zabił i zeżarł. Na forum to sobie można ględzić do usranej ¶mierci, kompletnie nic z tego nie wynika. Przepraszam, wynikaj± nikomu niepotrzebne wa¶nie i spory, dyskusje o niczym. lol


w.k.u.r.w.i.a mnie takie podej¶cie do tematu, nie można się "pochwalić" złowion± ryb± bo zaraz znajdzie się kilku "zawistników"którzy znajd± co najmniej kilkana¶cie powodów dla których jeszcze nie powinno się łowić albo już nie powinno się łowić.

Daję sobie już spokój
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
wesoly ...i jak tu Cię nie lubić... wesoly


Mnie nie lubić? To tak, jakby¶ oficjalnie napisał, że Mi¶ Uszatek był głupi. A Bolek i Lolek to agenci KGB i sowiecka propaganda. lol

mario_z napisał:
w.k.u.r.w.i.a mnie takie podej¶cie do tematu...


Było, jest i będzie. Nie dawaj się wkręcać. Szkoda nerwów i zdrowia. lol
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpadnijcie na Beloniadę, połowimy, pojemy i... nikt Was nie będzie denerwował hihi

Aaaa... Lecek... belony można też na muchę łowić wesoly
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Wpadnijcie na Beloniadę, połowimy, pojemy i... nikt Was nie będzie denerwował hihi ...


Nawet nie wiesz jak bym chciał. Ale daleko i inne takie przyziemne, życiowe sprawy. Życzę Wam dobrej zabawy w miłym towarzystwie. I pamiętaj, wszystkie wypuszczaj! wink
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nawet dostaniesz co¶ na wynos. hihi
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darogryf napisał:
A nawet dostaniesz co¶ na wynos. hihi


Ale żeby zaraz bohatera w twarz za niewinno¶ć? hihi Tak na serio, tyle razy byłem nad morzem i nawet nigdy nie spróbowałem łowić. Wiadomo, człowiek był młody i co innego miał w głowie. Jak najszybciej pannę sprowadzić do pokoju. wink Od kilku lat sobie obiecuję, że chociaż tego surfsactingu spróbuję. I taki sobie o tym my¶lę, z realizacj± przysłowiowa dupa zbita. lol
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Kwi 09, 2017 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
darogryf napisał:
A nawet dostaniesz co¶ na wynos. hihi


Ale żeby zaraz bohatera w twarz za niewinno¶ć? hihi Tak na serio, tyle razy byłem nad morzem i nawet nigdy nie spróbowałem łowić. Wiadomo, człowiek był młody i co innego miał w głowie. Jak najszybciej pannę sprowadzić do pokoju. wink Od kilku lat sobie obiecuję, że chociaż tego surfsactingu spróbuję. I taki sobie o tym my¶lę, z realizacj± przysłowiowa dupa zbita. lol


A co będzie z pannami?
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już mi się odechciało. hihi Chwila przyjemno¶ci za ogrom problemów, nie opłaca się. wink No i kto by teraz chciał takiego starego, upierdliwego i brzydkiego dziada jak ja. lol
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
No i kto by teraz chciał takiego starego, upierdliwego i brzydkiego dziada jak ja. lol


Bacutil? mrgreen
_________________
Lecek
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
No i kto by teraz chciał takiego starego, upierdliwego i brzydkiego dziada jak ja. lol

To może chociaz jeste¶ bogaty pytanie wesoly
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat u mnie to jako¶ nie ma korelacji. Wcze¶niej wiedziałem na co wydaję, teraz nie wiem. Tak czy siak portfel wiecznie pusty. hihi

Lecek - ja Ci zaraz dam Bacutil. lol
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Już mi się odechciało. hihi Chwila przyjemno¶ci za ogrom problemów, nie opłaca się. wink lol

No i poza bardzo, bardzo, bardzo nielicznymi wyj±tkami strasznie przeszkadzaj± w łowieniu ryb. Niekiedy co¶ podbior±, ale to rzadko. Poza tym sprzętu nie pozwalaj± wnosić do domu, zamiast siedzieć na rybach musisz być na obiedzie, albo robić przed¶wi±teczne sprz±tanie. Tych problemów jest nieskończenie wiele. Wiec chyba bardziej opłaca sie być starym i brzydkim, ale i tak trzeba uważać bo polowanie trwa.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
... ale i tak trzeba uważać bo polowanie trwa.

Jak bywałem nad morzem np na belonach to widziałem owe polowanie - w sanatoriach - wesołe wdówki poluj± na wszystko co się rusza ... hihi
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nad (w) morzem człowiek nie może się czuć bezpieczny. lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2017 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas już się dzi¶ łowiło, gryzły aż miło, w sumie wyj±łem 12 sztuk w tym tylko dwa poniżej 50cm, wymiarowe miały od 53 do 70cm
a tu kilka z nich. wesoly







Jutro inny zbiornik i inne przynęty. wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Kwi 30, 2017 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje mario i ... dobrze że¶ się nie ,,zbiesił'' i wstawiasz dalej fotki. Coraz mniej do ogl±dania na forum . Tak 3maj . :ok
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Maj 01, 2017 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Gratulacje mario i ... dobrze że¶ się nie ,,zbiesił'' i wstawiasz dalej fotki. Coraz mniej do ogl±dania na forum . Tak 3maj . :ok

Dzięki.
Ja nie "baba" by się zaraz obrażać z byle powodu. wesoly

Dzisiaj tylko dwie sztuki i obydwa miały ledwo po 51cm smutny
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 02, 2017 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo nie było powodu by się obrażać.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 141