Czy wiesz, że...
AMUR:
- Rekord Polski - 39,20 kg
- Złoty medal - od 18,00 kg
- Srebrny medal - od 14,00 kg
- Br±zowy medal - od 10,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 275
 Zalogowani 0
 Wszyscy 275

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(380622) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(380622) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(380622) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(380622) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59426) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(380622) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59426) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(380622) Apr 02, @ 17:57:24

jjjan: Wszystkim wszystkiego dobrego ...(165) Mar 30, @ 08:46:37

krzysztofCz: ¦więta już za pasem więc... Wszystkim życzę zdrowych, wesołych, R ...(165) Mar 29, @ 17:25:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2243
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2007
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2132
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2270
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2101
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2155
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2069
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2473
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2291
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - ponton(kotwica) na rzeke?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
ponton(kotwica) na rzeke?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 7:22 pm    Temat postu: ponton(kotwica) na rzeke? Odpowiedz z cytatem

witam-jak w temacie ,napiszcie wszystko co mi pomoże w bezpiecznym i sprawnym pływaniu po Odrze pontonem wysokiej klasy 320 cm z aluminiow± podłog± wink: Jak kto¶ moze mi pomóć-to poprosze o porady w sprawie kotwiczenia tego pływadła wink:
Pozdrawiam.
_________________
art-nemo
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 7:43 pm    Temat postu: Re: ponton(kotwica) na rzeke? Odpowiedz z cytatem

art-nemo napisał:
witam-jak w temacie ,napiszcie wszystko co mi pomoże w bezpiecznym i sprawnym pływaniu po Odrze pontonem wysokiej klasy 320 cm z aluminiow± podłog± wink: Jak kto¶ moze mi pomóć-to poprosze o porady w sprawie kotwiczenia tego pływadła wink:
Pozdrawiam.

Wszystko, a tak dokładniej to co?
Z jakim silnikiem, jaki bagaż, ile osób, itd. itp.
Co do kotwiczenia, zależy w jakim miejscu - dno i jaki uci±g wody. Na moim odcinku Odry przy normalnym stanie wody wystarczy plastikowy pojemnik 5 litrowy (np. po płynie do spryskiwaczy) wypełniony piaskiem i zalany wod±. Zestaw 2 sztuk, jedna przód druga tył, utrzymuje 4 metrow± łódkę. Przy silniejszym nurcie mam 12kg ogumowan± kotwicę - płaski walcowaty dysk z oczkiem do wi±zania liny. To na moje potrzeby na Odrę w zupełno¶ci wystarcza.
Temat kotwic był poruszany mniej więcej rok temu tu na PW.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie interesuje was odcinek Opolski, bo na Katowickim jest zakaz.
_________________
Bercik
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wci±gać 12 kg obur±cz, a czasami jak trzeba to na szybko jedn±... 8O Ja-pier...-dziu...

Każdy ma inne do¶wiadczenie.

Pozdr.

Salmo
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Wci±gać 12 kg obur±cz, a czasami jak trzeba to na szybko jedn±... 8O Ja-pier...-dziu...

Każdy ma inne do¶wiadczenie.

Pozdr.

Salmo

Jedn±? Nie da rady. Przy większym uci±gu te 12 kg, to też czasami mało. Testowałem czteroramienne rozkładane kotwice o ciężarze 3 - 4 kg, przy drobnym piasku na dnie, nie trzymaj±, przy kamienistym lub na karczach czasami ciężko je wyrwać.
Gdybyż to wszystko było takie proste i uniwersalne jak nie jest wykrzyknik idea: wink:
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba na wysokiej wodzie lub górskiej rzece...

Proponowałbym 5 kg max na pocz±tek. Wypróbuj i podzielisz się z nami do¶wiadczeniem. Oczywi¶cie nie kupuj żadnych kotwic z jakimi¶ hakami i Bóg wie czym, trafisz na zaczep i nie wyrwiesz.

Pozdr.

Salmo
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
To chyba na wysokiej wodzie lub górskiej rzece...


Odra, na której pływam jest skanalizowana, żeglowna. Poziom piętrzenia utrzymywany jest przez jazy. Poziom wody w korycie może być stały lub niewiele różni±cy się, a przepływy i uci±g zupełnie inne, a zależy to od sterowania przepływem - położenia segmentów jazu. Poniżej jazu na długo¶ci 1 - 2 kilometrów Odra zachowuje się jak rzeka górska. Tak jak zauważyłe¶, wymaga to sprawdzenia w praktyce.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6559

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 11:13 am    Temat postu: Re: ponton(kotwica) na rzeke? Odpowiedz z cytatem

art-nemo napisał:
witam-jak w temacie ,napiszcie wszystko co mi pomoże w bezpiecznym i sprawnym pływaniu po Odrze pontonem wysokiej klasy 320 cm z aluminiow± podłog± wink: Jak kto¶ moze mi pomóć-to poprosze o porady w sprawie kotwiczenia tego pływadła wink:
Pozdrawiam.

Próbowałe¶ czego¶ takiego :?: Kotwica Bruce'a 3,5kg , my¶lę że ta powinna dobrze trzymać w piasku.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 1:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie podlinkować wink:

TUTAJ ;)

...a w temacie dodam, że kotwienie w samym warkoczu jest mozliwe już przy użyciu niewielkiego - 5 kg ciężarka. Może to dziwić, ale w zagłówkowym wyboju występuje zwykle silny pr±d wsteczny, który skutecznie utrzymuje ciężarek w miejscu opuszczenia.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
Pozwolę sobie podlinkować wink:

TUTAJ ;)

...a w temacie dodam, że kotwienie w samym warkoczu jest mozliwe już przy użyciu niewielkiego - 5 kg ciężarka. Może to dziwić, ale w zagłówkowym wyboju występuje zwykle silny pr±d wsteczny, który skutecznie utrzymuje ciężarek w miejscu opuszczenia.

Super tekst, jako że nie każdy ¶ledzi posty i zawieszone w nich linki może dałoby radę ten tekst powiesić tutaj, znaczy sie na PW, jako artykuł. :?:
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@losos24, w zasadzie nie ma problemu, mogę tu powiesić. Przyznam sie jednak, że nie wiem nawet w jakim dziale to umie¶cić :oops: nie ma tutaj działu technicznego. Musiałbym też zrobić chyba streszczenie, aby zbić to do jednej czę¶ci.
Pokombinuję może koło łykendu wink:
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
@losos24, w zasadzie nie ma problemu, mogę tu powiesić. Przyznam sie jednak, że nie wiem nawet w jakim dziale to umie¶cić :oops: nie ma tutaj działu technicznego. Musiałbym też zrobić chyba streszczenie, aby zbić to do jednej czę¶ci.
Pokombinuję może koło łykendu wink:

Możesz zamie¶cić to w kilku czę¶ciach, ale najlepiej jakby¶ na priwa do Jarokowala albo Dzepetto podesłał numer swojego telefonu i e-milka, skontaktuj± się z Tob± i uzgodni± techniczn± stronę tej publikacji. Wyobrażam to sobie jako artykuł lub kilka artykułów.
idea: Na bazie tej wymiany sugestia do redakcji, o ile jest to możliwe, archiwizować artykuły, lub wyszukiwać je zwiększaj±c rozs±dnie ilo¶ć działów lub słów kluczowych do wyszukiwania.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.


Ostatnio zmieniony przez losos24 dnia Pią Sty 29, 2010 9:13 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
@losos24, w zasadzie nie ma problemu, mogę tu powiesić. Przyznam sie jednak, że nie wiem nawet w jakim dziale to umie¶cić :oops: nie ma tutaj działu technicznego. Musiałbym też zrobić chyba streszczenie, aby zbić to do jednej czę¶ci.
Pokombinuję może koło łykendu wink:

Wszystkie 3 czę¶ci s± mile widziane- dobrze podanej wiedzy nigdy za wiele. Jesli masz fotki w oryginalnym rozmiarze- również będ± mile widziane. A o dział się nie martw- co¶ się wymy¶li wink:
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
...Jesli masz fotki w oryginalnym rozmiarze- również będ± mile widziane.


OK, dzięki za podpowiedĽ. Przyznam, że jestem pod wrażeniem obecnej prezentacji fotek. My¶lałem, że będę musiał je skurczyć na 430 jak dawniej wesoly - a tutaj taka niespodzianka. Jak tylko znajdę chwilkę, to przygotuję i prze¶lę.
dulgimic
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jan 19, 2007
Posty: 20

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
W takim razie interesuje was odcinek Opolski, bo na Katowickim jest zakaz.



Gdzie znalazłe¶ zakaz łowienia ze ¶rodków pływaj±cych na "katowickiej" Odrze :?:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 63