Czy wiesz, że...
Szczupak dla przekroczenia wymiaru ochronnego potrzebuje - w zależno¶ci od akwenu - 4-6 lat.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 551
 Zalogowani 0
 Wszyscy 551

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18253) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59108) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18253) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18253) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18253) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18253) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18253) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59108) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18253) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18253) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2103
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1965
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1986
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2226
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2056
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2113
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2025
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2065
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2427
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2247
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czy wprowadzono limit ilo¶ciowy okonia?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Czy wprowadzono limit ilo¶ciowy okonia?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 1:57 am    Temat postu: Czy wprowadzono limit ilo¶ciowy okonia? Odpowiedz z cytatem

Czy wprowadzono limit ilo¶ciowy okonia do 10 sztuk dziennie? Ci±gle o tym słyszę, ale słabo czytam i nie mogę się tego limitu doczytać w RAPR. Może kto¶ co¶ wie bo to bardzo denerwuj±ca sytuacja. zly: zly:
jufu
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 02, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozdział VI Ochrona ryb.

7. Wprowadza się następuj±ce limity ilo¶ciowe ryb do zabrania z łowisk:
7.1. W ci±gu tygodnia /od poniedziałku do niedzieli/:
- głowacica 1 szt.
7.2. W ci±gu doby / w godz. 0.00 - 24.00 /
- sum 1 szt.
- troć jeziorowa, troć wędrowna, łoso¶, sandacz, szczupak, sieja, boleń, /ł±cznie/
2 szt.
- lipień, pstr±g potokowy, /ł±cznie/ 3 szt.
- brzana 3 szt.
- karp 3 szt.
- lin 4 szt.
- certa 5 szt.
- węgorz 2 szt.
Ł±czna ilo¶ć złowionych i zabranych z łowisk ryb wymienionych gatunków nie może
przekroczyć 10 szt. w ci±gu doby.

Okoń nie jest tu wymieniony więc nie podlega limitowi 10 szt

8. Dopuszcza się zabranie z łowisk ryb innych gatunków niewymienionych wyżej, w
ilo¶ciach nieprzekraczaj±cych 5 kg w ci±gu doby

Chyba że w wykazie odstępstw od RAPR w waszym okręgu jest inny zapis.
U nas w PZW Wrocław jest np.
10 szt leszcza na dobę
wymiar ochronny okonia do 18, a na zbiorniku Mietków do 20cm, a dodatkowo całkowity zakaz połowu z lodu
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za podpowiedĽ
Znalazłem na stronie Z.O.Maz.

12.Wymiary, okresy ochronne i limity połowu:
a) okoń:
-do 18 cm (ograniczenie nie dotyczy wód górskich)
-limit 10 szt.z wył±czeniem zawodów wędkarskich zgłoszonych do biura Z.O.Maz.(ograniczenie nie dotyczy wód górskich)
b) karp do 30 cm na wszystkich wodach
c) kleń, jaĽ 5 szt. ł±cznie

A teraz wyobraĽmy sobie, że mam 11 okoni (hipotetycznie bo nie zabieram już ryb do domu) i kontroluje mnie patrol PSR. Mandacik murowany. Żadne usprawiedliwienia, że nie wiedziałem bo nie zagl±dam na stronę Z.O.Maz. nie pomog±. Żadne odwołania do regulaminu także, bo regulamin nieważny.


Ostatnio zmieniony przez samara dnia Sob Kwi 04, 2015 6:55 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
jufu
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 02, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2015 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="samara"]Dziękuję za podpowiedĽ
Znalazłem na stronie Z.O.Maz.

I wszystko się wyja¶niło
Zawsze warto sprawdzać, czy zapisy okręgowe pokrywaj± się z RAPR
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
A teraz wyobraĽmy sobie, że mam 11 okoni (hipotetycznie bo nie zabieram już ryb do domu) i kontroluje mnie patrol PSR. Mandacik murowany. Żadne usprawiedliwienia, że nie wiedziałem bo nie zagl±dam na stronę Z.O.Maz. nie pomog±. Żadne odwołania do regulaminu także, bo regulamin nieważny.

Szukasz dziury w całym, nie od dzi¶ poszczególne okręgi wyznaczaj± sobie wyższe limity, wymiary itp. Wszystko masz opisane w swoim zezwoleniu/ rejestrze (który trzeba mieć ze sob± w czasie wędkowania), więc wcale nie musisz wchodzić na stronę om pzw, żeby wiedzieć jakie zasady obowi±zuj± w okręgu...
_________________
Aquila non capit muscas!
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 1:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek80 napisał:
samara napisał:
A teraz wyobraĽmy sobie, że mam 11 okoni (hipotetycznie bo nie zabieram już ryb do domu) i kontroluje mnie patrol PSR. Mandacik murowany. Żadne usprawiedliwienia, że nie wiedziałem bo nie zagl±dam na stronę Z.O.Maz. nie pomog±. Żadne odwołania do regulaminu także, bo regulamin nieważny.

Szukasz dziury w całym, nie od dzi¶ poszczególne okręgi wyznaczaj± sobie wyższe limity, wymiary itp. Wszystko masz opisane w swoim zezwoleniu/ rejestrze (który trzeba mieć ze sob± w czasie wędkowania), więc wcale nie musisz wchodzić na stronę om pzw, żeby wiedzieć jakie zasady obowi±zuj± w okręgu...


Możesz mi nie wierzyć. Twoje prawo. Ale naprawdę, słyszałem już o wprowadzeniu limitu na okonia kilkakrotnie od pocz±tku roku a nawet chyba wcze¶niej. Zawsze brałem do ręki RAPR i nie znajdowałem tam żadnej informacji na ten temat. Dla mnie jedynie regulamin był miarodajny. Dlatego t± informację traktowałem jako plotkę , nieporozumienie, panikę, albo co¶ podobnego. Dopiero dzięki podpowiedzi Jufu znalazłem co¶ konkretnego.

Teraz odnalazłem te limity także w zezwoleniu. Jednak żeby je zauważyć musiałem przebrn±ć przez wiele stron tabelek informuj±cych o łowiskach na których nigdy nie będę, a nawet nie zamierzam być. Czytanie tego jak dla mnie było okropnie nuż±ce.
Jeżeli już robię dziury w całym, to może mógłbym pokornie poprosić redaktora tego druku, o umieszczanie tak ważnych dla użytkowników zezwolenia wiadomo¶ci, jak zmiany regulaminu, gdzie¶ na pocz±tku tekstu i może trochę większ± i grubsz± czcionk±. Do takiej informacji powinno się mieć moim zdaniem ułatwiony dostęp. To nie jest umowa kredytowa z bankiem i drobne druki nie s± tu nikomu potrzebne. Chyba że...
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 7:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieznajomo¶ć prawa szkodzi - spójrz na par. 2 pkt 2 RAPR: 2. "Przed przyst±pieniem do wędkowania, wędkarz zobowi±zany jest do ustalenia do
kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowi±zuj± na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym Regulaminie. ". To wyja¶nia wszystko. Jeżeli dany okręg wprowadził swoje własne ograniczenia, to każdy wędkarz ma obowi±zek ich przestrzegać. Kwestia poinformowania o wprowadzanych zmianach - tu już piłeczka jest po stronie okręgu, w jaki sposób to zrobi. U mnie jest to wykaz zmian, który wszem i wobec jest ogłaszany np. podczas płacenia za kartę. I nie ma problemu. wesoly
A na marginesie - założę się, że niewielu z nas czytało od deski do deski ustawy czy kodeksy prawne? A s± to przepisy, których musimy przestrzegać (np. ustawa "Prawo o ruchu drogowym"). I nie będzie żadnym wytłumaczeniem "bo nie wiedziałem" wesoly . Tak to działa. Ale spoko - już wiesz, więc podczas kontroli nic Ci nie grozi. Zreszt± i tak nie bierzesz ryb, więc niech się martwi± ci, którzy zabieraj± wesoly . Relax.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:
U mnie jest to wykaz zmian, który wszem i wobec jest ogłaszany np. podczas płacenia za kartę. I nie ma problemu.

Mój problem polega na tym, że nie kupuje znaków sam. Nie chodzę po schodach, a tam trzeba tak± przeszkodę pokonać.

Cały czas mówili mi o tym limicie koledzy, a ja szukałem w internecie. My¶lę, że gdyby kto¶ pomy¶lał i umie¶cił te zmiany np na okładce zezwolenia to znacznie rozszerzyłby dostęp do informacji. Moi koledzy przekazywali mi informację o limicie w postaci, jeżeli można tak powiedzieć "szeptanej sensacji". Podejrzewam, że do nich ta wiedza dotarła w taki sam sposób.

Dziwie się bardzo bo jeżeli jest to informacja warta 200 NPL to chyba kto¶ mógłby się postarać i pomy¶leć jak ta kasę zachować w naszych kieszeniach. :? :?
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2015 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że sam nie kupujesz znaczków w żadnym wypadku nie powinno być przeszkod± w poinformowaniu kolegi o zmianach. Nooo, ale jak nie zabierasz ryb, to Twój limit jest nieograniczony i tego Ci życzę. wesoly wesoly
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 45