Czy wiesz, że...
Okoń dla osi±gnięcia 15 cm długo¶ci potrzebuje aż 4-5 lat! 20 cm osi±ga po 6 latach, a 30 cm po 8-11 latach.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 494
 Zalogowani 0
 Wszyscy 494

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(380622) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(380622) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(380622) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(380622) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59426) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(380622) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59426) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(380622) Apr 02, @ 17:57:24

jjjan: Wszystkim wszystkiego dobrego ...(165) Mar 30, @ 08:46:37

krzysztofCz: ¦więta już za pasem więc... Wszystkim życzę zdrowych, wesołych, R ...(165) Mar 29, @ 17:25:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2243
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2008
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2270
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2101
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2155
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2069
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2474
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2292
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - C&R na Białej Przemszy
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
C&R na Białej Przemszy
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Noname
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Mar 10, 2007
Posty: 22

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 12:00 pm    Temat postu: C&R na Białej Przemszy Odpowiedz z cytatem

Gor±co zachęcam do podpisania się pod petycj± o utworzenie odcinka C&R na Białej Przemszy
A także do zapoznania się ze stron± Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy
Na chwilę obecn± pod petycj± podpisało się ok. 150 osób, oczywi¶cie im więcej, tym lepiej... dla ryb wink:
Majowy
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 2

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmiech
_________________
Majowy from Sosnowiec
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 1:01 pm    Temat postu: Re: C&R na Białej Przemszy Odpowiedz z cytatem

Noname napisał:
Gor±co zachęcam do podpisania się pod petycj± o utworzenie odcinka C&R na Białej Przemszy
A także do zapoznania się ze stron± Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy
Na chwilę obecn± pod petycj± podpisało się ok. 150 osób, oczywi¶cie im więcej, tym lepiej... dla ryb wink:


No i stało się! Paranoja kilku staje się prawem dla wszystkich?
I nie czuję się tym specjalnie zaskoczony. Nie chcę nawet pytać gdzie się podziały opinie, że to tylko dla tych którzy sami chc±, że nikt nie będzie nikogo zmuszał, że to taka indywidualna postawa, że własnym przykładem j± propagujemy, że kto nie chce ten nie musi, że w ogóle mog± dost±pić tej nirwany jedynie pięknoduchy, żadne tam gumofilce i dziadki . Takie o¶wiadczenia tu padały i co i nic. Gdzie się podziały? Nie wiadomo.

Tak jak zreszt± nie wiadomo co wła¶ciwie jest podpisywane w tzw. „petycji”. Czego koledzy ż±daj± mówi±c - C&R-u nam trzeba? Jak dotychczas każdy z wyróżnionych nawiedzeniem C&R realizował je zupełnie indywidualnie. Teraz będzie regulamin, no bo swoj± wyj±tkowo zasłużon± biografi± przed strażnikiem PSR się nie wyłgasz. Musi być co¶ więcej niż zarys zasad których przestrzegać tak ochoczo się podejmujecie. Regulaminy maj± punkty. Czy sygnatariusze widniej±cy pod t± petycj± będ± mieli możliwo¶ć chociaż je negocjować, czy ułoży je kto¶ tam i na pewno będzie doskonale. O punkty RAPR wojny tocz± się bezustannie i nie wygl±da na to żeby ten proces miał się ku końcowi, ale Wam się uda napewno.

A co z gumofilcami i dziadkami? Jak zwykle wykre¶leni?! Nie ma ich, bo przestępcy. Trudno się zreszt± dziwić w Waszych oczach już od dawna byli podejrzanymi i niechcianymi wspólnikami do „waszych ryb”. Dok±d koledzy zawiodła Was ta skłonno¶ć do zarz±dzania przyrod±.Macie przecież ogródki przydomowe, wielu ma własne stawiki. Realizujcie się tam. Nikt was nie będzie ograniczał.

Wiem, że mogę narazić się chyba wszystkim. Żeby tak się nie stało, zrezygnuje z wyrażenia swojego pogl±du na temat Waszej działalno¶ci „tarliskowej”. Niech wam będzie, że to zasługuje na brawa. Jednak w jaki sposób to co zrobili¶cie upoważnia Was do czynienia tak zasadniczych kroków jak wprowadzanie zasad C&R jako przymusowych w całym łowisku Białej Przemszy. Tak ma przebiegać rozwój kontroli nad efektami których oczekujecie, jak rozumiem.
Zamysł polega na tym, że sztuczne tarliska plus C&R da Wam multum ryb na wędkach?
Jakie to proste i jakie pragmatyczne. Zadziwiaj±ce.
Jak bardzo przypomina to historię ustaw antyaborcyjnych w Polsce. Dobroci± nie da rady, wobec tego policj± da radę. .
A niż demograficzny powiększa się z dnia na dzień bo policja jako¶ nie może zmusić narodu do robienia dzieci na potęgę.
Czego i wam życzę.
Z gumofilcowym pozdrowieniem
Samara


Ostatnio zmieniony przez samara dnia Pią Gru 03, 2010 3:02 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek podpisany.
Bardzo słuszna koncepcja.
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo wesoly
_________________
art-nemo
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 2:45 pm    Temat postu: Re: C&R na Białej Przemszy Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Noname napisał:
Gor±co zachęcam do podpisania się pod petycj± o utworzenie odcinka C&R na Białej Przemszy
A także do zapoznania się ze stron± Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy
Na chwilę obecn± pod petycj± podpisało się ok. 150 osób, oczywi¶cie im więcej, tym lepiej... dla ryb wink:


No i stało się! Paranoja kilku staje się prawem dla wszystkich?

Kilku takich wymy¶liło na Dzierżnie Dużym górny wymiar dla karpia i akcja się powiodła. Zazdro¶ciłem karpiarzom, że potrafili się tak zebrać. Jestem za tym żeby pewne odcinki rzek i zbiorników były c&r dla tego się podpisuję wykrzyknik.
_________________
Bercik
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzy mi się taki odcinek na jakiej¶ ¶więtokrzyskiej rzeczce. Ale to tylko marzenia... Niech więc chociaż innym się spełniaj±. Podpisane. usmiech
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i u nas znalazła by się z jedna pstr±gowa taka lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to niech sobie Stowarzyszenie wygra przetarg na rzekę a nie próbuje teroryzować prawowitego zarz±dcę wody czyli PZW.


"Zrobili¶my pocz±tek, mamy perełkę, mamy pstr±gi, na mocnych podstawach odbudowujemy populację. W poprzednich latach przedstawili¶my Okręgowi argumenty zdawałoby się nie do odrzucenia, a jednak. Okręg PZW w Katowicach nie chciał aby w wodzie były pstr±gi, nie chciał aby na niewielkim odcinku rzeki Białej Przemszy utworzyć odcinek gdzie zakazane będzie zabijanie i zabieranie ryb."

i ¶więte prawo PZW niechcieć pstr±gów i C&R, o ile członkowie tego okręgu sobie sami tego nie zażycz±.

Po drugie forma pisma do ZO PZW ur±ga zasadom kultury pism oficjalnych, mam na my¶li dopisek grzeczno¶ciowy oraz błędy stylistyczne i gramatyczne. Jeszcze dziwniejsze jest to, że podpisał się pod tym prezes Stowarzyszenia co też ¶wiadczy o jego poziomie.

Po trzecie to sama lista podpisanych - bez komentarza - po prostu żenada.


Ostatnio zmieniony przez kot_bury dnia Sob Gru 04, 2010 12:02 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek podpisany, chociaż tam nie łowię. usmiech
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rom71 napisał:
Wniosek podpisany, chociaż tam nie łowię. usmiech


Bez urazy ale to to tak jak jak by¶ wybierał radnych w cudzej gminie. Wła¶nie "urz±dzasz" życie tym co tam łowi± :evil: .
Noname
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Mar 10, 2007
Posty: 22

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 1:53 am    Temat postu: Re: C&R na Białej Przemszy Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za podpisy pod petycj±. Ich liczba przekroczyła 200 i wci±ż wzrasta.
Do samara

Krytykujesz Stowarzyszenie bez dokładnego zapoznania się z jego działalno¶ci± i celami. Paranoja kilku staje się prawem dla wszystkich? Hmmm i kto tu ma paranoje? Co gumofilce i dziadki maj± do C&R? S± tylko wędkarze. Ogródki, stawiki? Nawet tam s± ograniczenia.

Cytat:

Zamysł polega na tym, że sztuczne tarliska plus C&R da Wam multum ryb na wędkach?
Jakie to proste i jakie pragmatyczne. Zadziwiaj±ce.

Dokładnie, zadziwiaj±ce. Czasami najprostsze rozwi±zania okazuj± się najlepsze. Zaznaczam, że chodzi o kilka z kilkudziesięciu kilometrów rzeki.
Cytat:

Jak bardzo przypomina to historię ustaw antyaborcyjnych w Polsce. Dobroci± nie da rady, wobec tego policj± da radę. .

Dolej oliwy do ognia i porusz jeszcze temat eutanazji... A jak niech się dzieje.
Do kot_bury
Cytat:

¶więte prawo PZW niechcieć pstr±gów i C&R, o ile członkowie tego okręgu sobie sami tego nie zażycz±.

Rozumiem, że wypowiadasz się w imieniu wszystkich członków okręgu? Nie? To chociaż większo¶ci? Też nie? A to dziwne... To wędkarze tworz± PZW i to my mamy wpływ na jego działalno¶ć. Władze okręgu zdecyduj±, czy wędkarze sobie życz± takich zmian, czy też nie. Nie będę komentował pozostałej czę¶ci Twojej wypowiedzi, ponieważ jest żenuj±ca.
Je¶li mieli¶cie zły dzień, to proszę Was następnym razem wyżyjcie się w inny sposób. Chętnie porozmawiam z Wami nt. C&R pod warunkiem, że będziecie mieć jakie¶ konkretne argumenty, a nie same chamskie uwagi.
Na zakończenie dodam, że dzięki Wam nabieram większej energii do działania na rzecz SPBP oraz wód PZW, czyli naszych- wędkarzy.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 10:20 am    Temat postu: Re: C&R na Białej Przemszy Odpowiedz z cytatem

Noname napisał:
Dziękuję wszystkim za podpisy pod petycj±. Ich liczba przekroczyła 200 i wci±ż wzrasta.


Te podwójne wpisy też liczycie?

Cytat:
Do kot_bury
Cytat:
¶więte prawo PZW niechcieć pstr±gów i C&R, o ile członkowie tego okręgu sobie sami tego nie zażycz±.

Rozumiem, że wypowiadasz się w imieniu wszystkich członków okręgu? Nie? To chociaż większo¶ci? Też nie? A to dziwne... To wędkarze tworz± PZW i to my mamy wpływ na jego działalno¶ć. Władze okręgu zdecyduj±, czy wędkarze sobie życz± takich zmian, czy też nie. Nie będę komentował pozostałej czę¶ci Twojej wypowiedzi, ponieważ jest żenuj±ca.
Je¶li mieli¶cie zły dzień, to proszę Was następnym razem wyżyjcie się w inny sposób. Chętnie porozmawiam z Wami nt. C&R pod warunkiem, że będziecie mieć jakie¶ konkretne argumenty, a nie same chamskie uwagi.


a) to Wy uzurpujecie sobie prawa do wypowiadania się w imieniu członków PZW tego Okręgu.
b) forma pisma jest naprawdę na niskim pozimie.
c) lista od wczoraj została wyczyszczona z "głupich wpisów" a więc krytyka skutkuje usmiech co nie zmienia warto¶ci tej listy - same imiona i nazwiska, pisane często niepoprawnie, s± nic warte bo nie można stwierdzić prawdziwo¶ci podpisów. smutny
d) nie mam nic do C&R, nie mam nic do zabierania ryb, nie cierpię tylko jak jaka¶ grupa narzuca innym swoje prawa dodatkowo na nie swojej wodzie.
e) nie wyżywam się na nikim, nie byłem chamski i nic mnie nie wi±że z koleg± samara, z którym się zgadzam lub nie ale to naprawdę moja prywatna sprawa i o tym tu nie pisałem, więc proszę nie pisać do mnie w liczbie mnogiej.
f) dzień miałem dobry i mam nadal a Tobie też życzę dobrego humoru i obiektywnego spojrzenia na formę Waszej akcji.


Ostatnio zmieniony przez kot_bury dnia Sob Gru 04, 2010 12:26 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 11:03 am    Temat postu: Re: C&R na Białej Przemszy Odpowiedz z cytatem

Noname napisał:
C&R pod warunkiem, że będziecie mieć jakie¶ konkretne argumenty, a nie same chamskie uwagi.

Czy mógłby¶ zacytować wypowiedĽ którego¶ z kolegów która ma jakie¶ ¶lady chamstwa?Bo ja zauważyłem tylko krytyczne uwagi.
No,chyba że przyjmiemy że krytykowanie pomysłu to jest chamstwo w czystej postaci.
Kot-TY CHAMIE zly:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 3:23 pm    Temat postu: Re: C&R na Białej Przemszy Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
nie mam nic do C&R, nie mam nic do zabierania ryb, nie cierpię tylko jak jaka¶ grupa narzuca innym swoje prawa dodatkowo na nie swojej wodzie.

Ja także nie ma nic przeciwko C&R i No Kill. (Pewnie pod Waszym wpływem powoli się rozwijam)
Będę jednak zawsze protestował przeciwko siłowemu narzucaniu innym swojego sposobu my¶lenia lub poniżania kogokolwiek dlatego, że inaczej niż my my¶li i postępuje. Mam wrażenie, że taka postawa jak± koledzy reprezentuj± nie jest zgodna ze Statutem PZW. Jedyny w tej chwili wyj±tkiem który umożliwił by wprowadzenie przymusu stosowania C&R byłaby jednoznaczna opinia ichtiologa i Zarz±du Okręgu. Inaczej jest to jedynie dzika, czyli polegajaca jedynie na chciejstwie, próba zmiany zasad, które nas wszystkich obowi±zuj± przy połowie ryb, czyli RAPR-u.
Noname
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Mar 10, 2007
Posty: 22

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, postaram się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania, a więc od pocz±tku. Chamstwem jest dla mnie nazywanie działań Stowarzyszenia paranoj±, b±dĽ terroryzowaniem PZW, albo wyrażanie negatywnej opinii o Prezesie SPBP bez podania ani jednego argumentu. Nie uzurpujemy sobie prawa do wypowiadania się w imieniu członków PZW naszego Okręgu. Zdecydowana większo¶ć członków Stowarzyszenia to także członkowie PZW, więc mamy prawo wypowiadać się w naszym imieniu i osób, które nas wspieraj±, podzielaj± nasze pogl±dy. Co do formy pisma- nie mnie to oceniać, więc nie będę się na ten temat wypowiadać. Oczywi¶cie niepoprawne wpisy nie s± brane pod uwagę. Zbieraj±c dokładniejsze informacje np. miejscowo¶ć, kod pocztowy, itp. kto¶ mógłby nas oskarżyć o bezprawne gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych. Odno¶nie narzucania innym swoich praw. A to, że trzeba kupować lincencję na Czarn± Przemszę, wodę PZW, to nie jest narzucanie innym swoich praw, punktu widzenia? A miejsca oznaczone na wodach jako tarliska i wył±czone z wędkowania?
Dziękuję, humor mam dobry, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć Wam udanego końca weekendu wink:
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 4:42 pm    Temat postu: C&R na Białej Przemszy Odpowiedz z cytatem

Noname napisał:
Panowie, postaram się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania, a więc od pocz±tku. Chamstwem jest dla mnie nazywanie działań Stowarzyszenia paranoj±, b±dĽ terroryzowaniem PZW, albo wyrażanie negatywnej opinii o Prezesie SPBP bez podania ani jednego argumentu.


Ponieważ użyłem słowa "terroryzować" to już wyja¶niam. Słowo to jest jest synonimem słowa "wymuszać" i nie jest ani chamskie , ani wulgarne. Chamstwem było by nazwać kogo¶ terroryst±.

Argument podałem a mianowicie podpisanie pisma w tej formie. Podpisuj±c się pod pismem daję opinię o sobie, na miejscu Prezesa kazałbym pismo przed podpisaniem przepisać "na czysto". Czyli "+" za dopisanie przez Prezesa zwrotu grzeczno¶ciowego a "-" za podpisanie pisma bez przepisania i naniesienia poprawek stylistycznych i gramatycznych co jak napisałem ¶wiadczy o nim. A ¶wiadczy następuj±co:
- jest człowiekiem kulturalnym, bo zauważył konieczno¶ć użycia zwrotu grzeczno¶ciowego
- jest również człowiekiem bez pewnej, i tu problem by nie urazić, ogłady, obycia, czy wiedzy polonistycznej.

Cytat:
Nie uzurpujemy sobie prawa do wypowiadania się w imieniu członków PZW naszego Okręgu. Zdecydowana większo¶ć członków Stowarzyszenia to także członkowie PZW, więc mamy prawo wypowiadać się w naszym imieniu i osób, które nas wspieraj±, podzielaj± nasze pogl±dy.


Cieszę się, że to członkowie PZW staraj± się wpłyn±ć na decyzję Okręgu, ale wła¶nie między innymi tej informacji brakuje w pi¶mie i li¶cie podpisów.

Cytat:
Zbieraj±c dokładniejsze informacje np. miejscowo¶ć, kod pocztowy, itp. kto¶ mógłby nas oskarżyć o bezprawne gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych.


Ponieważ jak Kolega pisze, że większo¶ć z Was to członkowie PZW a pismo też tam kierujecie to sprawa jest wewn±trz zwi±zkowa i spokojnie można zebrać takie dane:
- imię i nazwisko
- nr legitymacji zwi±zkowej lub info "niezrzeszony"
- miejscowo¶ć lub koło lub okręg PZW
dane szczegółowe oczywi¶cie ukryć na stronie z list±.
Takie podej¶cie do sprawy byłoby profesjonalne, zgodne z prawem i wiarygodne.

Pozostaje mi życzyć by została spełnina wola większo¶ci członków PZW tego Okręgu. Sam się nie podpiszę bo tam nie łowię i nie będę innym narzucał zasad gospodarowania ich wod±.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zapisywałem się do PZW to przeczytałem Statut a także RAPR. Zdałem egzamin ze znajomo¶ci regulaminu, zadałem kilka pytań wprowadzaj±cym. W ten sposób dowiedziałem się czego ode mnie oczekuj± i do czego ja jestem zobowi±zany. Zawarłem umowę na znanych mi warunkach i od tego czasu skrupulatnie ich przestrzegam, a także wymagam, żeby PZW jako strona, także przestrzegało zobowi±zań.
Proponujecie podpisanie petycji do PZW której zawarto¶ć nie jest znana. Czy to wła¶nie ten tekst będzie obowi±zuj±cym mnie regulaminem na tym czterokilometrowym odcinku?

Zbiór zasad „Złów i Uwolnij”
1. Używaj najmocniejszej przyponowej żyłki – holuj rybę jak
najkrócej!
2. Używaj haczyków pozbawionych zadziorów lub fabrycznie
bezzadziorowych.
3. Używaj podbieraków z miękk± siatk± bez węzłów – wyjmuj±c rybę
z wody zawsze korzystaj z podbieraka!
4. Nie l±duj ryby na brzeg, nie wrzucaj jej do łodzi. Zwilżaj ręce
przed dotykaniem ryby.
5. Nie dotykaj skrzeli ani oczu ryby.
6. Nie ¶ciskaj ryby.
7. Jak najszybciej odhaczaj.
8. Je¶li możesz uwolnij rybę bez wyjmowania z wody.
9. Używaj narzędzia (np. zacisk chirurgiczny, pean) do usuwania
haczyka.
10. Haczyk wysuwaj po torze wbicia.
11. Nigdy nie poci±gaj za przypon, aby zobaczyć haczyk. Usuwaj
haczyk, jeżeli widzisz miejsce wbicia lub cał± ranę. Jeżeli nie
możesz usun±ć haczyka odetnij przypon i pozostaw go w rybie.
12. Przed wypuszczeniem pozwól rybie zregenerować siły.
Podtrzymuj±c pod brzuch i za ogon ustaw rybę głow± „pod pr±d” aż
poczujesz, że będzie mogła odpłyn±ć samodzielnie.
13. Zaostrz wszystkie powyższe wymagania łowi±c w ciepłej
wodzie!
14. Tylko stosowanie WSZYSTKICH zasad prowadzi do sukcesu w
postaci przeżycia wypuszczonej ryby. Nie stosuj ich wybiórczo.


A może to o to chodzi:
KLIK

A może będzie to co¶ innego, bo te zasady stosuję już od dawna we własnym interesie i jak obserwuję wiekszo¶ć z nas to robi. Mam też wrażenie, że chodzi Wam nie tyle o C&R a wła¶ciwie o No kill. Ryby maj± być po pierwsze wypuszczane. C&R zakłada, że maj± być wypuszczane jedynie w dobrej kondycji, a nie, że wszystkie bezwględnie będ± wypuszczane do wody. Chyba, że jest inaczej wobec tego proszę o sprostowanie
Poza tym według mojej wiedzy niewielu chodowców pstr±gów zgadza się na wypuszczanie z powrotem złowionych w ich stawach pstr±gów. To chyba co¶ znaczy? Zagrożenie zarażeniem nawet całej populacji jest zbyt duże. Czy ktokolwiek z pstr±garzy może mi powiedzieć, że nie widział spływaj±cych rzek± martwych ryb które prawdopodobnie zostały wypuszczone ale i tak zdechły, bo po prostu nie przeżyły szoku mimo wszystkich zasad doznały zbyt znacznych uszkodzeń wewnętrznych?
Ile razy robiło nam sie wstrętnie na duszy kiedy nawet po paru dniach w czasie powtórnego przechodzenia łowiska widziałem moje pstragi wyrzucone na brzeg lub spływajęce z nurtem, ledwo żywe, na boku.
Wła¶nie z powyższych powodów nie bedę się tłumaczył z użycia wyrażenia "paranoja". Mam j± także i tak wła¶nie my¶lę o swoich i innych w±tpliwo¶ciach. One chyba do niczego dobrego nie prowadz± i szczerze zazdroszczę starszemu koledze który moje watpliwo¶ci wyja¶nił zezwoleniem boskim na zabijanie zwierz±t. Podobno Bóg nam je dał. To jest znacznie bardziej logiczne niż zmuszanie innych rezygnowania z daru boskiego dla niby wspólnego interesu

Z gumofilcowym pozdrowieniem
samara
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noname napisał:
Cytat:
Chętnie porozmawiam z Wami nt. C&R pod warunkiem, że będziecie mieć jakie¶ konkretne argumenty, a nie same chamskie uwagi.


Sorki Noname. Choć ostatnio staram się nie pisać w tematach tzw. C&R , bo i nie ma o czym. To tylko nadmienię, że od nikogo nie wypłynęło na forach tyle chamstwa co od piewców tzw. C&R. Co dowodzi jedynie że ich prawda jest dla nich ,,najmojsza" i polemiki nie maj± żadnego sensu. Zreszt± czy kto¶ komu¶ zabrania wypuszczania wszystkich ryb ? Podkre¶lam wypuszczania, bo o nie zabijaniu ( zwłaszcza w przypadku pstr±gów) nie może być wła¶ciwie mowy.
pozdro


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Sob Gru 11, 2010 6:50 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
...Zreszt± czy kto¶ komu¶ zabrania wypuszczania wszystkich ryb ? Podkre¶lam wypuszczania, bo o nie zabijaniu ( zwłaszcza w przypadku pstr±gów) nie może być wła¶ciwie mowy.
pozdro

Tutaj Farti nie masz racji. Znaczna czę¶ć pstr±gów, jeżeli jest odpowiednio traktowana, przeżywa bez problemu.

A co do tematu, to zupełnie nie rozumiem dlaczego odbierać kilku zapaleńcom chęć do pracy, która przyniesie efekty na znacznie dłuższym odcinku rzeki niż tylko ten "zawłaszczony"? Czy to przypadkiem nie jest tylko taka pospolita, wędkarska zawi¶ć ? Przecież prosz± o niewiele, daj±c w zamian ogromne zaangażowanie.
sandalista
Łowca Pstr±ga Potokowego i Okonia


Dołączył: May 25, 2003
Posty: 1001

Kraj: Polska
Miejscowość: Sierakowice
PostWysłany: Sro Gru 08, 2010 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam argumenty i na tak i na nie, ale generalnie jestem za i podpisałem się wink: .
Noname
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Mar 10, 2007
Posty: 22

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 08, 2010 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję tym, którzy podpisali się pod petycj±, za poparcie. Wiadomo, nigdy wszystkim się nie dogodzi. Czy takie działania s± wła¶ciwe, okaże się za parę lat, ale my¶lę, że na pewno gorzej (z rzek± i rybami :P ) nie będzie. Oczywi¶cie, pod warunkiem przekonania PZW do zmian. Gdy tylko sprawa się rozstrzygnie, niezwłocznie Was poinformuję.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisałem. Od lat kibicuję wszystkim, którzy pracuj± społecznie dla tej rzeki. Osobi¶cie uważam, że powinna być (wraz z dopływami), objęta szczególnym, kompleksowym programem ochrony, nie tylko od strony wędkarskiej. Mam nadzieję, że kiedy¶ doł±czę do stowarzyszenia.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
farti napisał:
...Zreszt± czy kto¶ komu¶ zabrania wypuszczania wszystkich ryb ? Podkre¶lam wypuszczania, bo o nie zabijaniu ( zwłaszcza w przypadku pstr±gów) nie może być wła¶ciwie mowy.
pozdro

Tutaj Farti nie masz racji. Znaczna czę¶ć pstr±gów, jeżeli jest odpowiednio traktowana, przeżywa bez problemu.
Wiem jak bardzo dla Ciebie Twoja racja jest ,,najTwojsza'' , więc ani my¶lę wchodzić w jakie¶ polemiki . lol
Cytat:
A co do tematu, to zupełnie nie rozumiem dlaczego odbierać kilku zapaleńcom chęć do pracy, która przyniesie efekty na znacznie dłuższym odcinku rzeki niż tylko ten "zawłaszczony"? Czy to przypadkiem nie jest tylko taka pospolita, wędkarska zawi¶ć ? Przecież prosz± o niewiele, daj±c w zamian ogromne zaangażowanie.

A reszta jest t± sam± paplanin± co zawsze. Czyli o tym jak to niby się komu¶ odbiera chęć do pracy i niszczy jego zaangażowanie. I wiadomo że to wszystko z zazdro¶ci i zawi¶ci. Do czego i z jakiego niby powodu ? Nie wiadomo, ale na bank z zawi¶ci. wesoly
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 3:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
Tutaj Farti nie masz racji. Znaczna czę¶ć pstr±gów, jeżeli jest odpowiednio traktowana, przeżywa bez problemu.
.
Dokladnie P. Jarek , wiekszosc ich przezywa spotkanie z wedkarzem usmiech.
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hromehunter napisał:
jarekk napisał:
Tutaj Farti nie masz racji. Znaczna czę¶ć pstr±gów, jeżeli jest odpowiednio traktowana, przeżywa bez problemu.
.
Dokladnie P. Jarek , wiekszosc ich przezywa spotkanie z wedkarzem usmiech.

Samo spotkanie jak najbardziej. Tylko to zazwyczaj do¶ć krótko trwa. wesoly
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może nie będzie mi dane połowic tam kiedy¶ smutny Ale to zacna akcja ,więc doł±czyłem wink:
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
hromehunter napisał:
jarekk napisał:
Tutaj Farti nie masz racji. Znaczna czę¶ć pstr±gów, jeżeli jest odpowiednio traktowana, przeżywa bez problemu.
.
Dokladnie P. Jarek , wiekszosc ich przezywa spotkanie z wedkarzem usmiech.

Samo spotkanie jak najbardziej. Tylko to zazwyczaj do¶ć krótko trwa. wesoly


Koledzy, macie obydwaj rację lol . Przeżywalno¶ć pstr±ga po wypuszczeniu jest duża przez pierwsze dni od wypuszczenia ale po 120 dniach spada poniżej 20%. Można powiedzieć, że przez te cztery miesi±ce rybka nacieszy jeszcze paru zwolenników C&R, którzy za każdym razem skróc± jej żywot więc pożyje jeszcze krócej. Ja w przeciwieństwie do zwolenników C&R wolę zabić jedn± czy też trzy ryby i zabrać je do domu niż zabijać na raty większ± ich ilo¶ć. Ale tak jak ja nie muszę akceptować C&R tak i zwolennicy tej metody mog± nie akceptować mojego podej¶cia do tematu, b±dĽ co b±dĽ to podobno wolny kraj wesoly .


Ostatnio zmieniony przez kot_bury dnia Nie Gru 12, 2010 5:27 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Normalny" wędkarz łowi limit i idzie do domu zadowolony.
Ile w tym czasie zamęcza ryb "C&Relasowiec"? Nikt się nie dowie bo przecież nie pisze się w rejestr.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
"Normalny" wędkarz łowi limit i idzie do domu zadowolony.
Ile w tym czasie zamęcza ryb "C&Relasowiec"? Nikt się nie dowie bo przecież nie pisze się w rejestr.


Moim zdaniem poruszyłe¶ bardzo ważny temat z punktu widzenia sensowno¶ci rejestrów. Informacja o wypuszczonych rybach pozwala wraz z informacj± o rybach zabranych prawidłowo ocenić zasoby danej wody. Info o rybach zabranych, jeżeli jest ich mało, nie odpowiada na pytanie czy woda jest "pusta" czy odwiedzana głównie przez zwolenników C&R smutny .
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
Przeżywalno¶ć pstr±ga po wypuszczeniu jest duża przez pierwsze dni od wypuszczenia ale po 120 dniach spada poniżej 20%.


Czy mógłby¶ podać Ľródło tych danych?
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
kot_bury napisał:
Przeżywalno¶ć pstr±ga po wypuszczeniu jest duża przez pierwsze dni od wypuszczenia ale po 120 dniach spada poniżej 20%.


Czy mógłby¶ podać Ľródło tych danych?


¬ródło jest może do¶ć stare ale wydaje się nadal wiarygodne (badania kanadyjskie), gdyż na przeżywalno¶ć ma napewno wpływ czysto¶ć wody a ta w Polsce jest napewno bardziej zanieczyszcyszczona od kanadyjskiej. Tu podaję linka do tabeli: KLIK
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholera, ciekawa sprawa. :?
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque , wyprzedziles mnie usmiech.

Kot_bury , gdzie wyczytales "
po 120 dniach spada poniżej 20%"?
Chcesz , podam Ci inne zrodla , gdzie podaja , ze przezywalnosc ryb jest duzo wieksza . Zrodla tez canadyjskie ,lub yankeskie .
A moze bardzo prosto :
2 zbiorniki , w kazdym po 100 ryb . W jednym tylko C@R , a w drugim mozesz zabierac zgodnie z limitem . Niech bedzie 2 szt .Jak myslisz , gdzie wczesniej zabraknie ryb ?;)usmiech.
Wiesz , jestem przeciwny wodom , gdzie jest dozwolone tylko C@R , Nie ma takiej mozliwosci , zeby kazda zlowiona ryba przezyla . Sam w sezonie zabieram pare szt , te nie rokujace szansy na przezycie .
Ale nawet jak z tych wypuszczonych pare padnie to ........ , nie slyszalem o rybie ktora by przezyla patelnie usmiech.
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hromehunter napisał:
Torque , wyprzedziles mnie usmiech.

Kot_bury , gdzie wyczytales "
po 120 dniach spada poniżej 20%"?
Chcesz , podam Ci inne zrodla , gdzie podaja , ze przezywalnosc ryb jest duzo wieksza . Zrodla tez canadyjskie ,lub yankeskie .
A moze bardzo prosto :
2 zbiorniki , w kazdym po 100 ryb . W jednym tylko C@R , a w drugim mozesz zabierac zgodnie z limitem . Niech bedzie 2 szt .Jak myslisz , gdzie wczesniej zabraknie ryb ?;)usmiech.
Wiesz , jestem przeciwny wodom , gdzie jest dozwolone tylko C@R , Nie ma takiej mozliwosci , zeby kazda zlowiona ryba przezyla . Sam w sezonie zabieram pare szt , te nie rokujace szansy na przezycie .
Ale nawet jak z tych wypuszczonych pare padnie to ........ , nie slyszalem o rybie ktora by przezyla patelnie usmiech.


Proszę zwróć uwagę, że tyczy się to pstr±gów a nie ryb w ogólno¶ci. Po drugie nawet gdyby te badania były obarczone dużym błędem to i tak da to wyniki poniżej 50% przeżywalno¶ci w dłuższym czasie.

Dodatkowo głównym moim celem było ukazanie faktu, że ryba, która odpływa nawet w dobrej formie nikoniecznie żyje długo i szczę¶liwie.

A co do Twojego pytania to odpowiem tak: po roku oba będ± puste.

p.s.
Ja w tym roku z polskich wód zabrałem 1 szt. więc mogę w spokoju ducha być nadal mięsiarzem lol
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hromehunter napisał:
Torque , wyprzedziles mnie usmiech.


Wiesz , jestem przeciwny wodom , gdzie jest dozwolone tylko C@R , Nie ma takiej mozliwosci , zeby kazda zlowiona ryba przezyla . Sam w sezonie zabieram pare szt , te nie rokujace szansy na przezycie .
.

Hrom, tak z ciekawo¶ci. Czy nie masz w rodzinie pewnego elekryka z Gdańska co został prezydentem?
On też był ,,za a nawet przeciw''. wesoly

Skoro jak sam piszesz nie lubisz, i wcale Ci się nie dziwię. To czemu w jaki¶ sposób chcesz wspierasz aby¶my musieli ,,je¶ć tę żabę'' ?
Ja z Tob± chętnie wejdę w jak±¶ lekk± polemikę. Choć sensu nie ma żadnego porównywanie realiów Twoich i naszych. To przynajmniej jest zabawne. Takie ,,pachn±ce'' paradoksem. :P
Dlaczego ? Jak to kiedy¶ ustalili¶my . Ty w ci±gu sezonu zabrałe¶ ( na kg) tyle ryb co ja przez ok. 10lat. Ty dla wielu (zwłaszcza entuzjastów wód C$R-owych) pozostaniesz sztandarowym no kill-owcem. Ja nadal będę ,,mięsiarzem numero uno''. I tak to będzie wygl±dać w całej tej polemice. :P
Ale, aby ustalić jakie¶ podstawy. Odpowiedz proszę precyzyjnie.
1.Ile wód w których łowisz ma statut ,,no kill''. Lub ile takich wód jest w Twoim rejonie ?
2. Jakie s± limitów połowów na wodach w których łowisz?
3. Ile kosztuje Cię licencja roczna ?

pozdrówka :P
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Ja nadal będę ,,mięsiarzem numero uno''.

Czy moge się ubiegać o miejsce ex-equo :?: zly:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:

Ale, aby ustalić jakie¶ podstawy. Odpowiedz proszę precyzyjnie.
1.Ile wód w których łowisz ma statut ,,no kill''. Lub ile takich wód jest w Twoim rejonie ?
2. Jakie s± limitów połowów na wodach w których łowisz?
3. Ile kosztuje Cię licencja roczna ?

OPŁATY w najdroższym wypadku wychodzi trochę ponad 90cad$ czyli jakie¶ 270plz. za 3 lata a 15 lat temu kosztowało 15cad$/rok czyli nastapiła drastyczna podwyżka.
Ale maj± 2 rodzaje znaczków:Sport Fishing Licence
i Conservation i s± różne limity TUTAJ jest mapka w którym rejonie chcemy łowić i można sobie klikn±ć jakie s± wymiary,ilo¶ci i okresy ochronne.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Gru 15, 2010 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jako ciekawostka
TUTAJ wyszło mu 275$ za sandacza
4400cad$za 12 sztuk ale też przepadek gratów na rzecz Korony zly: podoba mi się to okre¶lenie.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia czy te badanie można przełożyć wprost do warunków Polski.

Po pierwsze pstr±g, pstr±gowi nie równy. Tęczowy pstr±g żyj±cy w Kanadzie nijak ma się do pstr±ga potokowego żyj±cego w Polsce.
Druga rzecz zastanawiaj±ca to rozbieżno¶ć w wynikach. ¦miertelno¶ć waha się od dajmy na to od 30 do 80%. Zatem pominięto jak±¶ zmienn± w badaniach, jak widać niezmiernie ważn± dla wyniku.

Ostatni± rzecz± jest fakt, że im nowsze badania tym ¶miertelno¶ć niższa.

Nie jestem specjalist± w tej dziedzinie, jednak twierdzę, że wyników tych badań nie można przyrównywać do konkretnych gatunków żyj±cych w Polsce.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Nie mam pojęcia czy te badanie można przełożyć wprost do warunków Polski.


Nie można. Nawet wprost nie mozna przełożyć na dwie wody w tym samym kraju. Przekłada się tylko trend a nie wyniki.

Cytat:
Druga rzecz zastanawiaj±ca to rozbieżno¶ć w wynikach. ¦miertelno¶ć waha się od dajmy na to od 30 do 80%. Zatem pominięto jak±¶ zmienn± w badaniach, jak widać niezmiernie ważn± dla wyniku.


Może nie pominięto zmiennej, tylko nie zauważono czynnika zwiększaj±cego smiertelno¶ć, może popełniono błędy w ocenie przyczyny ¶mierci (to co jedni uznawali za wynik C&R drudzy uznawali za wynik czynników naturalnych), może ...

Cytat:
Ostatni± rzecz± jest fakt, że im nowsze badania tym ¶miertelno¶ć niższa.


To może być wynikem poprawy czysto¶ci wód lub wręcz odwrotnie, czyli np. wybiciem bakterii przez chemię.

Cytat:
Nie jestem specjalist± w tej dziedzinie, jednak twierdzę, że wyników tych badań nie można przyrównywać do konkretnych gatunków żyj±cych w Polsce.


Też nie jestem specjalist± ichtiologiem jednak twierdzę, że trendy można przekładać tylko wyniki będ± rózne. Trendy widzę tu następuj±ce:
- pstr±gi maj± mniejsz± przeżywalno¶ć w dłuższym okresie czasu niż inne gatunki
- przeżywalno¶ć pstr±ga istotnie spada w funkcji czasu

A teraz wniosek: czy skutkiem wypuszczania pstr±ga na Białej Przemszy będzie gin±ć 30, 50 czy 80% to trzeba by zbadać w przedziale czasowym 120 dni od złowienia a nie mówić jak pewne osoby, że prawie wszystkie pstr±gi żyj± długo i szczę¶liwie po wypuszczeniu ich z powrotem do wody.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem Za ale inaczej. Na takiej wodzie powinno łowić się bez haczyków!!
Wpuszczanie na cieniuko zakonczonej lince małego żywczyka a efekt wędkarski liczyc tylko po ilo¶ciach ataku i skradzionego żywaca przez pstr±ga. Nie naraża sie pstraga na ból a jedynie dokarmia sie je. No i co Wy na takie nowoczesne wędkowanie? :-)
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Jestem Za ale inaczej. Na takiej wodzie powinno łowić się bez haczyków!!
Wpuszczanie na cieniuko zakonczonej lince małego żywczyka a efekt wędkarski liczyc tylko po ilo¶ciach ataku i skradzionego żywaca przez pstr±ga. Nie naraża sie pstraga na ból a jedynie dokarmia sie je. No i co Wy na takie nowoczesne wędkowanie? :-)


Mam lepszy pomysł, haczyki z PVA. idea:
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem z kilkoma niełowi±cymi ryb znajomymi i oni w ogóle nie rozumiej± jak może być przyjemne siedzenie z wędk± nad wod±,

Ale gdy opowiadam im że s± ludzie, którym sprawia przyjemno¶ć wyci±gania ryb z wody i ich wypuszczanie i tak w kółko to często nazywali to barbażyństwem.

Ale ponoć to wła¶nie odróżnia nas od zwierz±t one nie bawi± się jedzeniem. zly:

Dyskusja o tym czy przeżyje 30 czy 50 % wypuszczonych pstr±gów tez jaka¶ niepotrzebna.

Już bardziej rozumiem "karpiarzy" te ich sposoby na przeżycie wypuszczonych mi¶ków i odporno¶ć tej ryby powoduj± sens karpiowania.
No i jedzenie kilkunastokilowego zwału tłuszczu tez jakie¶ takie niepoci±gaj±ce.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
Dyskusja o tym czy przeżyje 30 czy 50 % wypuszczonych pstr±gów tez jaka¶ niepotrzebna.


Tobie i mnie jest niepotrzebna ale przerażaj±ce jest jak wielu ludzi wierzy w numerologię wink: typu 10% cacy a 10,5% be i o te 0,5 % nieistotnego procenta będ± się kłócić zatracaj±c obraz rzeczywistego problemu.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="majus"Ale gdy opowiadam im że s± ludzie, którym sprawia przyjemno¶ć wyci±gania ryb z wody i ich wypuszczanie i tak w kółko to często nazywali to barbażyństwem.[/quote]

Gdy słyszeli, że ja wypuszczam to się dziwili, bo jak to, tyle mięsa??!! Takie laickie rozumowanie, ale schemat ten sam.

Pozdr.

Salmo
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja się spytam czym się różni C&R od corridy, pomijaj±c ¶mierć byka oczywi¶cie? Chyba tylko tym, że corrida powoli staje się zakazana. C&R i corrida maj± jeden wspólny element, męczenie zwierzęcia ku uciesze i rado¶ci człowieka :?
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:


Też nie jestem specjalist± ichtiologiem jednak twierdzę, że trendy można przekładać tylko wyniki będ± rózne. Trendy widzę tu następuj±ce:
- pstr±gi maj± mniejsz± przeżywalno¶ć w dłuższym okresie czasu niż inne gatunki
- przeżywalno¶ć pstr±ga istotnie spada w funkcji czasu

A teraz wniosek: czy skutkiem wypuszczania pstr±ga na Białej Przemszy będzie gin±ć 30, 50 czy 80% to trzeba by zbadać w przedziale czasowym 120 dni od złowienia a nie mówić jak pewne osoby, że prawie wszystkie pstr±gi żyj± długo i szczę¶liwie po wypuszczeniu ich z powrotem do wody.


I tu się zgadzamy. Jaka jest przeżywalno¶ć pstr±gów potokowych wypuszczonych po złowieniu nie będziemy wiedzieli bez badań.

Je¶li za¶ chodzi o wnioski (trendy) wynikaj±ce z badań to niezaprzeczalnie dotycz± one Pstr±gów Tęczowych (ryby dwu ¶rodowiskowej, rozmnażaj±cej się w sposób naturalny) i czy trendy te będ± również dotyczyły Pstr±gów Potokowych, wiedzieć nie możemy.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:


Ale gdy opowiadam im że s± ludzie, którym sprawia przyjemno¶ć wyci±gania ryb z wody i ich wypuszczanie i tak w kółko to często nazywali to barbażyństwem.



W różnych kulturach, różne rzeczy postrzegane s± jako barbarzyństwo.

Dla większo¶ci mieszkańców Azji takie podej¶cie do wędkarstwa jest wła¶nie niedopuszczalne. Ci sami mieszkańcy nie widz± nic złego w zjedzeniu psa co większo¶ć Europejczyków napawa obrzydzeniem.

Dziwi mnie jak wiele osób zabiera głos w temacie, nie maj±c zielonego pojęcia o jak± rzekę chodzi, jakie cele ma postawione przed sob± Stowarzyszenie i dlaczego wła¶nie te a nie inne odcinki maj± być objęte zakazem zabierania ryb.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Dziwi mnie jak wiele osób zabiera głos w temacie, nie maj±c zielonego pojęcia o jak± rzekę chodzi, jakie cele ma postawione przed sob± Stowarzyszenie i dlaczego wła¶nie te a nie inne odcinki maj± być objęte zakazem zabierania ryb.


Ja na ten przykład dawno pisałem że je¶li już to dałbym niektórym wodom całkiem odpocz±ć od połowów na jaki¶ czas.

Ci C&R chc± aby te wody stały się tylko dla ich zabawy wydzielone tylko dla nich samych.

I nie znam się na przeżywalno¶ci pstr±gów, ale my¶lę że wspólne dbanie o wodę "normalnych" wędkarzy i "wypuszczaczy" dałoby lepszy efekt niż wojenki i spory.

Wszyscy powinni zrozumieć wydzielenie odpowiednich odcinków wód z możliwo¶ci połowu w ogóle. (tarliska, ostoje, rezerwaty) NIe tylko na rzekach pstr±gowych, ale na wielu innych także.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.25 sekund :: Zapytania do SQL: 168