Czy wiesz, że...
SUM:
- Rekord Polski - 102,00 kg
- Złoty medal - od 30,00 kg
- Srebrny medal - od 20,00 kg
- Br±zowy medal - od 15,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 339
 Zalogowani 0
 Wszyscy 339

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18221) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18221) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18221) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18221) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18221) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18221) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18221) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18221) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jak często tracicie szczupaka?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Jak często tracicie szczupaka?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Mar 18, 2004
Posty: 36

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Nie Wrz 18, 2016 8:26 pm    Temat postu: Jak często tracicie szczupaka? Odpowiedz z cytatem

Pytanie jak w temacie... Ostatnio prze¶laduj± mnie szczupaki, które trzęs±c łbem pozbywaj± się błystki. Niby je zacinam, ale jako¶ nieskutecznie, co drugi mi ucieka... Jaka jest Wasza skuteczno¶ć zacinania szczupaków? Ile ryb tracicie po potrz±¶nięciu łbem przez rybę?
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Wrz 18, 2016 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaka metoda? Jak uzbrojona przynęta? Potrz±sanie nad powierzchni± wody?
Maciej
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Mar 18, 2004
Posty: 36

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Nie Wrz 18, 2016 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spinning z brzegu, potrz±sanie łbem w wyskoku nad powierzchni± wody, przynęty to najczę¶ciej wahadła z jedn± kotwic± i gumy z jednym hakiem. Przy wirówkach lub woblerach raczej ryb nie tracę.
Od niedawna na kołowrotku plecionka, a mimo to w weekend szczupak ok 70cm wytrz±sn±ł wahadło i szlag mnie trafił...
Kij żadna rewelacja, bo Catana BX 2,40m i 15-40g, no ale mimo wszystko... To, że spadaj± to moje złe zacinanie czy inni też tak maj±?
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Wrz 18, 2016 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę się m±drzył. Ale nigdy nie dopuszczaj do tzw. ¶wiecy. Ja wiem, że teraz taka durna moda. Fajnie to wygl±da na filmach i nic więcej.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ też tak miałem. Nie zapobiegniesz wszystkim odhaczeniom szczupaka. Szczupaczy pysk to ko¶ci, błony, zębiska i skóra. Haki nie maj± się czego trzymać i łatwo wypadaj±. To zależy także od kotwic. Choć tego nie potrafię wyja¶nić. Niektóre dobrze siedz± w pysku szczupaka, a inne rozcinaj± te błony i kostki, luzuja się i wyłaż±. To trzeba niestety zaobserwować i te nieskuteczne wywalić po prostu.
Szczupak nie może skakać. Trzeba zapobiegać jego skokom wkładaj±c szczytówkę wędki do wody kiedy tylko widzsz, że bestia szykuje się do skoku, pędzi do góry lub zaczyna tańczyć na ogonie. Wędzisko trzymane do góry ci±gnie rybę jeszcze wyżej. Rybka sobie lata na twoim kiju. Szczytówka w wodzie powoduje że szczupaczek musi udĽwign±ć do góry cały ciężar linki i jeszcze wyrwać j± z wody.
Kiedy¶ do¶ć powszechnie stosowało się chwo¶ciki z czerwonej wełny w których ukryta była kotwiczka. Ty niby teĽ pomagało. Mimo, że wełenka miała przede wszystkim wabić, to jednak trochę wspomagała haki czepiaj±c się zębisk szczupaka i stabilizuj±c hak. Teraz można ukręcić na haku jakiego¶ koguta albo muchowy wabik. Powinien zadziałać ta samo.
I ostatnia zasada. Muszę się przyznać że niechętnie ja stosowałem. Szczupak traci bardzo dużo energii podczas skoku na ofiarę. Odzyskuje siły gdzie¶ po trzydziestu czterdziestu sekundach. Czyli od razu po zacięciu można go wycholowac bez problemu. Nie broni się, nie walczy. Trzeba tylko szybko krecic kołowrotkiem i od razu wpakować go do podbieraka. póĽniej robi straszny raban, ale juz jest po wszystkim, mamy go na brzegu. Nie jest to honorowy sposób chyba trochę podły. mrgreen
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczupaki nie lubi± plecionki a już na pewno twardych wędek usmiech
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zmiany, to zacz±łbym od zmiany kotwic na np. ownery. Maj± wiele zalet i jedn± z nich jest to, że nie rozcinaj± szczupakom pysków.
Używam plecionki od wielu lat i czy z tego powodu miałem więcej spadów? Nie pamiętam chęci powrotu do używania żyłki, więc chyba nie.
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janku, prosta sprawa. Plecionka i sztywny kij nie wybacza. Miękki kij i żyłka wybacza wiele. Oczywi¶cie w pewnym zakresie. Jak chcemy koniecznie widzieć skacz±cego szczupaka nad wod± - tego to już nikt i nigdzie nie wybacza. wink Może to i mało "humanitarne", niech sobie pochodzi. Nie holować na chama, byle szybciej go widzieć, "mieć".
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna ze szkół mówi, że krowim ogonem z żyłk± na kołowrotku trudno jest dobrze zaci±ć szczupaka. Do takiego zestawu przynęta powinna mieć naprawdę dobre kotwiczki. Kij od szczotki i plecionka to to przegięcie w drug± stronę, ale można je zrekompensować w jakim¶ stopniu regulacj± hamulca kołowrotka. W obydwu przypadkach wskazane jest dobre "czucie w ręku". Z ostatnimi zdaniami trudno się nie zgodzić.
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne masz rację. I teraz dowalę. Większo¶ć swoich szczupaków złowiłem maj±c do dyspozycji kotwiczki cholera wie sk±d. Nie był to żaden szał, sam często ostrzyłem na osełce. Nie spadały, mało. Bardzo ciężko było je wypi±ć. Ale to były stare kotwiczki z k±tem, że tak powiem rozwartym. hihi
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używam plecionki nie z powodu szczupaków a z powodu zaczepów. Przy brzegu jest ich jako¶ więcej. A nie spotkałem jeszcze skutecznego z brzegu odczepiacza przynęt.
Mocna plecionka najczę¶ciej uratuje nasz± przynętę. W końcu wytargamy na niej kilku- metrow± gał±Ľ albo dziesiec kilo poszczepianych muszlil. W ostateczno¶ci rozegniemy kotwicę. To nic, że jest do wymiany. Przynętę uratowali¶my. Ostatnio udawało mi się nawet wyrywać kawałki porzuconej sieci kłusowniczej. Trochę już zmurszała, ale na żyłki jeszcze była za mocna i sporo przynęt na niej zostawiali wędkarze. Wiem może jestem chciwy i żal mi tych przynęt. Ale do niektórych z nich jestem przywi±zany. Najbardziej mi żal tych które uważam za skuteczne. Bo takie na pewno każdy z nas ma. Nawet jeżeli nie s± wyj±tkowo skuteczne to w jaki¶ dziwny sposób w nie wierzymy i trac±c tak± blachę tracimy trochę swojej pewno¶ci siebie. To jest przykre uczucie.
Je¶li chodzi o kij na szczupaka to też zawsze wybieram się z trochę mocniejszym niż wklejanka na okonie. Szczupaki to często mocne i ciężkie ryby i trzeba mieć czym z nimi powalczyć. Szczególnie kiedy zamierzamy je wypu¶cić. Lepiej ich nie męczyć za bardzo długim holem na miękkim kijku. Poza tym tak mi się wydaje że łatwiej jest skuteczniej zaciać szczupaka czym¶ sztywniejszym. Kiedy¶ do¶ć popularne było docinanie drugi raz szczupaka. Może była w tym jaka¶ racja. Po chwili od pierwszego zaciecia szczupak trzymał już przynętę trochę inaczej, mocniej i w zamkniętej paszczy. Drugie zacięcie mogło lepiej umocować kotwiczkę.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara ma rację. Plecionka na szczupaki służy tylko wyjmowaniu zaczepów. Przy holu ma więcej wad niż zalet. Prowokuje do wyskoków ryby i ułatwia wytrz±sanie przynęty. Rada przy plecionce na szczupaka? - miękki kij i w wodę po kołowrotek, jak plecionka zaczyna się podnosić do wierzchu.
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie mnie kusi żeby jeszcze dodać, że wła¶nie w tym okresie we wrze¶niu i w paĽdzierniku ¶wietnie łowi się szczupaki w zielskach przy samym brzegu. Pływaj±ce nenufary s± już leciutko przegnite i można je swobodnie wyrywać w razie zaczepu. Wystarczy pływaj±cy woblerek (ja używam żabki Rebela) żeby wyj±ć kilka szczupaków. Woblery trzeba prowadzić bardzo wolno i wła¶nie używać żab. Te plazy szukaj± teraz miejsca na zimowisko i chowaj± się w wodzie a drapieżniki na nie poluj±. Nie tylko szczupaki. Rekord polski sandacza i szczupaka został ustanowiony na żywej żabie. Oczywi¶cie plecionka i mocniejsze kije bardzo się przydaj± jezeli łowimy tez w ro¶linnych zaczepach
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
żabki Rebela


Możesz co¶ więcej na ten temat? Co¶ tam w necie znalazłem, ale czy to to o czym mówisz nie jestem pewien.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Cytat:
żabki Rebela


Możesz co¶ więcej na ten temat? Co¶ tam w necie znalazłem, ale czy to to o czym mówisz nie je stem pewien.

Rebel produkuje dwie wielko¶ci żabek w czterech kolorach jak zauważyłem. Ja używam tych większych i jasnobeżowych.

5.1 cm Rebel Wee Frog kolor 61
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Miałem kiedy¶ co¶ podobnego. Prawdopodobnie z podróby. Nic się tego nie chciało uczepić, nawet byłem szczę¶liwy jak zerwałem. Ale to wiesz, stara zasada. Przynęta jest na tyle skuteczna, na ile wędkarz potrafi się ni± posługiwać na danym łowisku, na ile w ni± wierzy.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owik napisał:
Dzięki. Miałem kiedy¶ co¶ podobnego. Prawdopodobnie z podróby. Nic się tego nie chciało uczepić, nawet byłem szczę¶liwy jak zerwałem. Ale to wiesz, stara zasada. Przynęta jest na tyle skuteczna, na ile wędkarz potrafi się ni± posługiwać na danym łowisku, na ile w ni± wierzy.

¦więte słowa. Musi co¶ tam się dziać z wędkarzem żeby przynęta działała. Też mam podróby, ale to nie to. Wywaliłem je z pudełka żeby na darmo nie nosić. Zreszt± inne oryginalne woblery rebela trochę mi się sprawdzały ale ich podróbki już nie
Używam tej żabki tylko w okoliczno¶ciach o których pisałem, czyli jesień, więdn±ce nenufary blisko brzegu i rzuty pomiędzy li¶cie. Wiosn± i latem nic na ni± nie reaguje. Wiosn± próbowałem nawet na "kapu¶cie", czyli wyłaż±cych gr±żelach i także nic. Mam zreszt± na wiosnę inne kilery czyli czerwone mepsy longi i wobler bez-sterowiec ton±cy, ale szybko ci±gnięty po płyciĽnie. I wiesz to też jest jeden model. Pewnie się uwarunkowałem tak jak piszesz. Specialne prowadzenie, w okre¶lonych warunkach przynosi mi efekty i zawsze się sprawdza w pierwszej czę¶ci sezonu.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Wrz 28, 2016 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1/10 mi musi spa¶ć, ale raczej nie więcej, szczupaki łowię kijem 198cm do 210cm o cw 25-30g, akcja szczytowa, ale nie szybka, plecionka 0,16mm
Kije to:
Jaxon Eternum 198cm/25g - wolniejszy
Mikado Nihonto 210cm/30g - szybszy
Często też zdarza mi się łowić szczupaki Jerkami do 30g i tu używam Mikado Inazuma X-Plod Zander Cork 198cm/35g, z tego kija nie przypominam sobie aby kiedykolwiek spadł mi szczupak choć to kij tylko i wył±cznie sandaczowy.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 72