Czy wiesz, że...
"12 ręcznie wiązanych much za dolara" - tej treści ogłoszenie ukazało się w jednej z gazet ("Casper") w Woyoming, w 1961 roku. Jego autorem był Dick Cabela. Dziś Cabela's jest największą firmą wysyłkową sprzętu wędkarskiego.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 572
 Zalogowani 0
 Wszyscy 572

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: [quote:f2a4672e65="jjj an"]W tym wątku będę podawał wpłacone kwoty ...(18267) Mar 27, @ 16:07:40

lecek: Wielkanoc w Ustroniu. Zapowiedziałem małżonce, że święto, świętem ...(59110) Mar 26, @ 15:02:24

lecek: Pooszło. k ...(18267) Mar 26, @ 14:43:29

krzysztofCz: Za Lucka i Bedmara... poszło k ...(18267) Mar 26, @ 14:00:16

artur: Poszło ...(18267) Mar 26, @ 10:30:05

krzysztofCz: Poszło k ...(18267) Mar 26, @ 07:09:09

jjjan: Nikt się nie kwapi więc jeżeli ktoś chce wpłacić,, to proszę blik ...(18267) Mar 25, @ 20:19:56

mario_z: Dzisiaj spotkanie jajeczkowe nad wodą, oczywiście bez wędki bym n ...(59110) Mar 24, @ 20:50:03

Krzysztof46: nic nie trzeba ,zbierajcie na nastepny rok i tyle w temacie ...(18267) Mar 24, @ 17:30:00

krzysztofCz: To komu mamy wpłacać ;question Ktoś zapłacił, to trzeba Mu się ...(18267) Mar 24, @ 17:27:29


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2103
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 1965
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 1986
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2227
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2056
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2114
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2026
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2065
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2427
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2247
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - sprobluearc FD 930 czy team dragon FD 930iz
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
sprobluearc FD 930 czy team dragon FD 930iz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
art-nemo
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołšczył: Feb 05, 2007
Posty: 174

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Knurów-śląskie
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:11 pm    Temat postu: sprobluearc FD 930 czy team dragon FD 930iz Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jak w temacie, wasze opinie i recenzje na temat tych kołowrotków dodam tylko, że ma być to kołowrotek spinningowy, raczej średni tj wielkość ok 3000.
Dzięki.
_________________
art-nemo
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Art z tego co się orientuję to są dwa IDENTYCZNE i TAKIE SAME kołowrotki. Tylko że jeden nazywa się SPRO a drugi Dragon. Różnić się mogą co najwyżej ceną. Jakie są? nie wiem już od kilku lat, niemalże tylko multiplikatorów używam, do wszystkich metod połowów za wyjątkiem muchowej. Tą metodą wogóle nie wędkuję.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie są takie same kołowrotki.
Wyglad, łożyska, przełożenie i nawój mają podobny lub taki sam. Nie wiem jak z mechanizmem.
Dragon ma taką charakterystyczną nakładkę z tyłu a Spro pełną obudowę. Jeśli w Dragonie jest to jedynie ozdoba to wybór nie będzie łatwy. Jeśli jednak jest to pokrywa mocowania mechanizmu posuwu szpuli jak w Tica, to jak dla mnie jest zdyskwalifikowany.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwowzorem dla SPRO jak i dla DRAGONA było RYOBI. Jak dla mnie to SPRO jest pełnowartościowym konkurentem RYOBI, a DRAGON tylko jego nieudolną podróbką. Tak więc nie ma co się zastanawiać. wink:
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
prusak
Łowca Klenia


Dołšczył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Krupski Młyn
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Pierwowzorem dla SPRO jak i dla DRAGONA było RYOBI. Jak dla mnie to SPRO jest pełnowartościowym konkurentem RYOBI, a DRAGON tylko jego nieudolną podróbką. Tak więc nie ma co się zastanawiać. wink:
Moje doświadczenia to potwierdzają. Mam Blue arca 720 i Dragona 720. Dragon dość szybko zaczął klekotać, Spro działa bez zarzutu. Rolka w kabłąku hałasowała w Dragonie od praktycznie początku, poza tym zdarza mu się czasem nawinąć żyłkę na śrubę mocującą szpulę (regulacja hamulca). Kolejny kołowrotek jaki kupię to będzie SPRO.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

art-nemo napisał:
Jak w temacie, wasze opinie i recenzje na temat tych kołowrotków.

prusak napisał:
Kolejny kołowrotek jaki kupię to będzie SPRO.

To, żeby nie było tak różowo dodam swoja opinię. Ja kolejnego Spro raczej nie kupię.
Prawie rok na spro red arc jadę, rozmiar 4000. Spin oczywiście. Kupiłem spro głównie dlatego, bo naczytałem się, że w tej cenie spro jest w czołówce.
Jak na rozmiar 4000, jest niewielki i lekki (w porównaniu do kołowrotków innych firm w tym rozmiarze).
Bodaj po 2 miesiącach rozpadła się sprężyna kabłąka. Reklamacja. A jako, że allegro, to prawie 2 miesiące zleciały. :?
Do tego jest z nim też inny problem, który opisywałem kiedyś na PW. Linka (każda grubośc, żyłka i plecionka) potrafi nawinąc się na pokrętło hamulca. Raz kiedyś, ale zdarza się. Porównałem mój kołowrotek z identycznym kumpla i okazało się, że u niego, przy takiej samej sile działania hamulca, pokrętło jest niemal w jednej płaszczyńie ze szpulą, podczas gdy u mnie wystaje te 2 mm - a to wystarcza aby linkę zebrac, zatrzymac. Kicha. A kumpel nie narzeka.
Potem wyczytałem w sieci, że ten mankament zdarza się częściej (mój przypadek nie jest odosobniony), zarówno w red jak i w blue.
Więc dokładnie obejrzyj Spro jeśli zdecydujesz się na niego właśnie.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zimek a sprawdziłeś te przezroczyste podkładki które sa na osi szpuli ???
one moga być przyczyna iz wystaje wiecej lub mniej
posiadam bluarct 920 melise i nową 740i kilka karpiowych
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
zimek a sprawdziłeś te przezroczyste podkładki które sa na osi szpuli ???
one moga być przyczyna iz wystaje wiecej lub mniej
posiadam bluarct 920 melise i nową 740i kilka karpiowych

U Ziomka problemem jest zbyt "długa" nakrętka w części gwintowanej.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG dobrze pisze. Bo i zna temat. usmiech Podkładki o których pisze Łobuz nie maja tu nic do rzeczy.
Za to miałem przez chwilę wizję aby wyjąc jedną z podkładek pod samym pokrętłem - na szczęście w pore mnie chłopaki wyprostowali i zrezygnowałem wesoly Bo hamulec się czasami przydaje... wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
SSG dobrze pisze. Bo i zna temat. usmiech Podkładki o których pisze Łobuz nie maja tu nic do rzeczy.
Za to miałem przez chwilę wizję aby wyjąc jedną z podkładek pod samym pokrętłem - na szczęście w pore mnie chłopaki wyprostowali i zrezygnowałem wesoly Bo hamulec się czasami przydaje... wink:

no nie bede sie sprzeczał ale jesli dasz podkładke wtedy szpula bedzie wystawać bardziej do przodu i żyłka ew plecionka nie bedzie spadała z szpuli
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
ziomek napisał:
SSG dobrze pisze. Bo i zna temat. usmiech Podkładki o których pisze Łobuz nie maja tu nic do rzeczy.
Za to miałem przez chwilę wizję aby wyjąc jedną z podkładek pod samym pokrętłem - na szczęście w pore mnie chłopaki wyprostowali i zrezygnowałem wesoly Bo hamulec się czasami przydaje... wink:

no nie bede sie sprzeczał ale jesli dasz podkładke wtedy szpula bedzie wystawać bardziej do przodu i żyłka ew plecionka nie bedzie spadała z szpuli

Ale możę też już się nie układać równo żyłka na szpuli ..
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
LOBUZ napisał:
ziomek napisał:
SSG dobrze pisze. Bo i zna temat. usmiech Podkładki o których pisze Łobuz nie maja tu nic do rzeczy.
Za to miałem przez chwilę wizję aby wyjąc jedną z podkładek pod samym pokrętłem - na szczęście w pore mnie chłopaki wyprostowali i zrezygnowałem wesoly Bo hamulec się czasami przydaje... wink:

no nie bede sie sprzeczał ale jesli dasz podkładke wtedy szpula bedzie wystawać bardziej do przodu i żyłka ew plecionka nie bedzie spadała z szpuli

Ale możę też już się nie układać równo żyłka na szpuli ..


Nie o tej podkładce myślisz. Ta nie ma nic do układania żyłki. wink:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
SSG dobrze pisze. Bo i zna temat. usmiech Podkładki o których pisze Łobuz nie maja tu nic do rzeczy.
Za to miałem przez chwilę wizję aby wyjąc jedną z podkładek pod samym pokrętłem - na szczęście w pore mnie chłopaki wyprostowali i zrezygnowałem wesoly Bo hamulec się czasami przydaje... wink:


Przyszło mi do głowy, ot taka luźna myśl. A gdybyś tak wymienił rolkę układającą żyłkę o zdecydowanie większej średnicy. Z mechanicznego punku widzenia żyłka też padałaby zdecydowanie niżej, pod krawędź a nie nad nią.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
ziomek napisał:
SSG dobrze pisze. Bo i zna temat. usmiech Podkładki o których pisze Łobuz nie maja tu nic do rzeczy.
Za to miałem przez chwilę wizję aby wyjąc jedną z podkładek pod samym pokrętłem - na szczęście w pore mnie chłopaki wyprostowali i zrezygnowałem wesoly Bo hamulec się czasami przydaje... wink:


Przyszło mi do głowy, ot taka luźna myśl. A gdybyś tak wymienił rolkę układającą żyłkę o zdecydowanie większej średnicy. Z mechanicznego punku widzenia żyłka też padałaby zdecydowanie niżej, pod krawędź a nie nad nią.

Się nie da - w tym kołowrotku jest specyficzne wykończenie kabłąka zachodzące na rolkę ...
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
SSG napisał:
ziomek napisał:
SSG dobrze pisze. Bo i zna temat. usmiech Podkładki o których pisze Łobuz nie maja tu nic do rzeczy.
Za to miałem przez chwilę wizję aby wyjąc jedną z podkładek pod samym pokrętłem - na szczęście w pore mnie chłopaki wyprostowali i zrezygnowałem wesoly Bo hamulec się czasami przydaje... wink:


Przyszło mi do głowy, ot taka luźna myśl. A gdybyś tak wymienił rolkę układającą żyłkę o zdecydowanie większej średnicy. Z mechanicznego punku widzenia żyłka też padałaby zdecydowanie niżej, pod krawędź a nie nad nią.

Się nie da - w tym kołowrotku jest specyficzne wykończenie kabłąka zachodzące na rolkę ...


Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieudolni tokarze. :-)
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
ziomek napisał:
SSG dobrze pisze. Bo i zna temat. usmiech Podkładki o których pisze Łobuz nie maja tu nic do rzeczy.
Za to miałem przez chwilę wizję aby wyjąc jedną z podkładek pod samym pokrętłem - na szczęście w pore mnie chłopaki wyprostowali i zrezygnowałem wesoly Bo hamulec się czasami przydaje... wink:


Przyszło mi do głowy, ot taka luźna myśl. A gdybyś tak wymienił rolkę układającą żyłkę o zdecydowanie większej średnicy. Z mechanicznego punku widzenia żyłka też padałaby zdecydowanie niżej, pod krawędź a nie nad nią.


Mam taki sam problem z Tica Aries. Z jedną szpulą jest wszystko OK, a gdy wymieniam na zapas, to nakrętka hamulca wystaje sporo. W momencie klapnięcia kabłąkiem, żyłkę albo nawija na tą nakrętkę, albo pod nią. Wymiana rolki nic nie dała - na większą się nie da, bo w kabłąku jest gniazdo w które rolka musi wejść, żeby żyłka nie właziła pomiędzy rolkę, a ramię kabłąka.
Pomogła natomiast wymiana samej nakrętki od szpuli, od innego kołowrotka wchodzi idealnie i jest płaściutko - nic się już nie haczy nigdzie.

A winę za całe zamieszanie ponosi - nie nakrętka, nie ilość podkładek w hamulcu - tylko złe wykonanie samej szpuli. Ten stożkowy kołnierzyk, za którym ma się schować nakrętka, przy jednej szpuli jest wyższy i z nią jest OK, a przy drugiej niższy i nie ma prawa się schować. Ot, przyczyna - w moim przypadku... wink:
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec wniosek prosty
nalezy zakupić kilka kreciołów,ewentualnie w sklepie z kilku kreciołów wybrac dobre szpule i bedzie git
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
ziomek napisał:
SSG dobrze pisze. Bo i zna temat. usmiech Podkładki o których pisze Łobuz nie maja tu nic do rzeczy.
Za to miałem przez chwilę wizję aby wyjąc jedną z podkładek pod samym pokrętłem - na szczęście w pore mnie chłopaki wyprostowali i zrezygnowałem wesoly Bo hamulec się czasami przydaje... wink:


Przyszło mi do głowy, ot taka luźna myśl. A gdybyś tak wymienił rolkę układającą żyłkę o zdecydowanie większej średnicy. Z mechanicznego punku widzenia żyłka też padałaby zdecydowanie niżej, pod krawędź a nie nad nią.

no tak ale wtedy uzyskalibyśmy dokładnie taki sam efekt jak podkładajac podkładke pod szpule a to zdecydowanie szybsze tańsze itp.spro w opakowaniu do krecioła dodaje kilka takich podkładek
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż Jotes przedstawił problem dość dokładnie. Choć czy problemem jest sama szpula, czy może konstrukcja samego układu hamującego w niej się znajdującego - nie wiem. Choć w sumie na jedno wychodzi.

Rozwiązniem dobrym w moim przypadku mogłoby być spiłowanie krawędzi pokrętła. Tak aby owy stożek na szpuli o którym pisze Jotes stanowił ciągłość z pokrętłem. Ale nie wiem ile mogę spiłować aby czegoś nie spiierniczyć... :?

SSG podsunął kiedyś myśl o nadbudowaniu szpuli. Pomysł może i skuteczny, ale raz że zapewne cholernie czasochłonny (pracochłonny) i niełatwy, a dwa, że estetyka też rzecz ważna wink:

Inne pokrętło... Nie mam za wiele kołowrotów aby coś pokombinwać. Ale obawiam się, że dopasowanie czegoś to niełatwa sztuka. W pokrętle spro są na dodatek 4 jakby ząbki - to chyba jeszcze bardziej utrudni dobranie czegoś.

Jeszcze muszę zobaczyć czy problem jest na taką samą skalę w obu szpulach. Jeśli tak - to mam wyjątkowego pecha :placz .
Chyba, że... A może pokrętło jest złe? Za grube? Za wysokie. Teraz wydaje mi się to najbardziej trafnym wytłumaczeniem.

Zmiana rolki też nie pomoże, bo linka trafia na pokrętło odrazu, w momencie zatrzaśnięcia kabłąka. A na rolke trafia w kolejnym etapie, już obrotowym. A wtedy jest już zaczepiona o pokrętło :placz
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 75