Czy wiesz, że...
BRZANA:
- Rekord Polski - 7,00 kg
- Złoty medal - od 4,00 kg
- Srebrny medal - od 3,00 kg
- Br±zowy medal - od 2,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 306
 Zalogowani 0
 Wszyscy 306

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym w±tku będę podawał wpłacone kwoty ...(18232) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że ¶więto, ¶więtem ...(59104) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18232) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18232) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18232) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18232) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli kto¶ chce wpłacić,, to proszę blik ...(18232) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wod±, oczywi¶cie bez wędki bym n ...(59104) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18232) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Kto¶ zapłacił, to trzeba Mu się ...(18232) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2100
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1963
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1984
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2054
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2111
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2023
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2062
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2425
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2245
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Lipiec nad wod±, lipcowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Lipiec nad wod±, lipcowe wyniki
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
spining napisał:
To prawda, na ZZ jest od ponad tygodnia totalna pustynia.
Jednak ¶niętych ryb nie widać więc nie wysnuwałbym aż tak daleko id±cych wniosków...


Od tygodnia? Dla mnie i moich kolegów tak jest od pocz±tku sezonu! :evil:


Lesitr, tak jak napisałem powyżej od ponad tygodnia (jakich¶ 10-11 dni).
Dlatego ostatnio byłem na grzybach a wcze¶niej na Narwi za Pułtuskiem usmiech
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
spining napisał:
To prawda, na ZZ jest od ponad tygodnia totalna pustynia.
Jednak ¶niętych ryb nie widać więc nie wysnuwałbym aż tak daleko id±cych wniosków...


Od tygodnia? Dla mnie i moich kolegów tak jest od pocz±tku sezonu! :evil:


Lesitr ugania się po ZZ za drapieżnikiem i tego można jeszcze trochę złowić. Biała ryba zniknęła jednak całkowicie. Byłem dwa razy łowić leszcza na feedera przy mo¶cie w Zegrzu Płd. Przez dwa dni moje białe robaki nie zostały nawet wyssane. Od rana do wieczora nic ich nawet nie tknęło. Koledzy którzy pływaj± z echosond± mówi±, że ryb nie widz±. Jeszcze w zeszłym roku były tam wielkie stada leszczy teraz jest samo dno. Takiego wyczyszczenia nie mogli dokonać ani rybacy, ani wędkarze to jest totalna zagłada taka jak± robi broń chemiczna lub biologiczna. Wygl±da to jak skażenie ¶rodowiska- terenu, a nie zatrucie rybostanu. Padnięcia ryb na tym obszarze mogły by zostać nie zauważone w trakcie zimy pod grubym lodem. W zimę nie ma komarów, ale ziemia po opryskach oczyszcza się cały czas, a woda wpływaj±ca do ZZ osadza swoje muły na dnie Zalewu bo tu zwalnia nurt rzeczny. Zreszt± na jesieni brania ryb zanikały, a te leszcze które zostały złowione brane do ręki ociekały krwi±. Normalnie pod ryb± robiła się kałuża krwi ciekn±ca z jej ran na całym ciele.
Dwa tygodnie temu brałem udział w zawodach na ZZ. W zanętę wchodziły sporadycznie kr±piki nie większe niż dłoń. Na cztery wędki (zawody drużynowe) złowili¶my ich pół kilo. Zwycięzcy mieli kilogram trochę większych. Mówili, że wyjęli je z bardzo głębokiej wody i prawdopodobnie nęcili już tam od jakiego¶ czasu. Mówi±c krótko wygl±da to na katastrofę ekologiczn±. Wierzchówek nie widać, drobnicy także, żadnych ataków drapieżników, żadnego spławiania sie martwa woda.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Lesitr: LGD Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego się "toto" nazywa. W googlach znajdziesz dużo materiałów. Jednym z zadań jest to, o czym wspomniałem wyżej.
Kiedy¶ te materiały przegl±dałem i jako¶ nie poprawiła mi humoru informacja, że musz± zwiększyć ilo¶ć brygad i poprawić ich wyposażenie, bo "uzysk" jest niewspółmierny. Cieszy jak diabli. usmiech


Dzięki, poczytam sobie.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Lesitr napisał:
spining napisał:
To prawda, na ZZ jest od ponad tygodnia totalna pustynia.
Jednak ¶niętych ryb nie widać więc nie wysnuwałbym aż tak daleko id±cych wniosków...


Od tygodnia? Dla mnie i moich kolegów tak jest od pocz±tku sezonu! :evil:


Lesitr ugania się po ZZ za drapieżnikiem i tego można jeszcze trochę złowić. Biała ryba zniknęła jednak całkowicie. Byłem dwa razy łowić leszcza na feedera przy mo¶cie w Zegrzu Płd. Przez dwa dni moje białe robaki nie zostały nawet wyssane. Od rana do wieczora nic ich nawet nie tknęło. Koledzy którzy pływaj± z echosond± mówi±, że ryb nie widz±. Jeszcze w zeszłym roku były tam wielkie stada leszczy teraz jest samo dno. Takiego wyczyszczenia nie mogli dokonać ani rybacy, ani wędkarze to jest totalna zagłada taka jak± robi broń chemiczna lub biologiczna. Wygl±da to jak skażenie ¶rodowiska- terenu, a nie zatrucie rybostanu. Padnięcia ryb na tym obszarze mogły by zostać nie zauważone w trakcie zimy pod grubym lodem. W zimę nie ma komarów, ale ziemia po opryskach oczyszcza się cały czas, a woda wpływaj±ca do ZZ osadza swoje muły na dnie Zalewu bo tu zwalnia nurt rzeczny. Zreszt± na jesieni brania ryb zanikały, a te leszcze które zostały złowione brane do ręki ociekały krwi±. Normalnie pod ryb± robiła się kałuża krwi ciekn±ca z jej ran na całym ciele.
Dwa tygodnie temu brałem udział w zawodach na ZZ. W zanętę wchodziły sporadycznie kr±piki nie większe niż dłoń. Na cztery wędki (zawody drużynowe) złowili¶my ich pół kilo. Zwycięzcy mieli kilogram trochę większych. Mówili, że wyjęli je z bardzo głębokiej wody i prawdopodobnie nęcili już tam od jakiego¶ czasu. Mówi±c krótko wygl±da to na katastrofę ekologiczn±. Wierzchówek nie widać, drobnicy także, żadnych ataków drapieżników, żadnego spławiania sie martwa woda.


Nic dodać, nic uj±c - to prawda. Mój przystaniowy i jego koledzy przestali w ogóle łowić z gruntu z powodów w/w.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Lesitr napisał:

Katastrofa na Bugu 2 lata temu zrobiła swoje + nadmierne połowy (wędkarskie też, a jakże) = efekt.

Leszku katastrofa katastrof±, wszystkie ryby niepadły, w zeszłym roku w widziałem łowione w okolicach Brańszczyka na rafie piękne leszcze, na Wywłoce i Szuminie widziałem szczupaki, mój bratanek na Bugu łowi prawie regularnie szczupaki nie s± to jakie¶ olbrzymy (55- 65cm) ale s±, niewymiarowych również sporo przerzuca.
Za niecałe dwa tygodnie zawitam w tamte okolice więc będę wiedział na bież±co jaka jest sytuacja na Bugu, mam nadzieję że co¶ połowię :roll:

Panowie nie tylko na Zegrzyńskim NĘDZA spinningowa na Zemborzyckim również i nie wiem co jest tego przyczyn±, wiem że sandacza i suma jest sporo, szczupaka również, ale czemu nie chc± brać tego nie wiem, białej ryby jest mnóstwo zwłaszcza skarłowaciałego leszcz i drobnej płotki, może zeruj± na tym drobiazgu i dlatego nie maj± ochoty na nasze Rapale, Manssy czy inne Relaxy :?:

Ps. Może Który¶ z kolegów będzie w okolicy to by¶my wspólnie popluskali przynętami. wesoly :?: :?:
Jak by co to : 607 136 131


Mariusz, dziękuję za słowa otuchy - jednak wystarczy przejrzeć galerię i nasze wpisy, żeby zobaczyć, że jednak u Ciebie ryby bior± od czasu do czasu...
pozdr./Leszek
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nie tylko na Zegrzyńskim NĘDZA spinningowa na Zemborzyckim również i nie wiem co jest tego przyczyn±, wiem że sandacza i suma jest sporo, szczupaka również, ale czemu nie chc± brać tego nie wiem, białej ryby jest mnóstwo zwłaszcza skarłowaciałego leszcz i drobnej płotki, może zeruj± na tym drobiazgu i dlatego nie maj± ochoty na nasze Rapale, Manssy czy inne Relaxy [b]
drapieżnika w ...ip i skarłowaciałej drobnicy w ...ip?????????
jakie¶ to mało przekonywuj±ce :placz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:placz powieliło się
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Monk napisał:
Lesitr: LGD Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego się "toto" nazywa. W googlach znajdziesz dużo materiałów. Jednym z zadań jest to, o czym wspomniałem wyżej.
Kiedy¶ te materiały przegl±dałem i jako¶ nie poprawiła mi humoru informacja, że musz± zwiększyć ilo¶ć brygad i poprawić ich wyposażenie, bo "uzysk" jest niewspółmierny. Cieszy jak diabli. usmiech


Dzięki, poczytam sobie.

Najpierw uzyskaj zgodę kardiologa i tego od wrzodów :P . LGR ZZ ma też własn± stronę. Jeżeli należysz do PZW Okręg Mazowiecki to też jeste¶ poniek±d członkiem LGR ZZ :evil: . Jak powszechnie wiadomo kapitalizm jest najlepszy dla robotników, a rozwój rybactwa dla wędkarzy 8O . Kolejny etap to: pańszczyzna Ľródłem dobrobytu rolników.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że braciaszkowie narzekaj± okrutnie, to ich pokrzepię nieco. Na Sulejowie koledzy połowili już jak za starych dobrych czasów: sandały, szczupaki i mnóstwo okoni, że o boleniach nie wspomnę. Ja zastrzegam, że w minion± sobotę byłem pierwszy raz od ponad półtora miesi±ca - cóż choróbska nie oszczędzaj±. smutny Ale sandacza ¶wieżego już jadłem!... wink:

A co do ZZ, to odpowiedzi szukajcie m.in. TUTAJ

W Okręgu Mazowieckim nie wolno zarybiać, bo z tego, to same kłopoty i presja wędkarska. Nie ma ryb - nie ma presji na łowiska! lol lol lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:

W Okręgu Mazowieckim nie wolno zarybiać, bo z tego, to same kłopoty i presja wędkarska. Nie ma ryb - nie ma presji na łowiska! lol lol lol

Dobreeeeee lol lol lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
i tego od wrzodów.

Gastrolog.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Koledzy którzy pływaj± z echosond± mówi±, że ryb nie widz±. Jeszcze w zeszłym roku były tam wielkie stada leszczy teraz jest samo dno. Takiego wyczyszczenia nie mogli dokonać ani rybacy, ani wędkarze to jest totalna zagłada taka jak± robi broń chemiczna lub biologiczna.


Przez paniki Samara - przez paniki. lol Ileż razy tak bywało, że płyn±łem rano na łowiska i żywego ducha w stożku nie było - dziesi±tki! A wieczorami wypełzało wszystko Bóg jeden wie sk±d i wpływało się jakby w chmurę ryb. Sandały na ekranie największego kalibru, ale dopiero wieczorem je widać na ekranie. 8O A w dzień chowaj± się w jakie¶ dziury, albo przyklejaj± do dna i nie widać ich. No tak, ale co z lechami? Może po prostu wpływaj± na wody mało uczęszczane przez wędkarzy? Płycizny, rozlewiska, mocno poro¶nięte ro¶linno¶ci±? Ale one tam s±... wink:
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
kot_bury napisał:
i tego od wrzodów.

Gastrolog.

Wszystko zależy od podej¶cia do tematu. Jeden musi leczyć zajady ze ¶miechu inny wrzody gastryczne z nerwów, a ZG PZW ma wszystko gdzie¶ i tylko wizyta u proktologa im grozi wink: . Ja powoli staram się przechodzić od gastrologa do tego od zajadów :P .
olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupca
PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od depresji to jest psychiatra, bo najszybciej to tej choroby można się nabawić łowi±c lub ¶ledz±c co się dzieje w większo¶ci naszych wód. U mnie w tym roku wyniki zdecydowanie najgorsze od co najmniej 6 lat. Jezioro Słupeckie, na którym dotychczas spinningowałem najczę¶ciej jest puste je¶li chodzi o drapieżniki- przez cały czerwiec prawie codziennie na wodzie i jedno wielkie NIC, żadnego nawet brania sandacza, złowiłem wpuszczanego pewnie w tamtym roku szczupaka około 55cm i trochę okoni. Pływałem nie tylko ja, bo kilku dobrych wędkarzy też i po obowi±zuj±cym 2 lata zakazie wszyscy mieli duże nadzieje, jednak nikt sandacza nawet nie zobaczył niestety. Na Warcie owszem dwa sandacze złowiłem - 2kg i takiego około 3,5 ale ile ołowiu i gumy w wodzie zostało to aż mi przykro my¶leć.

Ogólnie wszyscy wiemy że jest mega słabo, bo po prostu nie ma ryb. S±, ale żeby co¶ dobrego złowić trzeba po¶więcić temu dużo czasu, nerwów i pieniędzy niestety, a tak być nie powinno, bo je¶li złowienie 2kg szczupaka jest miejscowym wydarzeniem i mówi się o tym jako o czym¶ wyj±tkowym to to normalne niestety nie jest.

Mimo tego stanu rzeczy nie wyobrażam sobie żebym mogł robić co¶ innego i chociaż wracaj±c do domu po kilkugodzinnym machaniu kijem bez dobrego brania mam już tego dosyć to i tak następnego dnia nie mogę wysiedzieć i jadę znowu.... Ehh
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:

Przez paniki Samara - przez paniki. lol Ileż razy tak bywało, że płyn±łem rano na łowiska i żywego ducha w stożku nie było - dziesi±tki! A wieczorami wypełzało wszystko Bóg jeden wie sk±d i wpływało się jakby w chmurę ryb. Sandały na ekranie największego kalibru, ale dopiero wieczorem je widać na ekranie. 8O A w dzień chowaj± się w jakie¶ dziury, albo przyklejaj± do dna i nie widać ich. No tak, ale co z lechami? Może po prostu wpływaj± na wody mało uczęszczane przez wędkarzy? Płycizny, rozlewiska, mocno poro¶nięte ro¶linno¶ci±? Ale one tam s±... wink:


Jest co¶ w tym co piszesz. Hm, na ZZ ryby wybite? 8O
Kurcze na Mazurach też chyba wybili bo w tym roku kicha.
Węgorz tylko jeden, szczupaki prawie zero, okonie kiepsko - tydzień katowałem (8-14 czerwca) a Pszemo 4 dni.
Pod Suwałkami kicha - czyżby wybite?
No, na Dadaju węgorze brały na pocz±tku czerwca, ratuj±c honor Warmii usmiech
W ub. roku na Narwi do paĽdziernika ludzie pisali że sandacze i inne ryby drapieżne (oprócz boleni) chyba zniknęły, potem zmienili zdanie...
W tym roku sandacze na ZZ brały ładnie, ale tylko gdzie¶ tak do 15 czerwca. Potem zniknęły.
Czy zatem wszędzie ryby nam wytruli, ukradli, wybili?

Na Rz±dzy w tym roku tarły się ogromne stada wielkich leszczy i co nagle pozdychały? Skoro tak jak pisze Samara zdechły zim± to sk±d się w tej Rz±dzy wzięły wiosn±?

Na Narwii (za Pułtuskiem) woda do¶ć wysoka, ale okonie do obrotówek wyskakuj± - no tydzień temu mi wyskakiwały.
Na Bugu niska ale co¶ tam się czasem zadzieje choć bez rewelacji.
Nie dramatyzowałbym. Oczywi¶cie że ogólnie ryby jest mniej i to jest niezaprzeczalne, ale żeby wysnuwać aż tak id±ce wnioski - chyba przesada.
Może wystarczy zmienić pory połowowe i efekty będ± lepsze. Może...
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to jest też kwestia zmian ci¶nienia. Mój barometr lata "góra-dół" od co najmniej dwóch tygodni.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spining napisał:
Jest co¶ w tym co piszesz. Hm, na ZZ ryby wybite? 8O
Kurcze na Mazurach też chyba wybili bo w tym roku kicha.
Węgorz tylko jeden, szczupaki prawie zero, okonie kiepsko - tydzień katowałem (8-14 czerwca) a Pszemo 4 dni.
Pod Suwałkami kicha - czyżby wybite?
No, na Dadaju węgorze brały na pocz±tku czerwca, ratuj±c honor Warmii usmiech
W ub. roku na Narwi do paĽdziernika ludzie pisali że sandacze i inne ryby drapieżne (oprócz boleni) chyba zniknęły, potem zmienili zdanie...
W tym roku sandacze na ZZ brały ładnie, ale tylko gdzie¶ tak do 15 czerwca. Potem zniknęły.
Czy zatem wszędzie ryby nam wytruli, ukradli, wybili?

Na Rz±dzy w tym roku tarły się ogromne stada wielkich leszczy i co nagle pozdychały? Skoro tak jak pisze Samara zdechły zim± to sk±d się w tej Rz±dzy wzięły wiosn±?

Na Narwii (za Pułtuskiem) woda do¶ć wysoka, ale okonie do obrotówek wyskakuj± - no tydzień temu mi wyskakiwały.
Na Bugu niska ale co¶ tam się czasem zadzieje choć bez rewelacji.
Nie dramatyzowałbym. Oczywi¶cie że ogólnie ryby jest mniej i to jest niezaprzeczalne, ale żeby wysnuwać aż tak id±ce wnioski - chyba przesada.
Może wystarczy zmienić pory połowowe i efekty będ± lepsze. Może...


Na Bugu, na kilku dołach, obserwuj±c echo zauważyłem duże stada leszczy - w zasadzie ryb było "na gęsto" - dla porównania na Narwi - pusto.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Może to jest też kwestia zmian ci¶nienia. Mój barometr lata "góra-dół" od co najmniej dwóch tygodni.


Raczej doszukiwałbym się przyczyn w temperaturze wody i jej natlenieniu, zakwicie glonów, bo tak± pustynię obserwuje przy różnych ci¶nieniach.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niepokoi ta niewielka ilo¶ć zaobserwowanych na echu stad, choć z drugiej strony nie raz tak już bywało w przeszło¶ci, a póĽniej co¶ - lepiej/gorzej - zaczynało się jednak dziać. Lipiec nigdy przesadnio nie obfitował w ryby.
Warto my¶lę mieć na uwadze, że jeszcze kilka dni temu woda w ZZ miała 26 st. Celsjusza...
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
kot_bury napisał:
Może to jest też kwestia zmian ci¶nienia. Mój barometr lata "góra-dół" od co najmniej dwóch tygodni.


Raczej doszukiwałbym się przyczyn w temperaturze wody i jej natlenieniu, zakwicie glonów, bo tak± pustynię obserwuje przy różnych ci¶nieniach.

Miałem na my¶li dynamikę zmian ci¶nienia. Szybkie i nieustaj±ce zmiany ci¶nienia nie pozwalaj± rybie się dostosować do warunków. Oczywi¶cie s± gadunki łatwiej się dostosowuj±ce i te co potrzebuj± dłuższej stabilizacji. Jeżeli do tego dołożymy temperaturę wody, natlenienie i inne czynniki to "pustynia gotowa".
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Niepokoi ta niewielka ilo¶ć zaobserwowanych na echu stad, choć z drugiej strony nie raz tak już bywało w przeszło¶ci, a póĽniej co¶ - lepiej/gorzej - zaczynało się jednak dziać. Lipiec nigdy przesadnio nie obfitował w ryby.

My¶lę, że odczyty z echa pochodz± z miejsc znanych i typowych dla obcowania ryb. W złych warunkach ryba spływa tam, gdzie wędkarze uważaj±, że jej nie ma i st±d to wrażenie pustyni.
p.s.
Może stada się rozpraszaj±? Jak nie można wykarmić oddziału kawalerii to się go rozprasza. Ryby też nie głupie i jak nie ma tlenu i żarcia dla stada to próbuj± na "własn± rękę" wesoly .
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Monk napisał:
Niepokoi ta niewielka ilo¶ć zaobserwowanych na echu stad, choć z drugiej strony nie raz tak już bywało w przeszło¶ci, a póĽniej co¶ - lepiej/gorzej - zaczynało się jednak dziać. Lipiec nigdy przesadnio nie obfitował w ryby.

My¶lę, że odczyty z echa pochodz± z miejsc znanych i typowych dla obcowania ryb. W złych warunkach ryba spływa tam, gdzie wędkarze uważaj±, że jej nie ma i st±d to wrażenie pustyni.
p.s.
Może stada się rozpraszaj±? Jak nie można wykarmić oddziału kawalerii to się go rozprasza. Ryby też nie głupie i jak nie ma tlenu i żarcia dla stada to próbuj± na "własn± rękę" wesoly .


W tym roku w maju, na Bugu zauważyłem na echu nowy dół, który ma od 2,8 do 4,5 metra, jest też do¶ć rozległy. Tam wła¶nie jest największe zgromadzenie "fenolaków". Co one tam robi±... Pewnie ogl±daj± TVN 24!! wesoly
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Jotes napisał:
kot_bury napisał:
Może to jest też kwestia zmian ci¶nienia. Mój barometr lata "góra-dół" od co najmniej dwóch tygodni.


Raczej doszukiwałbym się przyczyn w temperaturze wody i jej natlenieniu, zakwicie glonów, bo tak± pustynię obserwuje przy różnych ci¶nieniach.

Miałem na my¶li dynamikę zmian ci¶nienia. Szybkie i nieustaj±ce zmiany ci¶nienia nie pozwalaj± rybie się dostosować do warunków. Oczywi¶cie s± gadunki łatwiej się dostosowuj±ce i te co potrzebuj± dłuższej stabilizacji. Jeżeli do tego dołożymy temperaturę wody, natlenienie i inne czynniki to "pustynia gotowa".


To się dzieje nawet przy stabilnym ci¶nieniu. Rozproszenie ryb można by przyj±ć, gdyby nie fakt, że i pojedyncze to rzadko¶ć...
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam podzielam zdanie Kota, nie pamiętam by w ci±gu miesi±ca były chociaż ze 3 dni ze stałym ci¶nieniem. Ponoć od niedzieli pogoda ma się ustabilizować i wtedy może uda mi się wyskoczyć na ryby wink:.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja normalnym torem zawsze umiera... :P Może jakie¶ wnioski, podsumowanie tematu... A szczegolnie Ci, którzy nie łowi± na ZZ, może maj± co¶ do powiedzenia, w kwestii zakończenia tematu?? wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No kurde... normalnie do bani jest! lol wink:
Dlatego na razie łowię na Naszej Klasie - "Na ryby" się to nazywa. ;)
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Dyskusja normalnym torem zawsze umiera... :P Może jakie¶ wnioski, podsumowanie tematu... A szczegolnie Ci, którzy nie łowi± na ZZ, może maj± co¶ do powiedzenia, w kwestii zakończenia tematu?? wesoly

Ci co łowi± na jednej czy dwóch, trzech ulubionych miejscówkach na ZZ też raczej rozwi±zania problemu nie znaj± :? . Obserwuj±c dyskusje i tu i na innych forach, problem zaniku brań dotyczy większo¶ci zaporówek i większych rzek. Możemy tu sobie wspólnie "gdybać" i "przypuszczać" lol . "Prochu to tu nikt nie wymy¶li", można się co najwyżej podzielić spostrzeżeniami i pomysłami na Ľródło przyczyn. Ryb faktycznie jest mniej i może warto porzucić oba mosty, Popowo, Somiankę, Borsuki i inne tradycyjne miejscówki i zacz±ć szukać ryby, a nie czekać aż się pojawi" tam gdzie zawsze"?
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
No kurde... normalnie do bani jest! lol wink:
Dlatego na razie łowię na Naszej Klasie - "Na ryby" się to nazywa. ;)


A ja wła¶nie obserwuj±c "moje dziewczyny" na Naszej klasie - kurcze, chętnie bym tam połowił (17 dziewczyn na 3 chłopaków)! wesoly
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Lesitr napisał:
Dyskusja normalnym torem zawsze umiera... :P Może jakie¶ wnioski, podsumowanie tematu... A szczegolnie Ci, którzy nie łowi± na ZZ, może maj± co¶ do powiedzenia, w kwestii zakończenia tematu?? wesoly

Ci co łowi± na jednej czy dwóch, trzech ulubionych miejscówkach na ZZ też raczej rozwi±zania problemu nie znaj± :? . Obserwuj±c dyskusje i tu i na innych forach, problem zaniku brań dotyczy większo¶ci zaporówek i większych rzek. Możemy tu sobie wspólnie "gdybać" i "przypuszczać" lol . "Prochu to tu nikt nie wymy¶li", można się co najwyżej podzielić spostrzeżeniami i pomysłami na Ľródło przyczyn. Ryb faktycznie jest mniej i może warto porzucić oba mosty, Popowo, Somiankę, Borsuki i inne tradycyjne miejscówki i zacz±ć szukać ryby, a nie czekać aż się pojawi" tam gdzie zawsze"?


To prawda "prochu nikt nie wymy¶lił"... Koledzy Zbyszka W±chały (i moi koledzy) nie mog± złowić nawet wymiarowego suma... Ale co ja tam wiem na temat tej wody...
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
To prawda "prochu nikt nie wymy¶lił"... Koledzy Zbyszka W±chały (i moi koledzy) nie mog± złowić nawet wymiarowego suma... Ale co ja tam wiem na temat tej wody...

Na Sulejowie mój znajomy uważa sezon za zupełnie stracony z wyj±tkiem... życiowego suma 178cm :P. Cały urok wędkarstwa polega na jego nieprzewidywalno¶ci :P .
P.s.
A Zbyszek W±chała i jego koledzy maj± jak±¶ teorię?
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Lesitr napisał:
To prawda "prochu nikt nie wymy¶lił"... Koledzy Zbyszka W±chały (i moi koledzy) nie mog± złowić nawet wymiarowego suma... Ale co ja tam wiem na temat tej wody...

Na Sulejowie mój znajomy uważa sezon za zupełnie stracony z wyj±tkiem... życiowego suma 178cm :P. Cały urok wędkarstwa polega na jego nieprzewidywalno¶ci :P .
P.s.
A Zbyszek W±chała i jego koledzy maj± jak±¶ teorię?


Chyba nie maj±... Czekaj± na podpowiedzi? :placz
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Chyba nie maj±... Czekaj± na podpowiedzi? :placz

To w tej sytuacji proponuję, jako podsumowanie dyskusji, wsłuchiwać się w głosy "niedzielnych wędkarzy", którzy połowili obieraj±c "dziwaczne" miejscówki. My¶lę, że wła¶nie takie informacje poł±czone z pomysłami "od czapy" i kolegami z takim do¶wiadczeniem jak Zbyszek mog± dać rozwi±zanie problemu. Mog±, a nie musz± usmiech . To wła¶nie jest potencjał portali wędkarskich i sens takich w±tków :P .
p.s.
Od rana ci¶nienie skoczyło u mnie o 2,5mm Hg i przeszło z tendencji spadkowej na wzrostow±.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Od rana ci¶nienie skoczyło u mnie o 2,5mm Hg i przeszło z tendencji spadkowej na wzrostow±.


Też tak mam, przebieg robi swoje... Pax vobiscum.
Proponuję liczyć na tych, którzy łowi± na lepszych wodach, i maj± lepsze umiejętno¶ci... wesoly
pozdr./Leszek
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
kot_bury napisał:
Od rana ci¶nienie skoczyło u mnie o 2,5mm Hg i przeszło z tendencji spadkowej na wzrostow±.


Też tak mam, przebieg robi swoje... Pax vobiscum.
Proponuję liczyć na tych, którzy łowi± na lepszych wodach, i maj± lepsze umiejętno¶ci... wesoly
pozdr./Leszek

Zgadzam sie z Tob± i uważam, że Tym lepszym informacji od nas "maluczkich" nigdy do¶ć wesoly . Może zuważ± to co my pomijamy :?:
Pozdrowionka i my¶lę, że czas na "The End".
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja pozwolę sobie wrócić na chwilę do tematu wesoly Dzisiaj 5h nad Odr±, spinning z my¶l± o sandaczu, szczupaku, które niestety kompletnie mnie zignorowały. Natomiast na ¶rodku klatki, na biało niebieskie kopyto relaxa rozmiar ok. 6,2cm z opadu zagryzł kleń o długo¶ci 55cm. Był chyba równie zdziwiony co ja- do samego końca niemal w ogóle nie walczył, nie licz±c kilku tępych, sandaczowych szarpnięć. Niestety fotki nie udało się zrobić- aparat w nowym telefonie odmówił posłuszeństwa.
_________________
Pozdrawiam
muzik21
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Lesitr napisał:
kot_bury napisał:
Od rana ci¶nienie skoczyło u mnie o 2,5mm Hg i przeszło z tendencji spadkowej na wzrostow±.


Też tak mam, przebieg robi swoje... Pax vobiscum.
Proponuję liczyć na tych, którzy łowi± na lepszych wodach, i maj± lepsze umiejętno¶ci... wesoly
pozdr./Leszek

Zgadzam sie z Tob± i uważam, że Tym lepszym informacji od nas "maluczkich" nigdy do¶ć wesoly . Może zuważ± to co my pomijamy :?:
Pozdrowionka i my¶lę, że czas na "The End".


To prawda, "the end", i już zozstawmy w±tek dla łowi±cych w lipcu. Liczmy na wiele dobrych wyników. wink:
pozdr./Leszek
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muzik21 napisał:
z opadu zagryzł kleń o długo¶ci 55cm....Niestety fotki nie udało się zrobić- aparat w nowym telefonie odmówił posłuszeństwa.


Gratuluję pięknego klenia, wyrzuć ten ten telefon zly: wink:
Ja o 4:00 rano wypływam na Zemborzycki, mam nadzieję że już zgłodniały. :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłodniały, ale na-razie tylko te mniejsze. :placz Trzy delikatne brania i trzy rybki wyjęte, niestety wszystkie króciutkie, największy z nich miał około 35cm. 8O
Jutro niestety nie wypływam a szkoda :placz bo chyba co¶ zaczyna się dziać.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dwa kropki ok. 35 cm i trzy maluchy. Wszystkie brania na obrotówki prowadzone z pr±dem. Łowienie bardzo ustrudnia nitkowata sałata na potęgę zarastaj±ca rzekę.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Zgłodniały, ale na-razie tylko te mniejsze. :placz Trzy delikatne brania i trzy rybki wyjęte, niestety wszystkie króciutkie, największy z nich miał około 35cm. 8O
Jutro niestety nie wypływam a szkoda :placz bo chyba co¶ zaczyna się dziać.


Kurcze, nie napisałe¶ jaki to gatunek był "krótki". Je¶li to były okonie to "daj Boże"!!! usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
mario_z napisał:
Zgłodniały, ale na-razie tylko te mniejsze. :placz Trzy delikatne brania i trzy rybki wyjęte, niestety wszystkie króciutkie, największy z nich miał około 35cm. 8O
Jutro niestety nie wypływam a szkoda :placz bo chyba co¶ zaczyna się dziać.


Kurcze, nie napisałe¶ jaki to gatunek był "krótki". Je¶li to były okonie to "daj Boże"!!! usmiech

Okonie, chciałbym znowu takich połowić :roll:
Leszku oczywi¶cie chodzi o sandacze wesoly
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowość: Słupca
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj i dzisiaj połowiłem trochę okoni od 20 do 30 cm( w dwa dni około 30 sztuk) i między nimi 6 sandaczyków około 35. Brania bardzo delikatne, a ryb trzeba było do¶ć aktywnie szukać - przesuwać się łódk±
po zaniku brań. Woda - wszystkie kolory zieleni - takiego zakwitu nie pamiętam i tu nasuwa mi się pewna opinia o tołpydze. Wszędzie się czyta, że s± one szkodliwe i w ogóle, a 3 lata temu przed feralnym spuszczeniem wody kiedy tołpyg było dosyć sporo, o czym ¶wiadczyło kilkadziesi±t ¶niętych wielkich ryb tego gatunku zakwit wody był nieznacz±cy, czyli można stwierdzić, że tołpyga dobrze filtrowała zbiornik z glonów.
Jutro znowu wypływam i liczę w końcu na jakiego¶ wymiarka bo jak przetrwały te małe to chyba jakies większe też powinny być, przynajmniej tak± mi nadzieję zrobiły. Pozdrawiam i połamania wszystkim.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem w pi±tek na rybach i złowiłem 6 leszczyków. Pogoda dopisała chociaż jestem na chorobowym, a od 6 sierpnia będę miał dłuższ± przerwę w wędkarstwie. wesoly lol
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Lesitr napisał:
mario_z napisał:
Zgłodniały, ale na-razie tylko te mniejsze. :placz Trzy delikatne brania i trzy rybki wyjęte, niestety wszystkie króciutkie, największy z nich miał około 35cm. 8O
Jutro niestety nie wypływam a szkoda :placz bo chyba co¶ zaczyna się dziać.


Kurcze, nie napisałe¶ jaki to gatunek był "krótki". Je¶li to były okonie to "daj Boże"!!! usmiech

Okonie, chciałbym znowu takich połowić :roll:
Leszku oczywi¶cie chodzi o sandacze wesoly


Spoko, luzik - tak wła¶nie my¶lałem... Ja już na ZZ TRZECI rok nie widzę (nie widziałem) nawet takiego sandacza (35 cm) na własne OCZY?! :evil:
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...no i w końcu zła passa przełamana...
3h dzi¶ rano na Odrze w Opolu dało 4 leszcze 50-55cm, mnóstwo drobnicy - leszczyki, kr±pie i okonie.
Metoda połowu do feeder
Zanęta już skorygowana
Inni wokół praktycznie na zero :-)
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wyskoczyłem na ZZ. Wymysliłem sobie, że popłynę "hen daleko", gdzie mnie dawno nie było... Dopłyn±łem tam koło 7 i ku mojemu zdziwieniu od razu zaczęly się brania. Nie, nie - nic specjalnego - jak zwykle okonki i okoniki, ale więcej niż w poprzednich wyjazdach. Brały bardzo delikatnie i większo¶ć spadała. Do zaliczenia miałem 3 możliwe "patelniaki". Tuż przed dziewi±t± lepsze branie - szczupak 51 cm 8O . O dziewi±tej koniec brań jakby nożem uci±ł. Pływałem do 14 korzystaj±c ze wspaniałej pogody, strzaskałem się normalnie na Apacza! usmiech

W sobotę mój kolega miał suma. Był ich dwóch na łodzi, ci±gnęli na zmianę - raz oni raz ryba, która holowała łódkę w stronę mostu w Zegrzu. Po dwóch godzinach ryba "porwała" zestaw. Kurcze, może to "paskuda" się znowu obudziła? wink:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Dzisiaj wyskoczyłem na ZZ. Wymysliłem sobie, że popłynę "hen daleko", gdzie mnie dawno nie było... Dopłyn±łem tam koło 7 i ku mojemu zdziwieniu od razu zaczęly się brania. Nie, nie - nic specjalnego - jak zwykle okonki i okoniki, ale więcej niż w poprzednich wyjazdach. Brały bardzo delikatnie i większo¶ć spadała. Do zaliczenia miałem 3 możliwe "patelniaki". Tuż przed dziewi±t± lepsze branie - szczupak 51 cm 8O . O dziewi±tej koniec brań jakby nożem uci±ł. Pływałem do 14 korzystaj±c ze wspaniałej pogody, strzaskałem się normalnie na Apacza! usmiech

W sobotę mój kolega miał suma. Był ich dwóch na łodzi, ci±gnęli na zmianę - raz oni raz ryba, która holowała łódkę w stronę mostu w Zegrzu. Po dwóch godzinach ryba "porwała" zestaw. Kurcze, może to "paskuda" się znowu obudziła? wink:

Brawo Lesitr!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
Dzisiaj wyskoczyłem na ZZ. Wymysliłem sobie, że popłynę "hen daleko", gdzie mnie dawno nie było... Dopłyn±łem tam koło 7 i ku mojemu zdziwieniu od razu zaczęly się brania. Nie, nie - nic specjalnego - jak zwykle okonki i okoniki, ale więcej niż w poprzednich wyjazdach. Brały bardzo delikatnie i większo¶ć spadała. Do zaliczenia miałem 3 możliwe "patelniaki". Tuż przed dziewi±t± lepsze branie - szczupak 51 cm 8O .

wesoly fajnie że i u Ciebie co¶ się zaczyna dziać. wesoly
Ja za tydzień we wtorek zaczynam "orać" Bug w okolicach Kamieńczyka, Brańszczyka i Wywłoki, ciekawe czy co¶ tam będzie się działo :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się bawię od paru dni z boleniami i kleniami. Parę całkiem fajnych siorbnięć było, choć nie wszystko wyjęte ;)
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2540

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
...i Wywłoki, ciekawe czy co¶ tam będzie się działo :?: :?:


Mariusz jeżeli to TA wywłoka to może się dużo dziać lol lol lol
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168