Czy wiesz, że...
Sandacz dojrzewa płciowo w wieku 2 – 3 lat. Samiec dojrzewa przeciętnie o rok wcze¶niej od samic. Tarło przypada na okres kwiecień – maj, gdy temp. wody osi±ga 12 st. C.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 334
 Zalogowani 1
 Wszyscy 335

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18215) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18215) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18215) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18215) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18215) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18215) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18215) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18215) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Co dalej z PW ?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Co dalej z PW ?
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 3:49 pm    Temat postu: Co dalej z PW ? Odpowiedz z cytatem

Tym razem stanęli¶my przed problemem technicznym.
Od czasu powstania Pogawędek Wędkarskich do tej pory, nie było pomysłu
i potrzeby zmian w sferze technicznej funkcjonowania portalu.
Postęp w dziedzinie informatyki bezlito¶nie każe nam jednak takie zmiany
w do¶ć radykalny sposób przeprowadzić.

Nie jestem fachowcem w tej materii, ale z tego co zrozumiałem nie mamy wyj¶cia, musimy zmienić nie tylko "jednostkę napędow±" ale "cały pojazd" żeby móc istnieć w sieci.

Całej operacji (wspaniałomy¶lnie co tu kryć) mógłby podj±ć się Marek_b, jednak od garstki użytkowników, która tu pozostała "zależy, czy jeszcze im na tym zależy?" wink:

W zwi±zku z tym proszę Was... nie o podjecie decyzji czy istnieć, bo dla tych którzy tu bywaj± wydaje się to oczywiste a o wyrażenie, w jakiej formie chcemy pozostać.

Je¶li forum, to jakie tematy należałoby pozostawić a z czego zrezygnować.
Sugestie dotycz±ce galerii fotograficznej również nas interesuj±.
A może kto¶ ma inne pomysły?...

Nie wiem czy ktokolwiek odpowie na ten apel,... w każdym razie decyzje podj±ć trzeba w miarę szybko.

Z góry dziękuję za udział w dyskusji usmiech .
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert pewnie wszystkiego szkoda. Je¶li jest taka potrzeba cięcia to na pocz±tek wytnij Galerię dotycz±ce Gryfinady i moje indywidualne., moich nie ma za wiele, trochę się miejsca zwolni.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert, jak to czy komu¶ jeszcze zależy pytanie zdziwiony
Pogawędki nie mog± znikn±ć... chyba o tym piszesz. Może wyja¶nij w czym jest problem.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wprost chodzi o to, że nasze forum jest technicznie stare. Nadszedł czas, że albo będzie zmodernizowane, albo nas wył±cz±, ponieważ firmy sprzedaj±ce miejsce na serwerach przechodz± na nowe systemy, które nie obsługuj± takiej wersji jak± maj± pogawędki.
Jednak uaktualnienie pogawędek do nowych wersji php jest skomplikowane, czasochłonne i prawdopodobnie wymagaj±ce dużego wkładu finansowego. Również nie chcemy takiej sytuacji, by przytrafiły nam się takie problemy, jakie przytrafiły się WCWI.

Znacznie łatwiej jest postawić forum od nowa, ale oznacza to, że będzie ono inaczej wygl±dało. Mogłoby to być forum trochę podobne do obecnego, ale znacznie uproszczone, z możliwo¶ci± rozbudowy w razie takiej potrzeby.

I tutaj pytanie do Was. Czy my wszyscy chcemy by pogawędki nadal istniały, nawet jeżeli jest nas tak niewielu, Możemy to zrobić, tylko chcemy wiedzieć, że te kilka osób które tu zagl±da, też chce.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janku, nie wiem co przytrafiło się WCWI... czy jak im tam. Wiem natomiast, że Wielka Orkiestra ¦wi±tecznej Pomocy czy Matrix s± wieczne... to dlaczego PW nie mog±. Co to znaczy, że będ± duże koszty pytanie
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż , samo życie. Nie będę się silił na frazesy .
Ale jak wielu tutaj spędziłem kawał życia na PW. Je¶li się da ratujcie . Może wróc± choć trochę czasy i ludzie i będ± mieli znowu o czym pisać.
Zagl±dam czasem jak do rodzinnego albumu by powspominać . A z wiekiem człek staję się coraz bardziej nostalgiczny. Było by przykro, oj jak bardzo przykro bez tej możliwo¶ci.
smutny
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Co to znaczy, że będ± duże koszty pytanie

Takie, że będziesz musiał na długo zastawić łódkę wink lol
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
No cóż , samo życie. Nie będę się silił na frazesy .
Ale jak wielu tutaj spędziłem kawał życia na PW. Je¶li się da ratujcie . Może wróc± choć trochę czasy i ludzie i będ± mieli znowu o czym pisać.
Zagl±dam czasem jak do rodzinnego albumu by powspominać . A z wiekiem człek staję się coraz bardziej nostalgiczny. Było by przykro, oj jak bardzo przykro bez tej możliwo¶ci.
smutny

Też mam takie odczucia.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I chociaż żem chłop prosty, niewykształcony i niekumaty, a na dodatek z pipidówy, to się dołożę, na ile będzie mnie stać. (Choć sercem jestem, gdzie indziej...). Ot! Moja... deklaracja nieupadło¶ci! wink
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można zadać sobie pytanie jak nie Pogawędki to co? Pewnie że dużo w±tków i tematów leży odłogiem więc chyba oczywiste że należy z nich zrezygnować. Tylko dlaczego zaczynacie o tym mówić w czasie wakacyjnych urlopów. Kto teraz ma dostęp do Internetu.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Można zadać sobie pytanie jak nie Pogawędki to co? Pewnie że dużo w±tków i tematów leży odłogiem więc chyba oczywiste że należy z nich zrezygnować. Tylko dlaczego zaczynacie o tym mówić w czasie wakacyjnych urlopów. Kto teraz ma dostęp do Internetu.

Temat urodził się teraz, ponieważ firma na której serwerach jeste¶my, teraz zasygnalizowała zmianę systemu.

To nie jest zbiórka pieniędzy, Dajcie spokój skarbonkom usmiech
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 25, 2016 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
krzysztofCz napisał:
Co to znaczy, że będ± duże koszty pytanie

Takie, że będziesz musiał na długo zastawić łódkę wink lol

Łódkę nie wykrzyknik wykrzyknik wykrzyknik ale nie będę finansował Rudej hihi hihi hihi
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Wto Lip 26, 2016 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiu ta ostatnio widziana u Ciebie nie chciała wrócić ze mn±. Poznała Jolę i się polubiły dziewczyny. Z tego co wiem je¶ć nie woła to jako¶ do następnego spotkania jako¶ dożyjesz. wesoly
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Wto Lip 26, 2016 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Się na staro¶ć mało precyzyjny robię wesoly .
Najważniejsze, że Janek wyja¶nił w czym rzecz usmiech .

Kogo¶, kto podejmie się tej przeprowadzki czeka tytanowa praca. Jak już mówiłem nie znam się na tym, ale pobieżnie przegl±daj±c zakres pracy przy budowie portalu...nieco zbladłem.

Fajnie byłoby, gdyby znalazły się u nas osoby maj±ce o tym pojecie i chęć pomocy. Tak sobie tylko sygnalizuje zagadnienie, bo na wiele nie liczę... lol.
W każdym razie, jeżeli byłaby potrzeba wykonania jakich¶ prostych czynno¶ci przy budowie, jestem gotowy do pomocy.

Trzeba teraz czekać (chyba) do momentu, kiedy Marek podpowie co dalej.
Jednak, je¶li mógłbym zaproponować zarys przyszłego portalu, to okroiłbym trochę (albo znacznie usmiech ) tematykę forum.
W przeszło¶ci liczyli¶my na tłumy użytkowników i różnorodno¶ć zagadnień. Dzisiaj nie ma już chyba takich potrzeb.
Mam również cichutk± nadzieję, że do galerii można będzie wstawiać troszeczkę większe objęto¶ci zdjęć wink .

No i oby temat nie umarł "¶mierci± naturaln±" wink .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 26, 2016 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale ja nie mam zielonego pojęcia o informatyce więc pożytku ze mnie nie będzie żadnego :-(
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Wto Lip 26, 2016 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za utrzymaniem Pogawędek! Rozumiem, że systemy informatyczne się musz± zmienić i w zwi±zku z tym i nasze Pogawędki. Ale chciałbym by nadal istniały nawet w okrojonej formie (wersji). Nie wyobrażam sobie siedzenia przy kompie bez Pogawędkowej alternatywy. W ramach możliwo¶ci i potrzeb będę pomagał!! Pozdrawiam Wszystkich "chc±cych PW"! usmiech
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lip 27, 2016 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był czas kiedy "troszkę" swojego życia tu zostawiłem. Często się póĽniej zastanawiałem czy mi nie szkoda tych godzin i dni, które mogłem po¶więcić chociażby na wędkowanie. Doszedłem do wniosku, że nie, nie szkoda bo to była czę¶ć ta bardziej "domowa" mojego hobby. Ten czas już min±ł tak jak i czas kiedy mieszkałem na wsi sk±d definitywnie zabrałem ostatnio mojego tatę do siebie zamykaj±c kolejne drzwi za sob±. Czas mija i odchodz± w przeszło¶ć pewne sprawy. W starym domu mieszkaj± obcy a na wsi zostały tylko groby najbliższych .. to się już nie odwróci ale nie chciał bym aby takimi grobami stały się pogawędki chociażby ze względu na pamięć poznanych tutaj ludzi. Wielu z pogawędkowiczów znam osobi¶cie, spotykam się z nimi nad wod± czy tez telefon pomaga w kontaktach, jednak forum jest miejscem gdzie zagl±dam z ciekawo¶ci±. Może i zarosły trochę pogawędki kurzem ale wci±ż s± tu warto¶ciowi ludzie dla których warto tu zagl±dać. Nie wiem jak ma się odbyć cała ta termedyja ze zmianami i czy będę w jaki¶ sposób mógł pomóc ale na pewno będę kibicował aby się to udało.

ps. Można ¶miało wywalić dział giełda i terrarium oraz na ryby co pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca.
_________________
Łowię i zjadam ......
Marek_b
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jun 19, 2002
Posty: 1235

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lip 27, 2016 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja oprogramowania na serwerach wymaga również aktualizacji PW. Niestety taka aktualizacja będzie skomplikowana lub wręcz niemożliwa. ¦wiat informatyczny poszedł do przodu, a my zostali¶my z oprogramowaniem z przed 12 lat.

W zwi±zku z tym szukamy rozwi±zania, które zachowałoby jak najwięcej funkcjonalno¶ci obecnie dostępnych na PW. I tu pro¶ba do Was żeby¶cie dopisali adresy stron, które wydadz± się Wam przyjazne i mogłyby swoj± funkcjonalno¶ci± posłużyć jako nowy silnik dla PW. Przypadł mi do gustu np.: www.haczyk.pl czy jerkbait.pl. A wam?
_________________
¦wiadomie dokonuj wyborów.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lip 27, 2016 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabieraj±c się do napisania tych kilku słów rzuciłem okiem, od kiedy tutaj przebywam. zdziwiony Nasze Pogaduchy to "czę¶ć życia" wielu z nas, miejsce, gdzie wielu z nas zawarło warto¶ciowe znajomo¶ci, miejsce, w którym często skacz±c sobie do oczu wiedzieli¶my, że w sumie gramy do tej samej bramki. Żal to zatracić pomimo, że atmosfery pierwszych lat, na pewno już się nie odtworzy. A wynika to nie z niechęci kogokolwiek lecz prostego nadmiaru informacji, który z każdej strony nas przytłacza. Jest tutaj jednak niepowtarzalna atmosfera, która jest warto¶ci± sam± w sobie.
My¶lę, że oprawę graficzn± należy dopasować do możliwo¶ci osób, które wezm± się za tę metamorfozę. Dla mnie, jako "bywalca od zawsze" ta forma graficzna jest niezast±piona, ale wcale to nie oznacza, że wymuszona przez czas, stanie się problemem. Licz± się tre¶ci i grono wiernych bywalców. Od strony technicznej nie jestem w stanie pomóc, ale je¶li zajdzie potrzeba innego wsparcia - możecie na mnie liczyć.
Pragnę podziękować Redakcji i niezawodnemu w takich momentach Markowi_b za podjęcie tej rękawicy. Szacunek Panowie i powodzenia.

P.S. Kolega Krzyżak z Kurpi ma rację - pojawiło się trochę działów i tre¶ci, które w kiedy¶ miały ożywić PW, a stały się gniotem.
Malgi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 03, 2011
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 6:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda ja jestem tutaj krótko, ale nie wyobrażam sobie, aby PW zniknęły z sieci...
Oldi pewnie też.
Na razie nie ma czasu na NET i PW, ale w długie jesienno-zimowe wieczory będzie tutaj częstym go¶ciem. Teraz to czas mija nam szybko na rybach, w lesie na grzybach i przy pracach ogródkowych.
Jeżeli będziemy umieli jako¶ pomóc, to chętnie po¶więcimy trochę czasu.
_________________
Wolę być niedoskonał± wersj± samej siebie, niż najlepsz± kopi± kogo¶ innego...
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 6:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak będzie z zachowaniem dotychczasowego materiału "historycznego" ?
Jest cała masa warto¶ciowych artykułów, fotek i w końcu naszych postów.
Niektóre działy można rzeczywi¶cie poł±czyć, zostawiaj±c ogólny, techniczno-sprzętowy,spotkaniowy czy offa. Sam piszę czasami tak na próbę np. w morskim i nie ma tam odpowiedzi.
Nie biorę nawet pod uwagę tego by PW mogły znikn±ć. Co z Beloniad±, Gryfiniad± czy innymi lokalnymi spotkaniami ? Pewnie... można na telefon... ale czy to to samo ?
Jak żyć... jak żyć... pytanie
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 6:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie wyobrażam sobie braku PW. WCWI stało na jeszcze starszym silniku i niestety, za którym¶ razem gdy hostingodawcy (tak to się chyba nazywa) padły serwery i je zaktualizowali to niestety ale nowe silniki mambo już nie poci±gnęły. Sam @TJ nie wyrabia się z przerzuceniem cało¶ci materiału i WCWI na razie wisi w zawieszeniu. Co do przyjaznych forów to dla mnie przyjazny układ (nie wspominaj±c o obecnych PW) maj± knives.pl, bron.iweb.pl, multiplikator.pl, jerkbait jako¶ mi nie leży nie wiem czemu ale tak jest, haczyka nie znam. Z podpowiedzi to iweb całkiem niedawno przesiadał się na nowy silnik, knives chyba też, może tamtych chłopaków co robili przeprowadzkę zapytać na czym jad±. Ja się nie znam.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurna nie straszcie zdziwiony Może rzeczywi¶cie przedyskutować sprawę i zrobić czystkę. Ograniczyć lub zlikwidować to, co nie funkcjonuje. Pewnie niektóre działy s± rozdmuchane lub się nie sprawdziły mimo, że miały służyć naszej wygodzie. Je¶li jednak będzie padaka, to przynajmniej sami "swoje" rzeczy zarchiwizujmy. Pewne "swoje" rzeczy "przechowuję" tylko tutaj. Nie chciałbym ich utracić.
_________________
Lecek
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silniki to ja znam tylko four stroke i cfaj takten (z poprzednich Gryfiniad), inne forum na którym jestem i podoba mi się jego układ to camperteam.pl.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że muszę jeszcze co¶ napisać, a wła¶ciwie przestrzec przed zmian± formy graficznej gdyby taka groziła PW.
Można powiedzieć że w tej chwili strony Pogawędek s± wła¶ciwie idealnie przystosowane do czytania. Może mówię tu jakie¶ truizmy ale nasze postrzeganie wymaga 9 wyrazów lub około 36 znaków na wiersz żeby czytanie nie było męcz±ce. Tak jeste¶my skonstruowani i tak działamy. Wiele stron internetowych nie respektuje tej zasady i rozkłada tekst na cał± szeroko¶ć strony. Poza tym w imię Ľle pojmowanych warto¶ci estetycznych, czyli urody stron umieszcza na nich silnie kontrastowe barwy, albo dziwacznie s±siaduj±ce ze sob± kroje pisma, jak kursywa i zaraz obok gruba blokowa czcionka albo dekoracyjna pisanka. Według niektórych s± to estetyczne zabiegi, ale tak naprawdę uruchamiaj± odczucie bałaganu i utrudniaj± czytanie.
Kotwic
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jun 22, 2007
Posty: 105

Kraj: Polska
Miejscowość: Giżycko
PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę czasu mnie tutaj nie było, ale zagl±dałem do forum. mrgreen

Padło w w±tku kilka propozycji wygl±du forum i innych silników, dodaję więc kolejn± opcję do rozważenia.

Ze względu, że pomimo nawału pracy ostatnio zaangażowałem się w tworzenie fundacji i forum: https://dlaryb.pl/
mogę kilka słów w tym temacie napisać.
To forum powstało niedawno, na płatnym skrypcie, z możliwo¶ci± rozbudowy i modyfikacji. Nam w sprawach technicznych pomaga informatyk i to z nim trzeba by ustalać ma ile "przyjazny i użyteczny" jest skrypt który obsługuje w/w forum.

Wiem, że chcecie by PW zachowało czę¶ć swojego dorobku, ale znaj±c problemy TJ z przenosinami WCWI domy¶lam się, że tutaj też będzie mnóstwo pracy i trudny orzech do zgryzienia.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶ciwie to wymieniane s± jako najbardziej popularne phpbb3 mybb SMF. Każde z nich bardzo dużo stylów (skórek), tzn że wygl±d można wybrać z naprawdę wielu propozycji.
Ale poprę zdanie Artura. Wygl±d i funkcjonalno¶ć forum knives.pl to jest to. Spokojnie da się czytać, nie bije po oczach.
Jest to forum zbudowane na silniku Simple Machines Forum. Ma dobre opinie i polskie wsparcie i widać, że jest rozwijane.
cezorator
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 30, 2003
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Czw Lip 28, 2016 7:49 pm    Temat postu: Co dalej z PW ? Odpowiedz z cytatem

Kawał życia spędziłem na PW. Spotkania w Zabrzu. Mam sentymentalne podej¶cie do tego. Więc nie wyobrażan sobie by nie było PW.
Proszę ratować ten portal.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra. A teraz do brzegu. Po ile i komu wesoly Bo tak czytam i jestem w coraz większym rozkroku. Mamy tu problem. Czego więc potrzebujemy? Człowieka. który wprowadzi zmiany? Narzędzi i ¶rodków? To możemy zacz±ć szukać. Tylko należy konkretnie wskazać cel i potrzeby.
A tak z ciekawo¶ci, to skoro WCWI jest w zawieszeniu to gdzie się "spotykaj±" forumowicze? Bo mam tak± propozycję, że je¶li PW będzie musiało na jaki¶ czas zawiesić swoj± działalno¶ć, to może na ten czas, aby nie stracić kontaktu i nadal wymieniać informację między nami, nasze "spotkania" przej¶ciowo ulokować na innym, istniej±cym forum wędkarskim. Gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał, a my będziemy nadal aktywni i na bież±co. Maj±c wiele do¶wiadczeń, spodziewam się, że z powrotami zawsze jest trudniej. Wiem, że zabrzmi to jak herezja i pewnie podpada pod spalenie na stosie, jednak uważam, że nie jest to taki ostatni, idiotyczny pomysł. No może przed ostatni. wesoly
A gdyby tak wy-relegować Monka, to by się może samo naprawiło? mrgreen
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niechybnie zabiega o wytarganie za uszy! Paskudnik jeden. wink
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Niechybnie zabiega o wytarganie za uszy! Paskudnik jeden. wink


A czy ty wiesz jakie to trudne słowo - wyrelegować.
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam Ciebie tyle lat, ze wiem, jakim to słowo musiało być wyzwaniem. zly Doceniam, doceniam. ;)
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie na pewno mamy jeszcze 2 tygodnie naszego forum. Naczelny 3J wła¶nie w tej chwili woduje wielk± łódĽ i płynie za wielk± wodę. Potem długo będzie jechał. A jak mu się znudzi jazda si±dzie na tarasie nad jeziorem. Powie ja tutaj to nawet wędki nie muszę wyci±gać.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Lip 29, 2016 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć,
Pytanie tu już chyba padło, mianowicie - co z dotychczasowym contentem strony? Artykuły, galeria, relacje, forum. Kopalnia wiedzy (często już nieaktualnej), ale także i wspomnień.
My¶lę, że bez galerii też damy sobie radę - jerkbait.pl wspomniany jest bardzo przyjazny dla każdej przegl±darki, a i na androidzie nie ma problemów z jej przegl±daniem. Wstawianie zdjęć w po¶cie było tutaj niegdy¶ zabronione - teraz niezależnie od tematyki forum jest to norm±.

Pewnie sporo osób będzie się zastanawiać, "jak to tak, bez galerii?".
Jednak już kilka ładnych lat funkcjonujemy bez chatu, który swojego czasu był "centrum PW" (konkursy, testy wędkarskie, pogawędki usmiech ) i jak widać brak chatu nie zniechęca nas do tego by codziennie zagl±dać tutaj.

A i pewnie czę¶ć pamięta czasy kiedy i PW padło ofiar± "ataku terrorystycznego" zanim stało się to modne na całym ¶wiecie wink:
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lip 31, 2016 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponad 4 i pół tysi±ca zarejestrowanych... głosów w dyskusji kilka... a może to jest odpowiedĽ smutny
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Nie Lip 31, 2016 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiu brak odpowiedzi to też odpowiedĽ.

Na końcu będzie Pan zadowolony.
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
zebxxl
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 26, 2011
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlaskie / Hajnówka
PostWysłany: Nie Lip 31, 2016 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo, jako jeden z najmłodszych użytkowników tego wspaniałego portalu a nadto znalazłszy się w tak szacownym gronie, nie godzi się bym głos zabierał w tak ważkiej sprawie, jak± jest przyszło¶ć PW.

Skoro jednak, niepokój wzbudza zbyt mała ilo¶ć głosów w temacie, to z racji znacznie dłuższego (jeszcze bez rejestracji) ¶ledzenia wszelkich zdarzeń tu zachodz±cych nie¶miało zasugeruję by postarać się mimo wszystko utrzymać przy życiu Pogawędki Wędkarskie zachowuj±c tre¶ci już zgromadzone.

Ps.
Oczekuj±c pomocy wręcz koniecznym jest wyszczególnienie:, W jakim zakresie pomoc ta ma zostać udzielona? Jakie umiejętno¶ci (tego pomagaj±cego) s± niezbędne (nie każdy jest zawodowym informatykiem mimo posiadania pewnych umiejętno¶ci)?

W zwykłej stronie internetowej (np. informacyjnej) koszty generowane s± przez; szablony, moduły, komponenty i oczywi¶cie korzystanie z serweru a w nim pojemno¶ć (MB) i transfer miesięczny (GB) dla konta + domenta.
Z forum internetowym jako takim niestety nie mam do¶wiadczenia i pewnie może to wygl±dać nieco inaczej.
Oczywi¶cie samej pracy przy tworzeniu forum nie liczę gdyż jak rozumiem działamy jako wolontariusze. :ok
_________________
Traktuj innych tak - jak by¶ sam chciał być traktowany.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lip 31, 2016 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Ponad 4 i pół tysi±ca zarejestrowanych... głosów w dyskusji kilka... a może to jest odpowiedĽ smutny

Nie przesadzaj - czasem po prostu nie wiadomo co napisać ;D
Fakt faktem, że ludziska teraz siedz± na fejsie bardziej bo .. się kręci. Nowe , inne Pogawędki - może wróc± jak stare i będzie znowu fajnie ... :ok
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lip 31, 2016 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie to nie kwestia "kręcenia się". Po prostu to, co kiedy¶ oferowało PW było pewnego rodzaju nowink±. Istniało prężne grono znaj±cych się pasjonatów i tworzyło niepowtarzaln± atmosferę, która dzisiaj "tr±ca myszk±". Ale - jak widać - pomimo mizernej aktywno¶ci, wielu z nas tutaj zagl±da, bo portal stał się niemal drugim domem. Brzmi to cokolwiek patetycznie więc uznajmy, że to ja tak to odbieram. ;)
Dzisiaj na "fejsie" rozmawiałem z Koleg±, który wychował się - tak jak ja - nad ZZ. Powiesił fotki ze swojego łowiska pod Wałczem. Pogratulowałem, pozazdro¶ciłem i napisał, że to już nie to samo, co kiedy¶. Kłusole robi± swoje. Podesłałem mu filmik z efektami odwiedzin z sond± 1000% miejscówek na ZZ. Nie mógł uwierzyć, że jest tak Ľle. Po co o tym wspominam? Ano dlatego, że gdyby były wyniki, to i tutaj atmosfera i aktywno¶ć byłyby inne. Ale najważniejsze, że trwamy i chcemy pozostać w tym gronie. usmiech
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lip 31, 2016 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy starałem się brzydko nie pisać, ale... w Polsce musi co¶ [ocenzurowano]±ć - instytucja, która reprezentowała kiedy¶ interesy wędkarzy teraz niekoniecznie jest tym już zainteresowana.
Kiedy to SB, byli prokuratorzy, milicjanci - naprawdę pójd± na emerytury ?
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sie 01, 2016 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, po wyspie wiem nieco więcej co do WCWI. Niedługo ma się skończyć stan zawieszenia. Roman w ci±gu ostatniego roku przerzucił już na nowe 15 tysięcy artykułów, jakie s± na WCWI, pozostał jeszcze 1 tysi±c, Tj przerzuca całe forum i galerie ze zdjęciami, też od roku (więc prace trwały od dawna). Prace nad serwerami też s± na ukończeniu, więc w niedługim czasie powinno ruszyć. Jak będzie wygl±dać to zobaczymy usmiech usmiech.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 02, 2016 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło jest widzieć, że choć nie jest nas bardzo wielu, to jednak chcemy się spotykać na pogawędkach. Dajcie nam trochę czasu aż skończymy urlopy, a wówczas redakcja weżmiemie się do pracy.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sie 02, 2016 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janku z daleka piszesz... a wyraĽnie jakby¶ obok siedział. hihi
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Wto Sie 02, 2016 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janku a łosie tam s±? Czy już tylko Dz±sik? wesoly
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pią Sie 05, 2016 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

Dzisiaj na "fejsie" rozmawiałem z Koleg±, który wychował się - tak jak ja - nad ZZ. Powiesił fotki ze swojego łowiska pod Wałczem. Pogratulowałem, pozazdro¶ciłem i napisał, że to już nie to samo, co kiedy¶. Kłusole robi± swoje. Podesłałem mu filmik z efektami odwiedzin z sond± 1000% miejscówek na ZZ. Nie mógł uwierzyć, że jest tak Ľle. usmiech


Ale mogę Cię pocieszyć, że nie tylko na ZZ jest kiszka. Ostatnio popytałem jak tam sytuacja na Zalewie Sulejowskim. Mam wspaniałe wspomnienia z tego miejsca, ale to były lata osiemdziesi±te. Obecnie totalna padaka. Jedynie ponoć sumy łowi±. Przy okazji winnego tej sytuacji, wskazano wła¶nie na sumy. Co wydaje mi się idiotyzmem. Ale tak to jest, gdy się nie rozumie innych czynników wpływaj±cych na ¶rodowisko w dłuższym okresie. Zmiana linii brzegowej, odcięcie dopływów, ubytek wody i zanieczyszczenia komunalne. Oczywi¶cie stawiam też na sieciowanie, kłusoli, brak gospodarki PZW i pokemony.
_________________
Lecek
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sie 05, 2016 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sulejów jest na tyle specyficznym zbiornikiem, że brak wyników wędkarskich totalnie nic nie oznacza w kwestii rybostanu.
w ubiegłym roku na ZZ też nic nie łowiono, przyszedł paĽdziernik i szczupaki setkami targali tak na żywca jak i brygada pizetwiu siatami.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 06, 2016 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi sumami Lecku, to jest dużo prawdy. Tylko trzeba, tu być, obserwować wodę i naocznie się przekonać, jak wielki to jest problem. Populacja suma w ZS wyrwała się spod wszelkiej kontroli. Tak mu tutaj warunki dopasowały, że on nie tylko jest, ale jest go w wielkim nadmiarze. Jak się trafi dzionek, to wokół łodzi potrafi i 10 szt jednocze¶nie wywalać się na powierzchni wody, w pogoni za jedzonkiem. Wielce wymownym jest fakt, że nasz okręg zezwala na zabranie z łowiska 2 szt dziennie. A ile go jest, to już niektórzy Warszawiacy się przekonali, specjalizuj±cy się w tej rybie, łowi±c ich nawet po 3 szt z jednego wypłynięcia. Mieli¶my tutaj przypadek, że z jachtu wypadł jamnik, zanim żeglarz zrobił nawrót i już płyn±ł po psa, to się tylko woda zakotłowała i zeziarło psinę żywcem.
Ja już też niedawno mogłem naocznie stwierdzić, z jakiego powodu moja leszczowa miejscówka, przestała mnie obdarzać rybami. Nawet je¶li nie brały w danym dniu leszcze, to zawsze nałowiłem płoci i wszędobylskich kr±pi. W tym roku nawet te ryby przestały tam brać.
Przepłyn±łem się więc z echosond± i co się okazało? Miejscówka jest całkowicie zdominowana przez sandacze, ale sandacze gigantycznych rozmiarów. I jest ich tam po kilka, kilkana¶cie szt na kupie. Te ryby też zostały wyparte ze swoich miejsc, przez sumy i musiały się przenie¶ć o 500 m, od mojej najsłynniejszej "górki", opisywanej przeze mnie w artykułach, tutaj na PW. Zmuszone zostały do zajęcia stanowisk na znacznie płytszej wodzie. A mnie z kolei zmusiły do szukania miejsc żerowania leszczy i przeniesienia się o 100 m dalej, ale już je znalazłem i daję sobie radę, na mojej "wędkarskiej emeryturze", choć wczoraj przeżyłem ciekaw± przygodę, gdy ogromny sandał zaatakował mój slider (spławik) i przegryzł mi go na dwie czę¶ci. Tutaj opis. A i z tego przypadku można wywie¶ć wniosek, jak sandacze zmieniły sposób żerowania...
Z Twojego wywodu, można się zgodzić tylko z czę¶ci± tez, czyli - 1. zanieczyszczenia komunalne (tutaj bardziej gospodarskie), 2. kłusole (ci akurat s± wszędzie) oraz 3. pokemony. Reszta nie wchodzi w rachubę. Nikt nie zmieniał linii brzegowej, nie odcinano dopływów i nie ma możliwo¶ci sieciowania (duża ilo¶ć trollinguj±cych wyklucza to całkowicie).

Czemu zatem wędkarze spływaj± o kiju? Bo nie potrafi± analizować sytuacji i nie potrafi± zlokalizować ryb, po które wypływaj±. Nie dociera do nich, że ryby też zmieniaj± "pogl±dy" w zwi±zku z prawdziw± eksplozj± suma i zmieniły swoje ostoje i sposoby żerowania. Ale s± i tego plusy! Może będ± miały szansę się rozmnożyć, zanim kto¶ je namierzy, nauczy się od nowa je łowić i pu¶ci wie¶ć do innych kolegów.

A ile jest tutaj suma, to już ja się przekonałem naocznie, kiedy wypłyn±łem przed wieczorem i na odcinku ok 200 m, namierzyłem ich aż 23 szt. Szczę¶liwy traf, czy faktycznie jest ich od groma i jeszcze więcej? Tutaj dowody. I to też były kiedy¶ sandaczowe miejscówki... zdziwiony
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Sie 06, 2016 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zobaczcie, jak wygl±da "wyparcie" w zegrzyńskim wydaniu: KLIKNIJ
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sie 06, 2016 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wie¶ci wczoraj zasłyszanych, z ust do¶ć prawdomównych, w ubiegłym tygodniu na Narwi koło Pułtuska dupnięto Sandacza przez duże S, rekord kraju pobity o ponad 2kg.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 167