Czy wiesz, że...
Przeciętna długo¶ć życia wybranych gatunków ryb: sum 60 lat, piskorz 20 lat, sandacz 15 lat, leszcz 14 lat, szczupak 10 lat, okoń 10 lat, węgorz 50 lat, jesiotrowate 100 lat.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 337
 Zalogowani 0
 Wszyscy 337

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18215) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59101) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18215) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18215) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18215) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18215) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18215) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59101) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18215) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18215) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2099
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2424
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - ... a jednak Grecja
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
... a jednak Grecja
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 6:03 pm    Temat postu: ... a jednak Grecja Odpowiedz z cytatem

Miała być Irlandia a jednak będzie Grecja
A ja jak zazwyczaj jaki¶ dziwny jestem. I widzę że coraz większy syf,kiła i mogiła w tym naszym ,,ubekistanie''. :?
skorupa
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 23, 2004
Posty: 364

Kraj: Polska
Miejscowość: Kłobuck
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po czym wnosisz ?
_________________
Albo rybki, albo pipki- jak powiedział Hamlet
http://www.wedkarstwo.czest.pl
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż , zawsze mogło by być lepiej , nasi rz±dz±cy popełniaj± wiele błędów co więcej często je powielaj± .
Ale też dobrze pamiętam Polskę z przed 25-30 lat i uważam ze nie możemy tylko narzekać i narzekać , postęp jest ogromny .
Jeżeli nikt nie będzie nadmiernie nam przeszkadzał uczciwie zapier....ć to może być tylko lepiej .
Kraje zachodu na swój dobrobyt pracowały całymi pokoleniami , wierzę że kiedy¶ i Nas to spotka.
Róbmy swoje i nie wierzmy w cuda, obiecanki i tematy zastępcze , na wszystko trzeba zapracować, za darmo nie ma nic !

Wesołych ¦wi±t wink:
_________________
Marillion&Fish
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Farti rozumiem, że to syndrom przedsezonowego napięcia sprawił iż napisałe¶ co¶ takiego wink: . I z całym szacunkiem tej wersji się będę trzymał.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 6:52 am    Temat postu: Re: ... a jednak Grecja Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Miała być Irlandia a jednak będzie Grecja
A ja jak zazwyczaj jaki¶ dziwny jestem. I widzę że coraz większy syf,kiła i mogiła w tym naszym ,,ubekistanie''. :?


W całej rozci±gło¶ci popieram. Nie tyle to, że farti jest dziwny, ale to, że jako¶ tak nie fajnie się zrobiło.
Oczywi¶cie, że na sposób widzenia największy wpływ ma miejsce siedzenia (czy co¶ takiego), Ale uważam, że jeżeli państwo którego dochody powinny być, mówi±c oględnie –do¶ć duże, sięga do kieszeni rodzin niepełnosprawnych dzieciaków, żeby zaoszczędzić, to oznacza to końcówkę tego tworu państwowego.

Eskimosi też swoich niedołężnych sadzali na kry dopiero wtedy kiedy było już naprawdę Ľle. A dla większo¶ci okaleczonych dzieciaków sytuacja finansowa ich rodziców oznacza być albo nie być. Liczenie na to, że matki jak te legendarne pelikany będ± je swoj± krwi± karmiły, to dla mnie jest wła¶nie „syf, kiła i mogiła”.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czyli w skrócie PFRON na którego konto odprowadza się składki od każdego dochodu w Polsce, czyli oznacza to, że każdy pracuj±cy w Polsce dokłada się do tych pieniędzy, pozbył się wszystkich zobowi±zań bo nie ma tych pieniędzy. Niczego już nie finansuje, Najwyżej co może to pomóc dokupić mysz do komputera. Gdzie się podziewaj± pieni±dze jako¶ nie wiadomo.

To liberalizm w swoim apogeum. W tym wszystkim najwstrętniejsze jest to, że zdesperowani rodzice nieuleczalnie chorych dzieciaków, musz± te swoje prawdziwe nieszczę¶cia wystawiać na widok publiczny pod ocenę ogółu. Pokazuj± te powykrzywiane w niekontrolowanych gestach łapki i nóżki, te rozwarte w szalonym u¶miechu, za¶linione g±bki. Łapki machaj± pozdrowienia do kamery, wyko¶lawione u¶miechy błagaj± o wspaniałomy¶lno¶ć, a tu nawet lito¶ci nie ma, co najwyżej komu¶ zbiera się na wymioty. O zmiłowanie to trzeba gdzie indziej w innym okienku.
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg wyliczeń, to może i dogonimy Grecję. Może nawet przegonimy. Tyle że czym innym s± szacunki na papierze, a czym innym rzeczywisto¶ć. Rzeczywisto¶ć koloru, rozmiaru, a nawet przeznaczenia papieru toaletowego. Czyli często do przysłowiowej dupy. I jak się tu ma zderzenie tych niepełnosprawnych bez kasy, do rz±dz±cych "wybrańców nadoru", którzy wydaj± na siebie ponad 66 mln rocznie. Nie skomentuję tego w "soczystym języku". Taki przykład - na paliwo owi "wybrańcy" maj± limit roczny 32.000 zł. i o dziwo - trzymaj± się tego limitu (tzn. wykorzystuj± go sumiennie do końca). O innych ulgach nie wspomnę. Ten syf, kiła i mogiła dotyczy patologii, która swoje Ľródła ma na Wiejskiej. Pomijaj±c już wybrańców - wiele instytucji wymaga gruntownych reform (np. ZUS), ale od 89 roku nic się z tym nie robi, gdyż to dla rz±dz±cych oznacza przegrane kolejne wybory. Wiele instytucji swoimi przepisami tkwi w minionej epoce, ale nikt z tym nic nie robi, gdyż oznaczać będzie porażkę w wyborach. Więc ¶miesz± mnie takie objazdowe cyrki polityków i u¶mieszki do mikrofonów wykonywane zwłaszcza podczas kampanii.
Naj¶mieszniejsze jest to, że wszystkim wokół szumnie pomagamy - Ukrainie, Polakom w Kazachstanie, dzieciom w Afryce itp. ... tylko na własnym podwórku porz±dku nie potrafimy zrobić.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pitolenie o Szopenie ma ci±g dalszy widzę, koledzy nad wodę, na ryby i nie pitolić po klawiaturze, zacytuję słynne hasło Mleczki pod pewnym rysunkiem "Obywatelu nie pieprz bez sensu".

I na dokładkę tylko w Polsce i tylko dla nas zrozumiały dowcip:
Dwóch znajomych się spotyka.
Jeden pyta drugiego: Co tam u Ciebie słychać?
Wiesz, muszę Cię zmartwić! - odpowiada drugi.
Tak, co się stało? - z widocznym zainteresowaniem dopytuje pierwszy.
A nic szczególnego, dziękuję, jest dobrze!
Eeee (z niedowierzaniem, rezygnacj± i zw±tpieniem jednocze¶nie), to trudno, za pół roku zapytam, może co¶ się zmieni.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie racja. Tylko z tym "Szopenem" to może być różnie. Bo czym innym jest pitolenie o Szopenie, a czym innym pitolenie "przy Szopenie" wesoly .
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Pitolenie o Szopenie ma ci±g dalszy widzę, koledzy nad wodę, na ryby i nie pitolić po klawiaturze, zacytuję słynne hasło Mleczki pod pewnym rysunkiem "Obywatelu nie pieprz bez sensu".

I na dokładkę tylko w Polsce i tylko dla nas zrozumiały dowcip:
Dwóch znajomych się spotyka.
Jeden pyta drugiego: Co tam u Ciebie słychać?
Wiesz, muszę Cię zmartwić! - odpowiada drugi.
Tak, co się stało? - z widocznym zainteresowaniem dopytuje pierwszy.
A nic szczególnego, dziękuję, jest dobrze!
Eeee (z niedowierzaniem, rezygnacj± i zw±tpieniem jednocze¶nie), to trudno, za pół roku zapytam, może co¶ się zmieni.


Łoso¶24 ja wiem, że nie należy się przejmować czym¶ na co nie ma się wpływu i że lepiej i¶ć na ryby, Ale ostatnio to tak jest, że nawet chodz±c do urn wyborczych nie ma się wpływu, co tam ryby. W tej demokracji nic nie znaczysz, jeste¶ mniej niż zero, na nic nie masz wpływu
Rz±dz±cy nie ukrywaj± już , że maj± gdzie¶ nawet nasze warto¶ci. Wyrywać kalekim dzieciakom kasę przeznaczon± na ich leczenie, nie mówię wyleczenie, bo na to nie ma już nadziei, to bardzo heroiczny czyn.
Rzeczywi¶cie, wszystko to jest godne dowcipu.
:roll: :roll:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale z Was malkontenci - należy dopatrywać się pozytywów i sukcesów, a nie tylko płakać! Znacie inny cywilizowany kraj - za który chcemy się uważać - w którym 75% maturzystów deklaruje chęć wyjazdu!? No wła¶nie - jeste¶my najlepsi!
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:
w sumie racja. Tylko z tym "Szopenem" to może być różnie. Bo czym innym jest pitolenie o Szopenie, a czym innym pitolenie "przy Szopenie" wesoly .

Jeżeli my¶lisz o TYM szopenie co ja to bardzo chętnie lol
Samara więcej luzu i u¶miechu na co dzień, że czasami w boku gniecie, a kogo nie gniecie.
Niech przynajmniej to miejsce będzie wolne od biadolenia i utyskiwań.
Proszę, bardzo proszę, grzecznie i ładnie jak tylko się da, a jak się nie da, to jest tyle innych godnych uwagi miejsc, portali do biadolenia.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Samara więcej luzu i u¶miechu na co dzień, że czasami w boku gniecie, a kogo nie gniecie.
Niech przynajmniej to miejsce będzie wolne od biadolenia i utyskiwań.
Proszę, bardzo proszę, grzecznie i ładnie jak tylko się da, a jak się nie da, to jest tyle innych godnych uwagi miejsc, portali do biadolenia.

No jeżeli prosisz.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skorupa napisał:
Po czym wnosisz ?


No tak najpro¶ciej jak się da ?
Biorę pod uwagę to , że to ja jestem nieudacznikiem i nie potrafię się odnaleĽć w ostatnich kilku latach w tym polskim ,,dobrobycie''. Ale , mam oczy i potrafię dostrzegać różne aspekty które wpłynęły na taka opinię. No i jeszcze mam uszy , lubię posłuchać co maja inni do powiedzenia.
Mam Rodzinę i znajomych którzy wykonuj± najróżniejsze profesje i zawody. I chyba wszyscy to nieudacznicy , bo nie potrafię sobie przypomnieć nikogo komu w uczciwy sposób poprawił by się status w ostatnich latach .

Ale jeszcze może TAKIE argumenty przyczyniły się do mojej opinii. Gdyby dodać te ok. 3 miliony które wyjechały , to pewnie bezrobocie sięgnęło by spokojnie 25%.

No i jeszcze może CO¦ TAKIEGO daje do my¶lenia .

A na koniec gdyby kto¶ miał w±tpliwo¶ci TO NIE ZWIEDZANIE pcha tych ludzi coraz więcej jak najdalej od tak zwanej macierzy.

Lat temu dwadzie¶cia w swej naiwno¶ci jak wielu wierzyłem , że idziemy wreszcie w dobr± stronę. Dzisiaj nie mam złudzeń . Zapowiadało się dobrze pocz±tki kapitalizmu były jedynym okresem normalnego kapitalizmu i w miarę normalno¶ci w ogóle.

Można by pewnie jeszcze dużo o bezczelno¶ci i pazerno¶ci władzy. Zapytać o obietnice jakie dawał wodzu ,,słońce Peru'' . O afery które nie miały nijakiego końca . Tylko po co ? Niestety to absolutnie niczego nie zmieni .
Rozmawiałem w tym roku z pewn± nauczycielk±. Która jak sama mówiła , przez lata uczyła dzieci patriotyzmu ,szacunku i wiary w ojczyznę. Najpierw licz±c że stanie się wolna i będ± mogły swój potencjał wdrożyć w życie. Potem gdy stała się wolna , że to tylko kwestia czasu .
Teraz ( mówiła ) wstyd jej za te wszystkie lata . Czuje się jak by je okłamywała przez te wszystkie lata , choć nie¶wiadomie i w dobrej wierze. Pewnie też była z tych ,,dziwnych'' ... :roll:
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Farti, może jednak lepiej idĽ na ryby :?:
Skoro jest tak Ľle, to dlaczego jest tak dobrze :?:
Nie słuchałem obietnic Wałęsy, Kwa¶niewskiego, Milera, Olszewskiego, Pawlaka, Kaczyńskich i Tuska (czemu z 25 lat przemian pamiętasz tylko słońce Peru, zapomniałe¶ o milionach mieszkań). W życiu miałem i mam pod górkę. Wychowałem 4 dzieci, 13 lat temu straciłem wszystko na co do tej pory pracowałem. Od 10 lat opiekuję się mam± po wylewach, od 2 lat ojcem z Alzheimerem. Jeżeli mi się poprawiło to znaczy według Ciebie jestem złodziejem?
Brzmisz mało wiarygodnie, jak kampania wyborcza do europarlamentu. Coraz więcej aut w miastach, korki i brak miejsc do parkowania - to wszystko pewnie złodzieje. Potężne osiedla, nowe blokowiska, i terytorialna ekspansja miast na okoliczne wsie, gdzie powszechnie się buduj± sami złodzieje.
Sklepy pełne nie tylko octu i musztardy, z pewno¶ci± tylko dla złodziei!
Pamiętam gdy nie mogłem wyjechać do Czech na praktykę studenck±, bo nie zgodził się na to dziekan. O zgniłym zachodzie nawet marzyć nie można było.
Teraz ¶wiat stoi otworem, a wolno¶ć jest wolno¶ci± wyboru, i cieszę się, że młodzi i nie tylko mog± jechać za prac±, i nie tylko prac± w ten cały ¶wiat.
Nie tęsknię za komunistycznym zrównaniem, wszystkim jednakowo czyli nic.
Bieda to nie jest wynalazek Tuska, a Kaczyński nie jest cudotwórc± i nie uzdrowi Polski od niej.
Pitolenie też nie uzdrowi Polski tym bardziej na portalu wędkarskim.
Jest tyle pięknych portali do bicia piany, tyle okazji w życiu by żale i smutki wylewać, czy to co¶ zmieni "jak z młodych gniewnych, wyrosn± starzy rozżaleni (w oryginale wkufieni)"
pozdrawiam serdecznie,
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Jeżeli mi się poprawiło to znaczy według Ciebie jestem złodziejem?

A jeste¶? 8)
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
losos24 napisał:
Jeżeli mi się poprawiło to znaczy według Ciebie jestem złodziejem?

A jeste¶? 8)

Nie jestem.
Tak Samara, zadać niewinne pytanie, a przy okazji, po polsku, odrobina czepliwej zło¶liwo¶ci.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.


Ostatnio zmieniony przez losos24 dnia Sro Kwi 23, 2014 5:42 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldek , te miliony mieszkań z ust mi wyj±łe¶ , teraz będzie bilion na cał± resztę lol
Szkoda że my Polacy mamy tak± wybiórcz± pamięć , jak nie Irlandia to gruszki na wierzbie i wci±ż się kto¶ na to łapie .
Szkoda że do rz±dzenia tym krajem nie wybieramy ludzi za to co sob± reprezentuj± tylko za to jak± partię reprezentuj± ... ale wtedy mogło by się okazać że narzekać możemy już tylko na siebie ...
Maciek twierdzi że 75% maturzystów my¶li o wyjeĽdzie z kraju , to smutne ale radosne jest to że 95 % użytkowników na PW my¶li o rybach lol
_________________
Marillion&Fish
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 5:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek napisał:
Waldek , te miliony mieszkań z ust mi wyj±łe¶ , teraz będzie bilion na cał± resztę lol
Szkoda że my Polacy mamy tak± wybiórcz± pamięć , jak nie Irlandia to gruszki na wierzbie i wci±ż się kto¶ na to łapie .
lol

Ale popatrz Darek jak się nam horyzonty geograficzne i zasięg zmienia, przez Japonię, Irlandię do Grecji. Grunt to szeroko patrzeć na ¶wiat.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek napisał:
Szkoda że do rz±dzenia tym krajem nie wybieramy ludzi za to co sob± reprezentuj± tylko za to jak± partię reprezentuj± ... ale wtedy mogło by się okazać że narzekać możemy już tylko na siebie ...


Człowiek na poziomie i z odpowiedni± wiedz± nie będzie się pchał, aby nie zszargać swojego imienia. Nieprzypadkowo mamy tak± ordynację wyborcz±.
Zachwytem nad osi±gnięciami podzielcie się z dziećmi w Bieszczadach, na ¶cianie wschodniej, Lubuskiem - można mnożyć te "obszary bogactwa, wynikaj±ce z nieudaczno¶ci ludzi tam mieszkaj±cych". A nie wszyscy s± tam alkoholikami.
Trudno sobie wyobrazić, jak by nasz kochany kraj wygl±dał, gdyby nie dotacje. Tylko że ich wydawanie też powinno wpływać na rozwój potencjału wytwórczego kraju, a nie jedynie pa¶ć tych, którzy nam tę kasę ofiarowuj±. Budowa dróg na całym ¶wiecie dawała miejsca pracy i rozwój firm budowlanych - nie u nas. Tutaj powodowały upadło¶ci na masow± skalę. Rozwój elektrowni wiatrowych też nakręca koniunkturę jakby nie u nas, bo wiadomo, kto produkuje ten sprzęt. Stocznie w całej Europie potrafi± budować statki - nasze trzeba było zamkn±ć. Przykłady można mnożyć, tylko... po co? Jaki jest qń - każdy widzi.
Zachwyt nad t± przemian± jest cokolwiek przesadzony wg mnie. Jak widać nie tylko ja to tak odbieram, skoro konieczne było zamówienie spotu reklamowego za ponad 7 mln, aby powiedzieć ludziom, jak maj± dobrze! Może lepiej było przeznaczyć tę kwotę na bułki dla głoduj±cych w POLSKICH szkołach dzieci, skoro często ich rodziców nie stać na zapewnienie im takiej rozpusty? Czy wszyscy z nich nie s± w stanie tego osi±gn±ć z powodu patologii? Znam wielu ludzi, którzy ledwo wi±ż± koniec z końcem, bynajmniej nie z powodu swojej nieudaczno¶ci n nałogu. W mojej firmie sprz±ta trzydziestoletnia kobieta z WYŻSZYM wykształceniem, bo za co¶ trzeba dzieci wykarmić. Nie kończyła socjologii, ani innych dziwnych i potrzebnych studiów. Jest oczytana, inteligentna, na poziomie. Każda rozmowa kończy się "zadzwonimy". Taki z niej specjalista - powie wielu. Nie s±dzę...
Czepiam się - nieudacznik jeden. Pewnie też jestem alkoholikiem, bo na trzeĽwo nie sposób tak idiotycznie my¶leć.

Długie lata sprzedawano za psie pieni±dze to, co po wojnie udało się wybudować. Leciały dotacje - jako¶ było. Ale za kilka lat zaczniemy więcej wpłacać. Oj będzie się działo...
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
samara napisał:
losos24 napisał:
Jeżeli mi się poprawiło to znaczy według Ciebie jestem złodziejem?

A jeste¶? 8)

Nie jestem.
Tak Samara, zadać niewinne pytanie, a przy okazji, po polsku, odrobina czepliwej zło¶liwo¶ci.

Być możne nie ma niewinnych pytań. Ale moje było. Zapytałem po prostu o to jak siebie widzisz. Chyba jednak nieuprzejmie. Jeżeli tak to przepraszam i żałuję, że odebrałe¶ to jako zło¶liwo¶ć.
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku , my¶lę że mocno nadinterpretowałe¶ wypowiedzi tych którzy nie potępiaj± w czambuł tego kraju i nie wpisali się w ogólny schemat narzekania na wszystko i wszystkich.
Ani Waldek ani ja nie wspominali¶my słowem o żadnych patologiach czy nieudacznictwie , jaki jest koń każdy przeciętnie inteligentny człowiek widzi a ze wbrew wszystkiemu u¶miechamy się do życia w nadziei że i ono się do nas u¶miechnie to taki jest nasz sposób na życie i mamy do tego prawo .
Nie staram się zakłamać rzeczywisto¶ci a spoty za 7 milionów spływaj± po mnie jak kaczce .
Przykładów jak to jest Ľle podawać można w nieskończono¶ć ale s± też w tym kraju tacy którzy nie tylko narzekaj± ale bior± sprawy w swoje ręce , niekonieczne musi się to innym podobać .
Przykładem tym jest migracja po kraju co jest bardzo trudne i tylko dla wytrwałych lub o zgrozo i emigracja czego nikomu nie życzę ( nie zjedzcie mnie )
Nasz± rol± jest doprowadzić do tego by jednostk± słabszym można było pomóc zmieniaj±c ten kraj a najłatwiej jest go zmienić zaczynaj±c od siebie .
_________________
Marillion&Fish
Darek
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 24, 2003
Posty: 822

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój
PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale żeby nie było że jestem oderwany od rzeczywisto¶ci to dodam że mam w domu pani± magister po dobrej uczelni która to po odchowaniu dzieci od pięciu lat lat szuka odpowiedniej dla swoich ambicji pracy .
Bezskutecznie ... uff

Pozdrawiam
_________________
Marillion&Fish
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonale zrozumiałem Wasze intencje, a zamieszczenie mojej wypowiedzi pod cytatem z Twojej, nie miało drugiego dna. Ot po prostu temat się ... rozwin±ł. ;)
Chcesz powiedzieć, że Twoja Pani nie chce się zmieniać i to jest Jej problemem? Z pewno¶ci± nie i to jest problemem, wokół którego kr±żymy;)
A należy pamiętać, że nie wszystkich stać na przeobrażenia - mentalnie i nie tylko.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

losos24 napisał:
Coraz więcej aut w miastach, korki i brak miejsc do parkowania - to wszystko pewnie złodzieje. Potężne osiedla, nowe blokowiska, i terytorialna ekspansja miast na okoliczne wsie, gdzie powszechnie się buduj± sami złodzieje.
Sklepy pełne nie tylko octu i musztardy, z pewno¶ci± tylko dla złodziei!
Pamiętam gdy nie mogłem wyjechać do Czech na praktykę studenck±, bo nie zgodził się na to dziekan. O zgniłym zachodzie nawet marzyć nie można było.
Teraz ¶wiat stoi otworem, a wolno¶ć jest wolno¶ci± wyboru, i cieszę się, że młodzi i nie tylko mog± jechać za prac±, i nie tylko prac± w ten cały ¶wiat.

Waldku, wszysko to prawda. Ludzie kupuj± mieszkania, kupuj± samochody... Kupuja, ale nie za swoje- za pożyczone pieni±żki. Nie wszyscy. Większo¶ć...
Mam ¶wieży przykład z najbliższej rodziny kupna mieszkania. Rapem 40 merów z hakiem. Do oddania bankowi 700 000 zł przez 25 lat... Może gdyby ponad połowa zarobków nie była przeżerana przez ten chory aparat tzw. państwa...
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Mam ¶wieży przykład z najbliższej rodziny kupna mieszkania. Rapem 40 merów z hakiem. Do oddania bankowi 700 000 zł przez 25 lat...

8O 8O 8O mieszkanie czy apartament :?:. Kolega kupił teraz mieszkanie (60m) w bloku za 150 tys zł. O to ile ma do oddanie nie pytałem, ale nie będzie to nawet połowa kwoty któr± ty wymieniłe¶...

Polska to dziwny kraj, za dużo skrajno¶ci, które kłuj± w oczy. Wydaje mi się, że patrz±c na zachodnich s±siadów będziemy jeszcze długo narzekać...
Jest jedna opcja której nie było w latach 90. Możemy pracować za granic±...
_________________
Bercik
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczyna się powoli wyja¶niać sk±d tych mieszkań tyle i innych dóbr.
I happy end widać jak na dłoni. Każda firma windykacyjna Ci to powie. :roll:

>>W przypadku kolejnej grupy, czyli wierzytelno¶ci hipotecznych, w 2014 r. to była pewna nowo¶ć, ponieważ był to pierwszy rok, kiedy te wierzytelno¶ci w tak masowej skali zaczęły trafiać do sprzedaży<<
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Pon Lut 09, 2015 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Zaczyna się powoli wyja¶niać sk±d tych mieszkań tyle i innych dóbr.
I happy end widać jak na dłoni. Każda firma windykacyjna Ci to powie. :roll:

>>W przypadku kolejnej grupy, czyli wierzytelno¶ci hipotecznych, w 2014 r. to była pewna nowo¶ć, ponieważ był to pierwszy rok, kiedy te wierzytelno¶ci w tak masowej skali zaczęły trafiać do sprzedaży<<

Farti zabrał głos, pewnie jakie¶ następne wybory się zbliżaj±. Miss-ia Polski czy cu¶ takiego? A może sezon ogórkowy na rybki więc czas zad±ć w dudy?
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybory akurat mnie ,,wal±'' jak zawsze prawie zreszt± .
Ale ,,ciekawostka'' jest do¶ć ¶wieża , jak rybka z wyjazdu a nie jakiego¶ ,,cerfura''.
Po ostatnich atrakcjach z ,,franusiem'' pewnie dopiero się zacznie.
Dla tych co potrafi± czytać i wyci±gać wnioski , kolejny cytat :
Cytat:
Problemy ze spłat± należno¶ci miało 2,38 mln osób

Ciekawe za ile całe nasze ,,unuburmu'' stanie się bankrutem.
Ja wiem że Ty akurat w swoich różowych okularkach jeste¶ happy. Ale sorki ja nie noszę , jak by to powiedzieć .... dla mnie za mało męskie. wink:
:P
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Wybory akurat mnie ,,wal±'' jak zawsze prawie zreszt± .
Ale ,,ciekawostka'' jest do¶ć ¶wieża , jak rybka z wyjazdu a nie jakiego¶ ,,cerfura''.
Po ostatnich atrakcjach z ,,franusiem'' pewnie dopiero się zacznie.
Dla tych co potrafi± czytać i wyci±gać wnioski , kolejny cytat :
Cytat:
Problemy ze spłat± należno¶ci miało 2,38 mln osób

Ciekawe za ile całe nasze ,,unuburmu'' stanie się bankrutem.


Po co cała reszta w Twojej pisaninie :?: :?: :?: Ot typowo polskie jak nie z nami to przeciw nam! Zatem chociaż odrobinę, ale osobistej uszczypliwo¶ci.
Zatem bez wzajemno¶ci, lubię różowe okulary i u¶miech na twarzy, choć to pewnie też nie męskie, a co tam lol
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 108