Czy wiesz, że...
Sandacz dojrzewa płciowo w wieku 2 – 3 lat. Samiec dojrzewa przeciętnie o rok wcześniej od samic. Tarło przypada na okres kwiecień – maj, gdy temp. wody osiąga 12 st. C.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 585
 Zalogowani 0
 Wszyscy 585

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18267) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59110) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18267) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18267) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18267) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18267) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18267) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59110) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18267) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18267) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2103
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1965
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1986
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2227
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2056
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2114
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2026
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2065
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2427
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2247
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sabotażyści ze Straży Rybackiej
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Sabotażyści ze Straży Rybackiej
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
marcino
Mistrz Czatu


Dołšczył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gliwice
PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 10:20 am    Temat postu: Sabotażyści ze Straży Rybackiej Odpowiedz z cytatem

Polecam przeczytać ten ARTYKUŁ. Jak wszędzie zdarzają się czarne owce :evil:
_________________
Pozdrawiam Marcino
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Zabezpieczyliśmy skłusowaną rybę oraz samochód, na którego zderzaku są ziarna ikry."
Zoofile? zly:
Swoją drogą, kto fabrykuje (formułuje) takie teksty lol .
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
"Zabezpieczyliśmy skłusowaną rybę oraz samochód, na którego zderzaku są ziarna ikry."
Zoofile? zly:
Swoją drogą, kto fabrykuje (formułuje) takie teksty lol .

Taki co maturę ma pewnie za worek ziemniaków wesoly. Raz kłusownik łowił
"przy urządzeniu służącym do piętrzenia wody" ale już chwilę później "bezpośrednio z urządzenia hydrotechnicznego służącego do piętrzenia wody".
Do łez mnie rozbawił ten fragment tekstu:
" Mężczyzna posiadał przy sobie uśmiercone ryby gatunku pstrąg w ilości 8 sztuk. Były to ryby o wymiarach od 10 do 25 centymetrów.Jednego ze złowionych pstrągów udało się uratować strażnikom, którzy wpuścili go niezwłocznie spowrotem do wody."
8O wykrzyknik Cud, czy może reanimacja, "usta usta", itp.

Jeszcze lepszy jest tekst o naborze do SSR-u. Najpierw leci tekst:
"Praca w Społecznej Straży Rybackiej polega na ochronie zbiorników wodnych i rzek przed kłusownictwem na terenie powiatu Kamiennogórskiego w czynie społecznym."
by za chwilę oznajmić, że:
"Rekrutacja ma na celu uzupełnienie stanu etatowego straży o 5 społecznych strażników."
To ja mam pytanie kto weźmie tę kasę z 5 etatów zly: ? Mirosław Kurzeja?

p.s.
Mój komentarz odnosi się oczywiście, do równie "dobrych", teksów zamieszczonych na stronie SSR Kamienna Góra, które własnie czytałem i podświadomie połączyłem z linkowanym artykułem wesoly.


Ostatnio zmieniony przez kot_bury dnia Pon Lis 12, 2012 11:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wink: lol
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
...p.s.
Mój komentarz odnosi się oczywiście, do równie "dobrych", teksów zamieszczonych na stronie SSR Kamienna Góra, które własnie czytałem i podświadomie połączyłem z linkowanym artykułem wesoly.

Ta Straż to perełka na skalę naszego pięknego kraju a Komendant jedyny w swoim rodzaju lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 17, 2002
Posty: 2417

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tutaj straż i kłusownicy w jednym. Właściwie w trzech. zly:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż to kolejne przykre doniesienie i nie powinno być przedmiotem żartów to jednak drugi człon tytułu… lol Uwielbiam za to prasę lol
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawową wadą SSR-u jest fakt iż nie tworzy on żadnej organizacji. Nie posiada żadnych struktur pionowych by można było powiedzieć, że istnieje coś takiego jak SSR :placz . Istnieją tylko jednostki SSR-u powoływane na różnych zasadach i podległe nadzorowi PSR-u, który też nie ma struktury krajowej a tylko wojewódzką. Jak widać każdy SSR rządzi się swoimi "prawami" i co powiat to inna filozofia. Organizacja gorsza niż słynnego "ORMO". Wiem, ze są SSR-y działające bardzo dobrze lecz nie zmienia to faktu, że o SSR nie można mówić jako o jednolitej organizacji a tylko o konkretnych, no właśnie - oddziałach, placówkach? Właściwie to mamy potencjalnie tyle SSR-ów co powiatów, każdy inny, a noszący tylko mylącą wpólną nazwę Społeczna Straż Rybacka smutny.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
..., a noszący tylko mylącą wpólną nazwę Społeczna Straż Rybacka smutny.

O przepraszam lol Na moim terenie działają, działały oddziały SSR z orzełkami na czapkach, kaburami, gazem, kajdankami przy pasie. Z napisami
Straż Rybacka na ciuchach - przedstawiającymi się : "dzień dobry Powiatowa
Straż Rybacka" 8O lol lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orzełek na czapce??? Kabura? Kajdanki? Jakim prawem? Jeszcze im kutasy do czapek dorzucić, to będzie bardziej historycznie. usmiech

Szacunek dla kulturalnych, ale zbyt często działacza tej firmy charakteryzuje najgorszy rys charakterologiczny - głupi i jednocześnie pracowity. Kiedy do tego dodamy zachłysnięcie się "władzą", niespółmierne do prezentowanego poziomu - efekt wymowny. :roll:
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Orzełek na czapce??? Kabura? Kajdanki? Jakim prawem? Jeszcze im kutasy do czapek dorzucić, to będzie bardziej historycznie. usmiech


Po czym poznać, ze orzełek jest fałszywy? Ano zapewne po tym, że ten co go nosi ma nasr... we łbie wink:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jeszcze im kutasy do czapek dorzucić, to będzie bardziej historycznie. usmiech

lol
kot_bury napisał:

Po czym poznać, ze orzełek jest fałszywy? Ano zapewne po tym, że ten co go nosi ma nasr... we łbie wink:

lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołšczył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Głowno
PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie SSR omija szerokim łukiem usmiech
Kilka razy się nie poddałem kontroli i musieli po policję dzwonić żeby mnie sprawdzić i już się im odechciało czekanie na policję usmiech
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Mnie SSR omija szerokim łukiem usmiech
Kilka razy się nie poddałem kontroli i musieli po policję dzwonić żeby mnie sprawdzić i już się im odechciało czekanie na policję usmiech

Zgodnie z art. 25 i 23 Ustawy o rybactwie..... jako SSR przysługują mi prawa do kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb oraz sprawdzenia Twojego połowu (art. 23 pkt 1-2). Osobiście w przypadku odmowy zastosowałbym wobec Ciebie art. 23 pkt. 4 lit. b), który mówi, że PSR i SSR jest uprawnione do "żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzania kontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia:..... b) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć...".
Nalezy pamiętać, że "Strażnik Społecznej Straży Rybackiej podczas i w związku z wykonywaniem czynności, o których mowa w art. 23 pkt 1–3 i 4 lit. b:
1) korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym;..
.". (art. 25). Przekładając to na język polski odebrał bym Ci sprzęt uznając, że skoro nie dajesz się wylegitymować, to jesteś podejrzany o popełnienie przestępstwa/wykroczenia, a Ty nie mógłbyś użyć siły wobec mnie - inaczej odpowiadałbys na napaść na funkcjonariusza publicznego. Reasumując naprawdę nie masz się czym chwalić, że "nie poddałeś się kontroli" - po prostu złamałeś prawo. Zresztą - zobaczymy jak będzie wędkował w innym Okręgu i jak zachowują się społeczni strażnicy znający swoje prawa i obowiązki.
Ps. Każy może wypowiadać się w sposób negatywny w odniesieniu do konkretnych SSR, ale nie życzę sobie, żeby krytykować wszystkie SSR, bo ja wiem, co robię z kolegami i jak podchodzimy do swoich obowiązków. Pozdrawiam
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Mnie SSR omija szerokim łukiem usmiech
Kilka razy się nie poddałem kontroli i musieli po policję dzwonić żeby mnie sprawdzić i już się im odechciało czekanie na policję usmiech

Jeśli jesteś członkiem PZW, lub łowisz na wodach PZW - regulamin obliguje Cię do tego abyś poddał się kontroli SSR . W przypadku odmowy powinni zrobić Ci sprawę za połów niezgodny z regulaminem - czyli nie stosowanie się do warunków zezwolenia, za co grozi Ci normalnie mandat. Sprawa karna obigatoryjnie powinna się zakończyć zatrzymaniem Karty Wędkarskiej na minimum rok.
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
jufu
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Jan 02, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
[quote=Strażnik Społecznej Straży Rybackiej
1) korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym;..[/i].". (art. 25). Przekładając to na język polski odebrał bym Ci sprzęt uznając, że skoro nie dajesz się wylegitymować, to jesteś podejrzany o popełnienie przestępstwa/wykroczenia, a Ty nie mógłbyś użyć siły wobec mnie - inaczej odpowiadałbys na napaść na funkcjonariusza publicznego. Reasumując naprawdę nie masz się czym chwalić, że "nie poddałeś się kontroli"


sqza jak jesteś ssr to nic nie możesz, i nic na to nie poradzisz, już nie raz była o tym mowa nawet tu na pogawędkach cytat

( Kontrola dokumentów, o której mowa w art. 23 ustawy o
rybactwie śródlądowym, oznacza co do zasady kontrolę posiadania karty wędkarskiej i ewentualnego zezwolenia uprawnionego do rybactwa. Uprawnienia do takiej kontroli posiadają zarówno strażnicy PSR, jak i SSR. Załóżmy zatem, że kontrolowany nie chce poddać się kontroli i zachowuje się agresywnie. Strażnik PSR może w takim przypadku stosować środki przymusu bezpośredniego w postaci np. siły fizycznej, broni gazowej i kajdanek. Strażnik SSR takich uprawnień nie posiada, co powoduje, że w omawianej sytuacji musi odstąpić od czynności kontrolnych i zawiadomić o zdarzeniu PSR lub Policję.

tu masz cały artykuł KLIKNIJ

Nie podpieraj się paragrafami które Ci nic nie dają. Przy kontroli jak ktoś odmówi pokazania dokumentów to możesz jedynie sobie pogwizdać, tyle macie praw.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jufu dzięki za odpowiedź, ale mam wrażenie, że nie przeczytałeś dokładnie tego, co napisałem.....
Przekonywanie mnie, że nie mogę siłą wydrzeć dokumentów lol nie ma sensu - ja to doskonale wiem, i nie pamiętam, żebym upierał się wcześniej jakoby miało być inaczej???
Skupiłem się na tym, że mam prawo zabrać sprzęt w wypadku podejrzenia wykroczenia/przestępstwa, a "wędkarz" odmawiający pokazania mi dokumentów utwierdza mnie w przekonaniu, że takich dokumentów (uprawnionych do wędkowania) zwyczajnie nie posiada - więc jest podejrzany o powyższe. Więc ja zabieram mu sprzęt (za pokwitowaniem). Jeżeli w trakcie tej czynności użyje wobec mnie siły odpowiada za napaść na funkcjonariusza publicznego.
Abstrahując od moich wywodów używanie zdań takich jak niżej, cyt.
Cytat:
Nie podpieraj się paragrafami które Ci nic nie dają. Przy kontroli jak ktoś odmówi pokazania dokumentów to możesz jedynie sobie pogwizdać, tyle macie praw

odbieram z niesmakiem - niewiele one mają wspólnego z kulturą dyskusji.
Ps. Artykuł powołany przez Ciebie znam od dawna i autor potwierdza niejako moje słowa, cyt. "W przypadku strażnika SSR ustawodawca przewiduje wyłącznie możliwość odebrania ryb i przedmiotów służących do ich połowu
Ps.2. Mam dwa pytania do adwersarzy i przeciwników SSR:
- czy nie odpowiada Wam SSR w takim kształcie prawnym jak teraz? (chyba retoryczne);
- jeżeli tak, to lepiej, żeby nie funkcjonowała, czy mimo wszystko istniała?
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co tyle emocji i zacietrzewienia? usmiech Przeczytaj Sqza to, co Jufu wysmarował na czerwono i pomyśl. ;)
Niechęć do SSR? Jest i warto pomyśleć, skąd ona się bierze. Czy z tego, że w sumie działają dla dobra wędkarskiej braci? Na pewno nie i jeśli ktoś tak myśli, oszukuje samego siebie. Wg mnie problem tkwi gdzie indziej: w doborze ludzi do pełnienia tej społecznej funkcji. Często brudnych zaskarkańców, krórzy swoje nieudacznictwo życiowe próbują odreagować w przekonaniu dziejowej misji, której nikt w ich drzewie geneologicznym - z widoczych względów - nie doświadczył. A taki widok nie jest niestety incydentalnych.
W moim poprzednim kole istniało prężne koło SSR i nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek mieli jakiekolwiek problemy, a działali naprawdę aktywnie. Byli to jednak ludzie kulturalni, na poziomie.
W swojej "n-dziesięcioletniej" karierze wędkarskiej byłem kontrolowany raz. Usiłował to zrobić jakiś brudas, który wyrwał się z obory zapominając o umyciu się i zmianie ubrania, rzucił się na moją siatkę, jak szczerbaty na suchary, zakwestionował wielkość ryby /!?/ nawet jej nie mierząc, bo nie miał czym, a na moje kulturalne zwrócenie uwagi, oczekiwał, że mu udostępnię miarkę do zmierzenia ryby! Dziwisz się, że go pogoniłem ku radości innych wędkujacych? Podobnych kontroli widziałem kilka... Utożsamiasz się z takimi specjalistami? Z pewnością nie.
Prezes jego koła zapewnił mnie, że ten działacz już więcej nie będzie nikogo kontrolował - wiem, że słowa dotrzymał.

Dla pełnej jasności: nie należę do furiatów i jeśli ktoś zechce mnie skontrolować kulturalnie - zawsze mu to umożliwię. Nawet fajką poczęstuję, pogadam życząc miłego dnia i sukcesów na niwie. Dla zakompleksionych prostaków chcących przyszpanować moim kosztem zawsze będę wrogiem. Właśnie w trosce o powagę i szacunek dla SSR.
A rozmowy z PSR, czy też policją nie musiałem, nie muszę i nie będę musiał się obawiać.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk - pisałem bez emocji i zacietrzewienia usmiech Co do dalszej części Twojego tekstu, to zgadzam się w zupełności, aczkolwiek odbiegłeś nieco od tematu.
Tak na marginesie - jeszcze nigdy nie spotkałem się z odmową okazania dokumentów, co najwyżej zażądano ode mnie najpierw okazania legitymacji, na co chętnie przystałem (jako ten kulturalny SSR usmiech ).
Ps. Chciałbym jeszcze wyjasnić, bo może nie wszyscy wiedzą, ale działanie SSR nie sprowadza się tylko do kontroli wędkarzy (notabene ok. 20% z nich to "ukryci" kłusownicy). Są jeszcze nocne akcje zdejmowania siatek, szukania sznurów itp., których wędkarze nie widzą, ale ich efekty zachęcają mnie jednak do sensu bycia SSR....
Pozdrawiam wszystkich i bez urazy. Do zobaczenia nad wodą.
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście jak w każdej społeczności znajdą się z jednej i z drugiej strony osoby mniej lub bardziej nadające się do pewnych funkcji jak i trudne w współżyciu społecznym. Ogólnie z natury nikt nie lubi być wyrywany do kontroli, tym bardziej gdy druga strona zachowuje się delikatnie mówiąc nieprofesjonalnie. Jednak wychodzi, że upoważnieni do kontroli nie znają prawa, a tym samym swoich uprawnień jak i ograniczeń. Chamstwo i brak dobrej woli uwidacznia się niestety u obu stron. Do tego agresja i inne wyrazy. I tu musi być mądrość organów do poradzenia sobie z problemem. Niestety nie dają rady.
z jednej strony wędkujący nie zdaje sobie sprawy, że wstępując do organizacji, opłaca składkę jak i opłatę za wędkowanie, tym samym zawiera umowę cywilno prawną (jak każdą inną) co pociąga za sobą pewne obowiązki, jak choćby poddanie się kontroli.
Nadgorliwość i przesada, a agresja z drugiej strony powodują napięcia. SSR niestety w większości przypadkach klasycznej kontroli zachowuje sie jak ORMO. Jednak należy oddać im to, że wielu jest tam ludzi pasjonatów poświęcających swój czas, zdrowie i pieniądze na próbę ochrony środowiska. Ciężko pracując zarywając nierzadko nocki.
Osobiście zauważyłem, że ze względu na skurczające się zasoby rybostanu i łowisk, regionalni członkowie SSR są coraz bardziej upierdliwi dążąc do zniechęcenia i ograniczenia wizyt wędkarzy z poza swojego okręgu. Stąd trudności w nabyciu licencji, dokonania opłat okresowych na dany okręg oraz upierdliwość przy kontrolach. Dlatego namawiam, aby dokładnie zapoznać się z przepisami ogólnie regulującymi wędkowanie w kraju, a przy wizytach gościnnych z regulaminem tamtejszych łowisk.

Przykład dość naiwny z Soły. Spoko sobie wędkuje, gdy zostałem wypatrzony przez tamtejszych strażników. Oczywiście znają tam swoich więc od razu wpadłem im w oko, że jestem obcy. Grzecznie poprosili mnie o okazanie dokumentów, pokazałem. Potem o wymagany podbierak, pokazałem ok, potem o "pena" do wyhaczania ryb pokazałem. a potem o miarkę do mierzenia. Oznajmiłem, że nie mam, ponieważ C&R więc nie zabieram ryb. No i się zaczęło. Na szczęście zauważył to mój kolega (ich ziomek) i wytłumaczył, a tym samym mnie od nich uwolnił. Uratowało mnie też to, że odpowiednie długości mam zaznaczone na wędzisku, do którego jeśli mam ochotę przymierzyć, przykładam rybę.
Morał z tego, teraz mam w kamizelce miarkę- choć nigdy jej nie stosuję.

Drugi przykład z Sanu. Kolo stoi na środku rzeki i goli na nimfe. Z daleka krzyczy na niego gość, że jest ze straży i aby do niego przyszedł do kontroli. Kolo stwierdza, że nie ma na to ochoty, bo nie zamierza przedzierać się w wartkim prądzie po łowisku. strażnik w wielkiej złości włazi do wody i brnie do gościa. Ten okazuje co trzeba. Wszystko w porzo? O nie, strażnik spisuje jego dane i wysyła paszkwil do jego koła, że ten się nie chciał poddać kontroli i pewnie z dodatkami.

Miałem podobnie. Strażnik stoi na przeciwnym brzegu i woła do mnie, że chciałby mnie skontrolować. Ruszam do gościa jednak woda coraz głębsza o prąd silniejszy. Zatrzymuje się nie chcąc ryzykować i głośno oznajmiam strażnikowi, że dalej nie da rady. Rozkładam ręce w geście poddaństwa i oznajmiam, proszę bardzo poddaje się kontroli. Strażnik odstąpił. Matoł.
_________________
Lecek
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 12, 2002
Posty: 1486

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, czasami specjalnie podpuszczam strażników. Mój ulubiony sposób na nadgorliwych to na uświadomienie im przepisów, że: pozwolenie to trzeba mieć na wędkowanie.
Chodzi o to, że np. ubrany przepisowo z wędką w ręce jestem dopiero w drodze na wodę. Nad brzegiem zatrzymuje mnie strażnik i ten tego do mnie, że proszę okazać kartę wędkarską i inne tego tam atrybuty.
A ja spoko, że niby dlaczego. No to on, że co?
Więc ja dalej. Czy ja wędkuję? no nie, Czy wędkowałem? no nie. No to o co chodzi? Kolo zdziwko. Więc mu wyjaśniam, że pozwolenie to ja muszę mieć na wędkowanie, a nie na posiadanie sprzętu wędkarskiego. To nie broń.
Czyli do póki nie zarzucę wędki w łowisko, nie ma prawa ode mnie żądać abym poddał się kontroli.
Więc spokojnie rozwijam sznur, pac muchą do wody i oznajmiam, że teraz to proszę bardzo.
_________________
Lecek
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle idealistycznie marzy mi się by wędkarze rozumieli pracę strażników a Ci szanowali kilka tych krótkich chwil spędzanych w zgodzie z naturą oddających się pięknej pasji, jaką jest wędkarstwo?
Tak na razie jest w bajkach i też nie wszystkich wink:.
Tak można psioczyć na jednych i na drugich do czasu, kiedy obie strony nie zrozumieją, co ich nad wodę przywiodło wink:.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Drugi przykład z Sanu. Kolo stoi na środku rzeki i goli na nimfe. Z daleka krzyczy na niego gość, że jest ze straży i aby do niego przyszedł do kontroli. Kolo stwierdza, że nie ma na to ochoty, bo nie zamierza przedzierać się w wartkim prądzie po łowisku. strażnik w wielkiej złości włazi do wody i brnie do gościa.

Strażnika SSR a własciwie dwie sztuki widziałem raz w życiu, w tym roku na Wiśle w W-wie. Było miło, pogadaliśmy a na dodatek okazało się że jeden z nich jest userem portalu SD i mnie jakoś rozpoznał, musi z avatara. Ale ja do cytowanego fragmenu.
Przykład z Humber River w centrum Toronto w parku Old Mill. W wodzie stoją wędkarze, rzeka o szerokości może 40-50m i tyle samo wędkujących co metrów. Łosoś idzie na tarło i bierze więc szkoda nie skorzystać. Podchodzi strażnik na murek nad wodą, odwija połę kurtki gdzie sobie w kaburze wisi Smith&Wesson i donośnie oznajmia że kontrola dokumentów. Wędkarze zwijają sprzęt i karnie ustawiają się w kolejce do kontroli. I nie było żadnego który skierował by się w stronę drugiego brzegu. Pytanie:
-strach przed zastrzeleniem (chociaż i tak mało prawdopodone żeby trafił tych co łowili pod drugim brzegiem)
-szacunek dla kontrolującego
nagród za prawidłową odpowiedź się NIE przewiduje.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oportunizm mamy wyssany z mlekiem matki, i trudno się dziwić ,całe pokolenia tylko kontrole i kontrole ,jak nie Wania ,to Hans, ci odeszli przyszło, MO, ORMO ,ZOMO , Kanary i inne wynalazki - to człek się postawił A co!!! : :
jufu
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Jan 02, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę siać zamętu, ani nikogo obrażać.

Sqza . Ja czytam dokładnie i ze zrozumieniem,nie mam nic przeciw SSR, ani tym bardziej nic Tobie nie zarzucam.
Jestem natomiast przeciw chamstwu, którego co niektórzy członkowie tej formacji się dopuszczają
Maciek opisał przykład, ja podam inny,mnie dotyczył,i nie było to jeden raz. Podchodzą we dwóch, Dzień dobry powiedzieli , dokumenty do kontroli, ja się pytam co za straż, jeden się odwraca, pokazując mi na plecach napis, Straż Rybacka.i się pyta a co nie widać. Nie chcę dalej opisywać co potem się działo, ale szybciej się oddalili jak przyszli. Mam prawo takich nie lubić!!Jak do mnie grzecznie, to ja również zachowuję się grzecznie.

Piszesz, nie będę wydzierał siłą dokumentów, a sprzęt? to myślisz ze spina oddał bym Tobie ot tak sobie, musiał byś się dobrze postarać żeby to uczynić, i wcale nie jestem pewien czy by Ci się udało

Proszę nie traktuj tej wypowiedzi jako przytyk do ciebie. piszę ogólnie o podejściu do sprawy jakie panuje w szeregach SSR

Generalnie, to mi chodzi o to, że kontrolerzy SSR przypisują sobie prawa, których nie posiadają.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Mnie SSR omija szerokim łukiem usmiech
Kilka razy się nie poddałem kontroli i musieli po policję dzwonić żeby mnie sprawdzić i już się im odechciało czekanie na policję usmiech

Najlepiej wpaść na chwilę skrobnąć trzy linijeczki i pójść w "cholerę" bez jakiego kolwiek wyjaśnienia.. zly: zly: zly:
Miszka mogłeś chociaż napisać dlaczego nie-poddałeś się kontroli, ja przypuszczam co było tego powodem, ale inni koledzy mogą się nie domyślić. :roll: proponuję abyś spróbował tak przy-szpanować podczas kontroli policyjnej lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

roni
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: May 12, 2013
Posty: 8

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 8:58 pm    Temat postu: perełka Odpowiedz z cytatem

roni napisał:
tutaj strażnik z ssr jelenia góra z bronia palną podczas imprezy masowej lol lol lol

To chyba jest rekord ilości błędów w jednym zdaniu. Postaraj się pisać poprawnie.
jjjan
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 99