Czy wiesz, że...
Pstr±gi osi±gaj± szybko¶ć do 35 km/h, łososie 39 km/h. Najszybszymi rybami s±: tuńczyk 75 km/h, marlin 80 km/h, włócznik 90 km/h.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 440
 Zalogowani 0
 Wszyscy 440

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Podoba mi się Twój plan w punkcie (3) :hihi ...(380628) Apr 04, @ 12:47:07

lecek: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(380628) Apr 03, @ 19:46:58

krzysztofCz: Tylko nie miej złudzeń, że na emeryturze będziesz miał więcej cza ...(380628) Apr 03, @ 15:57:03

lecek: Jeszcze (jak dla mnie) to trochę mało czasu Mój pracodawca wyz ...(380628) Apr 03, @ 10:34:12

krzysztofCz: Gratulacje Lecku. U mnie na morzu albo wieje... albo nie bior± : ...(59428) Apr 03, @ 09:01:48

krzysztofCz: To prawie wieczno¶ć... mam nadzieję, że dożyjemy do następnej zbi ...(380628) Apr 03, @ 08:58:12

lecek: Byli¶my w Ustroniu. Dwa dni wędkowania w Wi¶le. Na miejscu okazał ...(59428) Apr 02, @ 19:02:39

jjjan: Wpłaciłem za następne dwa lata. S± dwie faktury, każda za rok. N ...(380628) Apr 02, @ 17:57:24

jjjan: Wszystkim wszystkiego dobrego ...(167) Mar 30, @ 08:46:37

krzysztofCz: ¦więta już za pasem więc... Wszystkim życzę zdrowych, wesołych, R ...(167) Mar 29, @ 17:25:48


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2243
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2009
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2270
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2101
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2155
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2071
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2110
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2474
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2292
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - trudne szczupaki...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
trudne szczupaki...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowość: Knurów-¶l±skie
PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 10:36 pm    Temat postu: trudne szczupaki... Odpowiedz z cytatem

Witam...Jak podej¶ć szczupaka w zbiorniku 1-3 m,gdzie dno i czasem połowę głeboko¶ci zalegaj± całe drzewa(zalany las).Chodzi mi o przynęty-bo opuszczenie czegokolwiek w okolice połowy głęboko¶ci kończy sie strat± smutny przynęty.Czy kto¶ łowi jesieni± na tzw.popery?Czego można sie spodziewać po takiej przynęcie..Jedynie żywiec ze splawikiem co¶ tu moze wskórać,ale to nie moja metoda (3 wyjazdy po 3-4 god. i 2 przyzwoite ryby-jednak kara¶ ,czy płoć też czepiaj± sie zaczepów).Czekam na wasze rady wink:
_________________
art-nemo
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowość: toronto
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zywiec, jak juz sam zauwazyles - jest tu wyjsciem, gdyz mozna go ustawic na dowolnie wybranej glebokosci i czekac na branie. W wielu przypadkach i tak bedziemy musieli wyciagac szczupaki z tych podwodnych zaczepow.
Prostszym wyjsciem wydaje mi sie zastosowanie duzych woblerow plywajacych. Sugerowalbym nawet - bardzo duze. 8O
Ich akcja na powierzchni wody (im bardziej widoczna dla szczupaka przyczajonego w glebinie - tym lepiej) powinna sprowokowac drapieznika do ruszenia ku powierzchni. W tym przypadku nie dosyc, ze mamy niezle widowisko i strzal adrenaliny lol , to jeszcze szanse zakonczenia przygody sukcesem, gdyz szczupakowi duzo dalej do zaczepow niz w przypadku zastosowania zywca na 2 metrach pod woda.
Tak jak zaznaczylem, wobler musi byc duzego rozmiaru. Jesienny szczupak nie waha sie przed atakiem na takie monstra.
Oczywiste jest przy tym, ze zylka musi byc raczej w gornych granicach przyzwoitosci gdyz musimy na pewniaka dac odpor szczupaczym zapedom w korony drzew. Wedzisko jest kwestia indywidualnego podejscia, ale tu tez nie bawilbym sie w gentelmana. Inna rozmowa na pelnym jeziorze czy na otwartym, glebokim zbiorniku, lecz nie w przedstawionych przez Ciebie warunkach.
Powodzenia.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz tam idealne warunki do zastosowania Tej przynęty i najlepsz± porę. wink:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym na moich łowiskach mieć taki komfort... 0,5 m głęboko¶ci wody do łowienia nad zielskiem, czy karczami usmiech

Gdzies na pocz±tku paĽdzienika wrzucę artykuł o łowieniu szczupaków w zielsku na płytkiej wodzie. Dokumentację fotograficzn± już mam usmiech

Teraz powiem tylko, że masz cał± masę możliwo¶ci łowienia w swojej wodzie, a poppery s± tylko jedn± z nich. A zatem, poza popperami stosuję m.in. :

1. Propbaity - np. Spittin Rover Salmo.
2. Przynety walk the dog - absolutny killer Rapala Skitter Walk, niezły Salmo Maas Marauder.
3. Pływaj±ce jerki, które pracuj± na głęboko¶ci max. 0,5 m np. Slider 7 Salmo.
4. Większe, ale nie za duże gumki (7 - 9 cm) zbrojone w lekkie główki do 3g.
5. Wahadła do nr 2 klepane z cienkiej blachy - np. RoBo.
6. Obrotówki bez doci±żanego korpusu - np. Mepps Aglia Winner Shadow Runner.

Reszta w artykule. Szybko nie będzie, gdyż wcze¶niej będe pisał o C&R wink:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Chciałbym na moich łowiskach mieć taki komfort... 0,5 m głęboko¶ci wody do łowienia nad zielskiem, czy karczami usmiech

Gdzies na pocz±tku paĽdzienika wrzucę artykuł o łowieniu szczupaków w zielsku na płytkiej wodzie. Dokumentację fotograficzn± już mam usmiech

Teraz powiem tylko, że masz cał± masę możliwo¶ci łowienia w swojej wodzie, a poppery s± tylko jedn± z nich. A zatem, poza popperami stosuję m.in. :

1. Propbaity - np. Spittin Rover Salmo.
2. Przynety walk the dog - absolutny killer Rapala Skitter Walk, niezły Salmo Maas Marauder.
3. Pływaj±ce jerki, które pracuj± na głęboko¶ci max. 0,5 m np. Slider 7 Salmo.
4. Większe, ale nie za duże gumki (7 - 9 cm) zbrojone w lekkie główki do 3g.
5. Wahadła do nr 2 klepane z cienkiej blachy - np. RoBo.
6. Obrotówki bez doci±żanego korpusu - np. Mepps Aglia Winner Shadow Runner.

Reszta w artykule. Szybko nie będzie, gdyż wcze¶niej będe pisał o C&R wink:


Cez ?!?!?!jeżeli dobrze zrozumiałem ducha C&R to wła¶ciwie szczupakom z tego miejsca należałoby podarować. Występuje tu chyba zbyt duże prawdopodobieństwo, że urwana ryba z wbitymi kotwicami woblera nie da sobie sama rady z wyczepieniem i odzyskaniem dobrej kondycji!?!?!?
Po¶ród gałęzi z reguły traci się nie tylko przynetę, ale także wiele metrów owiniętej o nie linki z któr± ryba musi się borykać.
W pobliżu Serocka w którym masowo łowiono bolenie na wachadłowki "Gnom" 0 można było znaleĽć zdechłe rapy z powczepianymi blaszkami. Zdychały z głodu bo kawał żelaza w pysku nie dawał im szansy na żerowanie. Wyglada na to, że ryby do¶ć sprawnie pozbywaj± się samych haczyków, ale z blaszkami, woblerami nie maj± już tak łatwo.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Czez napisał:
Chciałbym na moich łowiskach mieć taki komfort... 0,5 m głęboko¶ci wody do łowienia nad zielskiem, czy karczami usmiech

Gdzies na pocz±tku paĽdzienika wrzucę artykuł o łowieniu szczupaków w zielsku na płytkiej wodzie. Dokumentację fotograficzn± już mam usmiech

Teraz powiem tylko, że masz cał± masę możliwo¶ci łowienia w swojej wodzie, a poppery s± tylko jedn± z nich. A zatem, poza popperami stosuję m.in. :

1. Propbaity - np. Spittin Rover Salmo.
2. Przynety walk the dog - absolutny killer Rapala Skitter Walk, niezły Salmo Maas Marauder.
3. Pływaj±ce jerki, które pracuj± na głęboko¶ci max. 0,5 m np. Slider 7 Salmo.
4. Większe, ale nie za duże gumki (7 - 9 cm) zbrojone w lekkie główki do 3g.
5. Wahadła do nr 2 klepane z cienkiej blachy - np. RoBo.
6. Obrotówki bez doci±żanego korpusu - np. Mepps Aglia Winner Shadow Runner.

Reszta w artykule. Szybko nie będzie, gdyż wcze¶niej będe pisał o C&R wink:


Cez ?!?!?!jeżeli dobrze zrozumiałem ducha C&R to wła¶ciwie szczupakom z tego miejsca należałoby podarować. Występuje tu chyba zbyt duże prawdopodobieństwo, że urwana ryba z wbitymi kotwicami woblera nie da sobie sama rady z wyczepieniem i odzyskaniem dobrej kondycji!?!?!?
Po¶ród gałęzi z reguły traci się nie tylko przynetę, ale także wiele metrów owiniętej o nie linki z któr± ryba musi się borykać.
W pobliżu Serocka w którym masowo łowiono bolenie na wachadłowki "Gnom" 0 można było znaleĽć zdechłe rapy z powczepianymi blaszkami. Zdychały z głodu bo kawał żelaza w pysku nie dawał im szansy na żerowanie. Wyglada na to, że ryby do¶ć sprawnie pozbywaj± się samych haczyków, ale z blaszkami, woblerami nie maj± już tak łatwo.

Jesli szukasz zwady (nie zawady) w temacie C&R w tym akurat watku, to jej nie znajdziesz lol
Nigdy nie straciłem ryby z przynęta w pysku w tego typu łowiskach, gdzie łowi się powierzchniowo lub tuz pod powierzchni±. To kwestia sprzętu, miejsca połowu i techniki. Wot i wsio wink:
Starydrwal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Nov 13, 2004
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeg
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na takie łowisko polecam Slider Salmo RR lub GT 10 cm.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
samara napisał:
Czez napisał:
Chciałbym na moich łowiskach mieć taki komfort... 0,5 m głęboko¶ci wody do łowienia nad zielskiem, czy karczami usmiech

Gdzies na pocz±tku paĽdzienika wrzucę artykuł o łowieniu szczupaków w zielsku na płytkiej wodzie. Dokumentację fotograficzn± już mam usmiech

Teraz powiem tylko, że masz cał± masę możliwo¶ci łowienia w swojej wodzie, a poppery s± tylko jedn± z nich. A zatem, poza popperami stosuję m.in. :

1. Propbaity - np. Spittin Rover Salmo.
2. Przynety walk the dog - absolutny killer Rapala Skitter Walk, niezły Salmo Maas Marauder.
3. Pływaj±ce jerki, które pracuj± na głęboko¶ci max. 0,5 m np. Slider 7 Salmo.
4. Większe, ale nie za duże gumki (7 - 9 cm) zbrojone w lekkie główki do 3g.
5. Wahadła do nr 2 klepane z cienkiej blachy - np. RoBo.
6. Obrotówki bez doci±żanego korpusu - np. Mepps Aglia Winner Shadow Runner.

Reszta w artykule. Szybko nie będzie, gdyż wcze¶niej będe pisał o C&R wink:


Cez ?!?!?!jeżeli dobrze zrozumiałem ducha C&R to wła¶ciwie szczupakom z tego miejsca należałoby podarować. Występuje tu chyba zbyt duże prawdopodobieństwo, że urwana ryba z wbitymi kotwicami woblera nie da sobie sama rady z wyczepieniem i odzyskaniem dobrej kondycji!?!?!?
Po¶ród gałęzi z reguły traci się nie tylko przynetę, ale także wiele metrów owiniętej o nie linki z któr± ryba musi się borykać.
W pobliżu Serocka w którym masowo łowiono bolenie na wachadłowki "Gnom" 0 można było znaleĽć zdechłe rapy z powczepianymi blaszkami. Zdychały z głodu bo kawał żelaza w pysku nie dawał im szansy na żerowanie. Wyglada na to, że ryby do¶ć sprawnie pozbywaj± się samych haczyków, ale z blaszkami, woblerami nie maj± już tak łatwo.

Jesli szukasz zwady (nie zawady) w temacie C&R w tym akurat watku, to jej nie znajdziesz lol
Nigdy nie straciłem ryby z przynęta w pysku w tego typu łowiskach, gdzie łowi się powierzchniowo lub tuz pod powierzchni±. To kwestia sprzętu, miejsca połowu i techniki. Wot i wsio wink:

Cez czemu się od razu nastroszyłe¶? Nie szukam zwady, interesuj± mnie odpowiedzi. Jestem trochę zawiedziony, że jej nie usłyszałem.
Art-nemo szczupak przez kilka chwil po ataku jest bardzo osłabiony. Można go wtedy bez problemów podci±gn±ć do podbieraka. Trzeba to jednak zrobić szybko, czyli powinno się używać mocnego sprzętu. Żadnej finezji.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Nie szukam zwady, interesuj± mnie odpowiedzi. Jestem trochę zawiedziony, że jej nie usłyszałem.

To jest najlepszy dowód na to, że patrzysz, ale nie widzisz.
Czez napisał:
Nigdy nie straciłem ryby z przynęta w pysku w tego typu łowiskach, gdzie łowi się powierzchniowo lub tuz pod powierzchni±. To kwestia sprzętu, miejsca połowu i techniki.

Czy to nie jest odpowiedĽ?
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napewno zastosowałbym Slidera ton±cego lub pływaj±cego, wielko¶ć zależy od Twoich preferencji sprzętowych. Z powierzchniowców napewno Salmo Rover'a i Spittin Rover'a. Na poppery nigdy nie miałem efektów ale możesz spróbować. Maas Marauder i Turbo Jack nigdy i nikomu się nie sprawdziły. Z woblerowatych przynęt możesz poszukać co¶ płytkoschodz±cego lub nawet smużaka dużego, znaleĽc takowe nie problem (np. duże Dorado Lake). Wszelkiego rodzaju jerki które możesz łatwo kontrolować też się przydadz±.

Z blaszek napewno co¶ płytko tłoczonego, dużego z cienkiej blaszki. Wypróbuj spinnerbaity...

Na gumy nie łowię ale to też nie problem znaleĽc co¶ i uzbroić.

Ja preferuje woblery, czasami blaszki. Na inne wabiki nie łowię.

Pozdr.

Salmo
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Maas Marauder i Turbo Jack nigdy i nikomu się nie sprawdziły.


103 cm na Turbo Jacka
Ryba Michuma.

Nigdy nie mów nigdy...

Maas Marauder może i nie jest rewelacj± na polskich wodach, ale i na niego łowiłem szczupaczki, przed ¶witem i po zmierzchu.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
samara napisał:
Nie szukam zwady, interesuj± mnie odpowiedzi. Jestem trochę zawiedziony, że jej nie usłyszałem.

To jest najlepszy dowód na to, że patrzysz, ale nie widzisz.
Czez napisał:
Nigdy nie straciłem ryby z przynęta w pysku w tego typu łowiskach, gdzie łowi się powierzchniowo lub tuz pod powierzchni±. To kwestia sprzętu, miejsca połowu i techniki.

Czy to nie jest odpowiedĽ?

To wobec tego wszystko jest odpowiedzi±!
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:

Art-nemo szczupak przez kilka chwil po ataku jest bardzo osłabiony. Można go wtedy bez problemów podci±gn±ć do podbieraka. Trzeba to jednak zrobić szybko, czyli powinno się używać mocnego sprzętu. Żadnej finezji.


Samara, tak się zastanawiam, czy Ty już złowiłe¶ w swoim życiu szczupaka? A może u Ciebie s± jakie¶ inne szczupaki?
Ja wiem np, że szczupak jest ryb± nieprzewidywaln± i ma cały wachlarz niesamowitych sztuczek - od murowania do dna, do ¶wiec wł±cznie. usmiech
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
samara napisał:

Art-nemo szczupak przez kilka chwil po ataku jest bardzo osłabiony. Można go wtedy bez problemów podci±gn±ć do podbieraka. Trzeba to jednak zrobić szybko, czyli powinno się używać mocnego sprzętu. Żadnej finezji.


Samara, tak się zastanawiam, czy Ty już złowiłe¶ w swoim życiu szczupaka? A może u Ciebie s± jakie¶ inne szczupaki?
Ja wiem np, że szczupak jest ryb± nieprzewidywaln± i ma cały wachlarz niesamowitych sztuczek - od murowania do dna, do ¶wiec wł±cznie. usmiech

Jotes spróbuj po zacięciu poci±gn±ć go szybko do siebie. Ja nie lubię tak holować ale moi koledzy zawsze tak robi±.
A co do Twoich watpliwo¶ci to moge się przysi±c!!!
pozdrowienia
samara
Jadę na szczupaki
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Salmo_Salar napisał:
Maas Marauder i Turbo Jack nigdy i nikomu się nie sprawdziły.


103 cm na Turbo Jacka
Ryba Michuma.

Nigdy nie mów nigdy...

Maas Marauder może i nie jest rewelacj± na polskich wodach, ale i na niego łowiłem szczupaczki, przed ¶witem i po zmierzchu.


Ja opierało to na swoich do¶wiadczeniach i na rozmowach z innymi, a mówić, że może jest skuteczny nie chcę. Na wielu wodach stosowałem Turbo Jacka i Maasa ale nigdy brania nie miałem. Jacka sprzedałem a Maas'a zostawiłem bo lubię nim czasami porzucać lol

Na zdjęciu widać, że to specyficzne łowisko - wody "prawie" nie ma...

Pozdr.

Salmo
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Czez napisał:
Salmo_Salar napisał:
Maas Marauder i Turbo Jack nigdy i nikomu się nie sprawdziły.


103 cm na Turbo Jacka
Ryba Michuma.

Nigdy nie mów nigdy...

Maas Marauder może i nie jest rewelacj± na polskich wodach, ale i na niego łowiłem szczupaczki, przed ¶witem i po zmierzchu.


Ja opierało to na swoich do¶wiadczeniach i na rozmowach z innymi, a mówić, że może jest skuteczny nie chcę. Na wielu wodach stosowałem Turbo Jacka i Maasa ale nigdy brania nie miałem. Jacka sprzedałem a Maas'a zostawiłem bo lubię nim czasami porzucać lol

Na zdjęciu widać, że to specyficzne łowisko - wody "prawie" nie ma...

Pozdr.

Salmo

Ja z kolei na Turbo Jacka nigdy nie łowiłem usmiech
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:

Jotes spróbuj po zacięciu poci±gn±ć go szybko do siebie. Ja nie lubię tak holować ale moi koledzy zawsze tak robi±.

Potwierdzam, szczupaki da się tak holować zaraz po zacięciu. Małe szczupaki.
Taka pięćdziesi±tka + wychodzi z wody sama, tylko nie o takich rybach ¶nimy...
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, od razu poddaje się bez walki, buhahahah Głupia 50-tka potrafi czasem nieĽle narozrabiać!
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

102cm w sobotę.

Walczył ok. 5min. wesoly
Wędka 5-20g, więc do¶ć szybko poszło jak na ten kijek.

Fotka poszła do galerii wesoly .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
102cm w sobotę.

Walczył ok. 5min. wesoly
Wędka 5-20g, więc do¶ć szybko poszło jak na ten kijek.

Fotka poszła do galerii wesoly .


Gratuluję! 8O
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
ZIPPO napisał:
102cm w sobotę.

Walczył ok. 5min. wesoly
Wędka 5-20g, więc do¶ć szybko poszło jak na ten kijek.

Fotka poszła do galerii wesoly .


Gratuluję! 8O


Dzięki Jotes
usmiech
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no gratki Zippo, Nadarzyce Ci niepotrzebne ;)
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:


Fotka poszła do galerii wesoly .

Mam nadzieję że artykuł też usmiech.
_________________
Bercik
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech te pięć minut zdarza się Tobie i nam czę¶ciej, czego serdecznie życzę. Pisanie o tych 5 minutach zajmie pewnie z godzinę wykrzyknik wykrzyknik lol Jeszcze raz gratki wykrzyknik
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
samara napisał:

Jotes spróbuj po zacięciu poci±gn±ć go szybko do siebie. Ja nie lubię tak holować ale moi koledzy zawsze tak robi±.

Potwierdzam, szczupaki da się tak holować zaraz po zacięciu. Małe szczupaki.
Taka pięćdziesi±tka + wychodzi z wody sama, tylko nie o takich rybach ¶nimy...


Może jednak warto przestać ¶nić i się od czasu do czasu obudzić. Tubylcy z nad Bugu i Narwi nie zasypiaj±. Wielko¶ć szczupaka nie ma znaczenia. W moich stronach mówi± na taki hol "na wydrę". Łowi± tak na żywca w gr±żelach. Inaczej nie mieliby szansy. Długi kij, mocny zestaw, wiaderko rybek i spacerkiem po brzegu od dziurki do dziurki. Po braniu i zacięciu krótki lot szczupaka w powietrzu. Kilka sztuk "do wora" i do domu. Nawet warszawiakom można pokazywać miejsca gdzie szczupaki siedz± i tak warszawka nie potrafi. To nie jest kłusownictwo, karty s±, wszystko zgodnie z regulaminem. Tak łowili kiedy¶, łowi± i teraz. Króciaków nie bior±.

S± tacy co i metrowca przenios± w powietrzu, ale zwykle to 70 - 80 cm się nadaje. Widziałem podobne łowienie tuńczyka przez japończyków. Nie sportowe, przemysłowe. Wyrywali z wody i przenosili na kiju za siebie ryby po 30 kg.

Najostrzej walcz± szczupaki od 60 do 80 cm, ale i te można podci±gn±ć szybko do podbieraka zanim odetchn± po skoku. Opis tego zjawiska można znaleĽć nie tylko u mnie, ale także w literaturze wędkarskiej. Nie rozumiem sk±d te zaprzeczenia i potwierdzenia.
Natomiast wielkie szczupaki rzadko kiedy skacz± i ostro walcz±. S± ciężkie i trzeba się narobić przyci±gaj±c je po kolejnych ucieczkach, ale poza tym hol nie jest ciekawy, raczej wręcz nudny.
Ciekawie holuje się pstr±ga niezależnie od wielko¶ci. Po pierwsze moje potokowce zacięte na muchówce musiałem wchodzić na drzewa. Z wody głębokiej na trzydzie¶ci centymetrów skakały ponad dwa metry w górę i wieszały się na gałęziach.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol Samara, mało jest na rynku bajek dla dzieci o tematyce wędkarskiej. MOże czas wykorzystać tę niszę. Idealnie się do tego nadajesz zly: zly: zly:

zippo, gratuluję.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Połowy przemysłowe ryb morskich za pomoc± węd rz±dz± się innymi prawami. Tam wykorzystuje się odpowiedni moment i odpowiedni sprzęt. Wyrywanie 30 kilowych tuńczyków i większych nie jest zasługa jednego człowieka.

KLIKNIJ

Bardzo fajny filmik, bardzo ciężka praca...

Pozdr.

Salmo
Salmo, pomocnik się kłania zly:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol Samara, mało jest na rynku bajek dla dzieci o tematyce wędkarskiej. MOże czas wykorzystać tę niszę. Idealnie się do tego nadajesz zly: zly: zly:

zippo, gratuluję.


tomku79 miło mi, że tak Cię ucieszyłem. Nie możemy uciec od tego kim jeste¶my i dlatego nadal mogę Ci polecić jedynie moje posty i literaturę wędkarsk±. Nasze przeznaczenie nas wybiera i dlatego z gustami się nie dyskutuje, nie warto. Mimo to polecam czytanie, warto.

Filmik bardzo fajny


Ostatnio zmieniony przez samara dnia Pon Wrz 21, 2009 6:47 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2419

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
102cm w sobotę.

Walczył ok. 5min. wesoly
Wędka 5-20g, więc do¶ć szybko poszło jak na ten kijek.

Fotka poszła do galerii wesoly .


Post nie na temat proszę wykasować.
lol lol
Gratulacje !!! Należy Ci się duża łycha halonsyltu. wink:
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara, zaczynam się o Ciebie martwić smutny
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
samara, zaczynam się o Ciebie martwić smutny

Tomek79 o mnie , wzruszyłe¶ mnie. Dziękuję, ale to niepotrzebne. Mnie gumofilcowi zahartowanemu w dżdżach, mżawach, zadymkach, mgiełkach, itd. nic nie grozi, tak jak tym szczupakom art_nemo zapewniam Ciebie, możesz spać spokojnie. 8)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 111