Czy wiesz, że...
KARA¦:
- Rekord Polski - 4,05 kg
- Złoty medal - od 1,50 kg
- Srebrny medal - od 1,20 kg
- Br±zowy medal - od 1,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 311
 Zalogowani 0
 Wszyscy 311

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18237) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18237) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18237) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18237) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18237) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18237) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18237) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18237) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2224
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - potrzebuje dobrej porady
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
potrzebuje dobrej porady
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lacinka88
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 08, 2014
Posty: 11

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 5:29 pm    Temat postu: potrzebuje dobrej porady Odpowiedz z cytatem

witam chcialbym sie poradzic w sprawie sprzetu karpiowego potrzebuje kijka do 200 zl i kolowrotka tak do 250 zl z gory thx usmiech wink:
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema! z kijków radził bym dopłacić parę złotych i kupić Alivio Shimano, lub Daiwę Black Widow 2,75, lub 3,00 lb - z kołowrotków np Spro Super Long Cast Pro
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alivio i Black Widow - to najczę¶ciej polecane i najczę¶ciej używane kijki w tym przedziale cenowym więc ¶miało można kupować. Poniżej 3lb bym jednak nie schodził. Co do kołowrotka - również zgadzam się z przedmówc±.
_________________
www.carpholic.pl
lacinka88
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 08, 2014
Posty: 11

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co¶ z kołowrotków z wolnym biegiem ??
lacinka88
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 08, 2014
Posty: 11

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i czy sie roznij kij 3.60 od 3.90 tylko tym ze jest 30 cm dluzszy czy sa jakies inne parametry ??
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam te kołowrotki co zapodał The_animal jestem z nich bardzo zadowolony, a wędeczki to KONGER Carbomaxx Carp 330 / 100 też jestem z nich wesoly wesoly . Chcesz to możesz TU poczytać, chociaż do obecnych nowo¶ci to już trochę przestarzały temat. usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lacinka88 napisał:
i czy sie roznij kij 3.60 od 3.90 tylko tym ze jest 30 cm dluzszy czy sa jakies inne parametry ??


Długo¶ci± transportow± na pewno. Podobno dla wyższych osób poleca się kije 13ft dla niższych 12 - nie wiem jak to jest z 13stkami bo całe życie macham 12stkami. Długo¶ć kija to też wybór przy miejscówkach z drzewami nad głow±, holami z łodki/pontonu itp. - je¶li do wywózki głównie to nie ma się co przejmować długo¶ci± - coraz więcej karpiarzy łowi na 10ft. A pierwszym wyborem przy łowieniu karpi powinna być jakakolwiek mata, żeby nie przeszorować ryby po piasku czy ziemi - no chyba, że łowimy żeby wypełnić lodówke.
_________________
www.carpholic.pl
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lacinka88 napisał:
a co¶ z kołowrotków z wolnym biegiem ??

Wolny bieg to moim zdaniem niepotrzebny gadżet ...
lacinka88
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 08, 2014
Posty: 11

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aco powiedzie o tym kolowrotku Antera br 5pif 6000?

Proszę nauczyć się wstawiać linki wink:.
lacinka88
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 08, 2014
Posty: 11

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo ace-carp-mikado??
lacinka88
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 08, 2014
Posty: 11

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktos cos doradzi co do kolowrotka ??bo nie moge sie zdecydowac?
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spro Super Long Cast - po co bawić się w jakie¶ niesprawdzone młynki typu Mikado czy Cormoran jak w dobrej cenie masz to Spro, którego używa cała masa karpiarzy i gruntowców.
_________________
www.carpholic.pl
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Spro Super Long Cast -

Ja maj±c taki kołowrotek po braniu karpika wsiadam do łajby (metalowej) i nie wiosłuj±c płynę po niego. wesoly Tylko kręcę i pompuję. usmiechusmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznijcie wreszcie stosować normalne multiplikatory i skończ± się pytania typu "a czy kołowrotek za 200zł wystarczy" jak kto¶ ma za dużo pieniędzy to niech kupuje i co pół roku wymienia. Albo niech kupi za 500-800zł zależy jak trafi i będzie miał na wieczno¶ć młynek nie do zarżnięcia.

Jest baaaaaaaaaaaaaardzoo staaaaaaaaareeeeeeeeeeee powiedzenie. "Z gówna bicza nie ukręcisz", ja to mam już za sob±, dziesi±tki kołowrotków które po pół roku albo wcze¶niej się rozpadły i znowu kupno. Lepiej kupić sprzęt od razu drogi, kosztuj±cy 3-4X tani badziew marketingowy, który wytrzyma 20-30X dłużej od badziewia. W wędkach trochę trudniej bo s± naprawdę fajne wędziska w cenie do 300-400 zł (a w używanych to już naprawdę można trafić prawdziwe perełki, które nowe potrafi± kosztować dobrze ponad tysi±c albo lepiej złotych)
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
wlodek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 24, 2002
Posty: 833

Kraj: Polska
Miejscowość: Plewiska
PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale się nastroszyłe¶! usmiech. Każdy z nas może spytać, każdy z nas odpowiedzieć. Pzdrówka Arturo! usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Włodziu, chociaż w sieci się postroszę lol lol lol. Poza tym wczoraj ponoć było mi wolno wesoly wesoly wesoly wesoly wesoly .
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S± Artur ludzie, dla których i twój sprzęt "gównem: jest... pomy¶l nad tym...
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
S± Artur ludzie, dla których i twój sprzęt "gównem: jest... pomy¶l nad tym...


Zwierzu ;) ;) ;), mój nie jest nadzwyczajny, jest przeciętny a nawet bardzo przeciętny ale maksymalnie dobry w danej cenie.
To co napisałem to bardziej przez przekorę ;) ;).
Jak kto¶ chce, to takich kołowrotków w cenie do 200 zł mam czy też miałem (porz±dki ostatnio były) cał± taczkę, rozpadły się przeważnie po sezonie ¶rednio intensywnego użytkowania, złom został. Wydałem dużo za dużo pieniędzy zanim zm±drzałem i przestałem wierzyć reklamom i folderom.
Od dawna powtarzam że jestem za biedny żeby kupować tani sprzęt, który po sezonie nadaje się tylko do ¶mietnika, co nie znaczy że kupuję bardzo drogi sprzęt. Jak pisałem czasem wolę poczekać nawet długo aż pojawi się w rozs±dnej cenie co¶ co mnie interesuje. Na ogół można trafić za 50% ceny nowego, nie ustępuj±cy stanem.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My¶lę, że ludziom trzeba dać szansę do¶wiadczyć tego samemu. Je¶li chłopak pisze, ze do 200 to pewnie tylko tyle w danym momencie może na to przeznaczyć i trzeba to uszanować. Proponować owszem droższe, czy lepsze, ale proponować. Inaczej nigdy nie wyjdzie na ryby ...
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 6:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
My¶lę, że ludziom trzeba dać szansę do¶wiadczyć tego samemu. Je¶li chłopak pisze, ze do 200 to pewnie tylko tyle w danym momencie może na to przeznaczyć i trzeba to uszanować. Proponować owszem droższe, czy lepsze, ale proponować. Inaczej nigdy nie wyjdzie na ryby ...

A poza tym artur też ma trochę ma racji. Co¶ jest w tym, że po naszych szufladach wala się tyle wędkarskich „przydasi”. Kołowrotki rozklekotane do niemożliwo¶ci po jednym sezonie to jeszcze nie problem, ale spławiki nasi±kaj±ce wod±, nadłamane wędziska z wypadaj±cymi przelotkami, setki woblerów, blach i gum z których tylko na trzy ryby reaguj±, torebki tępych haczyków, rozpadaj±cych się podpórek. Nie wyrzucamy tego bo być może co¶ czemu¶ posłuży za czę¶ć zamienn±, albo tak na wszelki wypadek bo… Każdy ma jakie¶ powody. Charakterystyczne jest jednak to, że już nie protestujemy tak dobitnie jak zrobił to artur. Przyzwyczaili¶my się do bubli i nawet wiemy jak je usprawiedliwiać. Niska cena, tanie - to wyznaczniki jako¶ci. A tak naprawdę tu nie chodzi o to, że kto¶ jest nadziany i stać go na wszystko, a kto¶ inny ledwo ledwo i kupuje sprzęt za ostatnie grosiki. Tu chodzi o to, że wszyscy jeste¶my naci±gani i nie powinni¶my się na to godzić. Trzeba się jako¶ wspólnie ratować, czyli i krzyczeć i uprzedzać jak to wła¶ciwie jest z naszymi zakupami.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara bo powszechn± jest tzw; "poprawno¶ć Polytyczna" a ja starej daty chociaż, młody mam j± w bardzo głębokim poważaniu i nazywam sprawy po imieniu czyli "w pierwszych słowach swojego listu", gdy dodatkowo pytanie bardzo ogólne to czasem następuje "zgrzyt" ;) ;) ;) ;).
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam moje SPRO i tak będę zachwalał. usmiech Obecny sezon będzie już 7-ym sezonem użytkowania. Nawet gdy nie doczekam się brania to zwinięcie 100g zestawu przez zielska też jest sporym obci±żaniem dla sprzętu. Powiedziałbym nawet, że lżej mi się zwija jak mam na końcu zestawu karpika. lol Po dwóch sezonach zajrzałem do ¶rodka, stwierdziłem, że maj± mało smaru. usmiech Rozrobiłem zwykłego towotu z olejem maszynowym coby taki gęsty nie był, nakładłem do ¶rodka, zafoliowałem, zasilikonowałem żeby jak najmniej wyłaziło na zewn±trz. Od tamtej pory do ¶rodka nie zagl±dałem. usmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Po dwóch sezonach zajrzałem do ¶rodka, stwierdziłem, że maj± mało smaru. usmiech Rozrobiłem zwykłego towotu z olejem maszynowym coby taki gęsty nie był, nakładłem do ¶rodka, zafoliowałem, zasilikonowałem żeby jak najmniej wyłaziło na zewn±trz. Od tamtej pory do ¶rodka nie zagl±dałem. usmiech

Znowu wyjdzie na to, że się wym±drzam, ale nie jestem pewien czy dobrze zrobiłe¶. Do precyzyjnych maszyn powinno używać się specjalnego smaru pozbawionego kwasów tłuszczowych. Towoty najczę¶ciej posiadaj± go dużo i w zwi±zku z tym mog± uszkodzić precyzyjne czę¶ci. Nie wiem czy to prawda ale ja bym nie ryzykował. Dlaczego nie użyłe¶ smaru do kołowrotków? Kwas znajduje się nawet w tłuszczu który mamy na palcach. ¦lad naszego dotknięcia pozostawiony na szkle optycznym uszkadza fotograficzne obiektywy, robi wżery. Inna sprawa, że smarowanie spro prawie zawsze warto poprawić jako¶ fabryka sk±po daje smaru do ¶rodka.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej mam Tica Libra GB 3000 z pierwszego wypustu jak tylko pojawiły się w Polsce do dzi¶ w pełni sprawna, chociaż już rzadko przeze mnie używana (głównie brat jej używa). Brat kupił rok póĽniej taki sam model i to były już dwa różne kołowrotki. Wygl±d ten sam ale bebechy, trwało¶ć i kultura pracy już całkiem inna. Braciakowa zreszt± już skończyła żywot do¶ć dawno temu. Podobna sprawa była i jest z pierwszymi SPRO. Ja tam się nie znam, ale ponoć pierwsze Libry to były bebechy i obudowa żywcem przeniesiona od Daiwy SS czy emblema tylko pod inn± nazw± i w innym malowaniu. Kołowrotek który 13 czy 14 lat temu kosztował 250zł, czyli obecnie to pewnie co¶ około 500 warto¶ć pieniędzy.

Gdyby brat nie pokrzywił o¶ki to DAM Quick VSi 430 do dzi¶ by pracował bez szmerowo, bo jeszcze kręci, kołowrotek, któremu w tym roku 18 lat stuknie, jak się przybiorę to o¶kę dopasuję od jakiego¶ starego mikado albo okumy (jak porównacie to wszystko to samo jest w ¶rodku, przynajmniej co do wymiarów) i znowu będzie bez szmerowy, mój pierwszy kupiony w komplecie z Jaxonem Jig Classic, jeszcze amerykański blank, czy kto¶ pamięta?

Wędzisko do dzisiaj służy braciakowi, miałem pod casta przezbroić ale zrezygnowałem.

Mam kilka multików, które zbliżaj± się do pełnoletno¶ci albo już j± maj±, niektóre kupiłem jako nowe, inne kupiłem używane, jako że dobre pewne sprawdzone i pancerne konstrukcje to mimo lat, poza kilkoma rysami na korpusach, czy wytartymi napisami technicznie s± dalej jak nowe.

Nie jest sztuk± wydać dużo pieniędzy na sprzęt. Sztuk± jest mieć cierpliwo¶ć i z ograniczonym budżetem kupić maksymalnie dobry sprzęt. Tak gwoli ciekawostki, niektóre multiki mimo że kupiłem używane kilka lat temu, dzisiaj s± wyceniane na rynku X2 cenę jak± zapłaciłem.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"


Ostatnio zmieniony przez artur dnia Sob Mar 15, 2014 9:38 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to nie był przypadkiem temat o kiju i kołowrotku do łowienia karpi ? 8)
_________________
www.carpholic.pl
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
A to nie był przypadkiem temat o kiju i kołowrotku do łowienia karpi ? 8)


Czarny był, ale jak zwykle przeszedł w inny, o tym też już było w innych w±tkach czy też tematach na forum lol lol lol .
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
lacinka88
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 08, 2014
Posty: 11

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie zwiekszylem fundusz na mlynek do 400 zl ogladalem pare kolowrotkow?? i nie wiem czym sie sugerowac ;/
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duża szpula typu long cast, duży nawój żyłki to podstawa moim zdaniem przy wybieraniu kołowrotka karpiowego. Je¶li koniecznie chcesz z WB zerknij na to: SPRO Super Long Cast 555 LCS
_________________
www.carpholic.pl
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Duża szpula typu long cast, duży nawój żyłki to podstawa moim zdaniem przy wybieraniu kołowrotka karpiowego.

Też jestem takiego zdania, że to podstawa.

Samara, może powinienem inny smar zaaplikować, ale od zawsze smarowałem kołowrotki tak samo. Rex-y jeszcze działaj±, tylko ten hamulec pod karpie nie odpowiadał, dlatego zmieniłem na SPRO. usmiech

Artur, jak to na rynku bywa (nie tylko w sprzęcie wędkarskim), wydanie wydaniu może okazać się nie równe, hymm. :?
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj im nowszy model tym gorszy na trwało¶ci. Nawet Abu zalczyło wtopę ze swoim revo stx-em. IIIgen ponoć mocno nieudana, co¶ zmienili goni±c za zbijaniem wagi młynka i dupa się zrobiła, podobnie Shimano Curado czy też Scorpion. Im nowszy tym gorzej a ostatnie to wogóle porażka bo już chiny albo malezja. Podejrzewam że dla tego stare/sze modele trzymaj± cenę zbliżon± do nowych a jak jaki¶ pojawi się na giełdzie to momentalnie znika. To tyle off topem.

Co do karpiowych to bym poszukał Shimano Baitrunnera najlepiej tzw "czarnucha".
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu nie Daiwa Tournament Basia QD ?
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwierzu, Shimańca znam, Daiwa, nawet nie wiedziałem że taki model jest. Je¶li jest lepsza czy porównywalna to czemu nie. Wielu Kolegów wybór między Shimano a Daiw± uzasadnia bo to lubię lol lol lol .
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykły baitruner to trochę mały kołowrotek.
_________________
www.carpholic.pl
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
Zwykły baitruner to trochę mały kołowrotek.


Miałem na my¶li rozmiar 10000 albo zbliżony.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kupiłbym do karpiowania ze względu na ciasn± szpulke, co za tym idzie skraca to odległo¶ć rzutu i gniecie żyłkę.
_________________
www.carpholic.pl
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Co do karpiowych to bym poszukał Shimano Baitrunnera najlepiej tzw "czarnucha".

Tylko po co marnować życie i jeżdzić mercedesem beczk±, jeżeli można wygodniej i szybciej nowym i lepszym.
To nie ma znaczenia, że Shimano wytrzyma następne dziesięć lat, jeżeli Spro czy Daiwa również wytrzyma tyle, a jest łatwiejsze i przyjemniejsze w użytkowaniu.
Pawlak też upierał się, że koniem lepiej jest lol
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 16, 2014 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
artur napisał:
Co do karpiowych to bym poszukał Shimano Baitrunnera najlepiej tzw "czarnucha".

Tylko po co marnować życie i jeżdzić mercedesem beczk±, jeżeli można wygodniej i szybciej nowym i lepszym.
To nie ma znaczenia, że Shimano wytrzyma następne dziesięć lat, jeżeli Spro czy Daiwa również wytrzyma tyle, a jest łatwiejsze i przyjemniejsze w użytkowaniu.
Pawlak też upierał się, że koniem lepiej jest lol


Jasiu może i racja, co do SPRO to taki pewny bym nie był, Daiwa owszem tak. Co do Merca "Beczki", w ubiegłym tygodniu pięknie utrzyman± widziałem, zero rdzy, coupe, cena za 30 kilku letni samochód tyle ile za mojego 6-letniego Berlingo.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
lacinka88
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 08, 2014
Posty: 11

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kołowrotek Anaconda Xcovery 12000 czy Magic Runner IV 6500 GT ktory byscie mi polecili ??
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co za różnica skoro Ci polecamy różne modele a Ty i tak się sugestiami nie kierujesz - kup którykolwiek i napisz po sezonie jak się sprawuje.

A dwa wysil się trochę i poszperaj po forach karpiowych bo o tych kołowrotkach jest cała masa informacji...
_________________
www.carpholic.pl
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
A co za różnica skoro Ci polecamy różne modele a Ty i tak się sugestiami nie kierujesz - kup którykolwiek i napisz po sezonie jak się sprawuje.

A dwa wysil się trochę i poszperaj po forach karpiowych bo o tych kołowrotkach jest cała masa informacji...


Dokładnie skoro foldery reklamowe s± najwiarygodniejsze dla Ciebie Lacinka88, to tak jak przedmówca napisał, kup cokolwiek potem się podziel uwagami i spostrzeżeniami ;) ;) ;).
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
lacinka88
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Mar 08, 2014
Posty: 11

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE WYCZYTALEM Z TEGO Z FOLDEROW TYLKO KOLEGA ZAKUPIL GO BO DORadzali mu tak na innym forum i chcialem sie dowiedziec co Wy o tym sadzicie ?
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lacinka88 napisał:
NIE WYCZYTALEM Z TEGO Z FOLDEROW TYLKO KOLEGA ZAKUPIL GO BO DORadzali mu tak na innym forum i chcialem sie dowiedziec co Wy o tym sadzicie ?


A to zwracam honor.

Je¶li tak doradzali na innym fachowym, karpiowym zapewne, forum to zapewne maj± już do¶wiadczenie z tymi młynkami.
Kolego ile forów tyle może być opinii. Ja się nie wypowiem co do wspomnianych przez Ciebie młynków bo ich po prostu nie znam i nie używam.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam DAMa z 10lat z wolnym biegiem ,nie powiem gdzie go trzymam bo mi go pod............ chodzi do dzisiaj ,bo nie używany lol
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lacinka88 chcesz mieć kołowrotek nie do zajechania nigdy Penn Slammer akurat ten co linkuję to gwarantowany i pewny sprzedawca. My¶lę ży przy tym kręciołku to nawet Daiwy i Shimano wysiadkę robi±.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Lacinka88 chcesz mieć kołowrotek nie do zajechania nigdy Penn Slammer akurat ten co linkuję to gwarantowany i pewny sprzedawca. My¶lę ży przy tym kręciołku to nawet Daiwy i Shimano wysiadkę robi±.

Na Slamera 760 sumy 150 cm wyjeżdżaj± jak uklejki. Toporne, ale pewne.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygl±d dizajnersko to może nie jest szczyt nowoczesno¶ci, ale 40-sto letnie slammery czy spinifishery pracuj± jak nowe. Cena też jak za nowego stoj±, to o czym¶ ¶wiadczy. A kupić można całkiem niedrogo. To jest to o czym pisałem, maksimum jako¶ci za możliwie nisk± cenę.
_________________
Koniec żartów Panowie, zaczęły się schody.

"Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trza umić usmiech"
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 156